SF tim
* 18.10.2019. 05:44:18
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 65 66 [67] 68 69   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Konzilijum  (Pročitano 333118 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #990 poslato: 22.03.2013. 20:34:48 »

Neki put se isplati a neki put ne da se popravlja. Odnesi pa u kosultacije sa majstoretom odluci.
Ja imam Samsung i Igram se i sibam filmove serije i kalkulacije i radi po vaz celi dan i nista mu ne fali (puj, puj) da ga ne ureknem.
Spremi kintu za novi pa ako prodjes jeftino proso si ako ne sta je tu je.

A sto se tice modela gadjaj najskuplji koji mozes da platis. Sta ce ti neznam, ali nek se nadje.
Sačuvana
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #991 poslato: 22.03.2013. 23:41:00 »

I moje misljenje + iskustvo  Mr. Green.
Kod mene je Acer V223HQ (Q ili D - mrak u sobi)  grrr.
Potpuno sam zadovoljan sa monitorom izuzev kabla.
Povremeno mi izbacuje senke. U pocetku sam mislio da je do monitora ... cistio kontakte.
Sasvim slucajno sam drmnuo kabl i senke su nestale.
Mozda je i kod tebe kabl krivac za problem.
Ako si stari monitor povezivao sa njegovim kablom, nisi zavrsio potpunu dijagnostiku.

Po meni je bitnija velicina monitora (od ostalih naprednih funkcija).
Kod Nese se i oplata sjaji; - moja je mat crna  Cool
Ako do sada nisi igrao zahtevne igrice, sumnjam da ces poceti  Laughing
Jedino juri punu rezoluciju i uzivaj u filmovima.

Nadam se da sam ti pomogao (tj. dodatno zbunio), u donosenju odluke. Twisted Evil
Sačuvana

S verom u Boga
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #992 poslato: 23.03.2013. 15:21:28 »

Хвала на одговорима. pozdrav

Као што рекох, нисам у току па сам морао да се бацим на претраживање.
Изненађен сам колико су монитори данас јефтинији него пре шест година када сам пазарио стари. Тада је најјефтинији ИПС панел коштао око 500 €, што ми је било прескупо па сам пазарио Самсунг 931 Ц за неких 350 €. Рачунао сам да ме и сада чека сличан трошак, кад оно...

Мало бољи модели су већ од 150 €. Због ради тога одустајем од било какве поправке и бацам се на биркање новог.

Одлучио сам се за 22’’, стаје ми на сто а и без везе ми да имам монитор сличне величине као ТВ (26’’).

Е сад, оно што ми иде на ганглије кад год се упустим у бирање је то што има гомила ситница за које нисам ни знао.
Сад видим да има више врста ИПС и да су ови јефтини неки Е ИПС панели, прављени да производња мало кошта па су лошији од С и Х, али, као, и даље бољи од ТН (мој стари, нећем их више nemoj bre) и самсунговог ПВА (који кошта као Е ИПС).

Погледаћу Дел С 2240 Л али ме брине лош одзив јер на садашњем монитору уопште немам духове а ИПС-ови су познати по слабом одзиву па морам да се још распитам.

Постао сам прематор за ове куповине. Ја бих да уђем у прву радњу и пазарим нешто чиме ћу бити задовољан. Laughing

Е да, узео сам у обзир и 3Д али они су са ТН панелима па ништа од тога. Sad
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #993 poslato: 24.03.2013. 20:39:54 »

Da ti je monitor (stari) nešto kvalitetniji, savjetovao bih popravku. Ovako, bolje je da kupiš novi, veći i brži monitor.
To što ti nabrajaš sve su LCD tehnologije, ako se ne varam. Mislim da je mnogo bolja (istina i nešto skuplja) solucija da kupiš LED monitor (pravi LED monitor, ne monitor s LED osvjetljenjem). Ima mnogo bolju definiciju boja i potpuno jednoličnu osvijetljenost dok LCD monitori uglavnom imaju neravnomjernu osvjetljenost (izbaci neku sivu sliku i pogledaj u potpunom mraku).
Vodi računa o još jednom detalju. Svi LCD i LED monitori potpuno čistu sliku daju samo kada rade na svojoj nativnoj rezoluciji, tj. kada je na kompu podešena rezolucija koju ima matrica kupljenog monitora.
Često se dešava da elektronika monitora dozvoljava i mnogo veće rezolucije nego što je nativna rezolucija ugrađenog panela. Elektronika to dozvoljava ali slika bude puna 'duhova', razmazana i nečitljivih detalja.
Takođe, dobro provjeri nativnu rezoluciju željenog monitora i provjeri koje rezolucije podržava tvoja grafička kartica, da se ne desi da kartica ne može da prikaže sliku u željenoj (nativnoj) rezoluciji.
Danas se prodaju monitori s odnosom slike 16:9 dok je tvoj stari monitor bio 4:3 ako se dobro sjećam. Znači, provjeri na grafičkoj sve rezolucije sa odnosom 16:9 (ili tu negdje). Pogledaj i na internetu - često se mogu naći noviji unaprijeđeni drajveri ili drajveri drugih izdavača koji dodaju neke rezolucije koje sada nemaš. To je problem koji sam ja imao kada sam kupovao svoj monitor 22" s nativnom rezolucijom 1680 x 1050 tačaka a riješio instalacijom Omega drajvera.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #994 poslato: 24.03.2013. 22:27:41 »

Да, све су то ЛЦД са ЛЕД осветљењем. Такви су сада распрострањени.
Нисам ни знао да су у продаји ЛЕД-ови и немам појма где да тражим. По нашим сајтовима под ЛЕД подразумевају ЛЦД са ЛЕД осветљењем.
Уз то, немам појма о ЛЕД панелима. Ди да погледам шта је добро а шта лоше?

