SF tim
* 17.11.2019. 21:34:01
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Simboli novog vremena kroz SF temu  (Pročitano 11885 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 14.05.2010. 13:07:57 »

Moram da napravim kraci uvod. Jedan moj prijatelj je izjavio da se "covek sam obelezi", imao je ruzniji izraz al da ublazim.
Tacno je da osobe u vreme krize, pada psihe i moralnih nacela, nekako pokusavaju da se izvuku iz gliba.
Neko materijalno, neko trazeci druge sfere interesovanja a drugi porade na sebi.
Steta sto tada covek ne porazgovara sa nekim vec se povlaci ili odluci da kopira opstu modu.
Ja razumem kad zensko promeni frizuru il kupi haljinu, muskarac nesto od tehnike al koliko ce to da traje.
Obicno gledam kako covek hoda i tada znam kakav teret nosi u sebi.

Posle uvoda ide sama tema i ono sto me ponukalo da zapisem ovde. Seo sam juce u jedan studio tetovaze, cekajuci da stignu gosti.
Pricajuci sa majstorom tetovaze, uzeo sam usput i da gledam katalog, prvi od nekoliko.
Od preko 250 str. tetovaza, mislim da pola odlazi na Predatora i njegovu scenografiju.
Namerno izbegavam rec ikonografiju ili ikone ovoga vremena jer nisu tu da im se mole vec da se kite sa njima na svojoj kozi.
Zasto je predator postao toliko omiljen kod savremenog muskarca ,da ga stavlja trajno na svojoj kozi? Musterija je sve veci broj.

Ima li to veze sa gubljenjem identiteta kod muskaraca i trazenja nekih starih vrednosti.
Neko skorasnje doba, svoje uzore je nalazilo u vesternima i Dzonu Vejnu, kao lovcu i zavodniku.
Da li se muskarac poistovecuje sa lovcem i bar na taj nacin pokusava da sakrije neke svoje nedostatke, isticuci javno svoje tetovaze.

Sad ne govorim o zenskim tetovazama, jer, kad ih one stavljaju, to su sasvim neki drugi motivi, nezniji.

Pokrenuo sam ovu temu jer mi se cini da ima vise aspekata.
Jedan, dal da se ukljucimo i podrzimo neke voljene likove sf-a da napreduju, mada to samo trziste gura. Paukova mreza isto dobro stoji na listi.
Drugi aspekat je covek kao lovac i gde se sada nalazi.
Treci: problemi koje nosimo i na koji nacin ih izbaciti iz sebe a ne akumulirati kao nesto negativno.

Cini mi se da sama tema moze jos da ukazuje na nekoliko pravaca. Koliko mindjusa i sminke, panka il vec ko zna cega je potrebno da bi se pokazao bunt.
Zar nema boljih nacina, kao sto je pisanje, slikanje, sport........

Ja bih licno voleo da pricom o Predatoru pomognemo danasnjem muskarcu da se sabere i nadje bolju poziciju i sredstvo.
Mozda je ovo kritika protiv tetovaze, mada bi mozda i ja u sadasnjoj dokolici postavio neku al nema se para.
Nek je i kritika, jer iscrtati cela ledja tj dobar deo tela, mislim da nece sebi tako pomoci, cak i da mu Predator cuva ledja.

Dodatak.
Tetovaza ima svoju istoriju, posebno kod Rusa i njihovih zatvorenika. Tamo se tacno zna, sta koja tetovaza govori.
Jednom nesrecniku se dopala jedna slika i trazio je da mu se istetovira. Nije znao da je to simbol pedera i stradao je od jedne grupe.
Zato ako se odlucite za nesto, dobro se raspitajte sta koji simbol znaci.
« Poslednja izmena: 14.05.2010. 13:28:12 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 14.05.2010. 20:00:42 »

Twisted Evil Muškarci danas nisu različiti od onih ranije. Koji su kicoši bili na dvoru nekog Luja sa perikama... (punim vaški a oni se nisu kupali   grrr gadljivko smeh ) ....

