SF tim
* 16.09.2019. 10:23:22
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Metro 2033  (Pročitano 5887 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Ugled: +14/-3
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 12.07.2010. 22:28:52 »

Odlična knjiga mladog Rusa, Dmitrija Gluhovskog.
Svet koga poznajemo raspao se u nuklearnoj kataklizmi ; postnuklearni svet je mračan i turoban, preživeli su
naselili stanice metroa u Moskvi.
Podzemne stanice su postale mini-državice, imaju svoju vlast, strukturu, čak i pasoše. Ratuju jedni protiv drugih, udružuju se, trguju, sklapaju saveze, i bore se protiv čudovišta i nakaza koje se sa površine spuštaju u podzemni svet. Ljudi se nisu nešto promenili - i u novom svetu postoje fašisti, komunisti, verski fanatici, kao i materijalisti lišeni bilo kakvih iluzija i ideala.
Gluhovski je sjajno dočarao atmosferu tunela i podzemnih stanica, taj osećaj turobnosti i beznađa, uzaludnosti. Ako bih mogao nešto da navedem kao manu knjige, onda je to gotovo potpun nedostatak ženskih likova, makar je dosad tako, a pročito sam više od pola knjige.
Inače, knjiga je nastala na specifičan način, postavljanjem poglavlja na netu, i interakcijom pisca i čitaoca.

Definitivno vredi za čitati, i tvrdi je povez, izdavač Dereta . Ono što odbija je cena, 1512 dindži.. ( doduše ja nisam imo taj problem, pošto mi je knjiga kupljena na poklon, i baš sam se obradovao  Smile ).

Eto, od mene toliko, javim se kad sve pročitam, ako je još neko čitao, ili planira, nek se javi, da podelimo utiske i
mišljenja..
Sačuvana

Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah.. bit ću spreman da zaboravim..
Flash-Azra
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 12.07.2010. 22:37:36 »

Epi neko je skoro pisao o najavi za film po romanu,pogledaj najave,misli da je tamo pozdrav
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 12.07.2010. 23:42:14 »

Moj Dragi je odigrao igricu dok sam ja sedela pored njega, pazila na radar i navijala. Nije loša igrica, ima baš strašnih scena.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
svetlost lutalica
Moderator

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 21.06.2011. 21:39:21 »

Pisala već po drugoj temi (drugim temama) ali sad ću i ovde...
Elem, knjiga jeste ko stvorena da se od nje pravi igrica i to je otprilike to. Ima na momente nekih genijalnih pasusa ali u suštini je smor smor i predugi smor. Na stranu što je tema i poenta i izvedba potpuno meni...suprotna.

Plus ima rupa, od kojih je prva ŠTA PUŠE U TOM METROU, a druga, bitnija, što je navodno od nuklearno-biološkog rata do dešavanja radnje prošlo svega 15 godina, a za to vreme se na površini Zemlje (dok ono što je ostalo od čovečanstva trune u moskovsko metrou) nakotilo svega i svačega. Sad, ja kapiram da se nakote bakterije i virusi i tako još poneka sitna bića za to vreme, ali tamo se pominju neka OGROMNA bića, za koja čisto sumnjam da žive par minuta do par meseci pa da za 15 godina uz najveću moguću pomoć radijacije i svih ostalih čuda stignu da evoluiraju do tog stadijuma.

Daklem, knjiga je grozna grozna grozna (meni) i eno ga drugi deo sedi na polici, i što se mene tiče, sedeće doveka...

Vozila sam se praškim metroom koji su Rusi pravili po "mustri" moskovskog i proklinjala samu sebe što sam ikad uzela Metro 2033 u ruke...  Rolling Eyes

Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 21.06.2011. 22:33:55 »

Ali je igrica dobra. No, ni ona nije za baksuze kao sto si ti koji samo kritikuju.  Laughing Laughing
Sačuvana
svetlost lutalica
Moderator

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 21.06.2011. 22:40:40 »

Ja sam Svetlost, i ja sam kritizerski baksuz.  pozdrav
« Poslednja izmena: 21.06.2011. 23:46:57 od svetlost lutalica » Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 21.06.2011. 23:00:51 »

Blago onima koji ne kritikuju, sve im je dobro. Mr. Green
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 21.06.2011. 23:34:43 »

Laughing Laughing Laughing Ili kritično ?

Mrzim mračne postapokaliptične teme !  Evil or Very Mad
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 24 upita.