SF tim
* 15.12.2019. 23:24:17
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 35   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Šta gledati  (Pročitano 137184 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Leto
član posade

Ugled: +7/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #390 poslato: 18.06.2018. 20:15:31 »

Изгубљени у свемриу, гледао оригинал крајем 60-тих, када се емитовао на телевизији. То је био доживљај за цео живот који ме је усмерио ка СФ-у. Поглдао прву епизоду нове серије, разочарење, тешко да ћу гледати даље.

Алтерд карбон, врх. При крају је мало слабија, али морало је тако да би отоворили простор за другу сезону. Главни лик лоша глума.
Sačuvana

Све што овде пишем је део моје слике света, моје веровање а не доказива истина.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #391 poslato: 21.06.2018. 15:31:50 »

Bit ce da je ovo vezano za godine... mom sinu se Izgubljeni u svemiru veoma svidja. Sama ideja djecaka i robota me podsjeca na neke serije koje smo imali 80tih.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #392 poslato: 21.06.2018. 18:49:30 »

Razmisljam da registrujem MoviePass.

$9.95 mjesecno po osobi i mozes gledeati 1 film dnevno. Sva kina koja ja posjecujem sudjeluju u ovome i zvuci veoma dobro.
Sačuvana

Leto
član posade

Van mreže

« Odgovor #393 poslato: 22.06.2018. 00:11:01 »

To bi bilo prihvatljivo i povoljno i kod nas u Srbiji. Nadajmo se da će neko da osmisli i uvede.

Već kada preporučujemo pretplatničke servise, preporučio bih Amazonov Prime Photos. Za 12 USD godišnje imate 100 GB prostora za fotografije na njihovom cloud serveru. Na prvi pogled može da daluje, čemu to kada mogu za dž da čuvam slike na raznim mestima. Prvo zato što ideja čuvanja slika u lokalu, po raznim diskovima, memorijam i sl je loša ideja. Ko to ne razume, shvatiće pre ili kasnije kada ostane bez dobrog dela slika. Zatim zato što je ceo sistem odlično osmišljen, efikasan i stalno se unapređuju. Moja porodica ima nekoliko telefona, tableta, fotoaprata. Za telefone i tabelete postoji nameska aplikacija koja automatski u pozadini sve što slikate prebacuje na server. Sa fotoparata mora prvo da se prebace na računar, pa na Amazonov Cloud. Organizacija i pristup slikama je odlična i ide preko iste aplikacije. Velike mogućnosti editovanja slika, čak i datuma nastanka fotografije se može izmeniti. Najlepše je što svako od nas može od bilo kuda pristupiti svim slikama (naravno internet je potreban). Zatim postoji notifikciju da je neko od vaših uploadovo nove slike, možete formirate albuem i omogućiti pristup kome želite itd itd. Sve u svemu bez Prime Photos aplikacije, ne bih više mogao da zamislim fotografisanje.
Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #394 poslato: 22.06.2018. 04:19:23 »

Uh odakle poceti, imam svasta da preporucim psoto uglavnom gledam neke opskurstine. Pa da pocMem

1) Westworld - verovatno mnogi culi, verovatno mnogi i gledaju al ko ne prati nek se prikljuci. Trenutno se zavrsava druga sezona (svaka ima po 10 epizoda). Ko je gledao Krajtonov film (i onaj ubogi nastavak) zna sta da ocekuje.

2) Handmaid's Tale - inspirisano istoimenom knjigom Margaret Atvud. Ne tako daleka buducnost u drustvu kom nazalost izgleda da tezimo u kom je zena podredjena muskarcu u potpunosti.

3) Preacher - Svestenik sa moci da ljudi rade ono sto im kaze, njegova devojka koja privlaci nevolje (ili nevolje privlace nju) i vampir koji nema pametnija posla nego da ide sa njima i uziva u porocima idu da nadju Boga. Inspirisano stripom Garta Enisa.

4) Fargo - braca Koen ponovo jasu! Prva sezona dodatno razradjuje film dok su druge dve potpuno nove price. Serija je antologijska tako da ako vam se jedna sezona ne svidi mozete da je preskocite.

