SF tim
* 02.12.2020. 17:32:28
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (66.7%)
Osrednje - 1 (33.3%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Solomon Kane (2009)  (Pročitano 7952 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 14.05.2010. 10:19:10 »

Solomon Kane (2009)

Ko s'djavolom tikve sadi...

1600 godine Solomon Kane se sa svojim plaćenicima iskrcava na obali Severne Afrike i sukobljava se sa Otomanskim vojnicima koji cuvaju kapije neke tvrdjave.
Nakon poraza turskih branioca, Solomon ulazi u tvrdjavu  gde je soba sa čarobnim ogledalima iz kojih izlaze demoni i pobiju mu celu posadu...

On se sad susreće sa demonom koji kaze da je Devil's Reaper i da ge je lično djavo poslao po Kejnovu dušu, jel, baja je potpisao ugovor...
Ali Kejn negira bilo kakav ugovor i sukobljava se sa Reaperom a kasnije skokom sa petog sprata u sredozemno more, spašava sebe...(nema spoilera, ovo je prva minuta filma)

Ma kakav ugovor, nisam nšta potpisao...majke mi

Godinu dana kasnije,Kejn je  na svetom tlu u manastiru i živi život pravednika, mučenika, pokajnika...ili sta vec
Dolazi glavni sveštenik i kaze mu, aj ti sad put pod noge ovde nisi više dobrodošao...

E sad o samom filmu...sto kazemo mi u Vr, ni natam ni navam.

Mogu da kazem da je scenografija izuzetna, dosta gotike u filmu sa puno porušenih crkva i manastira, groblja, neke magle, susnežica provejava tokom filma, demona svih vrsta i podvrsta (na kojima bi neki kultni horor fimovi čak i mogli da pozavide)

Djavo je na kraju prikazan baš onako..stripovski ali meni se dopao...

Akcija je onako...video sam i bolje ali moze da prodje.
Ono što ne moze da prodje to je gluma glavnog junaka koji me je na momente podsetio na čuvenog Jeremy-a (ko ne zna ko je Jeremy, nek pita) znaci užas blagi...ali užas.Sporedni likovi su bili daaaleko ubedljiviji od njega...

Scenario ima puno rupa i to mi je najveća zamerka u filmu, mnogo toga nedorečeno i ne objašnjeno a to ič ne volim.

Muzika je dosta dobra i leže uz film...

Na kraju, kad bi mene neko pitao, ja bi mu dao 7/10 samo radi sjajne scenografije, efekata, kamere i rezije.

http://www.imdb.com/title/tt0970452/

http://www.youtube.com/watch?v=XSDZNHYLDOY

« Poslednja izmena: 18.05.2010. 00:47:33 od dan555 » Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 14.05.2010. 15:11:45 »

Nisam još odgledala film, ali mislim da je ovde napravljen tužan izbor glavnog glumca. James Purefoy koji igra Solomona mi je poznat samo iz još jednog filma (u glavnoj ulozi) taj film se zove Đorđe i zmaj i to je jedna šaljiva fantastika. Ne kažem da je loš glumac samo jednostavno zbog toga ne mogu čoveka da shvatim ozbiljno, ono je bila dobra komedija. Sve ostalo što sam gledala od njega bilo je u nekim sporednim i nebitnim ulogama.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 14.05.2010. 15:18:51 »

Odglumio je dobro, mislim osrednje dobro, u Resident Evil prvom delu a ovde je...ko ga odgleda videce.
« Poslednja izmena: 14.05.2010. 17:33:32 od fane017 » Sačuvana
swarog
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 30.06.2010. 15:50:15 »

Film je uzasan!
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 30.06.2010. 18:29:52 »

Film je uzasan!

Obrazloži zašto.
Meni se mnogo dopao.

Komentari tipa "crno-belo" u prosto proširenoj rečenici nisu zabranjeni, ali nisu ni u duhu naših diskusija o filmu. Pa ni onom najgorem.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
swarog
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 01.07.2010. 09:22:32 »

Mozda je stvar ukusa ali meni je film deciji i to u nekoj cesko-francusko-brit. produkciji a podseca na los hollywood, kao filmovi tipa legion ili rise of the lycans ali naravno lepo je ko voli!
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 01.07.2010. 10:04:51 »

Naravno da je stvar ukusa, i zato svaka izjava, neargumentovana, tipa "Ovo je extra!" ili "Ovo je užasno!" nema veze sa ovom temom.

Ali, ima veze sa nametanjem ukusa i stava. I to "lupi i begaj" metodologijom.

Opet ponavljam, mene je  SK mnogo zabavio. Nisam očekivao nikakve filozofske kontove kao u Odiseji 2001, a ni neku vrhunsku estetiku režije i fotografije kao u Trier-ovom Antichrist-u.

Film obiluje, kako je Fan to lepo opisao, sumornom atmosferom u gotskom pseudo okruženju. Tama,, izmaglica i zakržljalo drveče su dobro proverena scena za mitološke cirkuse (kao u Excaliburu, gde se tamna strana vitezova uglavnom prikazuje u tom okruženju, a svetla u Kamelotu, u zlatu, srebru i sjaju istih), a i onih akciono-fantasy-mitoloških mikseva tipa "Underworld, Blade, Drakula, Vrana i sl...".

Sve je to očekivano, i sve to služi da se gledatelj zabavi sat i po.
Naravno, oni koji to vole. Onima kojima je to "užasno", a sami ne znaju zašto, (nije inn, ili šik, ili kako se to već danas zove) uvek, ali uvek imaju opciju na daljinskom crvenog dugmeta.

A ako su se već na silu naterali da odgledaju to mrsko im delo, onda njihova žrtva svakako zaslužuje opširnije opise agonija i patnji kojima su bili podloženi gledajući dati film...
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 01.07.2010. 10:34:09 »

Jeste stvar ukusa i jeste film nema nekakve "filozofske kontove" ali ne mogu a da se ne slozim sa Salom, meni su kriterijumi za film opali pre mnogo godina, tako da nikad ništa ne očekujem (a veliki sam"filmadzija") od filmova.
Vizuelni efekti, fotografija, način snimanja, kamera, scenografija, specjalni efekti...sve sto prija mom oku i malo mozga  što imam, meni predstavljaju uzitak...
Za neke duboke analize i (izvini Sal) kontove, na ovom, mom jedinom i najdražem forumu, ne bi se ništa pisalo u vezi sf i f filmova...tako da sve što je vizuelno lepo, po mom mišljenju, trebalo bi o njemu bar nešto reći...
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 01.07.2010. 11:26:36 »

Fan-e, samo osuđujem neargumentvane izjave , kao što je swarog brzopleto izneo, ne poznajući našu perepciju opisa filmova.

A što se tiče očekivanja, mislim da to ide s godinama. Sve što više filmova gledamo, merila su nam oštrija, ukusi istančaniji, kriterijumi sve viši i viši.
Zato se i ne nadamo previše nekom novom "blokbasteru"
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.03 sekundi sa 26 upita.