Da li strip izumire?

<< < (2/26) > >>

absonic:
hm, pa ja ostajem pri svojoj tezi, a na neki nacin i vi ste (ne)svesno POTVRDILI da strip umire!
Sami ste rekli - DECA NE CITAJU STRIPOVE.
Bez namere da budem neki pesimista, ali sta za 30, 40 godina? Ko od nas bude ziv sigurno nece citati stripove, a ako decu ne interesuje ko ce ga citati? A kada nema potraznje nema ni ponude, a kada nema ponude, nema ni proizvodje, a kada nema proizvodnje, nema ni stripa!

Кули:
Kako vreme odmice, sve vise i roditelji zauzimaju stav da su video igre dobre za vaspitanje dece.
I retko koje dete danas ne igra video igre. A svi smo svedoci toga koliko igre oduzimaju vremena.
I kad se jedan od hiljadu nadje da bi i citao stripove, nailazi ne siromasno trziste i veoma oskudan izbor.

Ne krivim ja igracku industriju, ima tu jos dosta toga, ali vremena se menjaju i kod nas mislim da strip nema neku buducnost.

Kahless:
ne verujem da će nestati možda će malo promeniti formu. Verovatno se isto pričalo za pozorište i balet kada su se pojavili film i tv, ali evo i danas oni opstaju.....

Sal:
Cao Kahless i welcome veliki od mene i nas...

Cinjenica je da strip krepava ovde, a mislim i sire u evropi....

Prvo (za kod nas)..preskup je.
Drugo (nema socijalne sredine kao nekad, mislim sredina je to uzimala redovno
Trece nema kvalitete..seti se Marvela, Stripoteke,i co&

I na kraju da dopunim svog druga Mr Dan-a....
Mange i ostale gluposti su napravljene isprva za odredjeni istocnjacki profil...kao njihova hrana i filozofija zivota.
Zapadni letargicni i mentalno ljeni koncept je prihvatio novinu sa istoka (setimo se Lesli Eldridza u ulozi pisane forme nindze, ili sablon Vajat Erpa, Doka H holideja, Sejna i ostalih....)

Mi jesmo imali kvalitetne (za razliku japanera koji guraju kvantitet) ilustratore i pisce, ali oni su progutani...sto ovdasnjim ratnim srnjima, sto istocne najezde, sto nemogucnosti implementiranja evropskih vrednosti (nasi vitezovi, evropski vitezovi, savremene evropske trilere itd) od najezde istoka...koji svoj talenat cardaju za neke tamo isto evropske ideje fantazija pod uticajem istoka (immortal,) sto pod uticajem (sustinskim za savremenog umetnika) nasusnjeg hleba danasnjeg...

Ameri istu muku muce, istok je uzeo sve...Jeftina pop zabava u kojoj nasi klinci vide samo "posto strip, i nemam ja sad toliko i ebes ovo iste sise svaki broj..
Svom sinu (12 god) sam redovno kupovao Alan Forda, i ustanovio da nemoze skontati humor u istom. Zasto? Na net-u gleda mange....

Кули:
@Sal
Tuzno, ali istinito.
Svedoci smo po ko zna koji put da onaj koji namece laznu kulturu, to isto i postaje kultura.
Oni koji misle drugacije, su crne ovce i odbacuju se. Mogu osnivati manja udruzenja koja uglavnom brzo propadaju ili imaju veoma mali profit.
A zato i najgluplji Japanac kad bi nesto napisao, odlicno bi proslo

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana