SF tim
* 27.02.2017. 05:25:10
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 17   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Šta gledati  (Pročitano 32633 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +77/-9
Starost: 58
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 31.08.2010. 16:02:53 »

Najave serija i razgovor o novim i starim za koje još nemamo detaljan prikaz.

Molio bih da se od sada ne pokreću teme o novim serijama, osim ako ne napišete pun prikaz (a za to je potrebno odgledati barem 5-6 epizoda), već da ovde govorimo o prvim utiscima. (cilj mi je da teme o serijama počinju što opširnijim prikazom)

Koliko znam, naše TV stanice emituju samo neke reprize ili stare žanrovske serije.
Zato sam napravio spisak serija koje su aktuelne u belomE svetu, a nama dostupne zahvaljujući čudesima neta.

Idu:
Warehouse 13 - 2. sezona
Eureka - 4. s.
Ghost Hunters - 6.s.
Futurama 6. s.
Haven - 1 s.
True Blood - 3. s.
The Gates - 1. s.

Dolaze:
The Vampire Diaries - 2. s. 10.9.10.
Fringe - 3. s. 24.9.10.
Supernatural - 6. sezona, 25.9.10.
Smallville - 10. s. 25.9.10.
Medium - 7. s. 25.9.10.
Stargate Universe - 2. s. 29.9.10.
The Walking Dead - novo, sa zombijima, 1.11.10.

Od svega ovoga, ja pratim samo Eureku, a od dolazećih SG Svemir. Tanko... kriziram... Laughing

« Poslednja izmena: 01.04.2012. 01:36:46 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 32
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 31.08.2010. 16:24:32 »

Supernatural krece i anima od januara Smile Meni se jako dopada serija. Ghostbusters uz propratnu pricu Very Happy Ali su replike genijalne. Preporuka ako neko nije gledao

Walking dead
Rec je o adaptaciji visegodisnjeg strip serijala u kome grupa ljudi prezivljava u svetu kojeg su preuzeli zombiji
Organizator/scenarista i reziser bar jedne epizode je Frank Darabont (Sosenk, Zelena milja, Mist)
Ulogu policajca koji je vodja pomenute grupe Rick Grimesa igrace Andrew Lincoln .

Gates sam poskidao ybog Rhone Mitre, trebalo bi da gledam ovih dana. Isto vazi za True blood. Ovi Dnevnici Vampira mi nekako vucu na Twillight  grrr

SG Universe cu gledati uz nadu da konacno krene prica  Smile

Sačuvana
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 16.10.2010. 00:46:18 »

Happy krece sa SG1 od srede u 23. Radnim danima od 23 nadalje idu Smile
Sačuvana
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 16.10.2010. 18:30:09 »

Krenula Sanctuary s3. Icice petkom u terminu u kome je isla serija Haven. SyFy, SciFi ili kako se vec zovu ovih dana  Very Happy
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 16.10.2010. 19:07:50 »

Prebacio sam ovde poruku o SG1.
Nisam je gledao a imam Hepi-kanal pa bih baš mogao da krenem sa njom. Very Happy
Samo, pitanje koliko sezona su otkupili.
Sačuvana

goldengaidin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 17.10.2010. 13:42:09 »

To nisu napisali Sad Jos je jedan kolega na forumu, koji ima neka insider informacije, napisao da ce ici Atlantis i Universe. Sg 1 nije pominjao pa su me iznenadile novine
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +26/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 21.12.2010. 22:01:37 »

Ja sam ovdje kupio SG-1 i SGA (sve sezone) i jedino sto mi se ne da da kupim je zvjezdane staze, koje su po mom misljenju precjenjene. (Traze 55 dolara po sezoni???? a ja sam SG-1 kupovao za 20 ili manje dolara po sezoni). Pored toga imam i Battlestar Galaktiku (sve sezone) i veliku kolicinu drugih serija, no prestao sam ih kupovati kad sam se pretplatio na Netflix. Sad vecinu serija gledam putem neta a ako nesto posebno zelim onda dobijem BR ili DBD.

Od serija na TV-u (zivim u tom bijelom svjetu, gdje SyFy dodje domaci) pratim samo Eureku, SG-U i V, a WH13 i Sanctuary sam prestao gledati iz meni nepoznatog razloga. Jenostavno mi dojadile, snimao ih na DVR-u i onda jednom poceo da brisem... No mozda pogledam sve to kad dodje na red putem Netflix-a.

Izgleda sad (zahvlajujuci Mjesecini i Podzemnom svjetu) sve prelazi na Vampire i slicne fantazije... Very Happy
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 22.12.2010. 00:34:00 »

Pa S zabac, kod mene ti stvari stoje ovako. Probleme filmske indrustrije u potpunosti razumem, ali ne bas toliko (valjda shvatas). Ebiga kad si na zapadu pa moras bas sve da placas.  Laughing
Ovo je istok. I ja sam na pocetku kupovao i onda sa nesto desilo u mojoj glavi, pa sad ne kupujem a imam dosta toga od pomenutih serija. Ustvari sve. Naravno nisam bas sve pregledao i odgledao, ali sam arhivirao. Unucicima za nasledje valjda. Mislim, da bas moja kinta nece da zafali tim gigantima kinematografije. Embarassed
Da si blize resio bih ti te probleme ali da zapucam preko bare daleko si brate, pa ces morati sam da se snadjes. Lepo je imati bogatu arhivi. Bar meni. Laughing pozdrav
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +26/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 22.12.2010. 17:09:47 »

Ahhh, Nesa. Nismo se bas razumjeli. : Very Happy Do mene je - tj. moja je greska.   Wink

Nemam ja problema sa 'arhiviranjem', premda sam sveo arhiviranje na stvari do kojih ovdje ne mogu docu, dakle Ex-YU kinematografija + stvari iz novog vremena nastale na balkanu. Sve ostalo je dostupno ovdje i po mom misljenju nije pretjerano skupo. (cak sta vise sve je jeftinije) O tome najbolje govore TB hd prostora koje imam kod kuce.

