SF tim
* 24.02.2020. 07:50:34
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (33.3%)
Osrednje - 1 (33.3%)
Loše - 1 (33.3%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Repo Men (2010)  (Pročitano 2654 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 07.01.2011. 02:06:12 »

Repo Men (Zaplenjivači) (2010)

Ovo nije "Repo! The Genetic Opera" - iako ima isti zaplet nije mjuzikl već 'normalna' SF akcija.

U bliskoj budućnosti (2025) firma "Unija" proizvodi veštačke organe i prodaje ih bolesnicima i drugim zainteresovanim kupcima. 'Caka' je u tome što su veoma skupi a "Unija" izbegava da ih prodaje za gotovinu, već 'uvaljuje' robu na kredit sa zelenaškom kamatom - prve godine "samo" 19% a zatim 24% (po kamatama, banke koje operišu u Srbiji su već u budućnosti Sad). Mnogi kupci ne mogu da izdrže kredit pa zaplenjivači uzimaju nazad organe ubijajući pritom mušterije. Samo ih 'šoknu' strujnim pištoljem, zaseku kožu, zavuku ruku i izvade 'robu'.

Znam da sam dosadan što u većini prikaza pišem da u filmu nema mnogo originalnog, da je radnja već viđena, ali i ovde je tako. Kao da gledam "Loganov beg", "Suvišni izveštaj" ili neki takav SFić.
Prosto se prati šema: zaplenjivač (i to najbolji) lepo radi svoj posao sve dok i sam ne dođe na 'onu stranu' i dobije organ koji ne može da otplati. Počinje lov na nekadašnjeg lovca a juri ga baš najbolji drugar i koleZa. Usput naš junak upozna lepu devojku koja takođe beži iz istog razloga pa zajedno begaju i bore se protiv "Unije".

Kao što i priliči, ima mnogo akcije, tuče, seckanja, ubadanja, pucnjave, jurnjave i tako to...
Borbe ne sadrže nemoguće kretnje ali su svejedno atraktivne.

Budžet je bio 32 miliona dolara i to je omogućilo dobru glumačku postavu. Četiri glavna lika tumače Džad Lou, Forest Viteker, Elis Braga i Liev Šrajber. Svi su dobri, nemam primedbi na glumu. Very Happy
Produkcija, muzika, scenografija i ostale tehnikalije su takođe solidne.
Specijalnih efekata nema osim ako tu ne računamo tuče i seckanja, uz standardne eksplozije i jurnjavu kolima.

Ukupno gledano, film je dobro urađen.
Problem je samo u nezanimljivom scenariju. Da je ovo snimljeno pre nekoliko decenija, bilo bi sveže i zanimljivo, ovako se prilično ubajatilo. Interesantno je samo to što se radi o organima i što film pored akcije pruža i sliku nevesele budućnosti u kojoj je zaplena robe važnija od ljudskog života.

Zanimljiva je i, nazovimo je tako, ljubavna scena tokom koje glavni par secka jedno drugo da bi skenirali svoje veštačke organe i pritom pokretima stavljaju do znanja koliko se volU.

Sam kraj filma je, po meni, nepotreban. Sasvim lepo su ga završili pa onda ponovo, ali drugačije, opet završili.

Film je snimljen po romanu "Repossession Mambo" Erika Garsije. Nije baš jasno da li su ukrali ideju od "Repo!" mjuzikla, jer rad na scenariju je počeo još 2003. a na filmu 2007. dok se muzička verzija pojavila 2008. Ipak, mjuzikl je izašao dve godine ranije pa je postojala osnova za tužbu, do koje ipak nije došlo.

I kod kritičara i kod publike je loše prošao. Zaradio je samo 17 miliona dolara i zabeležio veliki gubitak. Proglašen je za jedan od najvećih promašaja godine.

Meni je ovo gledljiv film, za zabavu.
Ocena Dobro.

http://www.imdb.com/title/tt1053424/
« Poslednja izmena: 13.01.2011. 01:50:19 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 11.02.2011. 13:25:39 »

Dosadno
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.