SF tim
* 17.09.2019. 04:30:51
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Doktor Hu (Doctor Who) (2005)  (Pročitano 32971 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #60 poslato: 07.12.2015. 06:09:22 »

Шта бре урадише од доктора у деветој сезони?!? У последњој епизоди испретумбаше све... Како ће сад наставити???
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #61 poslato: 10.12.2015. 01:07:42 »

Bumovidjeli ,ako li ne ti ćeš nam potanko... Laughing
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Sonne

kadet

Ugled: +1/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #62 poslato: 23.01.2016. 03:10:09 »

Za mene bi ovo bila fantasticna serija da nije konfuzna... Jos kad bi ubacili malo vise love u nju... bila bi extra...
Sačuvana
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #63 poslato: 29.03.2016. 15:46:58 »

E ovo je jako zanimljivo  ,izbor muzike iz serije...neko se zuper potrudio

https://www.youtube.com/watch?v=jumO0obxMf0
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #64 poslato: 19.04.2017. 23:21:13 »

Јееее! Почео Доктор! Ал’ што ми се не допада нова пратиља, сва је никаква.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #65 poslato: 19.07.2017. 15:59:16 »

Иииии... тринаести Доктор је жена! Да, да - жена! Јеееее!!!
Као што знамо, Доктор је као мали био девојчица па је сасвим логично да најзад опет буде женско.
Глумиће га Џоди Витекер (мени сасвим непозната). Немам појма каква је глумица (ће покушам да нађем неки филм саС њом) али изгледом делује сасвим примерено улози Доктора.
Е сад, ко ће бити пратиља, увек су биле младе девојке (можда не у старој серији где је било и жена у најбољим годинама, ако се не варам)? Да ли ће бити женско-женски пар или ће и ту окренути ћурак па увести неко млађано момче па буде разнополно. Mr. Green

Ух, како је далеко нова сезона, ма и божићна епизода је далеко, ко то да дочека. grrr

Из чланка https://www.brandwatch.com/blog/react-doctor-who-13/ занимљива ми слика која показује одакле су све љубитељи серије писали на Твитеру. Лепо се види распрострањеност популарности серије.

« Poslednja izmena: 19.07.2017. 16:03:32 od dan555 » Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #66 poslato: 19.07.2017. 19:57:43 »

Sad mozda i pocnem gledati doktorku... Smile

Je li opste prakse?  Mr. Green
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #67 poslato: 27.12.2017. 05:02:47 »

Божићна епизода доступна. Опроштај од Капалдија и на самом крају појављује се Џоди. Солидна епизода.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #68 poslato: 10.10.2018. 18:33:22 »

Почела 11. сезона и Докторка. igra

Додатак: помало сам разочаран првом епизодом. Није баш напета како обично бива. Џоди мало превише глуми, било је гримаса на претек. Надам се да ће се поправити у наредним епизодама и боље ући у улогу. Иначе, осећај за моду новог доктора је чиста катастрофа. Mr. Green

Узгред, чини се да ће ова сезона бити баш расно коректна и пуна гена са индијског потконтинента и подсахарске Африке.
« Poslednja izmena: 11.10.2018. 00:40:36 od dan555 » Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #69 poslato: 12.10.2018. 01:39:51 »

Dobra gluma, dobri efekti (vidi se da je BBC Cibnejlu dao jednu finansijsku inekciju koju brat Mof nikako nije mogao da dobije) sve ostalo prosek ili ispod istog. Epizoda, cak i za starter Doktor epizode je traljava, humor preusiljen, protivnik besmislen, novi kompenioni krajnje nezanimljivi, Dzodi previse kanalise Kapaldija i Tenanta (nadam se da je to samo postregeneraciono i da ce dobiti neki svoj smek). Epidoza ima nekoliko glupih momenata od kojih mi je ubedljivo najgori onaj sa Sonicnim (a o salad throwing liku da ne pocinjem). Sve u svemu nadam se boljem ali mislim da je politizacija serije, ono protiv cega se brat Mofat borio do svoje predposlednje epizode (vrati se Mofate sve ti je oprosteno) polako ubija i ono malo doktorskog sto je ostalo u Doktoru jer oni koji trenutno rade na seriji ne kontaju da Doktor iako je nosilac serije nije glavni lik nego kompenioni sa kojima nam je mnogo lakse da se indentifikujemo. Mogao bih o tome koji problemi tek cekaju seriju na ovom polju da pricam do sutra ali ne znam koliko to ide u politiku sajta.
Sačuvana

Wisdom over Violence
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #70 poslato: 12.10.2018. 02:41:32 »

Да, да, у новом Др приметан је Капалди.
Нови пратиоци, чини ми се, имају потенцијал да буду занимљиви али превише их је. Јасно је да се Др неће моћи везати за њих тако јако емотивно како је било са претходним, нарочито са Кларом/Џеном Колеман.
А и баш ми смета та политичка коректност. Др је увек на своју руку, нека врста ексцентрика и ако њега укалупе у било коју врсту коректности губе се неке битне особине.

