SF tim
* 02.07.2020. 11:15:21
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 33 34 [35] 36 37   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Šta gledati  (Pročitano 159288 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #510 poslato: 02.12.2019. 02:23:58 »

Meni priča ne drži. Slepi ljudi. Kako uzgajaju i skupljaju hranu? Kako prave odeću. Kako nož napraviti? Kada je na svetu ostalo 2 miliona ljudi, životinje predatori su se sigurno razmnožile, kako se brane od njih? Zašto nemaju pse vodiče? Čumu rat? Kako si išta izgradili ili napravili, ako im je vrhunac konopac? Pogledajmo koje slepe životnije zaista postoje. Slepi miš nije, on ima svoj vid. Krtica jeste. Živi pod zemljom u kanalima koje kopa, jer joj pružaju zaštitu od grabljivaca. Tamo se hrani crvima, korenjem i šta već nađe. Mislim da i slepi ljudi da bi teško opstale sem u pećinama koje se u plodonosnom području. Sve u svemu trebali su da konstultuju antropološke i razne druge stručnjake.
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #511 poslato: 10.12.2019. 19:52:35 »

Fantastičan spoj Sf + Hugh Laurie + komedija !!! AVENUE 5

https://www.youtube.com/watch?v=ZjIupq2JK04
Sačuvana

Bog čuva budale !
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +8/-0
Na mreži

« Odgovor #512 poslato: 11.12.2019. 12:06:10 »

Zapravo ovo sa Lorijem mislim da ce da flopne samo tako..vec sad izgleda previse usiljeno...inace batalih See, ne drzi me vise. Batalih i Tredstone i jos nekoliko naslova. A inace preporucujem

Vienna Blood (https://www.imdb.com/title/tt9179616/) ima samo 3 epizode i ako volite viktorijansko-edvardijansku eru umotanu u misteriju onda je ovo za vas Smile
Sačuvana

Wisdom over Violence
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #513 poslato: 12.12.2019. 19:43:07 »

Jedino gledam The Mandalorian, ova hiper produkcija odbija me od tv-a i kompa.
Sačuvana

S verom u Boga
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #514 poslato: 13.12.2019. 11:24:21 »

Četvrta sezona "The Expanse" izašla. Još da se smiluju pa urade titlove. Confused

Uzgred, kratak spisak serija koje pratim;

Vikings (ni blizu prve dve sezone, gledam po navici a i zbog Ketrin Vinik)
Young Sheldon (klinci su odlični glumci, mada mi se nova sezona ne dopada baš nešto)
The Mandalorian (njah, ceđenje suve drenovine, ništa što bi se pamtilo)
The Last Kingdom (drugi pogled na doba koje gledam u Vikinzima, interesantno i dobro urađeno)
Doctor Who (slaba sezona neće me odbiti od Doktorke)
Star Trek Discovery (njah, nije to to, dobar kapetan u prošloj sezone malo je vratio stari duh u seriju ali i dalje nije to to)
The 100 (nisam mislio da će me zadržati toliko dugo (a vala ni da će trajati ovolike sezone) ali više iz navike a i Marije Avgeropulos koja se lepo snalazi u različitim situacijama svog lika)
The Orville (prave Staze, iznenađen prijatno da je Set napravio ovako nešto, a i Ejdrijen Paliki pa ranije Halston Sejdž, lepo je bilo videti je u gostujućoj ulozi u jednoj ep.)
Agenti S.H.I.E.L.D.-a (njah, svi trikovi Marvela na jednom mestu, to mi jedino interesantno, a i bila je Paliki)
Another Life (njah, pomislih - daj da vidim Kejti Sakof u glavnoj ulozi i razočarah se, loša serija, loša Kejti, na žalost)
The Expanse (kosmos, brodovi, stanice i sl. dovoljno, ali meni ipak konfuzno. Nisam čitao knjige, može biti zbog radi toga)
Killjoys (ništa naročito, i ovde iznenađen brojem sezona, završena)
Silicon Valley (upravo odgledao završnu sezonu, drugačija od početka koji koketira sa komedijom. Interesantan prikaz zbivanja u svetu informacionih tehnologija i investicija)

I još neke domaće.

Dodatak, uh, ima ih još par:
Гранд (2018) (ruska, jedna od ćerki "Кухня" i "Отель Элеон", praktično nastavak Eleona)
СеняФедя (Сеня и Федя) (2018) (Još jedna nastala od gore pomenutih komedija)
Star Wars Resistance (njah, raniji ZR crtaći bili su bolji tehnički, koliko toliko u 3D a ovo je 2D, za mlađe uzraste)
War of the Worlds (2019) (tek počeo prvu epizodu tako da nemam još utiske)
The Purge (2018) (čekam poslednju ep. druge sezone pa da je odgledam. I filmovi i serija su mi pravo čudo jer su čista B-produkcija a stalno nastavljaju sa snimanjem novih)
« Poslednja izmena: 13.12.2019. 13:28:29 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Na mreži

« Odgovor #515 poslato: 13.12.2019. 12:15:23 »