5) The Man in the High Castle - inspirisano knjigom Filipa Dika. Nacisti pobedili u WW2 (i generalno gledano tu 85% inspiracije prestaje).

6) Maigret - Rouen Etkinson (Mr Bean) u ulozi Megrea. Pametnome dosta.

7) Terror - inspirisano romanom Dena Simonsa. Zasnovano na istinitim dogadjajima o ekspediciji koja je isla na Arktik i sta ih je tamo snaslo.

Cool Missions - francuska serija smestena na Mars

9) Alienist - inspirisano romanom Kaleba Kara. Mladi kriminalni psiholog pokusava da razresi zlocine koji su poceli da se desavaju diljem Nju Jorka krajem devetnaestog veka

10) Peaky Blinders - serija koja me je oduvala. Prati porodicu Selbi, bandu iz Birmingema i njihov put ka vrhu koji je zaista trnovit (obavezno pogledati jer je FE-NO-ME-NA-LNO, a i Nik Kejv u uvodnoj spici, stas vise? )

11) Medici: Masters of Florence - ovo se samo objasnilo u nazivu

12) Victoria - zivot kraljice Viktorije koju igra prelepa Dzena Kolman (Klara iz Doctor Who-a)

13) Taboo - naslednik se nakon oceve smrti vraca iz Afrike u London, da potvrdi svoje nasledstvo i da obnovi ocevu imovinu koju su drugi razgrabili i ne prezaju ni od cega da istu zadrze

14) Crown - Zivot kraljice Elizabete koju u prve dve sezone tumaci Kler Foj a od sledece ce je igrati Olivija Kolman

15) Black Mirror - da li je i koliko dobar tehnoloski napredak i koliko ga zapravo razumemo

16) Penny Dreadful - serija nazvana po kratkim romanima koji su mogli da se kupe za jedan peni u nastavcima u londonu u devetnaestom veku. Viktorijanski London i grupa koju predvodi ser Ian Malkolm (Timoti Dalton) u borbi protiv nadprirodnih pojava. Lici na Ligu Izuzetnih Dzentlmena ali mnogo mracnije.
Sačuvana

Wisdom over Violence
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #395 poslato: 22.06.2018. 07:58:33 »

Ајд и ја да речем које серија пратим. Mr. Green

The 100 - чудна серија, мешавина разних жанрова али у основи нека врста средњовековне ратне приче са мноштвом ликова. Час ми интересантна, час бих да престанем да је гледам.

The Expanse - права свемирска опера али толико разуђена и слуђена без праве линије раднје и са премало „меса“ да је упркос акцији заправо досадна.

Colony - ванземаљци у игри али заправо све се своди на причу о нама људима. Досадно.

Doctor Who - једва чекам докторку, једва чекам, једва чекам... igra

Star Trek Discovery - њах, није то то!

Travelers - осредње, много нелогичности али ипак довољно занимљиво. Сф-а има тек у траговима. Обична детективска прича.

The Orville - нисам љубитељ  Рогана и његовог хумора али ови су више уболи атмосферу Стаза него Дискавери. Занимљиво и гледљиво. Драго ми је што ће бити и друга сезона.

Silicon Valley - није СФ али веома добро описује свет бизниса и ИТ сектора као и психологију пословних људи.

Killjoys - још једно њах, кад нема Фајерфлаја бар нешто што из далека личи (и то вррррло мало).

Vikings - опет неСФ али уз Доктора најбоља од овде наведених серија.

The Big Bang Theory - Шелдон се оженио, лееелеее...

Young Sheldon - онако, може да се гледа али ништа посебно.

Handmaid's Tale - одгледао прву и било досадно. Ово је материјал за књигу а не серију.

Black Mirror - неке епизоде занимљиве, неке прежвакавају старе ствари.

Philip K. Dick's Electric Dreams - usporeeeeeno ali dobro.

Уз ове одгледам и марвелове на нетфликсу као и руске, углавном минисерије и још понешто кратко.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Leto
član posade

Van mreže

« Odgovor #396 poslato: 22.06.2018. 12:31:50 »

Ukratko o onome što su Eldundarin i dan555 naveli, a da sam gledao:

Eldundarin:

1) Westworld - Dobra serija. Čekam kompletiranje druge sezone.

