SF tim
* 17.09.2019. 15:11:54
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: SF fandom(i)  (Pročitano 22000 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 21.03.2012. 16:08:10 »

Dane, da se zadrzim na kraju tvog posta.
Bas skoro su dva clana iznosila svoje razlicite utiske i pozdravljam to.
Nisu se ni zakacili, psovali, ma ni ovo koristili  udri, a vec su dobili packe od Mastera i tebe.

Nije pitanje ni njihovih godina ni koji zanr vise vole, treba pustiti ljude da iznose svoje stavove.
Suvise pitom sajt, ubija bilo kakvu konverzaciju.
Lepo je kad se slazemo oko neke teme ali abnormalno je da smo u svemu isti.
Razlicita nam je i energija s kojom ulazimo u diskusiju.
Sačuvana

S verom u Boga
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 21.03.2012. 16:16:45 »

Dajder link za te poruke sa "packama".
I, ne brkaj pojmove. Jedno su različiti stavovi a drugo način na koji se diskutuje. Ono prvo je više nego poželjno a ovo drugo mora biti pristojno.
Ko ne ume da diskutuje bez svađe i vređanja nema šta da traži na ovom forumu.
Koliko ja znam, ni svađa ni uvreda ovde nema već duže vreme.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 21.03.2012. 16:26:19 »

http://www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=1729.105

Jeste bili tihi al ste ih ucutkali.
Mogu i preciznije al ohladi se rucak  Laughing.
Suvise lep dan, mozda odgledam neki sf pa napisem prikaz.
E to bi bio dozivljaj  Cool.
« Poslednja izmena: 21.03.2012. 16:30:38 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 21.03.2012. 16:44:44 »

Valijant je prilično u pravu kad ukazuje na kretanja na ovom forumu koja i meni smetaju. Slažem se da se na ZS previše oštro raspravlja, ali to i jeste srž komunikacije kakva je forumska komunikacija. Naravno, da se preteruje, jer nikoga ne moraš gledati u oči kad pišeš neprimerene stvari. Moje informacije kažu da je to opšta praksa ne samo kod nas, nego u svetu. Neko o nekoj temi zna manje neko više, pa oni koji znaju više najede one koji znaju manje. I obratno. Međutim, praksa je dovela do toga da je aktivnost usredsređena na forum, a ne na sajt. Zašto? Zato što sve informacije, a tvrdim da ne promašujemo ništa, promptno stižu na forum, a ne na sajt. Obavešteni smo o svakoj domaćoj knjizi koja se objavi, dobar deo pročita i komenatriše. Isto tako, bar četiri osobe dojave o svakoj anglo-američkoj knjizi koja se objavi tokom godine. Neki pročitaju, a neki se zadovolje linkovima. Usput, dobijemo sve slične informacije o raspravama na sajtovima gde svoje radove kače i polemišu o njima vodeći svetski pisci fantastike. Ponekad oderemo neki loš prevod, cimamo i pojedine rečenice ako treba. Na radionici smo u prošloj godini imali 204 priča preko 50 radioničara, koje smo podsticali i da komentarišu, jer bez dobrog čitanja nema ni dobrog mišljenja. Zbog tih aktivnosti koje izuzetno cenim, moram da reagujem na bilo šta što mi zamiriše pežorativno.

A, mi bismo mogli, onako zajedno, ponekad da promislimo koga smo sve obesrabrili da učestviju na SFTim forumu. Na to je mislio Valijant. Više volim poneki brzak, nego da mi se na površini hvataju alge. No, ja sam ovde kad mi dojadi da se natežem na ZS, a to nikako nije kompliment.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 21.03.2012. 16:54:34 »

No, ja sam ovde kad mi dojadi da se natežem na ZS, a to nikako nije kompliment.

Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 21.03.2012. 17:22:38 »

Valijante, pa njih dvojica su sami, bez ikakvih packi, završili razgovor na najbolji mogući način - zaključili su da različito misle i da poštuju te razlike.
Po meni, to je ekstra-giga-ultra pristojan diskurs. Nekome je to preterano, nekome nije. Stvar ukusa.
Pretpostavljam i da se Venom i Robi još ne poznaju dovoljno pa ne znaju dokle mogu da idu i ne bi da uvrede jedan drugog. Da se negde okupimo i oni se upoznaju uživo druga bi bila priča. Very Happy

A ja napisao: "Slažem se sa svim prethodnim govornicima." Mislim, svim! I Robijem i Venomom i Masterom. Zaista ne vidim gde je tu packa, makar i najblaža. Shocked