Medjutim, ne znam zasto,  volim da kolektujem takodje orginale. (I ne samo filmove i knjige, vec i video konzole, kompjutere i slicno) Tako npr. imam veliku kolekciju DVD-va, BR diskova, malu moju biblioteku plus veliki broj video igara za mnoge sisteme (Sega Genesis, Saturn, Dreamcast, GameGear, N64, PS1, PS2...) Sreca pa supruga razumije moju strast za kolekcionarstvom (razumije ne znaci da i odobrava  Mr. Green )

Preporucio bih film Fire in the Sky za sve one koji ga nisu pogledali. Veoma zanimljiv film o 'navodno' istinitoj NLO abdukciji. Ak' trebaju rapidshare linkovi, mislim da sam ih vidio negdje a i prijevod. Film je iz 1993-ce godine.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
anonimni autor

pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 04.01.2011. 14:45:41 »

http://www.imdb.com/title/tt1748166/

Pioneer One is a 2010 American independent film project by Josh Bernhard and Bracey Smith.[1][2][3] It is notable both for being funded purely through donations and for being the first TV series created for and released on BitTorrent networks

dakle, nezavisna prodikcija, emituje se na internetu. veoma skroma sredstva, neverovatno cak. ali im nije smetalo da dobiju nagradu

snimljene dve epizode, od predvidjenih sedam

sam zaplet je zanimljiv

- nakon pada objekta u sumama kanade, i radioaktivnog zagadjenja, pocinje istraga americke drzavne bezbednosti ...svemirski brod, sssr, mladic, ... da ne otkrivam dalje
Sačuvana

trust no one
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 04.01.2011. 15:02:32 »

Za sada, spajam sa temom "Šta gledati" pa kad bude opširniji prikaz, može zasebna tema.

Dobro nam došao na forum, Anonimni.

Dodatak, pročitao sam koliki je budžet i kako je sakupljen, pa me zainteresovalo i upravo skidam te dve epizode. Very Happy
« Poslednja izmena: 04.01.2011. 15:15:27 od dan555 » Sačuvana

anonimni autor

pripravnik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 04.01.2011. 15:46:59 »

ok, ucinilo mi se da nije pisano o seriji pioneer one, pa da dam info.
Sačuvana

trust no one
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 04.01.2011. 16:00:11 »

Nije pisano i odlično je što si pokrenuo temu. Interesantno mi je da neko snima seriju tako što prikuplja novac od fanova i za samo 6.000$ snimi dve epizode, pa još uspe da na isti način sakupi još 20.000$ za sledeće tri ep.
Baš me interesuje na šta liči.

Uz to, epizode se "emituju" potpuno besplatno preko torenta. Dakle, sve je rađeno bez ikakve želje da se nešto zaradi. Čist entuzijazam. Very Happy

A to što sam spojio sa ovom temom - želja mi je da teme o serijama počinju opširnijim prikazima.
« Poslednja izmena: 04.01.2011. 16:02:27 od dan555 » Sačuvana

anonimni autor

pripravnik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 04.01.2011. 19:39:15 »

sto se mene tice slobodno napisi opsirniji prikaz, kada budes hteo

meni je prica interesantna, velike su mogucnosti da se stvar razvije na najbolji sf nacin

a to sto je snimljena za male pare i za internet, pa...tim bolje. ili valja ili ne
Sačuvana

trust no one
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 10.01.2011. 17:30:53 »

13. Orion
12. Sherwood
11. Alphas
10. The Cape
9. Torchwood: The New World
8. Camelot
7. Locke & Key
6. Battlestar Galactica: Blood & Chrome
5. Alcatraz
4. Outcasts,
3. Falling Skies
2. Terra Nova,
1. Game of Thrones

Orion i Sherwood ce ici na SciFI kanalu. Opisani su kao mesavina avanture i fantastike bliske Firefly i National Treasure

Sherwood je Robin Hood u 23 i po veku Smile Salim se, kazu da je slicno Farscape.
Producira Amanda Taping (SG Sam Karter) i dvojica producenata SG

Alphas isto ide na SciFi , nesto kao heroes koji rade kao jedinica FBI u borbi protiv kriminala.

The Cape je superheroj koji se bori protiv zlocina. Igra i Summer Glau
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PajqY0VgYiU&feature=player_embedded[/youtube]

Camelot ide na Startz (kojima ovom prilikom iskazujem podrsku i postovanje za trud  :respect: Za dve godine su jako napredovali)
Kralj Artur, slicno Pillars of earth.

Alcatraz - zatvorenici nestali pre 30 godina se pojavljuju danas. Slicno 4400 ?

Outcasts - ljudi koji su naselili novu planetu i zivot na njoj

Spilberg producira Skies i Tera Novu. Tera Nova - ljudi iz buducnosti idu 80 miliona godina u proslost da naprave koloniju koja ce spreciti unistavanje zemlje

Kako sam ja poznat kao svastogled  Mr. Green Dodajmo i SciFI serije Haven,Sanctuary i Warehouse 13
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 17   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2017. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.034 sekundi sa 22 upita.