SF tim
* 24.08.2019. 10:57:42
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 66 67 [68] 69   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Konzilijum  (Pročitano 325818 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1005 poslato: 11.08.2013. 11:58:43 »

Pitanja su ti bre jajo teska. Nase trziste je diktirano lopovskim lobijem uvoznika i bandom nasih biznismena koji su ama bas svaku proizvodnju unistili.
Sto se tice cipela, vidis i sam da je to sve svercovana roba. Uzimaju ono sto imaju izgleda da brzo prodaju a ne da cekaju muskarce i zene sa brojem 39 da krenu u trgovinu. Ja bih pogledao direktno kod nasih malih proizvodjeca. U okolini Beograda sam video na dve meste da su radili a treba proveriti dali rade jos. Jedan "proizvodni pogoncic" je bio stari put sa desne strane prema Batajnici, a drugi je pre Grocke sa leve strane, negde na pocetku nizbrdice. Nemogu da ti pomognem kontaktomj er ga neznam ali moraju valjda da imaju neki trag na netu. Evo jos malo filozofiranja na temu cipela. Imam poznanika koji resenje obuce zavrsava tako sto pravi kod obucara (cuo sam da je negde na N. Beogradu). Kaze da je skuplje ali neuporedivo duze traje.
Džepna kabanica ono je da su maskirne imas kod "kineza" u prodavnicama ribolovacke opreme.
A odecu za "trbusaste" ja resavam kod Djerma u butiku NB od 2XL do 12 XL u Bulevaru Kralja Aleksandra 141. Malo su skuplji ali je domaca proizvodnja i kvalitet prilicno dobar.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1006 poslato: 11.08.2013. 12:15:27 »

Hvala Nešo. To se zove pomoć. Very Happy
Cipele retko koji obućar pravi a i to rade po par kalupa. Jedan je pravio u radnjici odmah do firme u kojoj sam radio ali samo lagane ženske.
Našao sam jednu firmu koja to ozbiljno radi. Cena im je oko 150 € ali rade samo klasiku, nisu za svaki dan i samo su za suvo vreme. Ne vrši mi pos'o. Sad
Svojevremeno je u Kovačici bila fabrika koja je radila i male brojeve ali ne znam šta je sa njom sada. Dao si mi ideju pa ću malo da pretražim net.

Prolazio sam pored te radnje za pecaroše kod Kineza ali nije mi palo na pamet tu da tražim. Će vidim.

Velilki brojevi mi ne rešavaju stvar. Meni treba normalan broj (50 po naški ili M, eventualno L) ali širi u struku inače k'o da sam turo džak na sebe. Laughing
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #1007 poslato: 14.08.2013. 09:54:41 »

Verujem da svako od nas ima neke probleme koji deluju neresivo, ali se mozda mogu resiti zajednickim snagama. Mozda je vec i bilo ovakvih tema jer znam da mi je neko iz tima pre nekoliko godina resio neresivi problem sa flekama na majicama.

Medjutim, fleke uzvracaju udarac. Ovaj put se pojavljuju na proizvoljnim delovima majica/dukserica, tako da nije dezodorans uzrocnik ko prvi put kad su fleke bile na istom mestu. Desava se da kupim dve nove iste majice, operem ih i jedna od njih dobije neke fleke, Uglavnom su to svetle fleke, kao da je boja jako izbledela bas na tom mestu, a kad bolje razmislim kao da cesto vuku na neku vrlo svetlo narandzastu boju, mada mozda i nije, vise je jako izbledelo. Obicno su izduzenog oblika, recimo kriva linija od oko 10 cm sirine 3-10mm. Ponekad fleke imaju neki dezen koji podseca na saru korpe za ves u kojoj drzim ves na terasi koja je sa juzne strane pa sam jedno vreme mislio da ako mi majica stoji par dana u toj korpi a sunce bije, da izbledi na tim otvorenim mestima. Medjutim takva je bila samo jedna majica, mozda dve. Ostale dobiju uglavnom fleke nakon pranja, tj tad ih primetim. Mada sam siguran da je jedna dobila fleke i PRE pranja, od obicnog stajanja na stolici da se osusi nakon nekog znojenja verovatno, video sam da ima neke pruge, duze i ravnije od uobicajenih fleka, ali sam pomislio da je pokupila neku prasinu kad mi je ispala na terasu, medjutim posle pranja te pruge su ostale.
Bavim se sportom pa se i znojim cesto, ali vise stradaju one majice koje ne koristim za sport, npr one sprigfield/tom taylor/slicno sa kragnicama. Neverovatno mi je da boja izbledi od znoja i to samo na nekoj maloj povrsini. Za pranje koristim cini mi se perwoll za sareno i za crno (isti rezultati sa oba), neki omeksivac (jel postoji duel? neki zuti valjda; mada koristio sam razlicite ranije). Da li je moguce da se perwoll i duel pomesaju i naprave neku smesu koja upropascava boju? Cini mi se , ali ne mogu da garantujem, da kad koristim omeksivac, da je veca sansa da dodje do fleka.