Vanakse, potpuno se slažem sa tobom. Ima mnogo toga vrednog za pročitati na ZS. Problem je što vredno nije izdvojeno negde na sajt, portal... već ja zatrpano u temama, pa dodatno još ubiVeno kojekakvim spamom.
Vama koji ste tamo redovni to nije problem ali nama koji samo banemo i želimo ekstrakt jeste.
Meni mnogo više vredi Nevidljivi nego ZS. Kratko, ažurno i jasno. Very Happy

Citat
Na radionici smo u prošloj godini imali 204 priča preko 50 radioničara...
Hvale vredno!
Ali, to je ono što govorim, gde su tu fanovi? To je tih nekoliko desetina aktivnih koje pominješ. Šta ja tu da radim kada sam samo ljubitelj i nemam ambiciju da budem pisac? Ja sam samo konzument (doduše, trenutno ni to, ali biće bolje).

Citat
Valijant je prilično u pravu kad ukazuje na kretanja na ovom forumu koja i meni smetaju.
Kakva kretanja? Pa sve vreme pokušavamo da se vratimo tamo gde smo bili pre čuvene svađe.
I ranije smo bili izuzetno pristojni. Nema promene po tom pitanju.
Sačuvana

valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 21.03.2012. 17:41:06 »

No, ja sam ovde kad mi dojadi da se natežem na ZS, a to nikako nije kompliment.

Laughing Laughing Laughing

Pa jeste kompliment. Mi dodjemo ko doktori za tvoje pokidane zivce.
Mozda se i smoris al zato odmoris.

Sačuvana

S verom u Boga
vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 21.03.2012. 18:01:05 »

Ma, Dane, mi ko u klin, ko u ploču. Ti "što baneš" i ja koji sam tamo svakodnevno nismo ravnopravni u diskusiji i tu je kraj. Svi radioničari nisu pisci, niti su svi pisci na radionici. Ti dođeš na ZS kad želiš nešto da saznaš, ja dođem ovamo kad želim nešto da zaboravim. Merila su nam različita. Velika prednost SFTima su podignuti Sirius i ostala periodika, veliki nedostatak je što ste ugušili komunikaciju, sučeljavanje mišljenja. Ja sam na topiku "Šta smo dobro krkali ovih dana" za tri godine dobio 1400 postova i 85000 pregleda. Pojedini, kao Kripl, imaju u aktivnoj temi i par stotina hiljada pregleda. Sa tim ovde mogu da se mere samo "Krčma" i "Žalbe". Nemam nameru da poredim, ali imam protiv odmahivanja rukom na ZS. I, neću više, pregrejaće se.
Sačuvana

Izitpajn
Registrovani

član posade

Ugled: +2/-0
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 22.03.2012. 09:39:32 »

Ja sam na topiku "Šta smo dobro krkali ovih dana" za tri godine dobio 1400 postova i 85000 pregleda.
...i eto odgovora na pitanje zašto ZS ima toliki promet (pošto je to pitanje oko kojega je počela ova rasprava). Ne, ne kažem da je ZS loš. Samo objašnjavam zašto ima toliki promet. I opet, ne samo zbog toga, ali i zbog toga.

I, ilustracije radi, od tih 85000 pregleda jedan ili dva su bili moji, a onda se više nisam vraćao jer me tema ne zanima.

Iako, prihvaćam da (ne znam jesam li ovo već napisao, a ne da mi se provje(t)ravati) to uopće nije loša taktika, privučeš raju na krkačinu, sport i politiku, a onda ih nakačiš na SF.

Ali opet: ako raspravljamo o tome kako ZS ima toliki promet, može se pogledati statistika: od tri podforuma s najvećim brojem postova, prvi (Filmovi) nije specifično SF nego je općenit, a tematski može uključivati SF, a drugi i treći nemaju nikakve veze sa SF-om. (Doduše, četvrti je Književna radionica i na tome svaka čast; doduše, nisam ulazio pa ne znam koliko je od toga SF iako vjerujem da većina jest, ako ne i sve.)