2) Handmaid's Tale - Psihloško emocionalna priča je jača strana serije. Ženama se sviđa ova seriju. Žena pisala roman, glave uloge žene. Zapravo gledam je jer time pravim društvo svojoj ženi.

5) The Man in the High Castle - Odlično prenta atmosfera iz romana. Jaki likovi i gluma. Život pod nacističkom i japanskom čizmom. Amazonova serija. Dve sezone.

6) Maigret - Mister Bin u ozbiljnoj ulozi glavnog detektiva. Odlično.

12) Victoria - Gleda moja žena pa mi nešto prepriča, ali 14) Crown je odustala.

13) Taboo - Jaka serija, skoro autentično.

15) Black Mirror - Počeo pa odustao, nešto mi je kod nje na silu.

Za neke serije koje je Eldundarin naveo nisam ni čuo, a vidim da su vredne gledanja.

dan555:

Doctor Who - nevolja sto sam ga gledao zbrda zdola, tako da više ne znam šta sam gledao, šta nisam. Ko voli putovanje kroz vreme, odličan provod. Neke epizode su promašaj, ali neke su pun pogodak.

Star Trek Discovery - meni bio dobar.

Travelers - delim danovo mišljenje, osrednje.

Vikings - nisam gledao, opet čujem da je dobra serija, ali nikako da se nateram.

Ako nisu ranije spominjanjane ove serije:

American Goods (2017) - Fantazija ali vredi gledati. Razni bogovi u ljudskom obliku žive zajedno sa običnim ljudima na američkom tlu.

Orville (2017) - Parodija na serije tipa Star Trek. Ima dobrih fora.

Legion (2017) - Serija o paranormalnim sposobnostima. Nije loša radnja a dobra je gluma.

Mars (2016) - Možda sam je već spominjao, mešavina dokumentarnog i SF filma o osvajanju Marsa. Korektna serija.

Timeless (2016) - Osrednja serija ko voli temu putovanja kroz vreme.
« Poslednja izmena: 22.06.2018. 13:25:49 od Leto » Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #397 poslato: 22.06.2018. 12:54:51 »

Od danas omiljeni nam afro-amerikanac superherojskog tipa po imenu Luka Kavezic u drugom serijalu dostupan na internetima Very Happy

U prevodu Luke Cage Season 2 je stigao  Mr. Green
Sačuvana

Wisdom over Violence
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #398 poslato: 22.06.2018. 14:36:27 »

16) Penny Dreadful - serija nazvana po kratkim romanima koji su mogli da se kupe za jedan peni u nastavcima u londonu u devetnaestom veku. Viktorijanski London i grupa koju predvodi ser Ian Malkolm (Timoti Dalton) u borbi protiv nadprirodnih pojava. Lici na Ligu Izuzetnih Dzentlmena ali mnogo mracnije.

Jedna od boljih serija u posljednje vrijeme što sam gledao. No, nije baš za svakoga.
Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #399 poslato: 22.06.2018. 18:14:29 »

Timoti Dalton se u PD zove Malkom Mari, ja ga prekrstih u Iana Malkolma iz Jura Parka (koji sam zavrsio prosle nedelje)
Sačuvana

Wisdom over Violence
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #400 poslato: 23.06.2018. 16:49:34 »

Jedna od boljih serija u posljednje vrijeme što sam gledao. No, nije baš za svakoga.
gledao bez daha
slazem se da nije za svakoga
Sačuvana
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #401 poslato: 23.06.2018. 23:54:26 »

Dirk Gently
Dirk Gently's Holistic Detective Agency
Sačuvana

Wisdom over Violence
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #402 poslato: 24.06.2018. 17:19:04 »

pozdrav

13.jul

https://www.youtube.com/watch?v=WJyyJ7lexnM
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #403 poslato: 25.06.2018. 13:49:52 »

Izgleda veoma dobro i zanimljivo...  pozdrav
Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #404 poslato: 26.06.2018. 10:03:45 »

keri je odlican i mislim da je film ok pisem vredi pogledati
Sačuvana
Stranice: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 35   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 24 upita.