SF tim
* 16.09.2019. 11:13:03
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Japanci testirali solarno jedro  (Pročitano 8720 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuzanKalvin
Moderator

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Slike: moj album
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 17.06.2010. 01:19:13 »

I ja mislim da može.
A jedro sam više zamišljala kao padobran na dugačkom kablu (Sada testiraju morske brodove sa takvim jedrom. Moraću da izguglam nešto više o tome za zanimljivu nauku.) . U knjizi "Prvorođeni" Klark se bavio tom tematikom. Kako da jedna solarna jedrilica putuje ka Suncu. On je to opisao kao 'padanje', mrzi me sad da tražim citat.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 17.06.2010. 02:26:16 »

Pa pri udaru u ogledalo će mu predati svoju kinetičku energiju i pogurati ga OD Sunca. Laughing
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 17.06.2010. 08:29:13 »

Nekad smo se bavili tehničkim aspektima radi tvrdog SF-a. Ispalo je da smo tvrđi od onih koji se ne bave SF-om. U jednom trenutku sam pomislio da je čudo što uopšte volimo SF. Fotonsko jedro jeste savršena tehnička ideja. Sve dok ne rešimo pitanje VORP-ova, NAFAL-a, antigravitacionog pogona (to prihvatamo?) ili dok ne nađemo pravu crvotočinu ili usavršimo teoriju struna. Mala masa (volumen) je sjajno rešenje za iznošenje izvan gravitacionog polja Zemlje (tako se već iznose solarni reflektori satelita, zar ne?). Postoje proračuni da nas čitava energija Zemlje ne bi izvela iz Galaksije, pa zašto ne poštedeti tu sirotu energiju. A, i vizuelno je: zamisli samo jedro planetarnih razmera koje raznosi iseljenike po svemiru poput razduvanog zrelog maslačka! Mada, mislim da je i o tome već neko pisao. Kao da je priča o stagates ubedljivija. Mada je ideja sjajna: svemirski brod koji raznosi stargates po svemiru! Universal Stargates Transport - UST. Sadi ih baš kao što je bila vizija Arheniusove usmerene panspermije po kojoj komete raznose život. Za ljubiti SF potrebno je i malo imaginacije, pa makar izmislili fotone koji će duvati u suprotnom smeru od Sunca.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 17.06.2010. 10:30:02 »

Za fikciju je odlicno da postoji brz transport...tako i masta dobija siri aspekt.

Sa druge strane, cela vasiona a i zivot na zemlji prati usporeni tok sirenja. Mislim da je za covecanstvo jedino primereno da uspori i temeljno odadi svoje prostorno sirenje. U prirodi ima dovoljno primera a na masti je to da realizuje.

Sto se tice civilizacije i shvatanja kako funkcionise prostorno sirenje, mislim da su  jedino Kinezi shvatili da brojnost + lagani ekspanzionizam, donosi pobedu na duze staze.

Kopiranje maslacka i jos nekih primera prirode je prava stvar. Tu imamo samo prednost sto ne mora stihijski da se radi vec usmereno i da se odabere pravi trajektorij.

Ideja o jedru kao pogonu, vec je predstavljena u jednoj epizodi ratova zvezda, ocito im je poznato istrazivanje na tom polju.
Sačuvana

S verom u Boga
Tmda
Registrovani

član posade

Ugled: +3/-0
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 17.06.2010. 10:50:48 »

Ideja o jedru kao pogonu, vec je predstavljena u jednoj epizodi ratova zvezda, ocito im je poznato istrazivanje na tom polju.

I u jednoj epizodi ST DS9.
Sačuvana

"Ti znaš da ja nemam šifgretor koji bih odbacio."
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 17.06.2010. 15:39:34 »

Ima jedara na više nesta negro sa će ga Yaponci testiraju znaš Mr. Green
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 24 upita.