SF tim
* 21.09.2019. 01:18:45
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Predstavljanje "Svemirskih Cigana"  (Pročitano 7082 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 18.09.2010. 15:53:42 »

Sa Art-Anima.

Predstavljanje ciklusa "Letopisi svemirskih Cigana" u LK

U okviru redovne tribine Društva ljubitelja fantastike "Lazar Komarčić", u ponedeljak 20. septembra 2010. godine, sa početkom u 19 časova, održaće se predstavljanje ciklusa "Letopisi svemirskih Cigana" Radmila Anđelkovića. Ciklus čine zbirka "Tabor na Kidisu" i roman "Legija ida" koje donose priče o Greju Svaruku Heningu - svemirskom Ciganinu.

Neobični i često nemogući izazovi zapisani su u genima nekih ljudi i oni se, udruženi u gildu svemirskih Cigana posvećuju traganju za neuhvatljivim. Jednom godišnje, okupljaju se na usamljenoj planeti Kidis gde taboruju i pripovedaju o svojim poduhvatima. Najbolja priča nosi priznanje Svemirskog Ciganina i to je, najčešće, Grej Svaruk Hening.

U osam pojedinačnih priča prve knjige "Tabor na Kidisu", nastalih i većim delom objavljenih u poslednjih 25 godina, Grej Svaruk Hening i njegovi ortaci i suparnici žive svoje avanture, nadmeću se i dostižu svoje ciljeve.

Druga knjiga je jedinstveni roman "Legija Ida", u kome Grej Svaruk Hening, naoružan sposobnošću da prodre u sopstveni genetski kod, dobija zadatak koji će ga suočiti sa Idom u sebi i oko njega i konačno odrediti njegov put.

Tribina Društva ljubitelja fantastike "Lazar Komarčić" održava se na prvom spratu Domu omladine Beograda (Makedonska 22). Ulaz je slobodan.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 18.09.2010. 21:20:29 »

Mea culpa. Nema osam nego šest priča. To je space opera po Danovom ukusu i nadam se da ću ga konačno zadovoljiti.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 18.09.2010. 21:29:34 »

Има ли је већ у Тардису?
Sačuvana

vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 18.09.2010. 22:37:23 »

To mi je nepoznato. Knjige nisam video, a Sivka će, valjda, najaviti po propisu. Njoj SFtim nije manje važan od Art-Anime. NI ZS, a ni tamo najave nema. Ima je još samo na Facebook-u, ali ne na www.tardis.rs. Dođi u ponedeljak u Dom Omladine Beograd, možda se ipak dogodi. pop
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 18.09.2010. 22:51:34 »

У ДО нећу доћи из барем два разлога. Један је објективно-здравствене природе (због чега су ми се на промоцији "Ока" смејуљили чланови тима) а други је да после свега што је о мени речено на ЗС не желим да имам било шта са њима.

Ако направите промоцију на неком другом месту, радо ћу доћи. Рецимо Дража и тај његов паб су добро место за мене. Тамо ваљда никоме неће сметати ако морам да устајем усред говоранције.
Sačuvana

vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 19.09.2010. 07:57:11 »

Samo da napomenem: ZS nije Lazar Komarčić. Nisam primetio da si imao zdravstvene probleme, ali ti odlučuješ gde ćeš ići a gde ne.
Sačuvana

Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 19.09.2010. 17:37:12 »

У ДО нећу доћи из барем два разлога. Један је објективно-здравствене природе (због чега су ми се на промоцији "Ока" смејуљили чланови тима) а други је да после свега што је о мени речено на ЗС не желим да имам било шта са њима.

Ma ko ti se smejao na promociji Oka?
Što se tiče ZS, potpuno te razumem, ni meni se ne mili da idem tamo, pa verovatno ni neću i žao mi je zbog toga. Pročitala sam jednu priču o tom putujućem ciganinu i zainteresovala me je, ali...  Rolling Eyes
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 19.09.2010. 17:41:02 »

Није ми се нико смејао али моја мука је била забава за друштво. И да не буде неспоразума, не љутим се и не кажем у том смислу ништа. Све је ок. Smile

Можда ће Сивка организовати "дочек" књиге у књиГари, па тамо да се сјатимо?
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 19.09.2010. 18:44:48 »

Iz postovanja prema nasem prijatelju, kolegi i autoru, ukoliko ikako budem mogao dolazim. Ustvari samopozivam se i dolazim.  Laughing
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 19.09.2010. 21:57:13 »

Na Tardisovom sajtu

http://www.tardis.rs/poslednje-vesti/letopisi-svemirskih-cigana?ref=nf
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 21.09.2010. 13:02:38 »

Kao sto je i red, mala reprezentativna ekipa naseg sajta je prisustnovala, predstavljanju nove knjige naseg clana u Domu omladine.
Hmm. Kad bolje razmislim, nas sest i nije malo. Ajd da kazem malo malobrojnija nego sto nas je inace na okupljanjima.
Medjutim napravismo malu gresku jer niko ne ponese aparat da obelezi i ovaj skup. Znaci nismo imali "Japanca" i nadan se da ostali nece zameriti.
Mnogo vaznije da se moze jos jedna recka okupljanje ubeleziti. Laughing

E sad kako je bilo. Nesto nisam bast vest u recima pa da zamenim sliku i tako vam docaram ali moze se sumirati jednom recju "sa stilom".
Sala koju ste vec, vas vecuna videli, je bila gotovo puna.
Predstavnici ja mislim sedme sile (jes neka sila bila), predstavnici pisaca Tardisovog jata i sire, predstavnici porodice, pa zatim drustva LK i naravno predstavnici SFT. Ma bilo je i jos ponekih slobodnih strelaca.
Uvaj put se deda Radmilo dobrano oznojio prestavljajuci i novo izdanje ali i pricajuci o svom celokupnom radu. Tako mu je to kad oce da pise. Pitanja su pljustela pa smo ga cak i mi zapitkivali.  Laughing Tek da vidi u gomili da smo tu i da moze da racuna na nas ako ga neko napadne. No sve je proslo u najboljem redu bez potrebe da intervenisemo, a on je na moje veliko cudjenje plivao ko veliki u toj atmosveri. Nije se ni jednom zbunio, nasta mu javno cestitam. bravo  Laughing

Na kraju je zakuskom (sto je zovu ketering ili tako nekako) i probranim pijenjem to sve zacinio (mada sam siguran da je gospodja Andjelkovic glavni krivac za dobar ukus i odabir posluzenja).
A sad i da se pohvalimo da smo postali vlasnici prvog izdanja koji je sa namerom stanpan u malom i ogranicenom tirazu bas za ovu priliku. Vec sledece ce biti namerno redizajnirano, kako rekose predstavnici Tardisa i sam autor.

I na kraju, ko sto je i red zavrsismo u restorani ili kaficu, (sta li je vec) a zuvu ga More (valjda). Mi kafic nismo zvali al smo pozivali konobaricu.

I necete mi verovati a mozda i hocete, konobaricu prepoznah kao kumicu i nisam se prevario. Zadnji put je videh kad je bila mala devojcica a sad je vec prava lepotica. Devojka ipo. Kontakt sa sad vec pokojnim kumom sam izgubio pre petnaestak godina i sad sam ponovo u vezi sa njegovom porodicom. Jedino se ne radujem sto se sve tako izdesavalo kao sto i jeste i sto sam kumicu neterao ne mojom krivicom da zaplace ali takav je zivot (ili bolje reci zivot je skot).

Eto tako. To nam se sve dogodilo. A ostali mogu da zale sto nisu bili sa nama.
Sačuvana
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 21.09.2010. 18:20:11 »

Malo i mog vidjenja sinocnjeg dogadjaja.

Za tribinom su sedeli samo Sivka i Vanax. Prava stvar jer od njih se i dobija potpuna informacija. Vanax je bio izuzetno raspolozen i doprineo, za ceo stepenik, kulturoloskom skoku.

Samo delo je pisano u duzem vremenskom radoblju a objavljuje se odmah... prvi i drugi deo. Hvala u ime svih nestrpljivih. :bravoo:

Nikada mi nije bilo jasno, dal je i kad je, neki stvaralac bio svestan svog maksimuma. Mozda je taj trenutak prosao neprimetno. Ovo napominjem jer sam autor istice, da je ova space opera, namenjena mladjim uzrastima... kao magnet za sf zanr. He he, mozda je Vanax pisac od Boga dat omladini.

Autor napominje; da kroz sf dela moze da se istakne mudra misao i da je u toj funkciji, ostali deo njegovog opusa.

Kako god da bilo, ja sam svoju ljubav ka ovom zanru i zapoceo sa lakim sf-om. Smatram da u ovom tehnoloskom vremenu ima mesta i za novi oblik bajki. Ako se i u savremenim bajkama provlaci dobra misao i ideja, to je plus za svaku takvu knjigu.

Nije me pisac pokolebao sa tvrdnjom za koji uzrast je pisao. Na sredini prezentacije....otrcao sam da capim oba dela. Rolling Eyes
Za to je zasluzna i Sivka sa tvrdnjom da u ovom obliku postoji samo 30 primeraka a Pahek je ilustrator.
Sama ilustracija je zanimljiva jer je gotovo delo preseceno na dva dela i tako su dobijene korice. Ostaje mi samo da smislim plan, kako da unistim ostala dela i na nekoj licitaciji dopunim svoju penziju.

Hvala autoru na posveti i predvidjanju. Meni ostaje da sacekam jos dan, da se ispeglaju sveze korice i da sagledam delo, koje se krckalo preko  20 godina.

« Poslednja izmena: 21.09.2010. 18:22:28 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 22.09.2010. 10:29:03 »

Dodatak gornjem postu.
Poceo sam da citam i vec je prouzrokovao radjanje novih ideja.

Kako dovesti red i mir na Balkan (krv i med)?
U svakoj zemlji dovesti, na funkciju predsednika, jednog roma a njihove zene na mesto premijera. Sva deca na gomilu ministarskih fotelja i eto zajednice kojoj tezimo - bez stresa a sve veselo.
Sačuvana

S verom u Boga
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 22.09.2010. 11:16:09 »

Ko je sve bio od SF timovaca?
Sačuvana

plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 25.09.2010. 13:05:41 »

1 Sivka
2 V
3 Vajper
4 Vali
5 Kuliša
6 Plottz
7 Više nego na forumu Mr. Green Mr. Green
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.03 sekundi sa 24 upita.