Ponavljam, ne kažem da je to loše. Svaki ljubitelj SF-a treba povremeno zaviriti na ZS kao i na sve ostale SF forume. Ali činjenica je da ja na ZS-u ne provodim puno vremena. Dođem, prelistam, i uglavnom se ne zakačim ni za što.
« Poslednja izmena: 22.03.2012. 09:44:03 od Izitpajn » Sačuvana

vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 22.03.2012. 10:47:09 »

Mda. Boban je više puta naglasio da odeljke bez fantastike drži zbog statusa, a ne zato što to voli. SFandom živi u okruženju u kome se događa i sve drugo što nije SF. A on nikada nije bio velik na ovim prostorima (vidi Danove opaske o stanju u većem delu naše bivše zajednice), a bome, kako se stvari odvijaju, neće ni biti. Svojevremeno su Boban i dr ZŽ imali svoj izdavački spisak sa oko 6000 naših ljudi koji su ikada kupili SF knjigu. Današnji spiskovi ne bi bili ni za opepeliti. Pa, ta Bobanova politika ne propušta ni potencijalne ljubitelje fantastike, a strogo opredeljeni posrću između nekoliko malenih, često slabo vođenih sajtova. Vidim i specijalizaciju, kao što je ovde slučaj sa kačenjem SF periodike, kao dobru stvar, ona usmerava SFandom na različite sajtove zavisno od potrebe, ali je ona najčešće i nedovoljna. Da nam se baktanje sa radionicom nije učinilo previše intenzivnom, danas bismo je imali ovde (najmanje četiri bivša člana SFTima su sada izuzetno aktivna na ZS radionici).

Izite, nas dvojica delimo emocije prema SF-u. Ja ga pišem i objavljujem tek nešto kraće od tvog životnog veka. Ipak, moramo priznati da je u recesiji, mislim na onaj deo koji je strogo određen SF kanonima. Ako takvi uopšte postoje. Jednostavno, zabrzali smo u fiktivni svemir, brže nego što tehnologija postiže da prati. Tematske korekcije na toj stazi su SF pokrenule ka fantastici uopšte, a ona se iz komercijalnih razloga upustila u margine na kojima su opstajali Marwell i "mač i magija". Nije meni mnogo žao zbog toga, ja sam uvek SF video kao alat koji pomaže da se ispriča svoja priča, i dalje mogu da kreiram novum i stvaralačku začudnost na kojima je Suvin začeo teoriju SF-a, ali to vreme je dobrim delom prošlo.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 22.03.2012. 10:56:52 »

Citat
... najmanje četiri bivša člana SFTima ...
Samo je jedan bivši član SF tima - Sal.
Svi ostali članovi mogu kad hoće da se uključe u sve aktivnosti tima.

Ako si mislio na članove foruma to je druga stvar. Normalno je da ljudi idu sa foruma na forum, da biraju gde im više odgovara.

Pročitao Izijev članak u Parseku. Zanimljiv lični pogled. Delim osećanje "zastarelosti" zbog (tvrdo-)SF opredeljenja. Sad
« Poslednja izmena: 22.03.2012. 11:06:18 od dan555 » Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 22.03.2012. 13:37:45 »

Rolling Eyes Znam da ne treba ali ... baba je baba  Twisted Evil

Baš mi nedostaje svađa sa Salom ... i sve ostalo  Crying or Very sad

Koliko god voleli SF, neke činjenice stoje:

- mi smo manjina
- život nije SF
- knjige su skupe za većinu čitalaca (opsesivnih)
- "mač i magija" nisu SF već ...
- moda serijala ubija čak i volju da započneš čitanje (što zbog veličine, što zbog čekanja na sledeći deo grrr )

....

Ipak, sajtovi sa SF tematikom i SF fandomi su dobrodošli makar kao uteha "čudacima" i "zaluđenicima"  Wink a posebno kao ohrabrenje budućim piscima.

Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 22.03.2012. 13:44:14 »

Pa, svađaj se sa Salom na njegovom forumu ili na ZS. Rolling Eyes

Normalno da smo manjina, žanrovi su uvek manjina u odnosu na glavni tok. Problem je što smo, izgleda, izumiruća vrsta. grrr
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 22.03.2012. 14:05:32 »

Buni se ti koliko hoćeš ali - SFtim ne bi opstao bez TEBE ! TI si taj koji ulaže vreme i trud. Velika je to obaveza ...
Sal je to video sa Torpiljerkom i sa ovim drugim forumom - da bi Forum opstao potrebna je ogromna posvećenost ! Zato prestani da se buniš kad te hvalim, zovem "gazda" i napišem da je ovo sve TVOJE !!!  Twisted Evil Zanemari nas samo 15 dana i - nestaćemo ...
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 22.03.2012. 14:11:36 »

Da se opet ponavljam...
Za svaki forum neophodan je neko ko će ga odražavati tehnički, neko ko će ga uređivati i članovi. Bilo šta da izostane ode forum. Nema tu ovo ili ono je najvažnije. Sva tri elementa su neophodna.
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.036 sekundi sa 23 upita.