Политика сајта је да нема расправе о дневно-политичким темама и уопштено, о темама које скоро увек воде у свађу.

А о политици у СФу (било који медиј) свакако расправљамо.
Једна од бивших чланица СФ тима докторирала је на тему технологија и политика и често смо се бавили третманом политике у СФу.
Тако да... слободно удри. Mr. Green
Sačuvana

kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #71 poslato: 12.10.2018. 12:08:23 »

Elem Dane, jel da se gleda ili ne? Wink
Poslednje epizode sam odgledao dok je još Tenant bio Dr, i onomad je serija imala blago satirični ton te je bila liberalno orijentsana. Sad se bojim, na osnovu onoga što pišete, da je to otišlo u ekstrem i da nove epizode sa SF-om imaju sve manje veze - a ne bi da se nerviram bespotrebno.
Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #72 poslato: 12.10.2018. 14:20:57 »

Kao jedan od (da ne kazem jedini) najvecih fanova ove serije na podruciju bivse SFRJ ako ne i sire cesto sebi dajem za pravo da mnogo pricam jer cenim da poznajem materiju. Mozda gresim, mozda sam subjektivan al Boze moj. Elem kada se Doktor vratio 2005te godine nakon verovatno jednog od najduzih televizijskih hijatusa ikada (ako ne racunamo onaj film (koji nije toliko los koliko bi zeleli da bude), i gomilu knjiga, stripova i audio drama te Shalka Doktora itd) to je zaista bio jedan svez pocetak. Rasel T Dejvis (u daljem tekstu RTD) kao jedan od onih koji su odrastali na toj seriji je na potpuno neverovatan i presvega vest nacin uspeo da prenese Doktora u novo vreme i da zadrzi onaj stari smek koji je imao. Za vreme njegove vladavine, tih pet godina serija je mozda cak i za ono vreme bila veoma progresivna posebno ako se uzme u obzir da je to SF koji dolazi sa ostrva. Pa samo imali jednu Rouz Tajler (fenomenalna Bili Pajper), koja je od jedne obicne radnice u nekoj tamo radnjici postala Branilac Zemlje, Martu Dzons lika sa najboljim razvojem lika ikada vidjenog u nekoj seriji (http://tinyurl.com/y8j6hssh) koja je pritom crnkinja i koja se u nekoliko epizoda ZNANJEM borila sa rasizmom (Human Nature http://tinyurl.com/yca993gw) i na kraju posle svega sto je prezivela i prozivela (http://tinyurl.com/y9loa2eb) uspela da ode od Doktora u kog je bila ludo zaljubljena, koju on nije primecivao (http://tinyurl.com/ydx5ugj8), te jednu Donu koja je od potpuno samozive i histericne zeneturace postala neko ko moze da vidi i razume patnju drugih a da ne pominjem omniseksualnog Dzeka Harknesa i zapravo ceo Torchwood serijal koji obiluje LGBT stvarima koje uopste ne smetaju jer sluze prici. Kada je brat Mofat dosao za kormilo on se sluzio nekim drugim stvarima ali je i dalje zastupao sve sto je moglo da se zastupi pocevsi od svih rasa i seksualnih opredeljenja pa je cak poceo da stavlja i ljude koji imaju neki invaliditet (setimo se samo slepe devojke u Crimson Horror koja je na kraju shvatila sta joj je ciniti i da nije zavisna od majke ili gluvoneme devojke iz Before the Flood story arc-a kojoj Doktor u jednom trenutku na znakovnom jeziku pokaze da je najpametnija osoba u prostoriji a drugi put joj kaze da je lepa sto verujem je mnogo znacilo onima koji su zapravo razumeli vidjeno). Dobro necu da pominjem River, Ejmi i Klaru (Dzena Kolman najlepse bice na kugli zemaljskoj <3 ) likovi koji su svaki na svoj nacin nam priblizavali dojam ljudskosti i covecnosti i mozda cak i samog Doktora koji je skoro-pa-besmrtni vremeplovac i koji mozda nekada i zaboravi na svoj zavet (never cruel or cowardly, never give up never give in). Tako da ono sto ja uvek kazem, meni je licno oduvek veci akcenat bio na samim pratiocima nego na samom Doktoru. E sad samo jedan mali osvrt na Mofovu eru, dok se igrao sa odredjenim stereotipima na koje nije bas blagonaklono gledano (Ejmi Kiss-o-gram devojka je prvo sto mi pada na pamet a i tona seksualnih referenci koje je voleo da ubacuje a nisu sluzile prici), njegove ideje su bile zaista dobre i mislim da slobodno mogu da kazem da je prvi koji se ozbiljno uhvatio u kostac sa samom idejom putovanja kroz vreme (ideja da se River i Doktor srecu u obrnutom redosledu, pa cela ideja za Pandorica story-arc te Day of the Doctor gde imamo jednu pricu iz 3 Doktorove perspektive koja na kraju predje u SVIH TRINAEST! (i sad me prodju zmarci samo sto kucam). Ali kada je Mof zavrsio svoj put sa Jedanaestim i kada je dosao na mesto Doktora bogotac Kapaldi morao