SF tim
* 19.06.2019. 13:16:35
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: SF&HOROR ikonografija u muzici-----popularnoj i onoj drugoj  (Pročitano 3232 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 31.05.2010. 20:40:18 »

Veliki sam ljubitelj muzike pa k`o rekoh da ponešto svog znanja koje je ipak skromno podelim sa  sa sabraćom i (sa)setrama ljubiteljima SF&horor žanra koji vole i muzikice razne pozdrav
Pisaću o bendovima koje sam slušao,slušam i koje ću nadam se slušati po preporuci... Cool
Pisaćete nadam se i vi,a ko ume neka se upusti u pronalaženje uzročno-posledičnih veza slobode uma u stvaranju umetnosti i uživanja u istim.
Ja sam deklarisani konzument kesa
« Poslednja izmena: 01.06.2010. 01:48:49 od plotz » Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
plotz
Registrovani

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 31.05.2010. 22:14:24 »

Početi ćemo grupom likova iz Englske:          

Bend The Adicts nastao je `70tih godina tamo neđe pred kraj.Beše to zlatno vrijeme mnogo obožavanog i visoko cijenjenog(s moje strane) PUNKa,koji je doduše kao muzika krenuo mnogo ranije `60 u USofA i čiji je izvorni začetnik bio i ostao bend THe STOOGES sa fenomenalnim frontmenom IGGY POPom o kome neću pisati za sad.
Ediktsi-grupica luđaka iz Ipsviča.
Zadojeni Stenlijevom "Paklenom nerandžom" rešili da izgledaju malo drugačije od drugih i prihvatili DROOG fazon.Englezi nažalost nijesu sasma sigurni kako se drug piše pa imaju nesrećnu verziju droog,no neću u sitna crijevca.

Do početka `80tih nasviraše se pošteno,za 5 dina oko170 koncerata i desetak singlova.

Tek nakon onoliko izedenog pasulja i prekotrljanih kilometara izdavačke kuće počinju da ih shvataju ozbiljno i banda počinje lagano da objavljuje albume.Ne samo svojim kvalitetom i melodičnim zvukom već i druženjem sa viđenijim bendovima toga vremena zaista su zaslužili izdavanje albuma.

prvi album i veliki hit među obožavaocima tvrdog i melodičnog zvuka
Tu mogu da izdvojim dve pesme:
1.Just like me
2.VIVA LA REVOLUTION koja je stigla na 15sto mesto nezavisne liste i svojom neprolaznošću dospela 2003 u igricu TonY Hawk`s Undergruond te konačno zaradiše ljudi malo ozbiljniju kintu.
OD "Nerandža" fazona narafski nisu odustali!!!

Singlove i mini LPje su izistinski voleli i ozbiljno vrteli po raznim stanicama! Lično sam sa drugarima u to vreme imao priliku da ploče za par KONJA naručujem direktdrajv iz Engleske,preko fanzina .Pošlješ ti konja dva u kuferti , kad eto čuda za dve nedelje stigne na kućnu atresu i kad otvoriš:miris svežeg nepuštanog vinila ti opije sva čula(njuh naročito).
EH romantićna neka vremena XD XD.

Singlovi su koštali od 2do 4 engleske đunte,mini LP do 6,a album bogami i cijelih8-12EĐ.
Staviću još neku sličicu i ne bi` više da smaram,analiza kako i zašto meni je suvišna ali ako bi ko filosofir`o samo nek izvoli Cool

PEvač  KIT zvani MONKEY frontmen grupe koji je od početka insistirao na stilu i načinu je neviđeni entuzijasta  s kojim bih rad bio popiti pivo,a možda i dva da  malo popričamo i prozahebavamo se kolceOvo je slika iz 2005 .DA, da još žive i rade!!
« Poslednja izmena: 01.06.2010. 19:52:22 od plotz » Sačuvana

Drndara
Registrovani

kopilot

Ugled: +5/-0
Starost: 49
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 02.06.2010. 20:52:20 »

De da se i ja malo udenem u ovaj tzv topiC. Nemojte da me bijete sad al kad ih volem, šta ću Embarassed, jače je od mene.
Al kad već pominjemo Nerandžu pa još paklenjavu pa još i Britaniju poveliku, evo jedne pesmičice čiji je spot snimljen pod uticajem, napred pomenjene.

Blur - The Universal

Ko vole Blur ko što ih volem ja može izvoleti pogledati i spot.
http://www.youtube.com/watch?v=A-ylQoa-su4&feature=related
Sačuvana

Šta je gore to je gore, sve ostalo je dole.
plotz
Registrovani

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 04.06.2010. 11:14:27 »

Sledeći su Misfitsi! radovi
Nek postavi ko šta voli,ja o inicijatorima priča,pokretačima određenih žanrova polagano,imam kao neki koncept koji bi trebalo da bude ok,AKO ne budem lenj kao obično! pozdrav

Početci HOROR PUNKA!!!!!!! o YEEAAAAAH udri
« Poslednja izmena: 04.06.2010. 19:15:39 od plotz » Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 23 upita.