SF tim
* 20.11.2019. 23:37:12
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Tihana iz Erga - Predrag Urošević  (Pročitano 4524 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« poslato: 24.04.2010. 13:52:33 »

Knjiga Tihana iz Erga, prvenac Predraga Uroševića izdata 1984. godine u izdanju Prosvete u neverovatnih 6000 primeraka (u tvrdom povezu) Shocked na 323 strane koje sadrže i čudne irealne ilustracije samog autora me je, za jednu prvu knjigu, zaista oduševila.

Kratak opis: U knjizi se govori o fantastičnom svetu Paela i o njihovom sukobu sa Takoncima i LIkancima. Ali i ljudi su tu da bezobzirno pokupe sav njihov trud, izuzimajući Dugokosog koji je Tihanin prijatelj. Međutim, podvig plemenite Tihane iz Erga, koja iako minus jedinka i kao takva prezrena i odbačena, doprinosi da se spase svet i poredak Paela.

Ovo je jedna napeta i lepa priča koja ima i svoja iznenađenja koja nimalo nisu kliše. Preporučujem svima. Čita se za jedno popodne.

« Poslednja izmena: 27.04.2010. 12:15:32 od Tanjica » Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
armadillo
Registrovani

kadet

Ugled: +3/-0
Starost: 48
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 24.04.2010. 16:48:17 »

Ja sam je čitao u ediciji "Plava ptica". Dobro osmišljen fantastični svet, dinamična radnja sa dovoljnim brojem preokreta da lako drži pažnju, interesantan kraj. Još se sećam Protusovog spletkarenja sa ciljem da podrije ugled plemenitog Libishana i njemu odanih dakoa. Nisam samo siguran da je Tihana doprinela da se spase poredak Paela, mada se svesrdno trudila. Davno sam doduše čitao, ali koliko se sećam ona zajedno sa Dugokosim završava kao odmetnik. U svakom slučaju, knjiga je odlična. Moja preporuka takođe.
Sačuvana

"Pamet je najbolje raspoređena stvar na svetu - svak je ima kolko mu treba."
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 27.04.2010. 12:13:08 »

I evo kao poručeno:

Program tribina Društva ljubitelja fantastike "Lazar Komarčić" za maj 2010

SF Čitaonica: "Tihana iz Erga" Predraga Uroševića

3. maj
Tihana, mala glasnica iz Erga, nadmudrila je sve Takonce na putu od Erga do Elnata, pa joj je stoga poveren važan zadatak — život Elne Stvoriteljke stavljen je u njene ruke. Manja grupa njom predvođenih begunaca treba da stigne, savladavši sve prepreke toga tajnog i opasnog poduhvata, u Sabirni centar Jedan.

Jedna od retkih domaćih knjiga u ediciji Plava ptica je malo poznati biser srpskog SFa. Nedavno se pojavila u žiži javnosti posle izjava autora da je AVATAR Džejmsa Kamerona snimljen po motivima iz TIHANE.

Na ovo jednostavno moram da odem  Laughing

Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 23 upita.