I tako meni propadne skoro pola majica, nove,stare podjednako. Stavio sam ovo u ne-sf teme, mada je s moje tacke gledista cista horror fantastika u pitanju.
Help!
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1008 poslato: 14.08.2013. 11:58:26 »

Nisam bas neki strucnjak za ovu oblast, ali cesto slusam zenu dok spominje neku familiju proizvodjacima ves masina, pa mozda ti pomogne njen zakljucak. Sta sam saznao tokom treniranja cula sluha.
Savremene masine su zamisljene tako da trose sto manje i struju i vodu. Kako, nije mi bas jasno, ali u svrhu toga su cak i neke kategorije uveli. Sve bi to bilo OK da je rezultat rada takve masine ostao na istom nivou. Sta je posledica te prevare? Pa koliko sam video, ves sa svetlim flekama. U cemu je kvaka. Kako su smanjili kolicinu vode za ispitanje vesa kao i broj ispiranja, ves se dobro ne ispere, i kada se osusi, pojave se bele fleke od ostatka deterdzenta. Donekle je kriv i deterdzent, koji je sve vise koncetrovan pa ga treba umerenije koristiti ili duze ispirati.
Pa sta raditi u takvom slucaju. Gospodja posle ne bas damskog monologa, zato sto joj napravise dva posla od jednog, pristupi ponovnom dali rucnom dali nekoliko puta masinskom, ispiranju robe.
U istinitost ovoga sam se i sam uverio.
Kao prvo gledao sam staru nisku masinu, koja prima vodu gotovo do pola vrata. Ova Gorenje gotovo da se i nevidi da je primila vodu.
Kao drugo majce koje su se provukle kroz predhodnu kontrolu, a koje sam hteo da obucem, imale su slicne simptome, koji su posle dopunskoe terapije i tretiranja bili otklonjeni.
Ako sam ti pomogo,  Rolling Eyes dodjes pice.
Ako ti nisam pomogo,  Cool dodjes opet pice (zato sto sam imao nameru da ti pomognem  Twisted Evil). 
Sačuvana
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #1009 poslato: 15.08.2013. 08:55:49 »

Ok, za nameru si zaradio pice. Ali ove fleke se javljaju cim izvadim ves iz maine, dok je jos mokar, probao sam i vise puta da isperem, na razlicitim temperaturama, cak i otkuvavanje, ali fleke su neunistive.
Ako sada odustanes odlazis sa jednim picem. Ako nastavis mozes zaraditi i mnogo vise.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1010 poslato: 15.08.2013. 10:56:28 »

Ih care, mogu ja do sutra ako hocu. Nego imam mali poblem.
Iscrpio sam svoje obilato znanje na zadatu temu, a strucni konsultant po ovom pitanju je trenutno odsutan (na odmoru).
Te zato ako se setim kad se vrati, nastavljamo sa trazenjem sandzama koje flekaju majce.
Sačuvana
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #1011 poslato: 17.08.2013. 22:37:07 »

Secam se da je bila diskusuja o ovome. Ovih dana citam o samozapaljivim ljudima.
A da ti Garve odneses na analizu uzorak znoja  nejasno. Mozda si cist SF  Wink.
Sačuvana

S verom u Boga
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1012 poslato: 25.08.2013. 19:34:59 »

Pošto se niko nije priključio temi "Stvari kojih nema na tržištu" spojio sam je sa Konzilijumom. Nema svrhe da čuči sama. Sad
« Poslednja izmena: 25.08.2013. 19:38:09 od dan555 » Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1013 poslato: 25.08.2013. 19:36:28 »

Spajam i Garvovu temu sa Konzilijumom, tamo joj je mesto.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1014 poslato: 05.11.2013. 13:31:02 »

Rolling Eyes  grrr

Deda instalirao Windows 7 Manager v4.2.6 koji, normalno  Twisted Evil ne radi jer nema Registration Code ...

Ima li neko kod ? ( baba nema pojma kakav je ovo program ali - srećom i ne radi  Laughing )

Neko je dedi poslao "rešenje" u vidu DLL fajla koji (opet srećom?) ne radi ... Treba li pomenuti da baba nema pojma ... ?

Samo jedno baba zna posigurno: platiće 1000 din majstoru da izbriše W 7 i sve prateće dedine dodatke  Crying or Very sad
Sačuvana

Bog čuva budale !
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1015 poslato: 06.11.2013. 11:18:05 »

Shocked Shocked Shocked Dakle ...

Šta ti je tehnika !!! Deda na FB ima prijateljicu ( da je jedna  Wink )... a ona - čuda pravi !

Komp nam pun đubreta + duhovi  Crying or Very sad ŽeMska posla program, deda njoj prepisa šifru i : 4 sata naš komp radi kako ona klika !

Veza SD-Minhen (preko Male Krsne)  Twisted Evil !

Očistila Komp pa leti ! Još da ubije duha ...

Sačuvana

Bog čuva budale !
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #1016 poslato: 09.11.2013. 20:32:48 »

Tim vjuver. Stedi kilometre hodanja dnevno kada imas veliku lokalnu mrezu. U mojoj firmi instaliran je po difoltu na svim racunarima uz opciju fiksne sifre.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1017 poslato: 09.11.2013. 20:40:54 »

pozdrav Vidi se ko je majstor !
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1018 poslato: 17.11.2013. 22:28:19 »

Не сећам се да ли сам већ питао али опет ми је актуелно:
како да проверим да ли је нека табела у бази података добро индексирана. Провајдер ми каже да због тога можда не успевам да направим бекап, да сервер ту заглави и прекине бекап.

Провера базе из phpMyAdmin-a грешке нема али не знам да ли та функција проверава и индексирање.
Sačuvana

Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #1019 poslato: 23.11.2013. 20:46:15 »

Pokušao sam se registrirati na ovo čudo, ali ne prihvaćaju anonimne mailove.

Citat
Zbog sigurnosnih razloga i zaštite sudionika na aukcijama, nećemo prihvatiti korisnike s anonimnim e-mail adresama (gmail, yahoo, live.com, hotmail...). Da bismo prihvatili vašu prijavu, morate imati adresu vašeg internet providera, tvrtke, obrazovne ustanove ili neke druge službene institucije.

Zna li netko neki provider na koji se mogu registrirati, a da je dozvoljen? Pošto nemam nikakav službeni.
Sačuvana

Stranice: 1 ... 66 67 [68] 69   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 24 upita.