SF tim
* 17.10.2019. 14:46:59
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (33.3%)
Osrednje - 1 (33.3%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 1 (33.3%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Hot Tub Time Machine - Đakuzi-vremeplov  (Pročitano 3912 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 16.06.2010. 22:59:44 »

Hot Tub Time Machine - Đakuzi-vremeplov (2010)

Ne baš smešna komedija sa samo jednim SF elementom - đakuzijem za više osoba koji radi kao vremeplov. Pojavljuje se samo na početku i kraju filma. Uz malo titranja i nestajanja jednog lika zbog izmene prošlosti, sve ostalo je sasvim realistično.

Dva prijatelja na pragu srednjeg doba, ne baš uspešni u životu i poslu, reše da pomognu trećem drugaru, koji je pokušao da se samoubije, tako što će ga odvesti u zimovalište u kome su doževeli najlepši provod u mladosti. Sa njima ide i sestrić jednog od njih, momak od 20 godina.
Iznenade se kada vide da je ceo gradić jedna velika ruina. Hotel je sav propao, u đakuziju na terasi je mrtva životinja i ništa ne obećava dobar provod.
Ali, nekim čudom, đakuzi proradi i oni se bućnu u njega. Prosut neidentifikovan sadržaj ruskog pića izazove kvar koji ih baci u prošlost, baš u vreme kada su 1986. bili u tom zimovalištu. Pogled u ogledalo otkriva da su u svojim mladim telima, ali zadržali su svest iz 2010.
Mlađa tela se pojavljuju samo na kratko. Glumci su prikazani u svojim zrelim godinama tokom celog filma, a na nama je da zamislimo da su zapravo mladi.

Prva misao je da moraju da ponove sve što su tada radili, da ne bi promenili svoje živote i da bi se sestrić rodio.
No, to ne ide lako...

Na trulom paradajzu film ima 2/3 pozitivnih kritika, ali po meni u celom filmu samo je Džon Kjuzak ono što je baš dobro. Nije film loše rađen, tehnički sve je u redu. Gluma je sasvim dobra, kostimografija naglašena, valjda da bi se bolje dočarala 1986. (ja je nešto ne pamtim takvom). Ali radnja je već viđena u drugim filmovima, a ono što bi trebalo da zasmeje gledaoce mene je ostavilo ravnodušnim.
Da ne budem prestrog, ima i ponečeg smešnog, onako izdaleka, ali pomalo i neukusno. Recimo, jedan od likova sazna da ga je žena varala, pa je pozove telefonom i izviče se na nju, a ona tada ima samo devet godina. Ili, sestrić uđe u sobu baš kada ga otac i majka prave, pa kada vidi ko mu je otac, pokuša da ga zadavi. Možda ovako ispričano i deluje smešno, ali dok se film gleda nešto nedostaje.

Ima i dramskih elemenata. Drugovi menjaju svoje poglede na svet, kao da ponovo odrastaju i sazrevaju. Ali, i to je dato nekako limunadasto, očekivano.

Čevi Čejs se pojavljuje u svega par kadrova, kao serviser đakuzija-vremeplova, pomalo šeretski nastrojen, ali nimalo smešan.

Film sa ovako malo SF-a ni ne zaslužuje neki detaljniji prikaz, pa da ne dužim.

Ako vam je dovoljan Džon Kjuzak (meni jeste Smile) film je za gledanje. U suprotnom, ništa ne gubite ako ga zaobiđete.
Nemam pojma kako da ga ocenim... aj' nek bude Osrednje.

http://www.imdb.com/title/tt1231587/
« Poslednja izmena: 16.06.2010. 23:03:15 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 28.08.2010. 13:25:50 »

Ne sećam se kad sam pogledao gori film... Ako ne želite da uzalud protraćite sat i po života i Gb virtuelnog prostora zaobiđite ga. Ako ste hiperdokoni i gleda vam se neki film koji vređa inteligenciju samo napred.
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 29.08.2010. 16:11:35 »

Rolling Eyes

Mislim da je ovaj smajli najbolji prikaz. Interesantan kraj, jako prosecan film
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.