SF tim
* 21.03.2019. 14:55:55
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Doktor Hu (Doctor Who) (2005)  (Pročitano 28413 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Eldundarin
Registrovani

oficir

Ugled: +7/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #90 poslato: 18.10.2018. 09:33:56 »

Doktor je neko ko je ziveo preko (za sada  za tebe posto nisi stigao dalje od 5te Very Happy ) 900 godina i nije svaka od tih godina bila dobra. Njega ne vidi samo Sekspir kao umornog, svako ko se zagleda u njega i njegove oci vidi zapravo koliko je on umoran i pogubljen posto da budemo realni, kada zivis 900 godina i kada promenis toliko lica i usput vidis stvari u koje mnogi ne bi verovali i izgubis ono sto neki nikada nece razumeti mozes sebi to da dopustis.

On nije obican heroj ili junak ako ga tako mozemo uopste posmatrati, on je i pored svega jedan od nas, barem se trudi da bude. On zeli da razume ljude jer u njima (oh ironije) vidi rasu koja je veca od svih drugih (sto moze biti pod uticajem toga da su mu prvi pratioci bili Ian i Barbara te da je u svom trecem telu bio prognan na Zemlju). I ono najbitnije od svega on je uvek bespogovorno spreman da zrtvuje sebe za svakoga iako je okvirno gledano iznad svih. On je Gospodar Vremena, Poslednji od Gospodara Vremena, onaj koji je zavrsio Poslednji Veliki Vremenski Rat, i u istom se borio protiv degradacija sa Skaroa, Detetom Kosmara, i Zamalo-Kraljem i njegovom armijom Trenutnih i Nikad-Bilih. A sve to za spas celog univerzuma. I onda nakon svega toga imas lika koji je potpuno skroman i spreman da prihvati vrednost svakog zivota. On ne koristi oruzije, on koristi reci (kako je inace u vec pomenutoj epizodi sa Sekspirom pobedio vestice? ), a to je nesto sto nam danas fali kod superheroja.

I samo za kraj da dodam, mislim da bi bilo besmisleno da se Doktor muvao sa Martom jer to bi ubilo ono ljudsko sto on nosi sa sobom. Jer nakon onakvog rastanka sa Rouz na Bad Wolf Bay-u to bi umanjilo znacaj i njenog lika i recenice "burning up a sun just to say goodbye".

Sta god da Doktor moze sebi da priusti i koje god da su mu mogucnosti sve sto on zeli je da bude isti kao mi iako zna da nije. A kada/ako budes nastavio otkrices jos mnoge tajne o njemu samom koje ce ti dodatno pomoci da razumes njegov lik.
Sačuvana

Wisdom over Violence
Leto
član posade

Ugled: +4/-0
Van mreže

« Odgovor #91 poslato: 18.10.2018. 12:31:45 »

p.s. izvinite svi sto vam ne persiram ali u internet komunikaciji nisam tome vican. sto ne znaci da postovanje izostaje.

Naravno da nema potrebe za persiranjem. Jesam stariji po godinama, ali svi smo mi ovde jednaki. Povezuje nas i izjednačava isti žar prema SF-u. Kada bi se pojavila baš neka veličina kome skidam kapu, obraćao bih mi se sa vi zbog toga što jeste a ne zbog godina, da bih mu iskazao lično poštovanje. Da mi prija da budem u njegovom prisustvu i da slušam šta govori.

Hvala na ponudi, ali nema potreba da izdvajaš epizode, ne bih da preksočim nešto što bi mi se svidelo.

Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #92 poslato: 18.10.2018. 18:16:55 »

Невезано за тему, колико се сећам, на овом форуму на ви били смо само са АБН-ом током његовог кратког боравка овде и Радмилом Анђелковићем у почетку, док се нисмо уживо упознали на једном од окупљања.

20. Октобар... колико сам само времена провео у његовим салама (беху две?)

Др јесте енглеска творевина али некако га не повезујем са њиховим империјалним духом. Чак напротив, Др се понаша супротно јер ослобађа а не подјармљује.

Мада, не могу рећи да ми не смета баш јак акценат садашње Докторке. Некако су ми и мимика и покрети и језик претерано наглашени.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Eldundarin
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #93 poslato: 18.10.2018. 21:20:21 »

ABN = Srpski Doktor  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Sačuvana

Wisdom over Violence
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #94 poslato: 24.10.2018. 22:18:52 »

Нема коментара треће епизоде?
На жалост, нема ни титла још. Чуди ме да Др није популарнији код преводилаца. Crying or Very sad

Одгледао кратак интервју са Џоди на ИМДбу. Има и приватно тај акценат и прави гримасе устима док говори. У серији само је то појачала.
Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #95 poslato: 24.10.2018. 23:30:09 »

Pa ne bih da ti spojlujem Very Happy bas sam skontao da nema titla i onda nisam teo nista da pisem dok ne odgledas da ti ne kvarim Smile
Sačuvana

Wisdom over Violence
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #96 poslato: 24.10.2018. 23:34:12 »

Фала на увиђавности.
Није ваљда да само нас двојица пратимо Докторку? Rolling Eyes

Додатак, титлллл. igra
« Poslednja izmena: 25.10.2018. 00:35:06 od dan555 » Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #97 poslato: 25.10.2018. 03:35:34 »

Трећа епизода - одвратно, одвратно, одвратно. gadljivko udri ljutko
Ко снима ову Докторку, Британци ли Амери или се поносни Брити и овако увлаче Јенкијима? grrr
"Променила је свет, променила је универзум." Ма, да! САД је свет и универзум цео. Од Доктора овакав пад нисам очекивао. Rolling Eyes
Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #98 poslato: 25.10.2018. 10:08:55 »

Preceraga Dan ali se opet slazem sa tobom u jednoj stvari

"Променила је свет, променила је универзум."

Dakle u samom DW univerzumu je utvrdjeno da postoje mnoge vanzemaljske rase pre nego sto su ljudi uopste pomislili da postoje i sada to je dogadjaj koji je odjeknuo univerzumom? Ma daaaaaaaaaaaaj. I jos je onaj negativac apsolutno bezvezan bio i nepotreban, dakle mogli su da uzmu najobicnijeg zemaljskog policajca koji se navrzao na Rozu isto bi bilo i mozda cak covecnije i ljudskije i bilze nama. Ne svidja mi se sto su oni MORALI da ostanu u autobusu, draze bi mi bilo da su sve ti gledali sa stanice ili gde vec jer ovako ispada da bez njih istorija nije mogla da se desi.

Epizoda ima nekoliko dobrih referenci na neke prosle likove i dogadjaje sto je meni kao nekome ko lovi takve stvari epizodu ucinilo podnosljiviom. Negativac podseca na lika Monka iz ere Prvog Doktora koji je isto tako zeleo da menja istoriju na svoju ruku tako sto bi nesto unistio ili ga slao ko zna gde u vreme tako da mi je i to bila lepa paralela.

Sve u svemu dobra ideja i ponovo traljavo uradjena. Ni brat Mofat nije imao ovakve greske tri puta za redom.
Sačuvana

Wisdom over Violence
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #99 poslato: 25.10.2018. 10:14:03 »

Фала на увиђавности.
Није ваљда да само нас двојица пратимо Докторку? Rolling Eyes

Додатак, титлллл. igra

Gledao bi i ja al se ustručavam, pošto pominjete čitavu predistoriju kojuu je potrebno znati. Jel može da se gleda samo ova sezona kao takva ili je neophodno ispratiti svih 165 prethodnih  Confused

Preceraga Dan ali se opet slazem sa tobom u jednoj stvari

"Променила је свет, променила је универзум."

Dakle u samom DW univerzumu je utvrdjeno da postoje mnoge vanzemaljske rase pre nego sto su ljudi uopste pomislili da postoje i sada to je dogadjaj koji je odjeknuo univerzumom? Ma daaaaaaaaaaaaj. I jos je onaj negativac apsolutno bezvezan bio i nepotreban, dakle mogli su da uzmu najobicnijeg zemaljskog policajca koji se navrzao na Rozu isto bi bilo i mozda cak covecnije i ljudskije i bilze nama. Ne svidja mi se sto su oni MORALI da ostanu u autobusu, draze bi mi bilo da su sve ti gledali sa stanice ili gde vec jer ovako ispada da bez njih istorija nije mogla da se desi.

Epizoda ima nekoliko dobrih referenci na neke prosle likove i dogadjaje sto je meni kao nekome ko lovi takve stvari epizodu ucinilo podnosljiviom. Negativac podseca na lika Monka iz ere Prvog Doktora koji je isto tako zeleo da menja istoriju na svoju ruku tako sto bi nesto unistio ili ga slao ko zna gde u vreme tako da mi je i to bila lepa paralela.

Sve u svemu dobra ideja i ponovo traljavo uradjena. Ni brat Mofat nije imao ovakve greske tri puta za redom.

Jel Mofat radio i "Šerloka" i "Parove"?
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #100 poslato: 25.10.2018. 11:39:18 »

Пааа, ако се зна ко је Доктор и како ради (ум а не сила и да је познат широм свемира, и шта ради тардис) досадашње епизоде 11. сезоне могу да се гледају самостално. Ипак, неће то бити то без предзнања о претходним Докторима.
Мало ми чудно звучи да некоме први Доктор буде женско јер би онда све остале са њом поредио али био би то занимљив експеримент. Mr. Green
Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #101 poslato: 25.10.2018. 12:16:26 »

Pa pazi u principu ako os da gledas, mozes da pocnes i odavde, svaka nova regeneracija je da kazemo neki nov pocetak, ali ne bi zgoreg bilo da si cisto ono upoznat sa nekim predjasnjim dogadjajima.

I da Mofat je radio i Serloka i Parove i jos mnogo stosta i sad sa Gatisom (sa kojim je radio i Serloka i Doktora) treba da radi Drakulu.
Sačuvana

Wisdom over Violence
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +59/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #102 poslato: 26.10.2018. 18:27:50 »

Lepa vest za babu  Wink

http://epicstream.com/news/TinyDiapana/Arrows-John-barrowman-Would-Still-Love-To-Return-To-Doctor-Who-As-Captain-Jack-Harkness?utm_content=bufferbceeb&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=epicbuffer
Sačuvana

Bog čuva budale !
Eldundarin
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #103 poslato: 26.10.2018. 19:05:15 »

Ovo bi bilo tako nepotrebno i takvo silovanje da nije normalno. Znamo kako je ubijen (Dorijum je rekao River) i videli smo ga kako umire kao Face of Boe, dakle ne treba. Bilo bi lepo da su onda nastavili Torchwood ali sada ga vracati bi bilo tako nepotrebno da nije normalno.
Sačuvana

Wisdom over Violence
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +59/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #104 poslato: 27.10.2018. 18:02:49 »

Twisted Evil ... al je lep ... Wink
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 23 upita.