Skenirani Alef

(1/40) > >>

dan555:
Na ZS se pojavio pdf odlično digitalizovanpog Alefa broj 5.
Kod:

http://www.megaupload.com/?d=TBD4NRW0
Pošto je Boban reagovao pozitivno, pitao sam ga na PP da li se slaže da mi skeniramo ostale brojeve i on je to odobrio.

DakleM, 'oćemo li?

Ja imam 24 broja ali žao mi je da ih razbucavam skeniranjem pa ću pogledati da nabavim druge. Mislim da ih ima po tezgama polovnih stripova i knjiga.

Ako neko ima primerak kog mu nije žao, nek prijavi ili, još bolje, nek' ga skenira.

Boban je na ZS najavio objavljivanje malog tiraža davno pripremljenog poslednjeg broja (27) koji nikada nije izašao, pa bi ovi skenovi došli kao neka uvertira za taj staro-novi broj.

MasterYoda:
Ja sam za, pa ako se Boban složi, možemo to odraditi. Nije to mnogo posla.

elite:
Laćam se posla, svega osim skeniranja-nemam ni jedan Alef  :wall:

Sekundica:
Svojevremeno smo imali problema zbog tri priče koje su objavljene u Sirijusu jer je jedan autor (Slobodan Knežević za jednu odnosno Boban Knežević za preostale dve) tražio da se priče uklone jer on nije odobrio objavljivanje.
Sirius - Problem

Drugom prilikom je Sivka pomenula da je u razgovoru B. K. najavio da će Alef postaviti na mrežu u sopstvenoj režiji.
20.09.2009. Najava dizanja Alefa

Pre bilo čega drugog treba da znamo sledeće:
- Da li je dozvola data kroz PP dovoljna da nas poštedi mogućih problema ako se B. K. predomisli?

- Da li bi njegova javna dozvola imala neku težinu, dakle ako u postu jasno i nedvosmisleno da dozvolu, a za nekoliko meseci nas tuži, koga će zanimati neki tamo post na nekom tamo forumu. To ne deluje baš kao čvrsta podloga za neki proces, već više kao neobavezno ćaskanje...

Ako se ta pitanja reše na zadovoljavajući način, raspoložen sam za digitalizaciju Alefa.
Resursi nisu problem, imam sve brojeve, potrebnu tehnologiju a i vreme ću već negde naći... Naravno, tek nakon što sa vrata skinem Sirijuse koji su još u obradi, mada se u zavisnosti od kriterijuma mogu smatrati i završenim.
Opet, ako B.K. već ima Alef u nekom digitalnom obliku, deluje malo besmisleno da se peške radi skeniranje, ispravka itd... Znamo kako je to zabavan posao... Dakle, njegova dobra volja bi mogla da bude potvrđena i dostavljanjem tog digitalnog materijala.

Izvesno je da digitalizacijom Alefa niko ne gubi. Tiraž koji je prodat, prodat je i sumnjam da će biti doštampavan, tako da finansijska šteta štampanog izdanja zbog pojave digitalnog ne postoji.

Dakle, sledeći potez u vezi sa digitalizacijom Alefa nije na nama.

Tanjica:
I ja sam.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana