SF tim
* 03.12.2021. 15:00:31
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 39 40 [41]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Šta gledati  (Pročitano 252016 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 63
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #600 poslato: 08.11.2021. 19:34:44 »

Da me samo ona nervira bilo bi odlično, nego ima previše iritantnih likova. grrr
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #601 poslato: 08.11.2021. 20:09:23 »

Dakle, gledam "Another Life" drugu sezonu i pored već uočenih gluposti preko kojih sam uspeo da pređem ovo me izbacilo iz koloseka!!! Brod koji se kreće pomoću solarnih jedara (premalih da bi stvar radila) ali ne na fotone sa neke zvezde već iz lasera sa samog broda!!! Ovo je kao kad malo dete zamišlja da može da pokrene jedrilicu tako što će sedeći na njoj da duva u jedra. Koliko scenarista mora da bude glup pa da ovako nešto smisli. Moram da navedem i ime autora serije "Aaron Martin", pretpostavljam da je on ta neznalica. jooj poster_stupid udri uhh

Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #602 poslato: 08.11.2021. 22:03:54 »

Gledam uporedo i za sada mi dobro ide, Foundation (TV Series 2021– ) i Invasion (TV Series 2021– ). E sad, hocu li izdrzati do kraja, vrlo upitno. Invasion, bas onako kako sam i ocekivao, nista vise, nista manje. A Foundation, na zalost ( Dan je vec nesto spominjao), mnogo lepse sam ja to kreirao u svojoj glavi citajuci Asimova, u odnosu na na ekranizaciju.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #603 poslato: 09.11.2021. 20:35:33 »

Dakle, gledam "Another Life" drugu sezonu i pored već uočenih gluposti preko kojih sam uspeo da pređem ovo me izbacilo iz koloseka!!! Brod koji se kreće pomoću solarnih jedara (premalih da bi stvar radila) ali ne na fotone sa neke zvezde već iz lasera sa samog broda!!! Ovo je kao kad malo dete zamišlja da može da pokrene jedrilicu tako što će sedeći na njoj da duva u jedra. Koliko scenarista mora da bude glup pa da ovako nešto smisli. Moram da navedem i ime autora serije "Aaron Martin", pretpostavljam da je on ta neznalica. jooj poster_stupid udri uhh

Ne znam zasto je tesko pronaci nekoga naucnika i platiti ga da se takve gluposti ne dese...

Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #604 poslato: 25.11.2021. 00:34:07 »

Nekako mi neshvatljivo kada se u SF trazi poznata logika. Pa kako onda komentarisati kada se letilica u trenu ubrza da nestane kao bljesak. Sta je sa telom koje je predhodno bilo u stanju mirovanja? Zar ono ne tezi da zadrzi to stanje? Pa ljudi u tim letelicama bi bili fleke na suprotnom ziduod pravca kretanja. Ili gotovo trenutno usporenje. Dajte momci budite malo opusteniji i fleksibilniji kada gledate SF. Resice se i ti "problemi" vremenom. Pa i podmornica ili djule ispaljeno na mesec su bili nerealni u vreme kada su pisani, a evo gde smo sad. Ni tada nisu kosultovani naucnici jer bi se tim stvarima verovatno smejali.
« Poslednja izmena: 25.11.2021. 00:37:05 od Nesa » Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #605 poslato: 25.11.2021. 15:35:27 »

Naravno da u SFu ima stvari za koje danas smatramo da su nemoguće. To su opšteprihvaćena kršenja fizičkih zakona u žanru.
Ali ovo što sam pomenuo da je nemoguće znaju i mala deca jer jedna od priča barona Minhauzena je ona kad se vukući sopstvene čizme izbavio iz nekog blata. Preko takve gluposti ne mogu da pređem.

A što se tiče inercije, brodovi sa FTL pogonom uglavnom se kreću u nekom mehuru koji ih štiti od spoljne sredine. Uz to praktično svi imaju sopstvenu veštačku gravitaciju pa ne osećaju bilo kakvo kretanje. Eto ovo volim da vidim u SFu - kvazinaučno objašnjenje jer to znači da se autor potrudio oko bitnih sitnica. Mr. Green

Dodatak, a propo đuleta za Mesec - napisao sam bio članak za jedan SF Vektor o Melijesovom Putu na Mesec i verovao ili ne, jesu konsultovali naučnike oko topa u čijem đuletu su putovali likovi.
« Poslednja izmena: 25.11.2021. 15:39:38 od dan555 » Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #606 poslato: 27.11.2021. 08:43:47 »

Nekako mi neshvatljivo kada se u SF trazi poznata logika. Pa kako onda komentarisati kada se letilica u trenu ubrza da nestane kao bljesak. Sta je sa telom koje je predhodno bilo u stanju mirovanja? Zar ono ne tezi da zadrzi to stanje? Pa ljudi u tim letelicama bi bili fleke na suprotnom ziduod pravca kretanja. Ili gotovo trenutno usporenje. Dajte momci budite malo opusteniji i fleksibilniji kada gledate SF. Resice se i ti "problemi" vremenom. Pa i podmornica ili djule ispaljeno na mesec su bili nerealni u vreme kada su pisani, a evo gde smo sad. Ni tada nisu kosultovani naucnici jer bi se tim stvarima verovatno smejali.

Saglasan sam sa tobom.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #607 poslato: 01.12.2021. 19:14:53 »

Iznenadila me treća sezona Izgubljenih u svemiru (2018) a još više titlovi istog dana kada su epizode puštene na Netfliksu. Sad da se podsetim šta je bilo tokom druge sezone, pre dve godine, pa imam 10 ep. da gledam. Nadam se da su bolje od prethodnih. 
Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Van mreže

« Odgovor #608 poslato: juče u 10:10:17 »

Hawkeye веома солидан
Sačuvana

Wisdom over Violence
Stranice: 1 ... 39 40 [41]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2021. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 24 upita.