SF tim
* 11.12.2019. 01:50:34
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Miris šljivovice: Uskrsnuće Fujte  (Pročitano 8959 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 20.07.2010. 14:36:00 »

Poslao, iako je jednostavnije sa fajlšera.

Ko se tehnologije boji,
i slabo sa šiframa stoji,

lomatat' će se više,
loše mu se piše!

Mr. Green Very Happy Mr. Green

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 20.07.2010. 18:33:04 »

Drugar Sal, terao sam sebe da pročitam i naterao ali samo do pola.

Eh sad, zašto sam sebe terao;zato što stvarno ne mogu i mrsko mi je da čitam elektronski, više volim knjigu u ruke pa mogu da ponesem sa sobom gde hocu i kad hocu(čitaj:kad imam vreme) tako da oprosti, ne mogu do kraja da pročitam...

Ispraviću grešku onog dana kad je vidim u knjižari, platim i odnesem kući (ako mi pre toga dobra vila čudom ne donese kući)... whistling
Pošto nisam ,,učen,, da dajem profi kritike, ja ću kad pročitam, da kažem svoje mišljenje...mada po onome što sam pročitao  Laughing
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 20.07.2010. 18:50:35 »

Možda te sirova ver odbila?
prešao sam je ponovo, i uočio mnogo stupidne greškice. Niš strašno, ali nagone čitaoca da ima posla sa apsolut beginerom, a ne entuzijastom koji je ispisao oko 1000 (pola od toga, kritikovanih) stranica dosada.

čim uhvatim vremena, sredim to, i okačim umesto ove ver na fajlšer.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 20.07.2010. 19:00:36 »

Pa mož da bude da me je sirova verzija odbila, ali ja sve što čitam na ekranu mora da bude kratko, dobro ne baš kratko, ali ako ne čitam u kontinuitetu ondak gubim interesovanje a knjigu kad imam pored sebe onda je... bla bla bla bla...ma nije do tebe to sam siguran ali volim da drzim knjigu u ruci Laughing
Sačuvana
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Ugled: +14/-3
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 20.07.2010. 22:15:08 »

Dobra je.. pročitao sam je u cugu..  Cool
Priča ide dobro, naročito deo sa M. i R. i vešticama.. sviđa mi se i što gradiš jedan zaokružen, prepoznatljiv svet
u kome veštice obitavaju  Cool.. nastavi u tom pravcu.
E, ono gde ja kao čitalac koji obično nije previše strog, zahtevam ipak nešto više, je kad pišeš u prvom licu, i direktno iz perspektive živuljke, ovde Fujte.. bez obzira što pišeš tu priču u zajebantskom duhu, moraš da ubediš čitaoca da zaista ima osećaj da čita misli te životinje.. ima nekoliko stvari, ne mogu sad svega da se setim.. pogledao je ljubičasto nebo ( pas valjda vidi samo sivo, ili crno-belo, ok ovo je pomalo i magijski pas, ali ipak mi pada odma asocijacija kako on to vidi.. ), pa ono sa jezikom kao sarmom..i još nekih stvari, nije mi selo kako treba, izvini, obično nisam neki prezahtevan čitalac, ali priča iz životinjske perspektive i prvo lice, tu sam malo pažljiviji i zahtevniji..
Uz moje zamerke, priča mi je i dalje sasvim solidna, ali mislim da ti to možeš još bolje.
Sačuvana

Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah.. bit ću spreman da zaboravim..
Flash-Azra
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 20.07.2010. 22:25:27 »

Jebga, Epi, prvo lice ne služi da čitalac čita misli protagoniste u čiju se pisac kožu uvalio, nego da ih prenese publikumu onako, izravno i iz prve.

Svesno sam zagazio najtežom stazom pisanja, a to je prvo lice. Mislim da mi je jednom Radmilo rekao da je još teže od toga pisati u prvom licu suprotnog pola.

A ja, ja ga pobijam, i odgovorno izjavljujem da je još, još teže pisati prvo lice sa aspekta kera!

Neću da se vadim, niti da se pravdam. Rekao sam da nagazite tamo gde sam najtanji, i stojim iza toga.

A da mogu bolje, to ne bih znao... ipak, izmuzao sam Mitar-Radenko franšizu, zaokružio je sa Fujtom, i to je to.
Slede mi popravke, ispravke, peglanja. Ali, storyline ostaje.

Zamerke o sarma jeziku uzete u obzir (namerno sam ponovio tu foru iz Mitra) i možda to i izbacim. Videćemo.

Daj još koju zamerku...
Sačuvana

Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Ugled: +14/-3
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 20.07.2010. 22:40:56 »

Nemam više zamerki  Cool. Ostatak, odnosno dve trećine priče mi se apsolutno dopao.
Kontam ja šta ti hoćeš, i skidam kapu za hrabrost, i verujem da to možeš dobro izvesti, samo polako i oprezno.
Tu se nekako sve više vidi i uočljivije je, nego kod ,, običnog '' pisanja, da tako kažem.
Posebno ako priča i počinje s tim.
Ideja Zaborava i cela priča oko veštica mi je ekstra  Razz.
Sačuvana

Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah.. bit ću spreman da zaboravim..
Flash-Azra
Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 24 upita.