Mene sramota da popisem sta sve pratim  Mr. Green
Sačuvana

Wisdom over Violence
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #516 poslato: 13.12.2019. 13:30:45 »

Većina serija koje gledam ima malo epizoda po sezoni. Nije to kao nekada pa da imaju po 27 ep. pa se oteliš dok ih odgledaš.
Sačuvana

Leto
član posade

Van mreže

« Odgovor #517 poslato: 16.12.2019. 17:40:29 »

Vienna Blood (https://www.imdb.com/title/tt9179616/) ima samo 3 epizode i ako volite viktorijansko-edvardijansku eru umotanu u misteriju onda je ovo za vas Smile

Odgledao. Potvđujem. Odlično. 2. sezona, možda novembar 2020. god.
Sačuvana

Све што овде пишем је део моје слике света, моје веровање а не доказива истина.
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Na mreži

« Odgovor #518 poslato: 17.12.2019. 12:27:14 »

Ako nisi gledao a volis na taj fazon (a i svi ostali) preporucujem Megrea sa Rouenom Etkinsonom. Ima 2 sezone od 2 epizode (dakle prostom matematikom ukupno 4 epizode Mr. Green )

https://en.wikipedia.org/wiki/Maigret_(2016_TV_series)
Sačuvana

Wisdom over Violence
Leto
član posade

Van mreže

« Odgovor #519 poslato: 18.12.2019. 19:19:40 »

Ako nisi gledao a volis na taj fazon (a i svi ostali) preporucujem Megrea sa Rouenom Etkinsonom. Ima 2 sezone od 2 epizode (dakle prostom matematikom ukupno 4 epizode Mr. Green )

Hvala, gledao sam prvu sezonu, nisam znao za drugu.
Sačuvana

Све што овде пишем је део моје слике света, моје веровање а не доказива истина.
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Na mreži

« Odgovor #520 poslato: 20.12.2019. 10:13:53 »

Imaju problema sa produkcijom jer snimaju u francuskoj jer se trude da sve bude autenticno a nije im bas veliki budzet, a francuzi ih sibaju po usima i onda dosta ljudi stane na prvoj ili drugoj epizodi zbog veoma malo vesti o celom tom projektu i velikim pauzama izmedju epizoda
Sačuvana

Wisdom over Violence
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #521 poslato: 12.01.2020. 21:16:58 »

Pokusao,ali odustao od gledanja,War of the Worlds,Another Life,The Mist....Carnival Row,See za sada prolazi,kako tako....The Mandalorian,pogledano....
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #522 poslato: 12.01.2020. 23:20:33 »

Francusko-engleska "War of the Worlds" nije loša što se tiče radnje vezane za likove ali blage veze nema sa Velsovom knjigom. Takođe, psi-roboti-ubice kao pretnja smešni su. A tek "rešenje" na kraju sezone za ometanje v-a bilo kome ko zna makar mrvicu o fizici potpuno je bez veze. Gledljivo ali ipak meni je razočaranje.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #523 poslato: 15.01.2020. 21:25:20 »

The Witcher  ... što ja volim bajke !!!  Embarassed

Malo zeza vreme - čas pre šas posle ... ne volim kad radnja "skače" ali mi se sviđa serija.

Sačuvana

Bog čuva budale !
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Na mreži

« Odgovor #524 poslato: 16.01.2020. 02:27:59 »

Witcher - valja, jes da malo skakuce radnja al setite se kako je bilo u prvoj knjizi...toss a coin to your..oh crap..

Age of AI - YouTube serija o vestackoj inteligenciji koju vodi niko drugi do Robert madafakin Dauni Dzunior, veoma dobra stvar ako volite te stvari

World According to Jeff Goldblum - bogotac Dzef prica o razlicitim stvarima koje nas okruzuju, ako volite Goldbluma onda gledajte

Mandalorian - mislim da sam vec pisao ovde Firefly meets Star Wars

His Dark Materials - pocne dobro a onda kvalitet gradijalno pada iz epizode u epizodu al svejedno ce se gleda dalje

Movies That Made Us - veoma dobra doku serija o filmovima uz koje smo odrasli

BBC Dracula - odlican do poslednjih 20 minuta al Boze moj to je Mofat tako da je razumljivo da ce da bude onakvo

Primal - veoma veoma veoma dobar crtani

Infinity Train - druga sezona bolja od prve

Deadwater Fell - Broadchurch like serija sa guess who Tenantom, naravno da se gleda dobro je pocela

Star Wars Clone Wars - gledajte serijicu (obe) jer je ovo nesto najbolje iz Star Wars-a sto je ikada izaslo a plus je nastavljaju sad u februaru (ja sam tek sad prvi put gledao i bijem se po usima posle svake epizode)

Ovo je neki kraci update onoga sto trenutno gledam/pratim od nekih nazovi novih materijala

p.s. Arrowerse crossover Crisis on Infinite Earths uospte nije los ako ne ocekujete mnogo. Ja sam davno batalio sve te serije al ovo me je bas zabavilo
Sačuvana

Wisdom over Violence
Stranice: 1 ... 33 34 [35] 36 37   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.034 sekundi sa 24 upita.