Изгледа да моја картица подржава 1920X1080 тако да не би требало да буде проблема.

И још, приметио сам да нема ХДМИ излаз па и о томе морам да водим рачуна, да монитор има ВГА. Evil or Very Mad
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #995 poslato: 25.03.2013. 08:30:21 »

Ima, ima. Prodaju se i LED monitori.
To što kartica podržava 1920x1080 je u redu ako planiraš da držiš monitor na toj rezoluciji i ako je to nativna rezolucija njegovog panela. I moja kartica podržava tu (i neke još i veće) rezoluciju, ali nije podržavala onu koja je meni bila potrebna. Jednostavno, nije je bilo u ponuđenim opcijama rezolucija.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #996 poslato: 25.03.2013. 11:43:56 »

Twisted Evil Malo babinog mudrovanja  Wink

1. Tehnika je danas ko Šredijeva maca  Rolling Eyes pa zato kupi samo tamo gde možeš da VRATIŠ robu ako ne valja !

2. LED je zakon ! Kad mi je Milan rekao da je bolje da TV ima LED osvetljenje zbog našeg očinjeg vida nisam verovala  Embarassed sad mi drago što sam poslušala: zamara me mnooogo manje od monitora ...

3. Pazi da ne kupiš nešto što ne možeš da ukomponuješ ! (pa ko baba - zbog IPTV kupila nov televizor  Crying or Very sad  grrr a kabal 1 200 din. pa ti vidi ... )

4. Prošetaj i pogledaj u što više radnji! Šetnja je dobra za zdravlje, a što više radnji obiđeš - to bolje za tvoj džep !

pozdrav Sretno!
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #997 poslato: 28.03.2013. 15:36:02 »

И даље у потрази за монитором...
Нема ЛЕД-ова! Гледао сам Самсунг T23A350 за који ми је продавац рекао да је ЛЕД али звао сам представништво па затим и овлашћени сервис и кажу да у нас нема ЛЕД-ова.
На нету под ЛЕД сматрају ЛЦД са ЛЕД осветљењем тако да је практично немогуће изгуглати модел са правим ЛЕД панелом. Ниједан нисам нашао. grrr

Нешто сам ипак закључио, можда ћу узети 23’’, мат екран обавезно (видео сам један Самсунг са фааантааастичном сликом и ценом (60.000 дин) али и огромним одсјајем који баш смета) али и даље остаје проблем који панел.

Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #998 poslato: 29.03.2013. 20:22:21 »

На крају пазарио Дел У2312ХМ.
Први утисци, позадинско светло пробија на све стране и веома је видљиво. Боје солидне. Пресветао али још га нисам подесио.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #999 poslato: 30.03.2013. 02:08:27 »

IPS panel... dobar izbor. Čestitam na prinovi i neka te dugo i vjerno služi.
Sačuvana

valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #1000 poslato: 30.03.2013. 02:43:39 »

Pogledao sam komentare za monitor na ITsvet-u. Ima ih koji se zale na pozadinsko svetlo.
Ovako lepo izgleda. Ja na mom monitoru nemam nigde da vidim bilo kakvo svetlo. Kad zacrni ko da je totalno ugasen. Za ostale performanse i dal nase oko primecuje vecinu, ... ne bi znala kasti Smile.

Kako god da odlucis, mene je drago da si se ponovio  pozdrav.
Sačuvana

S verom u Boga
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1001 poslato: 31.05.2013. 11:48:24 »

Treba mi pomoć programera.
Kako da proverim da li je indeksiranje mysql baze dobro urađeno?
Hostig provajder kaže da su problemi sa prekoračenjem dozvoljene memorije u PHPu u lošem indeksiranju.
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #1002 poslato: 31.05.2013. 13:04:58 »

Startuj ovu komandu u SQL/Query: 

REPAIR TABLE [tbl_name]
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1003 poslato: 31.05.2013. 13:11:14 »

I popravku i optimizaciju sam radio ali nije bilo od koristi. Probaću opet.

