SF tim
* 24.02.2020. 07:50:01
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 3 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Resident Evil: Afterlife  (Pročitano 5246 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 30.10.2010. 17:17:59 »

Resident Evil: Afterlife (Pritajeno zlo 4: Zivot posle smrti) (2010)

Četvrti nastavak serijala "Pritajeno zlo" ponudio je ono što se od njega očekuje, i ništa više - akciju, Milu, Ali, zlu kompaniju i (različite) zombije, uz nekoliko potrošnih likova (mora neki dobrica i da zagine, jel'te).

Anderson zna da napravi akcioni film pa sve dobro izgleda. Budžet filma je holivudsko-prosečnih 60 miliona dolara tako da su specijalni efekti dobri ali se ipak da primetiti da se u ponečemu moralo štedeti. Pre svega mislim na scenografiju, ali ni ona nije loša, samo je pomalo jednostavna.

Sniman je u 3D tehnici i prvi je posle Avatara dobio pohvale za taj tehnički element.

Radnja nije mnogo bitna, već sama akcija, koje ima sasvim dovoljno. Koga briga zašto i koga Mila bije, upucava, secka... važno je da to radi. Very Happy

Ukratko:
Film počinje tamo gde je prethodni stao. Mila (Alis) napada centar korporacije Kišobran (Umbrella Corporation) u Japanu i uspešno ga eliminiše (zar je iko sumnjao? Very Happy), ali glavni negativac koji je rukovodio tim centrom i koji je dorastao Mili po snazi uspe da pobegne.

Glavna trojka

U Arkadiji

Mila, pošto se oporavila od povreda, krene tragom poziva koji se emituje na radiju, da nađe naselje Arkadiju, gde nema inficiranih zombi-virusom, i gde se živi normalno.
Na mestu gde je trebalo da bude Arkadija pokupi Kler (Ali Larter) koja je se ne seća. Zajedno nastave da traže Arkadiju i usput pronađu grupicu nezaraženih, koja se sklonila u zatvor i tu odoleva stotinama zombija koji su okružili zaštitni zid i stalno pokušavaju da prodru unutra.
Kad-tad, društvo će morati da se probije kroz gomilu nemrtvih i pokuša da dođe do broda na kome ih, pretpostavljaju, čeka spas.
No, prevarili su se...

Zombija u ovom filmu ima manje nego u prethodnim. Samo tokom probijanja kroz zombi-gomilu vidimo Milu i društvo kako ih tamane, ali i poneko od njih strada kada zombiji provale u zatvor.

Dobra zombi-kuca, dobra...

Film počinje i završava borbom Mile i šefa centra Kišobrana u Japanu. Šef je prošao isti tretman kao Mila, ali nije uspeo da se odupre ubačenim dodacima pa je na kraju neka mešavina čoveka i zombija, tako da je to borba ravnopravnih protivnika (barem na početku, jer Mila je tokom filma prošla kroz još jednu transformaciju, kakvu, pogledajte sami).

Kraj i nije neki kraj, više je uvod u novi film.

Iako je kulminacija filma borba dvoje glavnih protivnika, meni je ipak najbolja ona Mile i Ali protiv zombija grdosije od 2,5 metara (ili još višeg) koji je nekom monstruozno velikom i teškom sekirom provalio kapiju zatvora i pustio "sabraću" unutra.

Glumačka ekipa mi je sasvim u redu. Gde i ne bi bila kada su tu Mila i ALi, a ni ostali nisu loši, sasvim dobri za čisto akcioni film - Venvort Miler (Wentworth Miller) kao Klerin brat, Boris Kodžo (Boris Kodjoe) kao glavni među nezaraženima, a na kraju opet uvode i mladu i lepu Spenser Loki (Spencer Locke) kao K-Mart.

'Ranila ga majka da pooooraste... al' tu je Ali da ga skrati!

Jedino što može da zasmeta je bukvalno ponavljanje matriks-scena borbi sa usporenim snimcima, likovima koji uspešno izbegavaju metke koji promiču kraj njih, trčanjem po zidovima i sl. Jeste efektno, ali ipak je sve to već dobrano prežvakano u drugim filmovima.

Kritičari ga nisu baš nahvalili, ima više negativnih od pozitivnih kritika.
U amerčkim bioskopima je uspeo da zaradi taman koliko je uloženo u njega tako da je zarada iz drugih zemalja, a i od DVD-a, čist dobitak.

DakleM, ovo je samo akcioni film ali dobro urađen.
Od mene ocena Dobro i preporuka ljubiteljima akcije, čak i ako ne vole zombije.

Posle odličnog starta filma u američkim bioskopima, Mila je najavila i peti deo.

http://www.imdb.com/title/tt1220634/

« Poslednja izmena: 08.03.2011. 00:24:44 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 30.10.2010. 17:45:39 »

Ali koja je poruka filma? Jel ima neko skriveno značenje? Jesu li nam napokon otkrili tajnu života?

Šalim se, naravno. Dan je lepo opisao, ovo je akcija i nije tolko loša kolko sam ja očekivao.
Svidja mi se što su zombije sveli na minimum pošto su malo "dosadili", mada ima scena koja je snimana iz aviona pa tu vidimo na milione zombija...

Opuštencija jedno 2 sata uz Milu  Mr. Green
Jedina zamerka, mada i nije, su kopirani detalji iz Matrixa ali opraštam  Laughing
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 31.10.2010. 01:38:23 »

Ljubitelji akcije ce uzivati. Mila nam i draga na nivou kao i obicno.
Film je pun logicnosti (recimo sletanje na krov zgrade), al ko mari za to.
Ma trba ga pogledati.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 31.10.2010. 03:59:30 »

Paaa, lepo Mila reče - to je pre bilo rušenje nego sletanje. Very Happy
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 18.11.2010. 22:23:07 »

stvarno nista novo ali me je film zakucao za monitor i nije mi dao daha
inace ja volim da se uzivim u film i stvarno sam uzivao i u radnji i u akciji
ima i mana ali o njima neki drugi put  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 11.02.2011. 13:24:59 »

ja sam iskreno ocekivao vise,mislim da je najlosiji od svih delova do sada pogotovo u odnosu na prosli film iz serijala.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 08.03.2011. 00:00:33 »

Film je izuzetno dobar,ali sta drugo i ocekivati od Paula W.S. Andersona, Mr. Green,negdje sam cuo da je rekao da ce  prije nego sto pocne snimati sledeci nastavak cuti ideje fanova.Ja mislim da je genijalno sto se pojavljuje W.Miller,kao brat od Claire Redfiled.Nekoliko detalja (mega zombi,psi...)su uzeti iz igrice RE 5.Jedna od malobrojnih mana je usporavanje nekiih scena,jeste da to izgleda spektakularno,film je na taj nacin znatno produzen.
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.