je da pocne da cini odredjene ustupke. Tacnije napravio je jednu najavu vec ranije, tj ne on nego bogotac Nil Gejmen u epizodi Doctor's Wife kada je pomenuto da Doktor moze da menja pol te je to uslovilo da Master postane Missy (fenomenalno odigrala Misel Gomez) potez na koji ja recimo nisam bas blagonaklono gledao jer je bilo jasno kuda to vodi. Dzena i Kapaldi su imali sjajnu hemiju kako na sceni tako i u zbilji i zaista mi je zao sto nije Klara bila ona koja je ispratila Dvanaestog (mada istini za volju ma koliko voleo Dzenu i lik Klare predugo se zadrzala) nego smo dobili Bil, lika koji je mnoge apsolutno odbio od gledanja serije. U ovom trenutku sam bukvalno pomislio da je ceo fandom doziveo kolektivnu amneziju jer su svi bili odusevljeni sto cemo konacno imati crnu pratiteljku (kao da Marta F-ING Dzons nije ni postojala) koja je pritom gej (kao da Dzek, Janto i zapravo cela serija Torcvud nikad nisu postojali). Ali da se ne zaustavim samo tu, pre toga je BBC ispljunuo simptaican spinoff Class za koji su i pre nego sto se znalo ko ce da glumi i koja je prica receno da ce jedan od likova biti gej a drugi crnkinja (zaboravise da pomenu meleza). Dakle pre nego sto se bilo sta konkretno desi sa serijom bilo je bitno ovo najaviti? Kome u ovom trenutku nije bilo jasno da politika polako pocinje da guta i ovaj deo BBC-ja taj je zaista izgubljen. Nego da se vratim na Doktora i na poslednju Kapaldijevu sezonu sa pratiteljkom koja je bila vise nego beskorisna i koja je u svakoj epizodi na neki nacin morala da nagovesti da gleda devojke a ne muskarce. Posto to je ono sto ti je potrebno kada pricas o jednakosti i ravnopravnosti da konstatno pricas sta si a ne da budes ono sto jesi. Zavrsila se i ta sezona (za pravo cudo Twice Upon a Time mi se neverovatno dopao) i onda ide sok za koji smo svi bili spremni. The future is female. Doktor postade zena. Nemojte pogresno da me razumete volim zene, zensko telo i nemam nista protiv njih al jednostavno ne ide (vise o tome mozete da procitate ovde http://tinyurl.com/y9kpw2cn). Kao neko ko je odgledao sve epizode, odslusao ceo onaj torent od preko 650 audiodrama, procitao veliku vecinu knjiga i stripova i svega ostalog sto je moglo da bude in-Doctor-universe resio sam da progutam sve moje predrasude i da ne odustanem od serije (kao sto sam bio odustao kada je Deseti postao Jedanaesti pa sam se vratio jer su mi poslali zavrsnicu za Name of the Doctor https://www.youtube.com/watch?v=e1lAHEaOg6w ). Ali sto vreme vise protice sve mi je vise muka! Svaki tekst pocinje sa "Novi Doktor je ZENSKO!", Dzodi prica o razlici u plati i da ce sada ta palta da se izravna, pre nego sto je i izabran novi kompozitor na mesto fenomenalnog Marija Golda je receno da ce da bude crnac, ova svinjarija od samog BBC-ja http://tinyurl.com/ycgwq4wy , pa onda Dzodi koja je kod Kolberta u intervjuu jedno 15 puta rekla kako je Doktor sada zensko i ono sto je meni najvise zacnulo zivac njena izjava kako ce sada ljudi videti da "nisu svi superheroji samo beli muskarci" sto samo pokazuje koliko ona a ni onaj ko joj je pisao replike nema pojma o svemu tome. I naravno moram da pomenem dokone SJW fanove sa kolektivnom amnezijom koji ocigledo imaju duzinu paznje u trajanju jedne epizode koji su sada preponosni sto ce male devojcice najzad moci da se oblace kao Doktor dok sa druge strane gomili malih decaka nije smetalo da se po raznim konvencijama maskiraju u novog Doktora. Sta nam to govori o odredjenim roditeljima i kako zapravo oni sami ukalupljuju svoju decu "da mogu da budu samo ono sto jesu po svom polu/rodu/broju" dok se sa druge strane bore protiv istog. I sijaset dokonih roditelja po tvoteru koji su preponosni na svoje dvogodisnje cerkice kako upijaju sve sto Dzodi radi i kako je ona fenomenalan Doktor (pola ovoga otpisujem na things that never happened) a na stranu sto dete od dve godine nisam bas siguran da razume sta se desava na ekranu niti da moze lepo da prati jednu takvu pricu (ako gresim izvinite nemam decu).
Sve u svemu posto trenutno mnome struji neverovatan bes, SJW i politika su pojeli Doktora. Seriju koja je uvek bila ispred svih na nacin na koji to treba da se radi. Bez nametanja i naturanja na nos vec postovanjem svega i svakoga. A sada toga vise nema jer su tu neke nove struje. I sve to me cini veoma tuznim jer zaista volim ovaj univerzum i sve likove u njemu.
Sačuvana