SF bi bio da se promene  Rolling Eyes
Sačuvana

Bog čuva budale !
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 14.05.2010. 23:34:24 »

Spam
« Poslednja izmena: 15.05.2010. 01:39:44 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 14.05.2010. 23:57:04 »

Crying or Very sad Rolling Eyes Naravno da nije ...  ljudi su neporavljivi  cmizdravac grrr (i muškarci i žene . Trpeti bol pod parolom "sve za lepotu"  Shocked grrr ja sam samo jednom probala da čupnem dlaku u obrvi i nikad više nešto slično. Lepota je u oku posmatrača !  Wink Twisted Evil baba je rudnik izgovora )
Sačuvana

Bog čuva budale !
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 15.05.2010. 00:05:49 »

Nesto volim faraone , mada bacali pare, toplina peska je dovoljna za dug istorijski zivot i to bez velikih dela. Jos jedan pravac za tetovaze mada sumoran grrr
U pustinjama srednje Amerike, nalazili su odlicne mumificirane skelete sa kozom i kosom. Sve zahvaljujuci niskom procentu vlaznosti.
« Poslednja izmena: 15.05.2010. 01:44:40 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 15.05.2010. 00:10:45 »

Baba neće - to boli a i teško se briše  Laughing

Ali, tek priče radi, tetovaža sa onim znakom zabrane  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 15.05.2010. 00:18:36 »

Spam
« Poslednja izmena: 15.05.2010. 01:46:08 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 15.05.2010. 00:56:16 »

Embarassed Onaj što sam poslala onoj izdajici Plozu a on stavi na forum da svi vide kako je baba neozbiljna ...  grrr

Slikica sa okruglim znakom, pa crta preko, nacrtan mozak i "čiča Gliša" ga ...  Embarassed seksualno uznemirava.
Sačuvana

Bog čuva budale !
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 15.05.2010. 01:26:51 »

Spam
« Poslednja izmena: 15.05.2010. 01:46:34 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
sivka
Eta Carina
admiral

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 15.05.2010. 10:00:40 »

Dragi Val,

ja volim tatoo. I to je umentnost. Naravno, nije svaki tatoo umetnost, ali ima koji jeste.

Ovo je nešto što bih rado imala na sebi.   Embarassed Embarassed Embarassed
Shvati kako god  Embarassed Embarassed Embarassed

Uploaded with ImageShack.us
« Poslednja izmena: 15.05.2010. 12:56:40 od sivka » Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 15.05.2010. 10:48:51 »

Shocked Shocked Shocked Ovo je dooobro!

Oops

Bila serija o tetoviranju, probadanju, "nagorevanju", implantaciji rogova, ... Šta sve ljudi rade  Shocked
Svidelo mi se pravilo - anestezija zabranjena !  Twisted Evil Pa ko voli nek izvoli  Twisted Evil

Te tipove je trebalo videti ! Shocked

Mogu da se setim milion razloga da se to radi ili ne radi (od: videla žaba ... do teške filozofije ) a moj razlog za NE je - to boli !  Crying or Very sad grrr
Sačuvana

Bog čuva budale !
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 15.05.2010. 11:15:48 »

Sivka, ne radi ti link. Inače meni se tetovaže baš sviđaju, ali ni ja kao ni Glorija ne volim nikako da me nešto boli. Zato izbegavam.
Vidite ovo, baš je fino i diskretno

http://www.suonosonda.org/wp-content/uploads/2009/12/women-tattoo-design.jpg
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 15.05.2010. 11:52:09 »

Sivkin link ispravljen.

(meni se, ovaj, hm, baš sviđa, a tetovažu sam jedva primetila  Laughing )

A što se tetovaža tiče, meni se jedino ne sviđa njihova...permanentnost. Nešto nisam sigurna da bi neka stvar, simbol, štagod, mogla da mi se sviđa doživotno.

Što se samih simbola tiče, oni znače ono što se dogovorimo da znače. Zbog toga su i moguća različita tumačenja.  Pri tom, treba imati u vidu da tetovaže u nekim kulturama (iz kojih su uglavnom i stigle u Evropu) nisu uopšte služila da se istakne različitost nego upravo pripadnost određenoj grupi, kulturi, plemenu itd. (I sad ću sama sebe da ućutkam, u sveopštem interesu. Very Happy)
« Poslednja izmena: 15.05.2010. 11:56:31 od svetlost lutalica » Sačuvana
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 15.05.2010. 12:07:50 »

Tetovaže su mi uvek bile zanimljive. Mana im je što su trajne, pa kad ponosni vlasnik tetovaže poružni (ugoji se ili ostari) poružni i tetovaža. Bodi art ima više mogućnosti za izražavanje.
Sačuvana

vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 15.05.2010. 12:31:52 »

Rej Bredberi, "Tetovirani čovek".
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 23 upita.