Sada su nam povećali memoriju za izvršavanje php-a na 110 MB što je po meni preterano ali radi. Na mom računaru sve to radi sa samo 28 MB. Nemam pojma šta pravi probleme.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1004 poslato: 11.08.2013. 02:09:20 »

Stvari kojih nema na tržištu

Da li nešto bezuspešno tražite dugo vremena na tržištu? Šta je to što vam treba ili biste baš želeli da pazarite a ne možete jer ga niko u nas ne prodaje? Tema za "nepostojeće" stvari i međusobnu pomoć, možda neko zna gde ima to što nema. Very Happy

Telefon-banana
U temi za žalbe pisao sam da mi se pokvario telefon-banana i da su mi vratili pare. Probao sam da na netu nađem te najobičnije telefone, kojima je sve u i na slušalici, ne koriste baterije, rade i kada nema struje (dosta im je i ono što stigne iz telefonske centrale) i video da u celoj Srbiji mogu da se pazare samo dva modela. Uniden, koji sam imao i koji nije izdržao ni godinu dana ne bih ponovo da ga kupujem, i Brondi. Za ne tako male pare kupio sam brondijevu baterijsku lampu sa ručnim generatorom (na licinom mestu se dopuni baterija). Spolja deluje solidno ali kada sam ga otvorio ugledao sam najjeftiniju kinesku izradu. Pošto sam stekao utisak da se Brondi specijalizovao za najnižu klasu bofl-elektronike ne želim njihov telefon.
Jednostavno, nema kvalitetnog najprostijeg telefon-bananice u ponudi u našoj državi. A treba mi. Koristim ga kada nema struje ili kada mi je bežični na punjenju.

Cipele broj 39
Mnogo važnije od telefona su mi cipele. Imam nesreću da nosim mali broj - 39. Nekada je to bio najmanji broj muških cipela i svi modeli su bili dostupni u njemu. Moglo je da se desi da se nešto rasproda ali na početku sezone mogao sam da biram šta ću kupiti. A onda, jednog dana pre 15-ak godina, uđem u prodavnicu i zatražim jedan model a prodavac kaže: "nema, pokupovale devojke!". Bio sam iznenađen, model je baš muški. Razlog je bio drugi, porasle noge današnjoj omladini pa devojke nisu mogle da nađu 39 među ženskim cipelama. E, to je bio početak. Ubrzo su muške cipele počeli da dobijaju od broja 41 pa naviše. Ja ostadoh bez cipela. Kad uđem u radnju prvo što pitam je imate li muške cipele broj 39, ni ne gledam koje modele imaju jer odgovor je u 90% "Nema!".
Znam da zvuči smešno ali ja nemam cipele... Prošle godine sav srećan našao tri para za prelazno doba. Jedne se raspale za manje od sezone (domaći proizvođač iz Vranja, zaboravio naziv), druge štedim za narednu sezonu a treće su više za izlazak a ja nigde ne izlazim. Sad
A letnjih uopšte nemam, Nosim stare mokasine. Ako negde vidite 39 muške, javite, pomagajte.

Džepna kabanica
Po vetrovitom danu kada se kiša premišlja da l' da pljusne ili ne, beskorisno je nositi kišobran. Tada je spas kabanica za jednokratnu upotrebu. Jeftine su, oko 2 €, lepo su spakovane i staju maltene u malo veći džep i ako se malo pripaze mogu da se nose više puta. E, nema ih. Barem ja ne znam gde da ih kupim. A tako su zgodne i korisne.

Ovalni dioptrijski ramovi
Ram za dioptrijske naočare u obliku suze (slične nekadašnjim "pilotskim" Rej Bana). Izašli iz mode pre barem 20 godina a ja samo njih nosim. Danas se prave sve neki uzani četvrtasti ramovi koji imaju malo vidno polje. To što mom obliku lica ne leži ništa četvrtastno manje je važno, bitnije je već pomenuto malo vidno polje, sasvim nepraktično. Pre par godina jedva i slučajno naleteh na jedan komad i pazarih ga. Sva sreća pa je titanijumski i očekujem da mi potraje ali svejedno mi trebaju rezervne, a ne mogu da gi nađem.

Ua pačji kljun!
E da, nedostaju mi cipele "normalnog" oblika, ovalnog, koji prati nogu. Danas (zapravo već dugo) u modi je "pačji kljun", ravno odsečen vrh što meni deluje prilično neprirodno. Ipak, uporan kupac može da nađe i sa ovalnim vrhom, nije baš da ih nema samo su na nivou izuzetka.
Nema ni klasičnih "spenserica" koje su baš udobne za suvo vreme. Ima nešto što liči ali nije to to...

Trbušaste pantalone, košulje...
A sad nešto smešno. Kao što se da videti sa slika u galeriji pustio sam stomak u poslednjih 4-5 godina. Tako sam delom tela izašao iz svog broja. Nit' mogu da nađem odgovarajuće pantalone, nit' košulje... tuga jedna... Sad Ima li nekih "hibridnih" brojeva za nas trbušaste?

Nisam majmun! Very Happy
Ruke mi se nisu skratile od pranja ali sada koju god majicu, košulju, jaknu... da kupim, rukavi predugi i to podosta. Nema za "Janka kapa"... tuga jedna... ostadoh go i bos...  Sad

Setiću se ja još nedostajućih stvari...
Dopunite, komentarišite, šta god...

Sačuvana

Stranice: 1 ... 65 66 [67] 68 69   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 23 upita.