Wisdom over Violence
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #73 poslato: 12.10.2018. 15:30:39 »

Sjajan čaršaf

Al da ne trčim,sa obzirom da nisam toliki ljubitelj kao vas dvojica, nek i Dan kaže šta misli...
Samo bih napomenuo da ostrvljanima kao da -Gardijan- u zadnje vreme piše scenarije i određuje uređivačku politiku, mada sam ja laik za to pa možda i grešim.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #74 poslato: 12.10.2018. 18:59:30 »

Када сам почео да гледам ново издање (2005) Доктора није ме одмах привукао али из другог покушаја залепио сам се и до сада остао залепљен. Mr. Green
Као што Eldundarin исписа Др је пролазио кроз различите фазе, неке су ме одушевила као врхунски СФ а неке само забавиле као свемирска опера.
Сада сам дефинитивно љубитељ Доктора и, за разлику од колеге, веома ми је драго што је сада женско. То отвара нове могућности у серији али ако наставе овако анемично питање је да ли ће их искористити. Видећемо у епизодама које следе.

Доктора свакако треба гледати. Он је феномен у ТВ и СФ свету па чак и ако подбаци у неком издању постоји нада да ће следеће бити "оно старо".

пс Џена/Клара била је са Доктором повезана на много дубљем нивоу од осталих пратиља новог издања (од старих гледао сам само првог Доктора па не знам какве су остале биле).

ппс Сад прочитах чланак на АВКФ, веома детаљно образложено. Нисам толики познавалац, само волим да гледам ову серију и не идем даље од онога што видим.
Прилично сам сигуран да је негде речено да је Доктор у детињству био девојчица (можда је Миси то рекла, не сећам се).
Ако је негде другде, у неком другом медију, речено супротно то не би било баш много необично. У овако дуговечним серијама дешава се да нам сервирају контрадикторне изјаве или чек дешавања. Погледајте само нову филмску трилогију Стаза, колико је нарушила канон серије и колика бука се око тога дигла а и они који су је бранили и они други имали су „доказе“ у разним епизодама Звезданих стаза.

Овакву расправу волим, аргументовану. Уз опаску да сасвим могуће грешим покушаћу да одговорим на тачке из чланка АВКФа.
Citat
1) zato što je on kao muško simbol

2) zato što je neko sa porodicom

3) zato što mu na izvestan način tajmlordska fizionomija to ne dozvoljava

4) zato što smo ga mi kao fanovi serije vec više od pola veka gledamo kao muškarca
1. Слаб ми је енглески али ја ту реченицу читам више као „човек“ а мање као „мушкарац“ јер ради се о карактерним особинама које нису везане за пол.

2. То што је у тренутку рађања деце био мушко па им је отац не видим као препреку мењању пола. Данас се то ради па очеви постају жене и обратно. Не видим да би то нарушило унутрашњу логику серије, само би могло да допринесе занимљивости ако се нова Др сретне са потомцима (хм, да ли су још у животу?).

3. Претпостављам да си грешком написао „физиономија“ уместо „физиологија“ јер Др-ови мењају своју физиономију сваком регенерацијом. У оба случаја, не сећам се да је нешто тако поменуто у серији (али ја слабо памтим па је вероватно да грешим).

4. Ствар навике. Као што већ горе написах, мени је баш драго што видим Докторку.

ppps Ako neko još nije pogledao, preporučujem film An Adventure in Space and Time.
« Poslednja izmena: 12.10.2018. 19:07:02 od dan555 » Sačuvana

Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.029 sekundi sa 24 upita.