SF tim
* 20.08.2019. 01:05:33
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 8 9 [10]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Doktor Hu (Doctor Who) (2005)  (Pročitano 32367 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #135 poslato: 15.12.2018. 02:16:36 »

Odgledao finale koje to nije. Obična epizoda koja jedino što radi kao završetak sezone je da ima zloću iz prve epizode. Radnja osrednja.
I sad treba čekati 2020. grrr
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #136 poslato: 16.12.2018. 01:24:55 »

Pa ne bas, ima novogodisnji specijal. Very Happy A inace bolje da cekaju i da maknu zadriglog, nije ovaj posao za njega. Sve sto je mogao da uradi lose je uradio lose. Sezona je veci uzas od nekih iz klasicne ere. Smuti prospi okreni obrni od 10 epizoda 2.5 dobre. Onaj Grejem postoji samo da se izvinjava za sve sto su belci ikada uradili, ona Jaz toliko smotana i bezlicna da se zapitas kako je postala policajac dok je Rajan apolutno pogubljeno nebitan. Doktor je nepostojeci tj njen karakter ne postoji. Ako su zeleli da zenskog doktora prikazu po onim najgorim internet stereotipima zene apsolutno su uspeli. TARDIS neverovatno ruzan, muzika nepostojeca, zlikovci besmisleni. Jedna rec opisuje celu ovu sezonu a to je UZAS.
Sačuvana

Wisdom over Violence
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #137 poslato: 06.01.2019. 21:48:33 »

I tako, najzad dočekah titil...
Šta reći, novogodišnja epizoda koja u sebi nema ničeg novogodišnjeg. Mogla je da se emituje bilo kada.
Sama ep, mi se dopala više od ostatka sezone, osim možda "Kerblam!" ali i dalje pokazuje nesposobnost scenariste da prikaže Doktora i iskoristi sve mogućnosti ideje Dr protiv Daleka. Ovde sam prvi put video priliku da Džodi pokaže karakter novog Dr ali ništa od toga. Deluje mi kao da Čibnolu zapravo smeta Dr, da ne zna šta da radi sa njom.
Važniji su mu pratioci i njihovi trivijalni problemi. Uvođenje oca u ep. i tupljenje o problemima nedozrelog sina dok se vodi bitka sa Dalekom pokazuje da se senarista poprilično pogubio.
Osim toga, koliko likova je učestvovalo možemo očekivati da će u narednoj sezoni u Tardis ulaziti ceo fudbalski tim, možda i navijači. Jes' da je iznutra veći ali šta je mnogo mnogo je.

Sama radnja je delom interesantna ali delom i glupava i tupava. Kraj je, recimo, ama baš glupost. Em što je u istoj sezoni od samo 11 ep, po drugi put primenjeno isto rešenje, izbacivanje protivnika iz broda, em što je mešanje supernove sasvim nepotrebno (kakav bre tunel vakuma u otvorenom svemiru?!?). Osim toga toliko me podsetilo na Osmog putnika da sam pomislio, gle, Doktor Ripli. lol

Mnogi se bune zbog napuštanja tradicije božićnih specijala. Pada mi na pamet par razloga.
Sezona je išla krajem godine tako da bi specijal, umesto da bude prva ep. iz 12. sez. delovala kao kraj 11.
Kako je 12. najavljena tek za 2020. (početkom, kako kažu) bili bismo bez Dr u 2019. Ovako mogu da kažu da Doktora jeste bilo i ove god. pa makar jedne ep.
I još jedan, veoma spekulativni razlog: Božić nosi sa sobom mnogo toga, simbol je praštanja, radosti, pomirenja, nade... ali slave ga samo hrišćani. Novu godinu slave praktično svi, pa makar u različito vreme, ali osećanja su svima ista, To je naprosto praznik novog početka, ostavljanja starog iza sebe i to je sve. Božićne ep. pružaju mnogo više tema za priču, pogoduju građenju likova i odnosa među njima, slanje dubljih poruka, dodirivanje emocija... Sa druge strane, Nova godina je samo ludovanje i zabava, daleko jednostavnije za obradu. Ali, obraća se svima na svetu.

Bibisi kao producent verovatno nema razloga da bude nezadovoljan. Rejtinzi epizoda nisu loši iako bi svakom pametnom neiskorišćeno interesovanje za ženu Dr kroz značajan pad broja gledalaca bilo dovoljno da "da nogu" Ćibnolu.

Imam utisak da je ova sezona namenjena privlačenju novih gledalaca. Skoro potpuno odsustvo starih likova i veze Dr sa prethodnih 12 kao i ep. sa zasebnom radnjom koja se skoro nikako ne oslanja na prethodnih 55 godina serije čini da svako, čak i oni koji do sada nisu ni čuli za Dr mogu da počnu da ga gledaju. Otuda možda i napuštanje božića i prelazak na NG.

Loše u svemu tome je što je scenario bezidejan a Dr bezličan jer Čibnol više pruža vremena pratiocima, koji su mi tek iritantni, a i to radi loše. Ne vidim kao prednost i kvaliltet političku i sve ostale korektnosti jer to ubija individualnost i zanimljivost likova. Još smo dobro prošli sa ovo troje "normalaca". Možda će u sledećoj sezoni u gomilu ući i neki peder, lezbejka, transvestit (ovo bi tek bilo interesantno - npr. muško u ženskoj odeći u Tardisu, kad već imamo odraslu, lepu ženu u dečačkom odelu, što da ne. Mada, onaj mantil mi se baš dopada, trebalo je da uzmu neki uniseks da i mi "dečaci" možemo da ga nosimo Very Happy).

Sve u svemu, nikome ne bih preporučio da Doktora počne da gleda od ove sezone. Loša je i ne pruža ni izdaleka pravu sliku o našem junaku.

Za razlilku od Jovana, ovaj, Eldundarina, nemam nameru da prestanem da gledam (ko pretekne ovu godinu, je l' te, em se matori, em pametni ljudi najavljuju veliki rat grrr). Klub, odnosno, Doktor se voli i kad mu ne ide dobro.

I ne diraj mi Džodi, znaš! dedica udri
Da ne bih ja tebi dirao Dženi! igra navijanje
(mislim, može ali uhhh, toliko sam mator da su obe mnogo mlađe od mene jooj)
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #138 poslato: 06.01.2019. 22:12:02 »

I-juuu!!! Da li se Džena ovim "haljinicama" preporučuje za ulogu u nekoj HBO seriji? Laughing
Iskreno, nisam ovo očekivao od 'simpatične male'. nejasno

Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #139 poslato: 07.01.2019. 13:12:39 »

Prva slika je sa premijere njene serije Victoria a druga slika nije njena.

Sto se sezone tice pisem ovih dana sve lepo opsirno. Wink
Sačuvana

Wisdom over Violence
Stranice: 1 ... 8 9 [10]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 24 upita.