SF tim
* 18.06.2019. 05:07:42
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Darvin i sf  (Pročitano 11906 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 12.05.2010. 19:26:51 »

Dođem nejma frke,trebalo bi uskoro da počnem u opštini pa će se častimo Very Happy Very Happy
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 12.05.2010. 23:51:22 »

Twisted Evil Darvin ? Da biramo pristup ?

Možda ovaj:

Kod:
http://www.scribd.com/doc/27158076/Darvinova-crna-kutija-Dr-Majkl-Bihi
Ili ovaj:

Kod:
http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:Bb0fjO7Q3_YJ:scindeks-clanci.nb.rs/data/pdf/1820-0958/2009/1820-09580911089M.pdf+darvin+knjiga&hl=sr&pid=bl&srcid=ADGEESiriO-K4c5S0CDvCiw86h5ckFHnEUxs-12FXCdxyRiE1F8_3YC6mDdbi8LD5zLot_ag5nAz4EgQIsH2SyCBqJpD40Vm3BIvoJY-jP7bh5Tbfnc1m6wCCy3CNwY2LGHocWba3dY2&sig=AHIEtbSOVL8WDdiph90WvFSlN-iYN27THQ

Ili možda ovaj:

Kod:
http://ru-ru.facebook.com/notes/amstrong-sembiring-armstronga-sembiring/darvinizam-ideologija-agresivnog-ateizma/301492137317

Babi je najdraži ovaj:  Wink Laughing

Embarassed Šta mogu kad volim da se smejem  grrr

Sačuvana

Bog čuva budale !
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 14.05.2010. 10:39:51 »

Ček ček, je l' ovo ima veze samo sa neandertalcima (Asimov: Ružni dečak) ili ćemo da brbljamo o evoluciji, genetici i tako svemu tome sličnom u kontekstu sf-a i uz navođenje primera?
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 14.05.2010. 18:40:14 »

poster_stupid Pravo da ti kažem - nemam pojma  grrr

Pokušavam "pogoditi" o čemu je ova tema ... I pade mi na pamet:

Danas pitam : kako Policija upisuje (briše) podatke. Dete nije prošlo bezbedonosnu proveru za prijem u radni odnos u Vojsku: Razlog: otac koji je bio u pritvoru zbog sumnje koja je na kraju odbačena. Roditelji se razveli kad mu je bilo 4 godine, podizala ga majka, otac umro kad je imao 15 godina, nije se ni viđao sa ocem ...I saznam - nema brisanja. Po matičnom broju proveravaju sve pretke unazad  Shocked grrr

Kakve to veze ima sa temom ?

Možda nauka nije sigurna da je kriminal nasledan ali naša Policija jeste  Twisted Evil

Ako vam je pradeda bio u pritvoru jer se potukao sa žandarima ...  Rolling Eyes grrr Twisted Evil

Dakle: BIA je stručnjak za genetiku a ne priznaje evoluciju  smeh ili  cmizdravac odaberite sami.
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuzanKalvin
Moderator

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 14.05.2010. 21:54:59 »

Ček ček, je l' ovo ima veze samo sa neandertalcima (Asimov: Ružni dečak) ili ćemo da brbljamo o evoluciji, genetici i tako svemu tome sličnom u kontekstu sf-a i uz navođenje primera?
Možemo da pričamo o svemu što si nabrojala.
Tema je zanimljiva sama po sebi.
Recimo, onaj film "Evolucija" je jako zanimljiv iz aspekta SF-a (šteta što su ga uradili kao komediju).
Ako imamo prost organizam koji je doleteo iz svemira, da li će se i on razvijati utabanim stazama evolucije kao i domaća fauna i flora, ili će krčiti sebi novi put.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 15.05.2010. 00:07:37 »

nejasno Možda će na početku da po inerciji slediti vlastitu genetiku ali će morati da se menja i prilagođava.

U istoj sredini čak i različite vrste izaberu isti oblik (ribe i morski sisari npr.). Sredina je ta koja tera na promenu. Ima primer sa moljcima u Engleskoj: prirodno svetli su izumrli a crni varijetet postao dominantan a sve zbog prašine iz rudnika  Shocked

Genetika je čudo ! Ima više gena nego što izgleda da je potrebno. Jesu li oni u višku tu da pomognu kad zaškripi ? Ja sam moljac i ja sam siv ali imam gene i da budem crn pa će neko od moje dece biti crno. Kad je ugljena prašina pokrila drveće, ptice pojele sive moljce a nisu uočile crne - izuzetak postao pravilo  Wink Sad ide Jovo nanovo! Ja sam moljac i ja sam crn ...
Sačuvana

Bog čuva budale !
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 15.05.2010. 00:24:51 »

Sredina je ta koja tera na promenu. - Glorijin citat.

