SF tim
* 21.11.2019. 00:57:45
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 69   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Konzilijum  (Pročitano 337467 puta)
0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 13.12.2006. 09:13:22 »

Ovde možete zatražiti pomoć, odnosno savet, od ostalih članova foruma o svemu što vas muči, iz svih oblasti života.
Molim vas da ipak imate meru u onome što pitate.
Mi ne možemo rešiti svetske probleme, već samo dati savet o sitnim svakodnevnim problemima, koliko nam naše profesije, obrazovanje i opšta kultura dozvole.
Ukoliko neko pitanje bude zanimljivo i procenimo da će biti od koristi i drugim korisnicima, otvorićemo novu temu u kojoj ćemo dalje razgovarati o tome.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 01.07.2007. 18:27:05 »

Izgleda da niko nema problema osim mene.Smile

Zapatio sam virus, doduše, sam sam ga tražio, da bih probao kako radi vraćanje slike diska (da imam razlog da to uradim  Rolling Eyes ).
Sada ne mogu da formatiram disk, stavio sam NTFS a sa diskete ne ide jer (tek sada sam to saznao) taj fajl sistem nije DOS.
Kako da ga formatiram, uključujući i particiju sa Winom?

Da li je uopšte potrebno formatiranje ako vraćam sliku diska?

Da li postoji šansa da se virus provuče i ostane?
Mada, Avast ga je registrovao i navodno sprečio, ali na jednom je bio zaglavio pa sam morao da uradim restart. Sada ga skeniranjem ne pronalazi, ali ko zna šta je sve ušlo.

Da li da formatiram i drugu particiju sa podacima? Ima li šanse da se virus i tamo smestio?

Mnogo pitanja, valjda će neko znati.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 01.07.2007. 18:47:29 »

Nikad se ne zna sa virusima, nadam se da si odradio boot scan sa avastom, a ako nisi, obavezno odradi ako mislis da sacuvas particije.
(ona opcija, scedule boot scan)..tako ce ti precesljati hard pre dizanja wina....

Ja sam vec napomenuo da su ti ghostovi cisto srnje.

Moj savet je da ne formatiras drugu particiju ako imas nesto bitno na njoj, nego da odradis taj boot scan (ako vec nisi) i nanovo stavis win.

To je ako ne uspe vracanje slike. Koliko ja znam, HDD se ne formatira vracanjem slike...
Verovatno si sliku narezao na dvd. Pokusaj bootovati racunar sa dvd-a, trebalo bi da upali. Sa Nortonovim smecem tako to ide, uz glavobolju naravno, ali ti si koristio neki drugi.

Mada, sacekaj ipak jos malo, da vidimo ima li ko sa boljom idejom i vise iskustva.

Ja licno sve svoje radove i ostale bitne stvari, kao i instalacione (meni bitne) programcice drzim na zasebnoj particiji, a win i igrice na osnovnoj, tako kada mi nesto zaskripi, ladno odradim reinstalaciju, sa osmehom na licu.Dosada mi nijedan virus nije uleteo na drugu particiju, a kamoli na drugi HDD, na kome drzim oko 200 filmova...taj horor ne smem ni da zamislim...SmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 01.07.2007. 22:48:30 »

Gdje ti se nalazi ta sačuvana slika diska? Trebala bi biti na nekom cd-u (mada sumnjam, teško da može stati) ili DVD-u. U tom slučaju (govorim o GHOST-u) nije potrebno formatirati particiju. Samo startaš s diskete i pokreneš vraćanje slike diska. Sam program ne brine o tipu fajl sistema pošto on i ne radi na taj način. Program prosto smješta bajtove podataka na disk onako kako su stajali kad je napravljena slika diska. Uopšte ga ne zanima šta se tog trenutka nalazi na toj particiji - sve bude pregaženo.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 01.07.2007. 23:23:23 »

Slika je na dva DVD-ja a sam program je na CD-u, dakleM ne bi trebalo da bude problema. Će probam.

Nego kako se uopšte formatira NTFS bez Wina?
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 01.07.2007. 23:31:52 »

Teško. Čuo sam za neke nezavisne programe koji to mogu ali, istini za volju, to mi stvarno do sada nikada nije trebalo.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 02.07.2007. 21:42:16 »

Jupi-du, vratio sam sliku diska bez većih muka, samo što je malo duže potrajalo. A da sve ne bude baš potaman, izgrebao sam DVD pri vađenju ih drajva, pa sam morao da pravim novu sliku, ali ne mari.Very Happy

Sada se pitam da li da formatiram drugu particiju. Avast je prijavio da je uljez na C particiji, nadam se da to znači da je ta druga OK.
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 01.08.2007. 00:05:05 »

Koliko je pametno uzeti kredit za stan? Uglavnom ste porodicni ljudi pa bih volela da cujem vasa misljenja. Strasno sam skepticna a muz ne vidi bolju opciju za "skuciti se".
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 01.08.2007. 00:11:33 »

Stanovi, generalno, veoma sporo gube vrijednost (nekima vrijednost čak i raste) pa uzimanje kredita nije loša opcija, ali zavisi od mnoštva parametara od kojih je sigurnost mogućnosti otplaćivanja u dugom periodu (stabilnost posla) jedan od najvažnijih. Nisu nebitne ni kamatne stope a i klauzule tipa "banka zadržava pravo da ..."
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 01.08.2007. 00:14:37 »

Уууухххх, кредити у нас су као камен око врата, ја бегам од њих за сада успешно.

Шта год да одлучите, дооообро се распитајте о свакој ситници у вези кредита и доообро прочитајте СВЕ и мала слова у уговору и питајте банку које трошкове вам нису навели, а наплатиће вам (осигурање и сл.).
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 01.08.2007. 00:54:36 »

Ja bas planiram da uskoro uzmem kredit za stan (samo da nadjem firmu sa velikim belim platama). Iako su velike kamate, bolje mi je i to nego da placam takodje velike kirije za razne iznajmljene sstanove u kojima nemam pounu slobodu, recimo da busim zidove i kacim police, i gde moram da cekam gazdu da popravi svaku sitnicu. Smucio mi se podstanarski zivot, hocu da imam svoje, pa nek je i skuplje.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 17.09.2007. 17:09:18 »

Kako da smanjim pokretnu sličicu u gif formatu?
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 17.09.2007. 17:43:09 »

Koliko se sećam nemaš Fotošop, a bez njega ne znam kako.
Ima programčića koji to rade, probaj da izguglaš neki.

Ako ti je hitno pošalji mi taj gif i reci na koju dimenziju želiš da ga smanjiš, pa ću ti ja to odraditi.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 17.09.2007. 19:47:17 »

Ne znam ni jedan besplatni program (a to ne znači da ih nema, samo ja nisam čuo za njih) kojim bi se mogao editovati animirani gif. Ja ih obrađujem u ImageReady, dijelu fotošop paketa.
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 17.09.2007. 19:56:06 »

Probaću sama, imam neke stare diskove sa programima pa ću naći neku stariju verziju fotošopa. Kaži mi, ima li nešto na šta treba da obratim pažnju? Tj kako to funkcioniše kod gif-ova, osim piksela, šta još treba uraditi?
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 69   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 23 upita.