SF tim
* 22.04.2019. 06:11:44
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 9   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Hoking: Povredili bi nas vanzemaljci  (Pročitano 39065 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 07.05.2010. 17:28:00 »

Hoking: Povredili bi nas vanzemaljci

Postoje šanse da vanzemaljci postoje, ali bi trebalo izbegavati susret sa njima jer bi posledice mogle biti razarajuće, upozorio je Stiven Hoking britanski ,,Sandej".

,,Ukoliko bi se pojavili, reziltat bi bio sličan Kolumbovom iskrcavanju na američko tlo, što nije bilo povoljno po urođenike," izjavio je astrofizičar u novoj televizijskoj seriji, kako navode britanski mediji.

Emisija prikazuje zamišljen Univerzum po kome plove ogromni brodovi u potrazi za novim utočištem nakon potpune eksploatacije svoje planete. ,,Takva bića bi verovatno postala nomadska, tragajući za prostorima koje bi mogli osvojiti i kolonozovati," upozorava Hoking.

Scenario sudnjeg dana je predstavljen u seriji ,,Sa Stivenom Hokingom u Univerzum" na Diskaveri kanalu koja je počela nedavno da se emituje u Americi.

Na pitanje o postojanju vanzemaljaca kaže: ,,Sudeći po mom matematičkom proračunu, već sami brojevi govore da postoji verovatnoća. Najveći zadatak nam je da procenimo kakvi bi mogli biti." Stvorenja nalik svetlećim hobotnicama, horde biljojeda koji mogu da vise po stenama i žuti predatori koji ubijaju plen smrtonosnim ubodom repa su stvorenja koja tumaraju po tom imaginarnom Univerzumu.

Ljudski rod je pokušao već nekoliko puta da ostvari kontakt sa vanzemaljskim oblicima života. Američka kosmička organizacija NASA je 2008. emitovala pesmu grupe ,,The Beatles", Across the Universe, kako bi duboko u kosmos poslala poruku mira onima koji bi se mogli naći u domenu Polarisa ili poznatije Severnjače, oko 2439. godine.

Pku[aj da se stupi u kontakt sa vanzemaljcima idu dalje u prošlost. Američke sonde Pionir 10 i 11 su 1972. i 1973. nosile ploču sa likom golog muškarca i žene, sa idejom da prenese simbol položaja Zemlje i Sunca. Voyager 1 i 2 su 1977. lansirani noseći bakarni fonogramski disk sa zvucima i slikama sa Zemlje.

IZVOR: B92
« Poslednja izmena: 11.05.2010. 18:19:49 od dan555 » Sačuvana
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 11.05.2010. 16:09:11 »

Posto je ovde teks da se osvrnem na Fanetov post Hokinga i njegovo misljenje o vanzemaljcima.

Ovde se desava ponekad da imamo svoju odbranu i za to dobijemo kritiku. Dobro.

Stiven Hoking nije jos ni video vanzemaljce a vec sad predvidja il projektuje negativni stav ako se pojave.
Tipicno za ljudsku vrstu da svoja dela i razmisljanja pripisuju necemu drugom, za sad virtualnom.

Njemu se to ne uzima za zlo. Moje misljenje polazi od toga dal bi ovaj svet njima odgovarao za zivot. Ako imaju takav pogon dal bi kopali po Zemlji da dopune rezervoar (ako ima to sto njima treba).

Zasto ne uvaziti da je i posmatranje nekada dovoljno, izucavanje same raznovrsne prirode i njenih resenja.
Mene i samo posmatranje akvarijuma smiruje.

