SF tim
* 25.04.2019. 15:58:25
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 69   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Konzilijum  (Pročitano 309561 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 17.09.2007. 23:04:34 »

Ako je animirani gif, moraš ga učitati u ImageReady a ne u Photoshop. Ti programi dođu zajedno - u paketu.
Zatim u meniju Edit izaberi stavku Image size i podesi veličinu. Pazi samo da obavezno bude čekirana opcija Constrain Proportions da bi slika ostala u pravoj razmjeri. Unesi jedan od podataka - širinu ili visinu - a drugi će se sam podesiti. Ili, prosto, unesi procenat. Kad otvoriš sliku pisaće 100%. Sliku možeš povećati (ali samo malo, do 120%) ili smanjiti.
Još jedan klik na OK pa na save i stvar je završena.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Slike: moj album
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 17.09.2007. 23:47:23 »

Hvala Mastere puno. Sad ću da probam, samo da instaliram neki stari fotošop.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 18.09.2007. 00:42:37 »

Pronađoh mini tutorijal koji sam bio postavio na Krsti za  avatare.

Evo da ti objasnim, baš je jednostavno promeniti veličinu gif animacije u IR-u.
Desni klik na animaciju pa Open With, nađi IR i klik na njega.
Ili ako otvaraš iz IR-a pritisni CTRL+o da otvoriš animaciju.
Onda ideš na Image>Image Size, u prozoru koji se pojavi neka ti bude potvrđena opcija Constrain Proportions da bi se očuvale proporcije slika pa onda upiši novu vrednost (80 pixela) recimo u Width, a Height će se automatski prilagoditi.
Zatim u glavnom prozoru gde ti je slika klikni na jezičak Optimize (plava strelica) da vidiš kakav kvalitet slike će biti kada je optimizuješ ili na jezičak 2-Up pa će ti levo biti original a desno optimizovana ali onda ne zaboravi da klikneš na desni prozor da on bude aktivan. U dnu tog prozora je podatak o veličini fajla koji će optimizovana slika napraviti (crvena strelica), za Krstu mora biti manji od 19,5Kb.
Sada treba da podesiš optimizaciju (od nje zavisi kvalitet slike i veličina fajla), klikni na paletu Optimize (druga slika) u gornjem desnom uglu IR-a. Za početak podesi kao što je na mojoj slici, to je maksimum GIF formata, a zatim probaj u Preset(1) sve gif-ove i gledaj za svaki kakva je slika i koliki je fajl. Možeš i sama smanjivati broj boja (2) i isključiti Dither (3) ili ga uključiti i smanjiti Amount.
Cilj je da slika dobro izgleda a da je fajl najmanji mogući. Igraj se ovim podešavanjima i brzo ćeš naučiti kako da smanjiš GIF.
Na kraju ideš na File>Save Optimized as... , u Save as type treba da stoji Images Only(gif), a u Settings  Default Settings i sačuvaš animaciju.
Možda izgleda komplikovano ali veruj mi, nije.Pitaj ako nešto nisam dobro objasnio.

* ScreenShot001.jpg (10.53 KB, 219x285 - pregledano 456 puta.)

* ScreenShot002.gif (7.82 KB, 261x233 - pregledano 457 puta.)
« Poslednja izmena: 18.09.2007. 00:44:25 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 18.09.2007. 01:16:50 »

Računar mi je u rasulu, nista neće da se normalno instalira, restartujem ga po 5000 put. A znam i zašto. Moj muž pokušava da bude haker, onda navuče trista čuda, pa počne da petlja oko registara, proxy-a, briše mi redovno kolačiće, da ću jednostavno da šiznem. Jos mi malisa prospe gusti sok po tastaturi, koju sam skoro zamenila. Onda sam to otvarala prala pod tušem i uzmem fen da je brže osušim, zablentavim se i istopim X,Z i Alt. A za to vreme moj sin mi odlemi diodu na pločici od tastature pa ajde i to lemi. Danas nije moj dan. waaa
Ovo oko gifova sam razumela, i hvala na detaljisanju. Ali ako možeš da mi začas smanjiš ovu sličicu da mi bude avatar za ovde.

Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 18.09.2007. 02:13:50 »

Pa ti si pravi majstor. Very Happy

Rešenje za to je napraviti sliku diska i brzo i lako vratiti u početno stanje. Ja sam se dugo mučio kao i ti a sad očas posla to sredim (samo što sam napravio glupost pa presnimio DVD-ove sa slikom diska, možeš misliti  Shocked Rolling Eyes sva sreća pa je imam i na računaru).

Odma' ću da smanjim gif, baš je dobar. Very Happy
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 18.09.2007. 02:24:54 »

Nemam više gde da smeštam podatke, pun mi je hard filmova koje sam skidala sa neta, A rezač mi rikno, jedino da odnesem hard kod nekoga ko ima dobar rezač i narežem te filmove, greota da mi propadnu, a ovaj "dobro očuvani oldtajmer" od računara da spržim.
Hvala Dan za gif, ne moraš odmah, nije nikakva hića.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 18.09.2007. 02:54:30 »

I ne vredi, animacija je prevelika, a ne mogu da izbacujem kadrove, jer se gubi ideja. Ispod 55Kb ne mogu jer se suviše narušava kvalitet.

Imaš filmovI na HD, ja imam dva rezača, ostao mi stari a novi je išao u konfiguraciji, će ti narežem ako treba, a možda ima i neki meni zanimljiv filmić na tom HD-u. Very Happy

Samo je problem što je tvoj HD paralel a moj serial, ne znam može li da se prikači na moju matičnu ploču. Bolje da pozajmiš neki rezač i oslobodiš prostor na HD.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 18.09.2007. 08:21:37 »

Dan, može ako na ploči imaš odgovarajući konektor (a vjerovatno imaš barem jedan). Samo, potrebno je da Suzan ne zaboravi poneti i kabl od diska i disk treba obavezno podesiti kao slave.

Suzan, reci mužu da je hakerisanje ubijanje tuđeg kompjutera, a ne vlastitog. Laughing
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 18.09.2007. 11:34:54 »

Neću dzabe da pozaimam rezač kad mi sistem ne valja, odneću hard kod sestre i sto kaže Yoda na slave, radila sam to i pre.
Hvala Dan za gif.Na hardu imam najvise crtaća, a ako hoces, da postujem spisak.
Mastere misliš da mu nisam rekla, Al, neka ga, nek drnda, rekao je da će mi kupiti laptop kome neće prilaziti, a na ovom će da radi šta hoće.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 18.09.2007. 12:38:48 »

Ćrtaći, mogao sam misliti  Very Happy uz dete i roditelji podetinje, haha, šalim se.  Very Happy
Neka hvala, nisam više za crtaće.
Nego, da li znaš za ovaj sajt http://www.crtaci.org/forum/index.php ? Dok su bili na phpBB sarađivao sam sa njihovim adminom za tehnička pitanja. Dobar je forum za crtaće, ima i "download" sekciju.
A na ovom ima anima i mangi i to prevedenih, odličan sajt, za one koji vole tu vrstu crtaća i stripova http://www.bg-anime.com/bga/index.php .
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 18.09.2007. 13:11:20 »

Ako je laptop u pitanju, vrijedi se sada malo mučiti.
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 18.09.2007. 13:52:33 »

Joj jos foruma, nema šanse da se učlanim, a i nešto ne gotivim manga crtaće, al dobro nikad se ne zna, možda mi nekad zatreba pogotovu taj download. Hvala Dan, evo ti jedan plusić u karmi za sav trud.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 18.09.2007. 15:00:37 »

Опа, Фала, Фала. Very Happy
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 22.09.2007. 23:17:33 »

Ima li neko linux instalacioni disk?
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 22.09.2007. 23:21:36 »

Ima mnogo Linuxa. Koji ti treba?
Ja imam neke stare DVD-ove iz Mikra sa nekim Linuksima, ali koristio sam samo Knopiks, a on radi samo sa CD-a.
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 69   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.028 sekundi sa 23 upita.