SF tim
* 25.06.2019. 13:44:32
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: SF fandom(i)  (Pročitano 20862 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #60 poslato: 23.03.2013. 14:58:50 »

„Торта“ је пример да се нешто може урадити по питању промоције НФ. По сликама са промоција видим да има прилично младог света и то женског. Откуд и како то? Откада се девојке интересују за хорор више од мушкараца? Какве су реакције, има ли питања о самим причама на тим промоцијама? Да ли се види да је неко од посетилаца већ нешто прочитао? Или су ту само онако успут, дошли у кафић па успут гледају и промоцију?

У сваком случају треба радити на промоцији.

Узгред, не капирам баш о чему ви то. Запљунуо се (не запљунуо нешто), „неко“ (је л’ ја? Shocked) и тако то и тако оно... Laughing (мало се зезам, али стварно ми нешто промиче у дијалогу).

Жао ми је што се омладина са СФ Србије растурила, полагао сам прилично наде у њих. Промовисали су жанр по школама и били прилично активни. (Нисам дуго био тамо а сад кад сам отишао, цврц, у току реинсталација grrr).
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Ugled: +14/-3
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #61 poslato: 23.03.2013. 20:58:21 »

Čekaj, imaš dosta pitanja  Cool.
Malo nam se rasplinuo dijalog, ali koliko vidim ja i Kaa ustvari se slažemo u pogledu na domaću scenu.
Jedno vreme sam sarađivao sa SF Srbije, ali zbog Torte i nekih drugih projekata, kao i zbog nekih obaveza na poslu, nisam više uspevao da ih ispratim.Ok su oni. Bio je stalno neki problem manje više sa sajtom, stalno je nešto blokirao i javljao...ne znam da li se to rešilo. Bili su prilično jaki, posebno niška sekcija, da je tako nazovem. Ne znam kako sad stoje stvari sa njima, u svakom slučaju želim im uspeha.
Što se tiče Torte.
Uložili smo stvarno truda u promocije. Postavljali smo, zvali ljude, obaveštavali, animirali. Međutim, sad da kažem da smo bili sigurni i da smo planirali da ispadne tako dobro kako je ispalo-nismo, lagao bih. I sami smo malo bili iznenađeni reakcijama i brojnošću publike. Imali smo recimo dosta komentara na jednom ženskom sajtu, gde su članice baš i opširno komentarisale priče, i neke koje generalno ne mirišu horor, imale su pozitivnih reakcija. Bilo je razgovora i na promocijama, recimo u BG sam imao pitanje da li ću napisati nastavak priče, za koju je devojka rekla da je odlična, ali nedovršena, sa nejasnim krajem. Iskreno sam bio iznenađen, jer ja nisam bio zadovoljan svojom pričom i smatram je među najslabijim u zbirci. Ali sve to ide u prilog nekoj mojoj teoriji da žene više čitaju Cool i da je ženska publika jedan jako značajan deo naše scene, kojoj takođe naši pisci ne pridaju dovoljno pažnje.
Opet taj uspeh nas nije pomeo. Svesni smo mnogih mana zbirke, i jasno nam je da se one ne bi smele ponavljati u sledećim projektima, jer kredit koji smo stekli, lako možemo i izgubiti. Trudićemo se naravno, da se to ne desi.

Sačuvana

Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah.. bit ću spreman da zaboravim..
Flash-Azra
sffilip
Registrovani

kadet

Ugled: +2/-0
Starost: 63
Van mreže

« Odgovor #62 poslato: 26.03.2014. 10:30:17 »

Mali doprinos temi sf fandom
26.3.2014
http://www.webstatsdomain.org
Title:    SCI&FI - udruženje fanova naučne fantastike
Description:    SCI&FI udruženje fanova naučne fantastike
Pagerank:    Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score:    24%
Website Worth:    $1,684 USD
Web Safety:    
Child Safety:    [Unavailable]
Alexa Rank:    7,960,763
Alexa backlinks:    n\a
Webstatsdomain backlinks:    1
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #63 poslato: 30.03.2018. 05:06:24 »

...
Koliko vidim nije baš neka aktivnost na forumu. Šteta. Verovatno je to posledica dva suprotna pravca u SF-u. S jedne strane nestajanje kvalitetnih SF autora a time i osipanja ljudi koji vole pisanu SF reč. S druge strane hiperprodukcija SF-a najnižeg nivoa, ali joj to ne semta da obaraja rekorde po bioskopima privlačeći široku publiku voljne jeftine vizuelne stimulacije. I u takvim uslovima kome treba SF portal ili forum, čija je odlika pisana reč? Retkim.