Sačuvana

S verom u Boga
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 76
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 11.05.2010. 17:28:56 »

Hoking to prilično racionalno postavlja. Vanzemaljci mogu da budu bolji, gori ili isti kao mi. Nadam se da se tu slažemo. Na jednoj strani su gori i isti što je više od bolji. Dalje, ako su došli, a mi tamo nismo, onda znači da su napredniji od nas što nas stavlja u još lošiju poziciju. To je cca. 70% za Hokinga. Malo li je? Da ne pominjem da nas civilizacija nikako ne čini boljim.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 11.05.2010. 17:34:28 »

Bakterije su davno prizemljile(svoj meteor) i objavile svoje prisustvo,pitanje je ko je ođe stranac Question mir brate
Ko je prvi poboo zastavicu koka ili jaje Shocked Question Question
« Poslednja izmena: 11.05.2010. 17:38:16 od plotz » Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 11.05.2010. 17:38:07 »

Da ne pominjem da nas civilizacija nikako ne čini boljim.

Sad ću ja da se citiram sa druge teme...

Može li mala elaboracija ove poslednje rečenice (iz krajnje sebičnih razloga)?

Na temu Hokinga - on je koliko ja znam odavno na toj poziciji (da je bolje da alieni ne dođu jer ako dođu nadrljali smo).

Čovek je prosto ekstrapolirao dosadašnja iskustva. (Setimo se kako su se proveli Indijanci, Native Americans, First Nations, koje god bilo trenutno politički korektno ime, u obe Amerike). Prosto - kad napredna civilizacija sretne manje naprednu, ta manje napredna je uglavnom nadrljala, na ovaj ili onaj način (ili je istrebe ili se asimiluje).

Sad, drugo je, i vrlo interesantno, pitanje u kojoj meri su nam bilo koji vanzemaljci slični (pre svega po motivacijama na primer) i koliko je uopšte moguće praviti smislene pretpostavke u tom pravcu.

EDIT: možda bi mogli Fanetov post i svi ostali koji imaju veze sa Hokingom odu u zasebnu temicu...
« Poslednja izmena: 11.05.2010. 17:40:14 od svetlost lutalica » Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 11.05.2010. 18:19:03 »

Po meni, ima dva pravca o kojima bih razmisljao:

Prvi je da je Hoking u pravu, tj da postoje alieni koji su nomadi u potrazi za resursima...
Drugi je, da smo experiment i da nas proucavaju...

U oba slucaja, ako je tako, nismo u dobroj poziciji... Sad

Svetlost je postavila dobro pitanje ali mislim da odgovor necemo nikad saznati, nego nam ostaje da kroz filozofiju teorisemo o mogucim motivacijama malih zelenih...
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 11.05.2010. 18:21:53 »

Evo, izdvojene poruke i nova tema premeštena.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 11.05.2010. 18:26:38 »

svaka cast
Sačuvana
vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 11.05.2010. 18:33:15 »

A, gde je bila? Osećam se k'o Medved Jogi: "Izlaz bina levo, izlaz bina desno!"

Zapravo, možda bi bilo najbolje načiniti niz pretpostavki zašto bi neko dolazio ako već može, pa napraviti razdeljak između "loše po nas" i "dobro po nas". Hoking bi i tu odeo šnjur. Verovatnoća da bi neko došao za DŽ je beslovesno mala.
Sačuvana

valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 11.05.2010. 18:55:12 »

Pa istrazivac uvek krene u nepoznato, ako imaju taj poriv eto resenja zasto dolaze.

Meni smeta anglikanski imperijalizam i ideologija koja stoji iza njega.

Da je neka druga kultura ili vera zauzela Ameriku, pitanje je dal bi bilo toliko otimanja i unistavanja postojece kulture i naroda.

I dalje to primenjuju u stvarnosti, pa sad pravim paralelu zasto ih je Kamerun ocrnio a oni ipak dozvolili zarad prihoda.

Zar uvek mora prihod=unistenje, moze li ,zateceno stanje= prosirivanje bogatstva i ljudi.
Ako im mi budemo hrana, mozda nas rasele po planetama i umnoze.
Onda ima sanse da ko zarazena hrana pobedimo.
A zarazimo se sa pivom u kombinaciji sa tikvicama. (Ostalo i za danas).

