SF tim
* 01.12.2020. 13:04:40
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 3 (60%)
Osrednje - 1 (20%)
Loše - 1 (20%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Prince of Persia: The Sands of Time  (Pročitano 11675 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 31.05.2010. 20:48:00 »

Prince of Persia: The Sands of Time (2010)

Princ, lepa princeza, SF elementi i pokoji demon, sve to spakovano u avanturu mnogo puta odigranoj u istoimenoj video igri. Ma, milina jedna...

Rekoh sebi, zarad novog uređivačkog (moderatorskog)  duha koji provejava forumom, neću više pisati prikaze filmova, jer bi se to kosilo sa mojom ulogom urednika foruma Film, (samo neka neko pokuša da mi protureći oko prikaza... Mr. Green ) ipak se odlučih na ovaj besramni ćin sukoba interesa, iz prostog razloga da animiram temu i pokrenem je dalje. Vidim, niko da se počeše opisati neki film, pa moram ja…  

Elem, film, iz diznijeve kuhinje, zasigurno vredi svaki od 116 minuta vašeg vremena.
Ipak, ko je odigrao igricu, uhvatiće u istom onu nit draži, koju je imao igrajući je. A onaj ko nije odigrao igricu, neka zna da film poseduje neku, kako da se izrazim, specifičnu interakciju sa igračem-gledaocem kao što je onomad imao Tomb Raider.

I sad malo radnje, koja prati video igru.
Kralj, dva sina i jedno siroče, usvojenik sin. I stric.
Neprijatelji carstva se snadbevaju oružjem iz zabranjenog grada, svetog grada kojim vlada princeza lepotica.
I naravno, tri sina i strikan ga osvajaju. Ali, avaj, topionice za oružje nema, ali zato ima nešto drugo.
Putovanje unazad kroz vreme, i manipulacija istim. Princeza je čuvarka tog bogovima datom tvremenskom cirkusu. Da ne padne kao u pogrešne ruke.
Sad, ko pravi spletke da se grad osvoji, kralj rokne i ovlada božijom skalamerijom da bi preuzeo apsolutnu vlast na (klasika) svetu, odgledajte i biće vam kazano.

jeste li doneli marendu?

Svaki minut filma ste „vezani“ istim. Ako nisu fantastične akcione scene u pitanju, onda je prelepa fotografija, ili prelepa princeza, koja vam ne da okice sa nje skinuti. I kad smo već kod skidanja, Dizni ima striktnu politiku (kako se meni čini), pa dalje (naniže) od njenog lepog lica nećete ništa videti, sem možda, u jednoj sceni, bled nagoveštaj božije lepote…

Akrobacije princa, kada skače okolo ,kao majmun na kanapi, po zgradama, arkadama, krovovima i terasama su itekako importovane iz video igrice, ali ipak za nijansu „realnije“,
U video igrici prin sam je gravitacija, al’ u filmu ipak podleže istoj. Tako da imamo scenu kada tresne na leđa, koja me istinski oduševila.
I šta mi oduševljenje lansira među oblake, je to da je u datoj sceni princ bio pijan kao ćurka!
Napio se princ. Živeo princ!!

Gluma glumaca je odlična, bez zamerki. Izbor Gilenhama i Kingsleja za glavne uloge im je baš „ubod“. I lepojku, radost mojih očiju… još od Clash of the Titans sam se, onako, zagledao u nju. ŽeMska se zove Gema Arterton, i u „Clash of the Titans“ glumila polubožanstvo Io.
Riba i po, bogme. Naj me fascinirala njena klasična mediteranska lepota, još u spomenutom, i ovde, u temi, opisanom filmu.
Blondine kraj te klasike imaju mahanje, sve do ledenog severa… mediteran, sunce i Gema, da me poji danju vinom, maslinama i pršutom…uhhh, miline! A noću da …khmm!

Mr Sal... nemoj da kasniš, tačno u osam... donesi vino, crno....