Поздрав Лето, добро дошао. pozdrav

Ми постојимо 12 година и нисмо имали такве хаварије. Јесте био пад система док смо били на бесплатном хостингу Форумер и тада смо прешли на овај домент, али стари форум на Форумеру је трајао још годинама, тако да вероватно ниси био код нас.

Такав испад имали су момци са СФ Сербије и већ неколико година нема форума, само сајт а и он је колико видим тренутно недоступан.

Форуми уопштено већ дуго нису у жижи корисника и ту судбину деле и остали СФ форуми. Некада изузетно живи данас су неки нестали а неки таворе као и ми.

Ипак, колико год мало да нас је остало, довољно нас је да одржимо „ватру“. Very Happy

Prebačeno iz druge teme
« Poslednja izmena: 22.06.2018. 05:01:31 od dan555 » Sačuvana

Leto
član posade

Ugled: +4/-0
Van mreže

« Odgovor #64 poslato: 30.03.2018. 18:32:44 »

Хвала свима на добрродошлици  pozdrav. Да да, тај стари форум јесте био СФ Србија, остало ми је у сећању да је било живо и занимљиво на њему (али такво је било и то време). Мислим да нису били из Београда, можда из Ниша. У вези форума, наставићу да пишем у

Што се тиче форума (у множини), проблем је и у њиховом дизајну и функционалности. Правазиђен је. Конкретно овај SMF тип форума делује ДОС-овски, мада је верованто то случај и са другима. Аватари покушавају да га оживе али слабо. Са оним листама форума и подфорума, па бројевима колико је било одговора, прегледа, датума, подсећа на неки досадни средњешколски уџбеник. Све то је превазиђено због машина за претраживање. Yahoo се дуго борио покушавајући да катлогизира веб, али је на крају празна почента Гуглова страница победила и естетиком и функцијом.

Мени од свега што сада постоји на интернету, када су у питању дискусије, значи коментари са умeтнутим сликама или видео прилозима, највише свиђа оно како ради DISQUS (disqus.com) и који je практично постаo стандард. Сигурно сте га срели на неким сајтовима. У питању је систем коментара на неки текст који обезбеђује на својим серверим disqus.com. Бепслатна опција умеће рекламе, има више плаћених опција. Омогћава коментаре на коментаре, али не увлачи на десно до бесмисла. Омогућава накнадне измене, давање позитивних оцена на коментаре уз могућност да сви виде ко је дао оцену. Може се бирати приказ, фонт, величина, ширина ступца итд. Такође и комплетну контролу администратору. Логовање за слање коментара прихвата са свих главних друштвених мрежа, а ако админ жели може да дозволи и коментаре без логовања (спам није проблем то решава Disqus). Подржава и српски језик. Мислим да би дискус био добра надоградња за портал или блог на sftimu. Нешто се мора учинти, време ће све више газити оно што не мрда из форме форума.
Sačuvana

Све што овде пишем је део моје слике света, моје веровање а не доказива истина.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #65 poslato: 31.03.2018. 00:25:48 »

Maksa, vlasnik i admin SF Srbije je iz Niš(a). To je bio forum baš mladih, većina je imala do ili oko 20 godina i mislio sam to je naša budućnost SF fanova ali eto, nekoliko puta im pukao sajt, dugo bio nedostupan i društvo se razišlo. Žalosno.

Mislim da nije toliko u pitanju tehnička strana foruma koliko nedostatak interesovanja kod mladih za SF i knjige uopšteno.

Forumi i dalje imaju svoje mesto na netu i ako su dobro vođeni mogu biti veoma aktivni. Stvari se jesu promenile, forumi su izgubili neke od ranijih funkcija u druženju ali i dalje su najbolja stvar za okupljanje oko jedne teme, u našem slučaju to je SF.

Za nas je problem i to što sam se samo ja bavio tehničkim stvarima a sada to više ne mogu jer bi trebalo da učim iznova nove verzije alatki a to mi se em ne da em mi ni zdravlje nije kao ranije.
Sačuvana

Leto
član posade

Ugled: +4/-0
Van mreže

« Odgovor #66 poslato: 03.04.2018. 11:03:57 »

Jeste, hvala na podsećanju, to je bio (ludi) Maksa. Ostao mi je u lepom sećanju. Štata što je nestao. Nadam se da je živ i zdrav.
Sačuvana

Све што овде пишем је део моје слике света, моје веровање а не доказива истина.
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 23 upita.