Hihi hi hi i sta sad, ja sam moljac i popapao me slepi mis. E za veceras dosta od mene.
Mnogo tema a spam ko domino efekat.
Sačuvana

S verom u Boga
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 15.05.2010. 00:37:05 »

TI spamuješ ! I to čiju temu ?!?!  Shocked  udri Baba se drži teme  plazenje Toliko je široka da je teško promašiti  smeh

Oops poster_spam
Sačuvana

Bog čuva budale !
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 02.06.2010. 09:56:32 »

Na temu priče o inteligenciji kao posledici predatorske prirode - zanimljive konsekvence (i u nekim delovima prilično radikalne) iz te pretpostavke izvodi Osvald Špengler (Antropologija moći - čovek i tehnika, Velvet, Beograd, 1996).

Knjižica (šezdesetak strana) je zanimljiva mešavina rasizma i sličnih gluposti i vrlo pronicljivih uvida o prirodi progresa itd.

Evo jedne zanimljive rečenice, u kontekstu teme:

Svet je plen, a iz ove je činjenice na kraju krajeva nastala ljudska kultura. (str. 16)
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 02.06.2010. 18:13:27 »

Dakle, preci su nam majmuni-ubice ???  Shocked grrr

Pametni majmuni su i danas sretni na grani  Wink
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 02.06.2010. 19:44:03 »

Dajte mi prašumu, sa pivarom. Dajte mi grane, grane neopterećene  ljudskim, humanim zlomislima. Dajte mi grane na kojima raste hrana, po mojim htenjima ukusa, grane na kojima vidim mudrost, i dajte mi papira, i olovke.

Dajte mi to, i učnite me sretnim majmunom.

Kontovi i dugokontovi prirode.
« Poslednja izmena: 02.06.2010. 19:46:14 od Sal » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 03.06.2010. 08:09:17 »

Twisted Evil Pivo, papir i olovke nespojivi su sa srećom  grrr Twisted Evil (podrazumevaju mamurluk i kritiku  Laughing )

Životinje "zauzmu" odgovarajuću ekološku nišu, prilagode se i prosto žive. Problem sa ljudima je što teže da žive svuda ... i tu počinju problemi. Zagrejati tamo gde je hladno, ohladiti se kad je vruće, zaštiti se od kiše, proizvesti više hrane jer se množimo ko' ... (Da ne pričam o "najbitnijim" stvarima: toalet-papir, određena marka piva, dobra konekcija na Net, ...  Wink Laughing ) "Potrebe" se množe a raspoloživi prostor se smanjuje ...

Sačuvana

Bog čuva budale !
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 03.06.2010. 09:08:51 »

Ono što je pre 10 godina bio luksuz sada se podrazumeva u osnovnoj ponudi. I to važi za sve, a ne samo za kola.  Sad
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 03.06.2010. 09:28:29 »

Pa sad kako gde,mislim da mongole u jurtama  z......,baš njih briga za karmagedon zapadnog sveta!Novac im nije predmet obožavanja i posvećenosti,te su usklađeniji sa životom-ne napadaju se,lakše im je filtriranje viška beskorisnih i opterećujućih informacija,rasterećeniji su to jest.Mislim da im je lepše nego nama....
Možda sam u pravu....možda pozdrav
Mada nije ni nama toliko loše a??
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 03.06.2010. 11:45:56 »

Pazi, Plotz. Ti Mongoli nemaju percepciju sveta kao što je mi imamo.

Pa jebte, ja bi se rado eject-ovao iz grada i zavukao se u neku kolibu, toplo izoliranu, sa kupatilom i wireless net-om.
Jednom sedmično bi kolima se spustio u grad, u neki megamarket, malo se prošetao, popijo sa prijateljima koje pivu u baštama grada i gas, nazad.

Sad, pazi sledeće pojmove:
toplo izoliranu, sa kupatilom i wireless-om. Kolima, grad, megamarket bašte i pivo.

Bez svega toga, nema šansi da bi se ispalio odavLe... Laughing

A oni tvoji Mongoli, oni nemaju pojma o nabrojanim pojmovima. Njihova percepcija sveta je totalno, totalno drugačija. Oni su recimo srećini, onakvi kakvi su, jer ne znaju za drugačiju percepciju. Nima je uvek 2 i 2 4 (konja, ili koze) i ne pitaju se zašto. A mi, mi da se ne pitamo, crkli bi...
« Poslednja izmena: 03.06.2010. 11:47:52 od Sal » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 24 upita.