Dosta Gemice, idemo dalje.
Režija se baš potrudila da prenese atmosferu, dinamiku pokreta princa u film, i mislim da je delimično uspela. Neke scene je, po mom ukusu, prebrzo odradila. Akrobatika je nekako verodostojnija u filmu, ali nema onu draž kao u igrici. Možda zato što vi upravljate princom, a u filmu upravlja Gema sa njim, onako romantično. I kad smo kod te romantike, meni se snažno sugeriše da u svojim pričama ugrađujem odrađujem patetiku kroz hepi endove.
E ako je tako, da vidite ovaj cirkus od kraja!
I kako nakon njega da čovek ne pusti suzu niz leđa?
Ma…

I za kraj, muzika. „Ja tu ništa ne bi dir’o“ kao što reče Čola, Z. I u pravu je. Ipak, da se zna, muzika je u onom „A sada, spektakl!“ fazonu, i mislim da se lepo „upasovala“ u film.

Sve u svemu, jedno lepo, akcijom i romantikom nabijeno fantasy delo sa osnovama sf-a.

Apsolutna preporuka!  

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt0473075/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=bZ7Li5w2I-k
« Poslednja izmena: 14.06.2010. 15:32:36 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 31.05.2010. 20:53:49 »

Moram da ga gledam u bioskopu.
Kad si pre stigao da ga odgledaš. Nije još ni premijera bila.  Wink
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 31.05.2010. 22:00:49 »

Dali je DVDRip ili kakav je snomak ako je nesto drugo. Mr. Green
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 31.05.2010. 22:03:13 »

R5, ali sasvim gledljiv. Naj je bolje da skineš samo onaj Sample, pa sam vidiš. Dok ne naučiš astralno putovanje.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 31.05.2010. 22:29:20 »

Ma i R5 su odlicne kopije. Laughing
A za ovo,

Dok ne naučiš astralno putovanje.

Shocked stvarno neznam kako da shvatim. Ako se pCujemo, uzvracam. Laughing Laughing Laughing
JBT sta ti je astralno putovanje i tome slicno. Rolling Eyes
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 31.05.2010. 22:33:33 »

Krstarica, pdf 'natprirodne pojave i misterije' i tu ćeš videti iskustva drugih, kako se kunu u majku da su odvojili astralno od fizičkog tela i putovali tako ko avetinje okolo.... Laughing

A ovaj snimak, što ga ja imam, je sasvim dobar za gledanje. Nije dvd, ali je blizu.
Sačuvana

fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 31.05.2010. 22:35:38 »

Ali nije ni R5.
Najbolje sto se vrti na netu je neki TS...

Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 31.05.2010. 22:40:11 »

R5 TS, TDI, V8, ko će to sve da popamti...   grrr
Snimak je upravo onakav kao na Fan'etovim slikama.
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 31.05.2010. 22:46:00 »

Aaaa, to. To su u pravu. I ja sam stalno dusu ostavljao u garderobi kad sam leteo. Sad vidim da sam trebao da ostavim telo. Zabunio sam se sta cu. Priznajem.  Laughing Laughing Laughing

A za ovaj film prijavljuju i DVDrip ali u "hotfile" linkovima. Mrzime da postavljam jedan po jedan, a izmedju da cekam po sata.
Evo sta pise:"#1:Prince.of.Persia:.The.Sands.of.Time.(2010).DVDRip"
Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 31.05.2010. 22:47:55 »

Neso, to nije DVDrip ali jeste FAKE...tras mi Laughing
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 31.05.2010. 22:50:47 »

Aj trast ju. Bi šjur.
Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 14.06.2010. 09:59:38 »

gledio u bijoskopu i stvarno mi se svideo film nije izvanredno jer mu nesto fali sta ne znam ali nisam izasao iz sale bez reci nego onako a zemska je stvarno zakon  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 01.09.2010. 08:19:25 »

Čekao sam dobar snimak i dočekao...ali džaba.
Odavno se nisam dosadjivao uz neki film kao uz ovaj.
Meni je u ovom filmu bilo sve smešno...gluma onog glavnog baje koji je poradio na mišićima me je nekoliko puta naterala da, hmm, odem do WC-a,
one akrobacije po zgradama su toliko nebulozne...čak i lepotica me nije mogla utešiti...ma i ostali glumci su bili katastrofa.

Jedina svetla tačka, po meni, su specijalni efekti koji su odradjeni sasvim dobro.
Sačuvana
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 01.09.2010. 18:12:07 »

Bolja je igrica ,ako se ima igračka grafička...naravno,od igrača zavisi više no od redatelja...jel???
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 01.09.2010. 21:25:00 »

To znači da neću platiti bioskopsku kartu za ovo.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.034 sekundi sa 26 upita.