SF tim
* 10.12.2019. 22:56:25
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 1 (100%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Downstream  (Pročitano 3543 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Na mreži

« poslato: 04.01.2011. 22:35:39 »

Downstream (2010)

Još jedna verzija Pobesnelog Maksa, samo što su ovde više poludeli glavni lik, glumci, režiseri (da, ima gi više komada), scenarista i svi ostali koji su radili na ovom filmu, a pobesneo sam ja što sam ga skinuo i gledao. Sad

Naučnik upozorava da će nafte nestati ali ga zvaničnici ismeju. Godinama kasnije, nafta zaista presušila a naučnik sa ženicom i sinom živi srećno na farmi gde je instalirao biogenerator. Zla vlast u vidu šerifa ga ubije, ženicu mu prvo siluju pa i nju ubiju. Sve to gleda sin.
Godinama kasnije, sin je odrastao mlad čovek koji vozi svoj džip kroz razrušenu zemlju gde vladaju lokalni ludaci i nasilnici, u potrazi za mitskim gradom koji se snabdeva čistom energijom (atom-grad sa hladnom fuzijom) i ni u čemu ne oskudeva.
Od mladosti vuče traume zbog onoga što je video da rade njegovoj majci pa poludi kada vidi silovanje. Tako spasi devojku sa kojom nastavlja put. Usput se obračunava sa lokalnim vođama, priča sa svojim psom (mislim, zaista! ne kao Maks iz fore nego stvarno misli da "čuje" psa!).
Nema onih finih nabudženih automobila i kamiona kao u Maksu, samo obična kola i kamioni.

Zapravo, nema ničega u filmu osim propalih pokušaja režisera da mu da nešto što bi ličilo na umetnost. Šta sve može da se vidi, kakvi "efekti" - joj! Recimo, da bi podvukao "pobesnelost" gl. lika posle obračuna sa silovateljima, dok g.l. vrišti, nebo iza njega se oboji crveno. Bljak da bljak!

Glavna glumica je nešto kao lepuškasta ali od muke izazvane svim ostalim u filmu to se ne da primetiti.

Budžet je bio milion dolara, ali nije mi jasno gde su stucali tolike pare. Ovo smeće je moglo da se snimi i za 100 dolara, a i to je previše.

Nikakvih titlova nisam našao. Potpuno razumem, ili su prevodioci pomrli od muke ako su pokušali da ga urade ili su na vreme upozoreni pa nisu ni probali.

Topla preporuka za izbegavanje ovog filma.

http://www.imdb.com/title/tt1229236/

Uzgred, ovo je 300. prikaz. Baš je mogao da bude neki bolji film u pitanju.
« Poslednja izmena: 13.01.2011. 01:43:19 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
anonimni autor

pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 25.01.2011. 21:27:01 »

odgledao

naravno da si u pravu, ali ja nesto volim da gledam opustosenu ameriku
Sačuvana

trust no one
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 07.01.2013. 20:59:21 »

Dugo nisam vidio kraj koji je ovoliko bez veze, ako se bezvezarija uopšte da gradirati.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.