SF tim
* 19.11.2019. 02:47:38
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Tabor na Kidisu - Radmilo Andjelkovic  (Pročitano 4647 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 25.09.2010. 00:49:32 »

Ko uzme da cita ovo delo nek ozbiljno shvati, da su u pitanju letopisi.

Procitao sam roman i dobio asocijaciju.
 Skupljena ekipa za druzenje, zeljna price i pocinje takmicenje ko ce biti zabavniji, ko poucniji i titula za najgromoglasnijeg. Mozda nece biti pobednika ali odlazimo sa puno podataka koje treba pred spavanje arhivirati, jutro nek odluci...sta ide u trajnu memoriju.

Svemirski Cigani, to smo svi mi a jednog pobednika je nasao Radmilo Andjelkovic.
Svaruk Hening, ime koje treba zapamtiti.

Ne trazite u romanu da vas isti zar vuce, posle svake price...sedite i razmislite.
Delo je sklapano godinama, ideje koje se provlace u pricama imaju genijalnost u sebi i prosto je zal neka; Zasto nisu neke price obradjene za ceo roman?

Prva prica moze da vas zavara al ja nisam odustao. Sve dalje sto sam isao, bivalo je iznenadjujuce.
Da ima na ovim prostorima, pronicljivog producenta, dobili bi sjajnu sf-seriju za pariranje Holivudskim hitovima.
Desavalo mi se da me neke recenice zaguse, verovatno posledica duzeg citanja lake literature.
Priznajem da sam se vracao na pocetak istih i pronalazio lepotu, pitajuci se: dal ti izleti uopste spadaju u sf-dela.
Moram priznati da sad imam potrebu da istaknem da mi je zao sto R.A. ne pise i neku drugu literaturu.

Da se vratim na glavnu magistralu. Zadjite u letopise, nacicete nasu krv i bice vam prijemcivije za istrazivanje Radmilovih svetova. U sred price i napetosti koju nosi, pisac vas vodi i na zakusku da malo predahnete. U sred sna, drma vas i budi...da nesto ne propustite.
Mislim da se u ovom romanu trazi pravi prijatelj...onaj koji vas ne opterecuje, pred kojim nemate potrebu dokazivanja, samo uzivanje u druzenju pa kad nesto iskrsne...onda zajedno uzivate. Mozda tad ni alkohol nije potreban. Prepekana, koliko se tocila u romanu..prosto sam ozedneo.
Sve dok takvog prijatelja nenadjete, ceka vas vecita jurnjava izmedju sna i jave, galame i tisine, guzve i osamljenosti.

Mozda svi nismo isti, nas genetski kod ima varijacije, planete...nasi darivatelji pa kome se sta zalomi.
Jedino Romi ne poznaju stres velike amplitude, blazeni, mozda su zato i odabrani od strane pisca za velike svemirske avanture.
Namerno detalje iz romana ne iznosim jer su price kratke i plasim se da nesto neotkrijem buducim citaocima.
Ne zelim da otkrivam jer bi svaka napomena oduzimala draz.

Za kraj napominjem da prva knjiga nema nagovestaj druge. Pocetak dogovora prve price nema tok u drugim.
Da nisam odmah uzeo i drugu knjigu, sumnjam da bi trazio nastavak...cini mi se kao celina.
Pobednik na sledecem skupu je Grej S.H. - dopao mi se lik.

Rezime:

Batalite na neko vreme strane pisce SF-a i dozivite Balkan na stazama Mlecnog puta.
Ovi nasi pisci, znaju da prodrmaju vijuge citalaca i prava je steta sto ne izbacuju vise ideja il da mozda vise sanjaju i tako pune baterije.
Pitam se? Ko sanja vise - sit ili gladan.
Sačuvana

S verom u Boga
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 27.09.2010. 01:47:45 »

Malo da zadrem u sadrzaj Laughing

Grej Svaruk Hening je covek koji voli promenu. Kad mu dosadi osama on krece u avanturu i normalno za dobru lovu prihvata ponudjene izazove. Treba prikupiti sredstva kad mu dosadi avanturisticki zivot. Domaci Han Solo.

Ima G.S.H.  i svoju ekipu sa kojom se takmici. Od percepcije i pronicljivosti zavisi svaki sledeci potez...cak i podmetanje noge.... je u igri.
Nije ta igra tako surova, vise takmicarska, saigraci se koliko god postoji animozitet... ipak postuju.

Mozda je R.A. iz svog rada u R.L. i boravka po sajtovima, skupljao taj rivalitet. U ekim delovima mi se i cini da prepoznajem neke likove koje ceni al znaju i dobro da se potkace. Sve u cilju resavanja zadataka.
Pozdravljam to ali kako covek onda i da se opusti, osim da  pobegne iz svega toga na neko vreme.

Da bih buducim citaocima priblizio a narocito fanovima S.O.,
jedna prica me asocirala na Predatora. Ima u njoj manjkavosti oko tehnickih pitanja (nek neko Radmilu doda secer i vodu Laughing). Plus je...da je sami doradimo a  radnja vas proguta i postajete njeni taoci.
Cekate nastavak il ga sami pravite.

Nadam se da u drugom delu naletim na istu jacinu ideja a svima koji se docepaju G.S.H. zelim da uzivaju i da dobiju podsticaj za svoja ostvarenja.
Sačuvana

S verom u Boga
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 27.09.2010. 08:03:35 »

Jel' može kafa umesto šećera i vode? Mene nijedna priča ne podseća na Predatora, čak ni pod uslovom da Predator podseća na moju priču (sve su pisane pre Predatora). Voleo bih da znam koja, mada me tehnička pitanja ne uznemiravaju. Nobody's perfect. Čak mi ni hint "fanovi S.O." ne govori ništa, a radoznao sam.

Zanimljivo je kad čitaš pisca koga poznaješ u R.L. Prepoznaješ ponešto, likove, događaje... To je deo igre, literatura je uvek delimično R.L., a ako nije, onda postoji problem sa literaturom. Tako će se učiniti da se prepoznaju likovi i ponašanje sa sajtova, a priče su pisane pre postojanja sajtova. Jedino, mogu se prepoznati pojedini likovi koje sad susrećemo po sajtovima. Toga kod mene ima stalno, okruženje stvara inspiraciju, pa ćeš i u romanu "Legija Ida" pronaći ponešto poznato. Ponešto nećeš, jer se odnosi na događaje koje ne poznaješ, ali će to prepoznati neki drugi ljudi. Zapravo, pisanje je velika zabava, ako postoji koncentracija. Ponekad je to i čitanje.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 27.09.2010. 15:43:17 »

Uz kafu dobijes i rahat-lokum = domacu, da izuva ako se nisi kod vrata izuo. Ups...to izuvanje kod mene nije obicaj Very Happy.

Covek sa ovih prostora, sta reci...brab mi je tehnoloski ostao totalna nepoznanica. Jel to gasovi prave eksplozije il je mozda u startu dobio na raspolaganju fabriku CZ.
Zoo-vrt sa nadmudrivanjem,  mogao je na 100-200 strana.
Al nek ostane nesto i za pricu uzivo.

Ako je ona vec objavljena....onda nema smaranja, ne volim kad ljudi nesto stalno ponavljaju pa im iz uzitka predje u stres Cool
Sačuvana

S verom u Boga
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 27.09.2010. 17:05:40 »

Sve je to mnogo neozbiljnije.  igra
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 27.09.2010. 23:46:16 »

Sve je to mnogo neozbiljnije.  igra
Neko je sumnjao u to jel??
Dakle neverova pice tno
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 23 upita.