SF tim
* 11.07.2020. 06:47:41
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Budućnost fantastike u Srbiji  (Pročitano 41085 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Fujto

pripravnik

Ugled: +0/-1
Van mreže

« Odgovor #75 poslato: 21.05.2010. 22:26:01 »

Grrr. Ebeš ti ovu temu, kad Sal na njoj laprda.

Nema budućnost kad me Sal ubio u zadnjoj priči, pa se sad javljam iz onostranog. Sreća pa Gargamel ima vajrles konekciju!
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #76 poslato: 21.05.2010. 22:35:45 »

Nemoj da te u idućoj rastrgam na komade, pseto ušljivo...
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Goran Skrobonja
pripravnik

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #77 poslato: 03.06.2010. 12:20:03 »

Budućnost domaće fantastike je (kao i budućnost bilo kog domaćeg žanra), paradoksalno - u mejnstrimu. Ljudi će i dalje pisati fantastiku, ali izdavači će se truditi da to zabašure i potenciraju one elemente knjiga koji nisu strogo SF-ični. Najbolji primer vam je Konstantinovo raskršće na čijoj naslovnici nema ni iskeženih vampira ni dlakavih vukodlaka. Da ih ima, tu knjigu bi svakako kupilo daleko manje ljudi. Isto važi i za korice Đavola i male gospođice, Kičme noći i drugih nedavnih domaćih žanrovskih knjiga koje objavljuju velike izdavačke kuće. Tardis i Paladin su profilisani kao izdavači fantastike i njihove knjige tako i izgledaju, ali niko ne zna bolje od tih izdavača koliko se novac uložen u jasno profilisanu žanrovsku knjigu teško i sporo vraća. Dakle, da zaključim: biće i dalje domaćih SF/F/H knjiga, samo ćete morati da se malo potrudite da ih pronađete...
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #78 poslato: 03.06.2010. 15:52:22 »

A da (pre)vaspitamo glavno-tokovce?
Reklama čuda čini, a tek ako SF postane IN!
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Goran Skrobonja
pripravnik

Van mreže

« Odgovor #79 poslato: 03.06.2010. 16:09:49 »

Njah. SF je bio najpopularniji u vreme sletanja čoveka na Mesec, krajem šezdesetih. Dakle, moraćemo da sačekamo Obamine najavljene letove na Mars. Da vidite samo kako će onda svi da imitiraju Bespuće...
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #80 poslato: 03.06.2010. 16:21:38 »

Ja sam mislila da je SF in još od kako su velike holivudske produkcijske kuće skontale da imaju dobre scenarije i puno prilike za ubacivanje animacije u filmove i sve to u SF knjigama.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #81 poslato: 03.06.2010. 16:31:43 »

SF ja na zapadu itekeko inn, među popularnijim žanrovima, ali ovde kod nas -jok.
Doduše, i naš čitalačka publika je u najmanju ruku, "po glavi stanovnika" -siromašna.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Goran Skrobonja
pripravnik

Van mreže

« Odgovor #82 poslato: 03.06.2010. 17:22:22 »

U Srba najviše knjiga kupuju žene tako da je i logično što su najprodavaniji romani upravo namenjeni toj populaciji - Seksovi i gradovi, Kupoholičarke, Sponzoruše, Petkane, unuke Luja Vutona i whatnot.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #83 poslato: 03.06.2010. 17:32:09 »

Pa eto, treba svima pričati da se ženske mogu lako navatati po knjižarama. A da bi se započeo razgovor, mora se pročitati pokoja knjiga... nezgodacija ali kad se mora... Mr. Green
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #84 poslato: 03.06.2010. 18:21:02 »

Iako se Twlight spominje u petparačkom kontekstu, ipak je najpopularnije "žensko" štivo kod nas (mislim i vani da ima veliki uspeh) i, kao takvo, približava žanr omladini (i ženama  Laughing). Slažem se da nije baš "idealno" štivo za otkrivanje žanra, ali je očito efikasno, popularno. "Daj šta daš" uzrečica ovde dobija na punoj težini...  Laughing
Sačuvana

Goran Skrobonja
pripravnik

Van mreže

« Odgovor #85 poslato: 03.06.2010. 19:55:12 »

Bio sam pre više meseci prisutan u knjižari DELFI u SKC-u u trenutku kada osim prodavaca i mene tamo praktično nije bilo žive duše. Onda su ušle dve žene, jedna mlađa (oko 30 g), druga starija (rekao bih, njena majka). Razgledale su neko vreme izložene knjige, uzimale u ruke ovo ili ono, a onda je mlađa ugledala hrpu primeraka Konstantinovog raskršća i rekla majci: "Hej, ovo mnogo hvale. Sigurno je dobro. Da uzmemo to..." Kupili su još nešto, ali su izašle sa KR u kesi... Tako to funkcioniše.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #86 poslato: 03.06.2010. 20:11:10 »

Mislim da sam negde već pisao o sličnom slučaju. Bio u maloj knjižari mog druga u komšiluku i pričao sa momkom koji tu radi. Uđe mlađa žena i traži "KR", ja povedem razgovor o Deksi i temi romana. Pomislio sam da je ljubiteljka žanra, ipak tu ima vampira i ostalih karakondžula (nisam čitao, ali toliko se piše po SF forumima da znam), ali ona ama baš ništa nije znala ni o Deksi ni o romanu. Malo se pokolebala kada je čula čega tu ima, ali posle pitanja "Ali, to je roman koji je dobio onu nagradu" ipak je rešila da ga kupi.

Šteta što nema mogućnosti da saznam šta sada misli, posle čitanja.
Da li reklama ima dugotrajniji uticaj ili će se ovakvi čitaoci osetiti prevarenim i možda zamrzeti žanr?
Sačuvana

armadillo
Registrovani

kadet

Ugled: +3/-0
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #87 poslato: 03.06.2010. 20:46:24 »

Ne verujem da će iko ko igrom slučaja naleti na dobru knjigu, ma koji da je žanr u pitanju, posle čitanja iste da zamrzi taj žanr. Jedino može da se desi da ga zavoli, ili ga bar malo više ceni u budućnosti. Inače, ne znam kakva je knjiga KR, ne volim priče o vampirima (mada sam davno pročitao Drakulu).

Edit: Hej, postao sam kadet!!! To je beše malo niže od narednika?
« Poslednja izmena: 03.06.2010. 20:48:15 od armadillo » Sačuvana

"Pamet je najbolje raspoređena stvar na svetu - svak je ima kolko mu treba."
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #88 poslato: 03.06.2010. 21:02:03 »

Jok, kadet nije čin, to je pitomac vojne (u našem slučaju mornaričke, jer se u svemiru primenjuju mornarički činovi) akademije.
Sačuvana

Drndara
Registrovani

kopilot

Ugled: +5/-0
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #89 poslato: 03.06.2010. 21:37:15 »

Zar vi zaista verujete da sve te gospoje i gospojice pročitaju baš sve to što kupe? Pa to je tako In, biti tako načitana, tako je In pohvaliti se uzgred kako sam baš juče kupila Onu knjigu od Onog pisca, znate Onog što je dobio Onu nagradu... znate... Onu! To je tako IN... kisss
Sačuvana

Šta je gore to je gore, sve ostalo je dole.
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 23 upita.