SF tim
* 15.12.2019. 22:46:21
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (33.3%)
Osrednje - 3 (50%)
Loše - 1 (16.7%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 6

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Alice in Wonderland (2010)  (Pročitano 15325 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« poslato: 09.05.2010. 16:02:22 »

Alice in Wonderland (2010)

Poznata priča o Alisi, prema poznatom delu Luisa Kerola (odnosno Čarlsa Latvidža Dodžsona) iz 1865. godine, osvežena novim mejkapom u režiji Tima Bartona...

Sjajna glumačka ekipa (Džoni Dep, Helen Bonem Karter, En Hetavej, Alen Rikmen...) nije imala baš puno prilike da se razmaše glumačkim umećem, delom zato što su im likovi zatrpani tonama šminke, delom jer se pojavljuju samo kao glasovi (npr. Alen Rikmen kao Češirski Mačak), a i zbog mnoštva animiranih likova među kojima se lako izgube.
Priča je toliko poznata da je postala deo opšteg obrazovanja pa radnju nema smisla još jednom prepričavati. Zato ću se zadržati na utiscima, a nema ih mnogo.
Izbor poluanonimne Mie Vasikovske za ulogu Alise mi ne izgleda dobro, prvenstveno zbog njenog mrgodnog izraza lica koji se vuče kroz ceo film. Svaki drugi pridev mi više ide uz Alisu od "mrgodna". Neka bude iznenađena, uzbuđena, oduševljena, šta god... Za ime svega, nalazi se u Zemlji Čuda! Previše ozbiljna, a povremeno i dosadna... Blah.
Razvedri se devojko, film o apokalipsi je u susednom studiju...

Džoni Dep kao Ludi Šeširdžija, Helen Bonem Karter Kao Crvena Kraljica i En Hetavej kao Bela Kraljica uradili su ono što se moglo - glumili dobro, ali to može da se vidi samo uz izvestan napor, gluma je ostavljena u drugom planu.
U prvom je scenografija, animirani likovi, previše puta ispričana priča i poneki modernizovani element
Brejkdens Šeširdžije nije viđen ranije, posebno 1865.  Rolling Eyes

Nedoslednost u toku priče mi smeta čak i kad je u pitanju ovakav fantastičan svet gde bi sve trebalo da bude moguće...
Primer: kad Alisa prvi put popije napitak za smanjivanje, haljina koju je nosila ostaje istih dimenzija, dok se neki drugi delovi odeće smanjuju proporcionalno, i isto vreme kad i ona...
Mislim, ako je Tim hteo da naše čedne oči poštedi prizora nage Alise, mogao je da iščačka i neko elegantno rešenje umesto ovog Deus Ex Machina

Kao veliki poštovalac ranijih radova Tima Bartona i omiljene mu ekipe (Dep i Karterova) očekivao sam nešto više.
Ipak, ovo nije loše, osveženo je nekim novim elementima, filmovana bajka ima zadatak da zabavi, i uglavnom i uspeva. Šarenilo i efekti doprinose maksimalno pa ako očekujete zabavu, ništa više nećete ni dobiti.
Od mene osrednja ocena, uz mlaku preporuku...

IMDb
Trejler
« Poslednja izmena: 09.05.2010. 20:53:52 od dan555 » Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 10.05.2010. 09:43:05 »

skinuo sinoc danas eventualno sutra luknem
Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 20.05.2010. 09:13:40 »

pogledao sam film i svirnuo sam na osrednje zato sto milim da je osrednjii ali bas bas osrednji
nista novo nije prikazano nista novo nije smisljeno ali malo se ne slazem sa sekundicinim prikazom ali evo i zasto
prvo mislim da nije klasicna prica o alisi u zemlji cuda nego su probali da na malo uvrnut nacin prikazu neku vrstu odrastanja i inicijacije u odrasli svet sa sve svojim cudovistima i monstrumima i nocnim morama
sve to su nekako spakovali u ovaj film i tu je razlika od one osnovne price o alisi
sto rece sekundica da je alisa malo mrgodna (dobro malo vise)u zemlji cuda to se moze prepisati tome da ipak ona nije ona mala alisa vec odrasla devojka (tu dolazi do izrazaja onaj deo o odrastanju i suocavanju sa svojim demonima)koja razmislja svojom glavom ali......
sto se tice alisinog odela ipak prate njeno smanjivanje i poveceavanje ali mozda negde malo manje nego sto bi trebalo ali prate (suknja ili podsuknja ili sta je to vec)
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 20.05.2010. 17:56:44 »

Spam poruke o kapetanu Vrapcu prebačene u temu njegovih obožavateljki. Rolling Eyes

(kolutaću očima kol'ko 'oću i brisaću primedbe Razz)
« Poslednja izmena: 20.05.2010. 18:05:14 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Drndara
Registrovani

kopilot

Ugled: +5/-0
Starost: 49
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 20.05.2010. 19:19:55 »

Priznajem, kriva sam. Ali, pomenula sam ga samo kao poredjenje i moje nezadovoljstvo nastavcima Pirata, onda se gospoje i gospojice razgoropadile i eto belaja. jeeee
Samo se bojim da i ovo može biti bum-bum-tras i...............ništa. Takav je Hollywood...
Kad se odgleda biće valjda više komentara. Ko što rekoh, trejlerima odavno ne verujem.
Sačuvana

Šta je gore to je gore, sve ostalo je dole.
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 28.08.2010. 13:28:31 »

Lepo je za pogledati, niko ne briljira, sasvim solidno. Boje mi se mnogo sviđaju sve vreme i stvarno liči na zemlju čudesa. Onaj nervozni puh mi se najviše svideo od likova... Smile
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 21.03.2011. 20:00:34 »

Тек јуче га одгледах.
Није ми јасно зашто је снимњен. Чисто бацање пара. Ничег новог нема а ни ефекти нису довољан разлог за још један филм о Алиси.

Глумачка екипа је стварно добра, као што је већ речено.
Хелен Бонам Картер баш волим да гледам и ценим је као глумицу. На позитиван начин је откачена што би требало да је баш оно право за злу краљицу. Али, није ми легла у тој улози.
Колико је Миранда Ричардсон боља u ТВ верзији (http://www.imdb.com/title/tt0164993/)! Такође глумица са талентом за откачене улоге. Mr. Green

Од мене оцена само Лоше.
« Poslednja izmena: 21.03.2011. 20:02:10 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 21.03.2011. 21:03:42 »

Ja ga jos nisam ni sagledao,doduse nemam ni namjeru i ako mi je Johnny Depp jedan od boljih glumaca.Negdje sam procitao da ovaj film,uz Iron Mana 2,ima najvise gresaka.
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 26 upita.