SF tim
* 08.12.2019. 22:37:07
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 1 (100%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Quantum Apocalypse - Kvantna apokalipsa  (Pročitano 3711 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 19.06.2010. 01:32:24 »

Quantum Apocalypse - Kvantna apokalipsa (2010)

TV film u kome su glumci uspeli da budu gori od očajnog scenarija i režije.

Video sam da su ga ispljuvali na IMDB, bilo mi je jasno da nije vredan gledanja, ali naprosto sam morao. Ne znam šta me spopalo. Čak sam skinuo tri verzije. Prva bila sa poljskom nadsinhronizacijom (zapravo, jedan tip ravnim glasom čita tekst svih glumaca, bljak), druga nije 'tela da se otpakuje i tek je treća upalila.

Glume neka nama poznata imena. Žiži Edžli (Gigi Edgley - Čiana iz Farskejpa) kao Triš, neka vrsta genijalnog hipi-naučnika (ili pank, ne se razbiram). Stefani Jakobsen (Stephanie Jacobsen) kao žena gradonačelnika, imala je sporednu ulogu u Hronikama Sare Konor.

U filmu nema ama baš ničega dobrog, ali opet, nije kao Azilumove besmislice snimane kamerom na mobilnom.
Čak je i lepa i simpatična Čianica pala pod zle čini ekipe filma i ne liči na sebe, zaboravila je kako se glumi.

Čini se da je scenario napisao neki amater koji je odgledao gomilu sličnih filmova pa je pomislio da ume to da radi. Zbrkao je gomilu stvari na jedno mesto i smućkao radnju, koja ima čak neobičan kraj za filmove katastrofe, sasvim SF, ali ni to nije nimalo originalno.
Na žalost, taj amater nema pojma kako se radnja filma vodi, pa scene koje bi trebalo da nam približe likove i da se uživimo u njihovu tragediju, deluju žalosno promašeno.

(Leleee, što gi utepaše Saru Konor pa moram ovde da glumatam... ccc)

Iako je radnja bljak, ipak da kažem o čemu se radi.
Ekipa koja prati rovere na Marsu primeti da se približava nešto neobično. Daju naredbu roverima da okrenu kamere ka tom objektu i vide da je to nešto sasvim nepoznato. Nešto udara u Mars i veza se gubi. Sve ovo se dešava trenutno, kao da su roveri u susednoj ulici a ne na Marsu. Šta zna dete šta su milioni kilometara...

Pozovu dvoje mladih naučnika-genijalaca (Čiana) koji otkriju da je to bla-bla-bla tamna materija koja glumi usmerenu crnu rupu i koja će uništiti sve živo na Zemlji a i samu planetu će dohvatiti. Pomoći nema pa nema, kraj i to mu je to.
Likovi malo pate, neki nisu svesni frke pa žive svoje male živote... znate kako već ide u tim filmovima o katastrofi...

(Čianica ne liči na sebe iz Farskejpa... diže ruke od svega.)

Ali, ovo je drugačiji film. Ovde je i sam film katastrofa od filma o katastrofi. Very Happy

Predsednik je toliki mlakonja da mu agent sigurnosti govori šta da radi, a na TV-Ju javno kaže da ih je predstojeća katastrofa uhvatila sa "spuštenim gaćama" i da su gotovi. Glumac je toliko pogrešno odabran da gore ne može biti.

Tu je i autistični genijalni naučnik koji zna kako da se problem reši. Ovom kao-glumcu bi trebalo prepisati da godinama gleda Hofmana pa bi, možda i samo možda, posle nekih 10.000 puta shvatio kako NE treba da se glume "Kišni ljudi", jer on sigurno nikada neće uspeti da shvati kako treba da izgleda takav lik.

Kraj je uobičajen, kao i u svim sličnim filmovima, nekako se sve reši na jednostavan način.

Specijalnih efekata ima na kašičicu, ali imam utisak da su maznuti iz raznih igranih i dokumentarnih filmova. Bolje da ih nema, nego da su ovako bledi. Ni malo ne odgovaraju obimu katastrofe.

(Jeste, jeste, video sam specijalne efekte... ali u nekom drugom filmu!)

Gluposti ima na sve strane. Recimo...
Iako je EMP sve spržio, likinja pokuša da upali kola, a starter vrti li vrti...
Dvoje glavnih srednjoškolaca izgledaju barem 10 godina stariji.
Scena silovanja je toliko neubedljiva da sam se uplašio za siledžiju.

I tako dalje i tako gluplje...

Za zaobići, ocena Negledljivo.

http://www.imdb.com/title/tt1265621/

ps. sad imamo i film na "Q". Još da nađemo neki na "Y" pa da nam spisak bude bez Vupa. Very Happy
« Poslednja izmena: 19.06.2010. 16:38:42 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 19.06.2010. 07:27:38 »

Voleo bi` da mogu da ga ocenim ali nisam tako daleko mogao da izdržim.Svaka čast na odgledavanju--NA MUCI SE POZNAJU JUNACI pozdrav
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.