Sačuvana

S verom u Boga
vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 11.05.2010. 19:03:30 »

Sad ispada da bi voleo da budeš tikvica. Siguran sam da ni tikvice ne vole što su tikvice. Volele bi da odneguju jednog potomka, sa čvrstim semenkama koje će proneti svetom njihove gene, a mi ih redovno kratimo, e da bi pokušavale nanovo. Nešto pre anglikanaca je i Aleksandar Makedonski želeo da da se učlani u bramanizam, olajavaju ga da je osvajao. Kolumbo je morao da nađe kasicu-prasicu da bi se otisnuo u nepoznato. Pravilo je da veći i jači imaju i veća usta.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +59/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 11.05.2010. 19:53:23 »

nejasno Kao i uvek - ljudi sve svode na sebe  dedica (a na koga bi drugog, uostalom ?)

Ako je Bog - daju mu ljudski lik. Životinjama prikače ljudska osećanja. Sad elijeni na redu  Rolling Eyes

Ko zna kakvi su ? Toliko priča govori o "njima" ... iz dvodimenzionalne dimenzije ili višedimenzionalne i kako se vidimo, sa potpuno različitim sredstvima komunikacije pa kako da se čujemo ako oni "govore" bojama, ... ima toga mnogo.

Samo ako su slični ljudima ... obrali smo zelen bostan !
Sačuvana

Bog čuva budale !
Tmda
Registrovani

član posade

Ugled: +3/-0
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 11.05.2010. 20:02:46 »

Samo ako su slični ljudima ... obrali smo zelen bostan !

Duboko i istinito! 
Nadam se da nisu!  Bolje da su:
Sačuvana

"Ti znaš da ja nemam šifgretor koji bih odbacio."
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 11.05.2010. 21:12:58 »

Jadni Hoking: gledao je Avatara pa se smorio!  Laughing

A sad ozbiljno: mi, naravno, gledamo na vanzemaljce pripisujući im svoja osećanja, društvena ustrojstva i moralna načela (ili bez njih). Kod ljudi je normalna akutna nestašica resursa jer smo mi po prirodi alavi pa uvek želimo još. Šta se dešava sa vanzemaljcima koji nemaju nezaustavljivu želju da se šire i imaju što više? Možda njihov mozak (a možda to uopšte nije mozak) funkcioniše na jedan sasvim drugačiji način. Oni možda imaju drugačije prioritete od nas.

Nas je sama priroda zemlje naučila da održavamo vrstu na sve moguće načine i da se stalno borimo za opstanak, pa čak i sada kada smo u nekoj vrsti "izobilja" mi i dalje sve više uzimamo i želimo (posledica: ljudi sa prekomernom težinom još uvek prate onaj stari instinkt koji kaže da što više jedeš dok imaš).

Ukoliko su se vanzemalci razvijali na svetu koji je prema njima bio blaži nego prema nama i njihova priroda i razmišljanja će biti drugačije. Ne mogu čak ni da zamislim na koji način će oni nas gledati, ali u našoj je prirodi da gledamo sve oko sebe sa podozrenjem. Tako da se nadam za njihovo dobro da oni nas lepo zaobiđu i biće sve u redu.  Very Happy
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 11.05.2010. 21:34:36 »

Moja razmišljanja  smeh kad ih ima uopće idu u smeru:
da po difoltu civilizacija ne mora biti suicidna(kao naša)  udri
da se može desiti da bude upravo tako(nahebali smo)
 i konačno ako je neko stigao dovde(od cijeloga svemira) sumnjam da ga mogu  interesovati samo resursi u bilo kom obliku:mi kao hrana, radna snaga  ili kao akumulatori i baterije,odnosno planeta kao sveukupni izvor kojekakvih ekonomskih blagodeti
te da su isti kao mi u fizičkom smislu no zaista pametni i duhovni(bez prethodne velike nesreće koja bi ih zbližila, ujedinila i opametila)
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Stranice: [1] 2 3 ... 9   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.029 sekundi sa 23 upita.