Da li strip izumire?

(1/26) > >>

absonic:
Na jednom forumu sam postavio pitanje da li je strip bio bolji nekada ili sada, uz komentar da strip izumire.
Bio sam napadnut da je to idiotluk itd. te da vreme stripa tek dolazi, i da je on samo evoluiarao?

Sta vi mislite? Da li strip izumire?
Ili mozda evoluira? Menja oblik?

dan555:
Hehe, ako si ovo pitao na UPPS, onda ti život nije mio. :P

Ne izumire, naravno, samo se menja.
Japanske mange su, na moju žalost, i ovde u Evropi pustile korena, na štetu kvalitetnog, autorskog stripa.
Znam da se mnogi neće složiti, ali eto, po mom ukusu su malo stariji stripovi, a mange i anime me još nisu privukle. A jesam pokušao da ih čitam i vidim zašto su toliko popularne. Biće da sam baš mator... :(

A sada čekam Buflu da me pojuri onim svojim mesarskim satarama što ovako govorim o mangama i postavi neku hentai sliku. :P

ralien:
Nekada je kod nas strip bio jak, ali tada nije bilo drugih medija kao sto je to danas.I nije bilo toliko igrica(nemam nista protiv njih, samo kazem).
Licno mislim da se strip malo povukao sa scene, ali jos uvek zivi.A, da li tek dolazi vreme stripa to cemo videti.

dan555:
Većina naših (exYU) autora, koji su objavljivali i u inostranstvu, sada radi  tamo, a ovde i onako nema više strip izdanja koja bi objavljivala radove naših (mladih) autora. Nema odavno više YU stripa i sl..
Ali to ipak ne znači da nema novih nada.

Edit: zaboravih da upravo izlaze Generacija 4 i Divlja magija. :?
Edit na edit  :P : I oba mogu da se svrstaju u SF (u fantastiku, barem). :D

MarduKKK:
Nemam utisak da strip izumire. Pogotovo ne kada citam stripove poput "100 bullets" ili "Sin City". To sto se klinci vise ne pale na stripove nije nuzno lose (mada se ja nostalgicno prisecam dana kada sam procitao prvog Konana, Mister Noa, Zagora ili Marka). S jedne strane, to je dovelo do toga da se strip vise ne smatra samo zabavom za decu (sto je decenijama bio slucaj), pa same price postaju mnogo ozbiljnije. Mislim pogledajte razliku izmedju starog Betmena i onog Frenk Milerovog. Cak i Milerov Derdevil (meni inace potpuno odbojan lik) postaje mnogo bolji i mracniji.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana