SF tim
* 25.06.2019. 13:43:42
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Kraj puta  (Pročitano 10809 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 25.07.2010. 00:55:43 »

Znam sine,tipkali smo to,ti imaš volje ,a ja nema aspiracije,mlogo sam lenj,kao uvak do sad!
No lepo je što mogu da vidim napredak(pročitam) dedica
Đedovi mnogo toga kažu(doduše grubo),al` to što imaju volje da se pozabave,mnogo znači-naravno!
Priprema je najznačajniji deo,bez prošlosti(istorije koja sve tajne zna),nema nikakavog boljitka,ni koraka jbng napred,svaki(korak) u mestu je nazadovanje(tapkanje u mraku),to nam je jasno,nadam se.
Kung je totalni fung YES Cool
« Poslednja izmena: 25.07.2010. 01:12:14 od plotz » Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Ugled: +14/-3
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 25.07.2010. 09:58:25 »

Ovakvi saveti, kao Salovi , su najbolji, gde se direktno analizira priča i ispravljaju greške, bez onih uopštavanja tipa dobrisu ti likovi, ali loši opisi, ili sl. Opet, nemamo svi živaca ovako detaljno da se pozabavimo pričom, pa nam ne treba zameriti. Dvab definitivno ima potencijala.
Što se tiče saveta čiča pisaca  Razz, menjao sam mišljenja od prihvatanja svega što kažu, do odbijanja svega što kažu, a istina je , kao i obično u životu, negde na sredini. Svakako da njihovo iskustvo i zanatska potkovanost, mogu pomoći u zanatskom, čisto tehničkom aspektu. No, ne treba sve ni prihvatiti, jer na kraju krajeva, pisac piše za čitaoce, a ne za druge pisce, a ukusi običnih čitaoca i profesionalaca itekako se mogu razlikovati. Postoji još jedna opasnost u odnosu učitelj-učenik, a to je da često, makar nesvesno učitelj kroz učenika zapravo projektuje sebe, i pravi od učenika mlađu verziju sebe.
Mislim da je i sud običnih čitaoca veoma važan, jer za njih se piše. Ja verujem da Kinga ili Stefani Majer ismijavaju u akademskim krugovima, ili krugovima ,, ozbiljnih '' pisaca klasične književnosti, govoreći da je to kič, šund, jeftina zabava ili ljubavna patetika. Sumnjam da ovo pomenuto dvoje, to nešto pogađa, dok im stižu izveštaji od izdavača o milionima prodatih knjiga..

Elem, što se tiče sajtova ZS svakako ima najviše profesionalaca, i ako si spreman istrpiti malo oštriji jezik, isplati se ići tamo. Što se tiče Anime, jedan od urednika Draža je super lik, ali postoji još jedna persona tamo, zbog koje su mnogi , uključujući i mene, otišli sa sajta, koja obožava da pljuje i ponižava početnike, valjda time hrani svoj sopstveni ego, pa ako si spreman trpeti..

I šalji priče na konkurse, zahtevaj povratnu informaciju, šta ne valja, zašto, kako.
« Poslednja izmena: 25.07.2010. 10:01:13 od Eriops » Sačuvana

Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah.. bit ću spreman da zaboravim..
Flash-Azra
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 25.07.2010. 12:23:00 »

Citat
Ja verujem da Kinga ili Stefani Majer ismijavaju u akademskim krugovima, ili krugovima ,, ozbiljnih '' pisaca klasične književnosti, govoreći da je to kič, šund, jeftina zabava ili ljubavna patetika.

Sad je pitanje, u šta bi radije usmerio svoju talentovanost?

Ozbiljnu, klasičnu književnost, ili zabavu za mase?
To dvoje ne idu ruku pod ruku.

Naj je bolje u startu se definisati.
Pisanje mas zabave ne mora biti lakše. Naime, u mas zabavi, gađaš ukuse mase. Ciljne grupe. I to je onaj najteži deo.

Ali, u klasičnoj, "teškoj", književnosti, ti ne gađaš ništa. Poštuješ sebe, trudiš se  da svoje ideje uzdigneš na visok nivo opšteg prihvatanja u estetskim a i skoro filozofskim nivoima.

Radmilo Anđelković-a smatram upravo takvim. I žao mi što spadam u onu drugu, ciljanu grupu, konzumenata proze.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dvab

kadet

Ugled: +1/-0
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 25.07.2010. 14:26:03 »

.... bojim se, da kad je knjizevnost u pitanju, u raspravu, bar za sad, mogu uci samo kao citalac.
a tu se, kao i u ostalim vrstama umetnosti, vodim jednostavnom devizom: svidja mi se- nesvidja mi se.

Sa druge strane, dosta dugo se bavim muzikom, i iz te price mogu prebaciti nesto u ovo o cemu pricate:
Vecina ljudi je cula za Hendriksa, ali kad ih pitas ko je jedan od najboljih gitarista, njegovo ime nece biti u vrhu liste. A ako isto pitanje postavis muzicarima( u ovom slucaju gitaristima) 90% ce   odgovoriti Hendriks.
Razlog: sa jedne strane Hendriks je svirao prljavo , skoro nikad na isti nacin nije dva puta odsvirao neku pesmu.
S druge strane, bio je orginal, iskren u tome sto radi, i ta energija se osecala dok svira.

U principu, pokusavam da iznesem misljenje da, onog trenutka kad neki umetnik u bilo kojoj umetnosti pocne da koketira sa masom i sa tim sta ce se njoj svideti, tog trenutka prestaje da bude umetnik i prelazi u soubiznis.
Sačuvana

Bojan
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 25.07.2010. 19:29:22 »

Citat
U principu, pokusavam da iznesem misljenje da, onog trenutka kad neki umetnik u bilo kojoj umetnosti pocne da koketira sa masom i sa tim sta ce se njoj svideti, tog trenutka prestaje da bude umetnik i prelazi u soubiznis.

svaka cast svaka cast svaka cast svaka cast Ovo je moja cista reakcija.

Ono sto poistovecujem sa gore izrecenim....to spada pod dorucak i rucak....vecera je sve ostalo.

Sve treba miksovati, pa stoga ipak podrzavam i volim sve zanrove...procenat konzumiranja je individualna stvar i to je za postovanje.
« Poslednja izmena: 25.07.2010. 19:36:00 od dan555 » Sačuvana

S verom u Boga
analogdigit
Registrovani

pripravnik

Ugled: +0/-0
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 27.07.2010. 18:19:50 »

Citat
Analogdigit:

Imaš sajtova za pisce, ali moraš biti spreman na žestoke kritike. Inače, što žešča kritika, bolje je zapamtiš, i potrudiš se više... (moj kont)

Evo ti dva "glavna"...

www.znaksagite.com

i

www.art-anima.com

Početnik može davati savete početniku, ali oni imaju malu vrednost.
Nasuprot, priznati pisi često svoje kritike iznose brutalno, i bez pardona... ali oni su zlata vredni!

Tako je, kako je...

Hvala na linkovima, jos uvek nisam napisao ni jednu pricu, ali cim je napisem okacicu je provo ovde, a onda da probam i na datim linkovima! Very Happy

admin edit, ispravljen BBKod za citat.
« Poslednja izmena: 27.07.2010. 18:32:07 od dan555 » Sačuvana

Poslednji covek sedeo je sam u sobi.
Neko je pokucao na vrata !
analogdigit
Registrovani

pripravnik

Ugled: +0/-0
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 28.07.2010. 23:35:38 »

Hvala na linkovima, nadam se da cu uskoro imati neku pricu, da je okacim ovde na sftim!
 pozdrav

admin edit, izbrisan neispravan i nepotreban citat, isti kao u prethodnoj poruci.
« Poslednja izmena: 28.07.2010. 23:57:06 od dan555 » Sačuvana

Poslednji covek sedeo je sam u sobi.
Neko je pokucao na vrata !
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 28.07.2010. 23:43:31 »

Retkost je, kad priznati pisci odmah daju savete, obicno prvo cerece.
Dakako da to zavisi od ponudjenog materijala na uvid.

Radionica gde su svi pocetnici, ima vise efekta.

Svi na ZS, uglavnom su... sam svoj majstor. Osim Vanaxa...tesko da iko ima zelje,  pomoci novim piscima. Veza Boban i Sal je vise interesna, mozda grubo zvuci ali tako ispada.

Sal je bio iskren kao citalac a na Bobanu je da dokaze ima li veru u njega i da ga na ZS zastiti....Sal ima dosta urodjenih navika sa ovog sajta...nadam se, da ce umeti...da se brzo transformise.
« Poslednja izmena: 28.07.2010. 23:45:17 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
dvab

kadet

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 28.07.2010. 23:52:29 »

Jbg... ja pre svega nisam siguran da imam ikakvog smisla za pisanje.Kad tome dodam ,polupismenost, lenjost
i ono sto sam nasledio iz drugih oblasti umetnosti (pre svega muzike) a to je da vise volim kad ideja vodi mene nego kad ja vodim nju. Onda dodjem do zakljucka, da je svim tim, ovako ili onako okrenutim ,kriticarima mnogo lakse da me navedu da nepisem nego da pisem .pozdrav
Sačuvana

Bojan
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 29.07.2010. 00:01:37 »

Plasim se da bi takav epilog, bio blizi istini.

U svakom slucaju probaj ali budi spreman da ne razlupas monitor  Very Happy

Neki put i tapsanje valja. Da coveku energiju i na kraju mozda nesto ispadne od pisanja.
Jedino je tacno, da mnogo truda i rada, treba za pisanje.
Istrazivanje, znojenje, sklapanje kockica pa tek onda na papir.
Sačuvana

S verom u Boga
dvab

kadet

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 29.07.2010. 00:12:09 »

Ma da lupam monitor zbog komentara na pricu mi je prerano, u toj oblasti sam jos u pelenama i pitanje je da li cu ikada izaci iz njih hehe...
Predpostavljam da bi se problem pojavio kad ljudi steknu utisak da imaju pravo da pljuju ne samo delo vec i autora... ali ko im to moze zabraniti
Sačuvana

Bojan
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 29.07.2010. 15:06:50 »

Dvab ako uzivas u pisanju, onda pisi i uzivaj.
Usput kupi tudja iskustva, izgradjuj svoja, pa ako ispadne od toga nesto, super.
Ako ne, bar si uzivao u onome sto volis. Laughing
 pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 23 upita.