SF tim
* 19.07.2019. 12:42:01
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 67 68 [69]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Konzilijum  (Pročitano 321033 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1020 poslato: 24.11.2013. 01:04:31 »

Probaj da pošalješ mejl adminu i objasni da nemaš mejl kod svog provajdera (što je malo čudno ali ni moj provajder ne nudi mejlove svojim korisnicima).
Nisam registrovan na tom sajtu pa ne znam šta sve prihvataju.
Za stripzonu, koja takođe ne prihvata javne mejl adrese, koristio sam mejl koji imam na sftimu ali to tebi ne bi vršilo posao. (a i ne znam kako da otvorim mejl nekom od vas, sram me bilo ali tako je)
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #1021 poslato: 24.11.2013. 01:21:02 »

Mogu probati to, možda i upali. Oni valjda pokušavaju biti ozbiljna firma, čak pitaju i OIB Shocked http://www.stripovi.com/index.asp?page=register

Ne bih se bunio da mi neko napravi neki kompanijski mail
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1022 poslato: 24.11.2013. 05:08:18 »

Spojio teme.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1023 poslato: 03.02.2014. 14:01:54 »

How to Make a Computer (in 107 Seconds)

http://www.youtube.com/watch?v=iNc6NRX2JG4
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #1024 poslato: 03.02.2014. 17:27:34 »

How to Make a Computer (in 107 Seconds)

http://www.youtube.com/watch?v=iNc6NRX2JG4

LOL

Mislim da sam medju prvima nabavio Raspberry Pi (taj kompjuter sto se moze nabaviti kao takav kit) i istina, trebalo mi nekoliko minuta da ga startujem, poslije 20-30 minuta ucitavanja OS-a.

Ja sam moj platio 35 dolara, bez icega. Potrebna je SD kartica koja radi umjesto hard diska, a mozes spojiti kakavu hoces tastaturu i mausa. Ima izlaz za HDMI, tako da se moze spojiti na TV. Ja sam na svoj instalirao RetroPie - program koji od ovog malog kompjutera napravio konzolu za igre - mogu se installirati nintendo, sega master system, sega genesi/megadrive, super nintendo i jos mnogi sistemi. Kad se sve napravi, ne treba ti ni tastatura, samo controller.

Razmisljam da za zabavu kupim jos koji, posto nove verzije imaju vise memorije.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1025 poslato: 03.02.2014. 18:07:16 »

Može li se na internet pomoću njega?
Ima li USB konektor? (dodatak, video na linku, nema, što je veoma nezgodno)
Odakle se učitava OS? (dodatak, i ovo video, sa SD kartice, sad razumem zašto se sporo učitava. Podseća me na C 64 Very Happy)
Je li upotrebljiv za bilo šta ozbiljnije, osnovna obrada slika, teksta i sl. da može da se nauči ponešto? Da li je upotrebljiv kao prvi računar za dete?
« Poslednja izmena: 03.02.2014. 18:33:15 od dan555 » Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1026 poslato: 27.04.2016. 18:13:13 »

Зна ли неко нешто о ангини пекторис микроваскуларис?
Навалила се на мене уз још понеку озбиљнију болест (за хипофизу још не знам да ли ћу морати на операцију јер сам преслаб да одем не преглед, једва и по кући на кратко ходам).
Откако сам се онесвестио у јануару здравље ми отишло скроз низбрдо, ослабио више од 10 Кг, тотално без снаге, сталне несвестице (за које неуролог каже да су псииииЋке јер МР мозга не нађе тумора али лекићи не делују).

Дакле, та ангина малих крвних судова срца који се не виде на коронарографији? Уз то, никад нисам осетио ангинозни бол па ни не знам да ли и када имам напад. Питао моју кардиолошкињу а она немоћно слеже раменинма.
Нико није поразговарао са мном о томе каква је то болест, како да се понашам, шта да очекујем.
Холтер ми осим за сада неопасних аритмија ок, УЗ нашао да ми залисци мало пропуштају али два-три кардиолога ме уверавали да ми то неће правити проблеме, али тест оптерећења катастрофа (прекинуо га због несвесетице почетком трећег нивоа) па ишао на коронарографију где лекар рече да нема стеноза и ја помислих најзад једна добра вест кад црвц - ангина пекторис (на основу теста оптерећења).
Дакле, зна ли неко нешто?
Sačuvana

valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #1027 poslato: 27.04.2016. 18:50:22 »

E moj Dane  grrr
Za tvoj oblik bolesti savetnik je Glori. Moja koronarografija je bila 2x97% zacepljenje, zato o bolesti cutim.
Imam drugi savet jer si ti emotivac i sa skorim velikim stresovima.
Uzimaj vitamin C, setnja po 5km i stajanje ako dodje do zamora. Imaj uvek nitro kod sebe u spreju.
Ono najvaznije, ujutru i uvece po 1,5-3mg bromazepan ili nesto slicno - za opustanje muskulature i glave.
Ovo nikako bez saveta sa lekarem i opaska da onda nisi za voznju kola, jer brzina refleksa opada.

Imaj vise lekara i njihovih 100% razlicitih misljenja.
Mene su svrstavali u hipohondru a prijatelj je 20 puta nosio holter i na kraju infarkt oka.
Svaki pacijent ima razlicite simptome i razlicite terapije, ti si bio pod stresovima i mnogo sedeo za kompom.
Nemoras da odustajes od kompa ali posle 15-20 min, obavezno ispravi noge ... malom setnjom po sobi.

Toliko od mene i drz se.  pozdrav
Sačuvana

S verom u Boga
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #1028 poslato: 27.04.2016. 23:06:36 »

U, bre, dan! Kakve bre angine?
Savjet. Bježi iz stana, bježi iz grada, hvataj se sela. Idi, raskrči onaj plac pa makar spavao u šatoru. Nađi neku komšinicu tamo, pa se dohvati domaće hrane. Trgni ujutro, našte srca, jednu (ali samo jednu) travaricu. Gledaj zelenilo umjesto sivila, diši kiseonik umjesto smoga, pij vodu iz bunara umjesto iz Save, koristi frižider marke đeram... Uhvati, brate, malo sunca...
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #1029 poslato: 27.04.2016. 23:19:32 »

Ne znam za tu bolest (ako uopste postoji, jer doktori cesto nadju nesto pa se na kraju ispostavi da to i nije bas tako; znam nazalost iz licnog iskustva). Lagane vezbe uvek pomazu, skoci cirkulacija pa se osecamo energicnije. Drustvo, komunikacija. Setnja, sto rece Valiant.
Kad sam bio bolestan u novembru, dve nedelje sam lezao u bolnici i posle jos dve kuci. Omrsao dosta, nikakva aktivnost. Bio sam bas slab posle toga, zamarao se i posle krace setnje, pa sam obisao par doktora, oni mi kao nadju neke srcane smetnje, pa sam isao na uz i ispalo da toga u stvari nema. Cim sam poceo lagano da vezbam i bolje jedem, poceo sam i bolje da se osecam i nakon nekog perioda sam se bavio sportom kao i pre bolesti.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1030 poslato: 28.04.2016. 15:07:41 »

grrr

https://sr.wikipedia.org/sr/Ангина_пекторис

Neko se baš potrudio ...

Valiant ti je dao baš dobre savete. Za nejasnoće slobodno me pitaj  Laughing

Nadam se da NIKAD nećeš osetiti taj bol  Crying or Very sad

Ima šanse da ga izbegneš.
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: 1 ... 67 68 [69]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 23 upita.