SF tim
* 07.12.2019. 20:59:08
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (16.7%)
Dobro - 3 (50%)
Osrednje - 0 (0%)
Lose - 2 (33.3%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 6

Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Clash of the Titans (2010)  (Pročitano 13909 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 13.04.2010. 22:21:33 »

Clash of the Titans (2010)

Zevs, Had, i Pegaz, Meduza, Andromeda i Kraken... vestice bez ociju, lepa Io, Atina... i naravno Persej
Sva je ekipa na okupu. Neka igre pocnu...

Sigurno znate mit o Perseju, Zevsovom vanbracnom sinu i polubogu, ali nije na odmet da ponovimo "gradivo", koje je ujedno i radnja filma.
Dakle, Zevs, matori svaler, napravi dete zeni nekog kralja. Klasika. I kralj ubije suprugu, al nije mogao i dete poluboga. Nalaze ga smrtnici, ribari i odgajaju kao svoje.
A narod kao narod, uvek nesto natakaren na bogove, pa i raja iz grada Agora. Kralj Agora iz svoje oholosti rusi kipove bogova i ruga im se. Naravno, to ce mu prisesti kad mu Had prekine dernek na dvoru i stavi ultimatum. Ili da zrtvuje kcer Andromedu Krakenu, morskoj nemani, ili ce Agor biti od iste te nemani unisten.

... Zevs... "Dovedite mi Mr Sal-a"...

Posto Had drma podzemljem, jel, on je naravno pokvaren i zao. Tako i Zevsu, svom rodjenom bratu, provuce suplju o pokvarenosti ljudi i kako ih treba kazniti. I Zevs proguta, te aminuje ultimatum. Kralj ima fore deset dana da se skonta sta ce i kako.

I naravno, tu na scenu stupa mladi junak polubog Persej. To sto je Zevsovo kopile, njemu ne znaci mnogo.
Elem, on ce kao da sredi Krakena i da se raja nis ne sekira... Andromeda svojim okicama trep trep, i naravno zatalabasa se u junaka...
Ali, njegovo srce je uz besmrtnu Io, koja ga prati jos od pocetka njegovog polubozanskog zivota.

I da sredi Krakena, trebaju mu obavestajni podaci. I to od coravih vestica... Da ne bi davio daljom poznatom radnjom, recicu samo da ce se on i njegovi junaci krkati i u podzemlju sa meduzom, protiv ogromnih skorpiona, da ce jahati letece kljuse Pegaza, i da ce negirati svoje bozanstvo, iako mu babo nudi mesto na Olimpu...

....SAAAAALLLLL....mani se lepe Io, dolazi da mi pomognes, pogibe bre...

Divna prica, ekstra mit. Uvek sam vise voleo grcke mitove, i junake od onih Rimskih.
Rimljani, latini, su pokvareni, dekadentni, spletkarosi i perverznjaci. Nasuprot njima, anticki grci su sportisti i pravi junaci.
Zene su im lepse, i vino sladje. Nisam probao ni jedno, a ni drugo, al se mogu kladiti u sta hocete da je tako. I sto me najvise dojmi kod njih, to je da ce radi zene ratove povesti.
Kao i u ovom filmu. Masa gine da bi se spasla lepa Andromeda. Milina jedna od junastva.

Sad malo i o filmu samom. Elem, film je pravi "Izbijac". Sad se vi pitate sta sad on tu lupeta nesto o Izbijacima...
A ja cu vam odgovoriti. Ako ameri imaju termin blokbaster, onda cu ja da uvedem adekvatan njemu, Izbijac.
A zasto taj pojam? Zato sto me film izbio iz frizure.  

... ja sam Meduza, velika mi je guza....

U produkcijskom smislu je -savrsen.
Gluma glumaca je na visini, cak sta vise, odradili su odlicno. Posebni komplimenti idu Io, sa koje bukvalno nisam uspeo oci skinuti. Pravi primer mediteranskog tipa zenske lepote. Razmisljam se da glumici posaljem mail sa pozivom na veceru...

Scenografija podzemlja, Olimpa, i same prirode u kojoj se 90 posto filma odvija oduzima dah.
Sam Olimp narocito...onako bozanstven. Mozda se nekome ucini "vec vidjeno" ali ovom sjajnom filmu bolje nije ni potrebno.

...gde ste omladinci, ja sam Kraken...sad, gde moja Andromeda? Mljac, mljac......

Ritam filma vas drzi od A do Z napetim, znaci da nema levih scena i praznina. Odlicno nategnuta radnja, da nema citanja novina usput.
Muzika predivna, kao i sama atmosfera filma.

Cgi bi mogao bitiza skundu bolji, narocito meduze...ali i ovako vas nece spreciti da uzivate maksimalno u ovom filmu.

Apsolutna, apsolutna preporuka za ovog "Izbijaca"...

IMDB, sa svojom sramotno niskom ocenom filma (mora da im je krivo sto oni nemaju svojih mitova)
http://www.imdb.com/title/tt0800320/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=rcdP8YAW-8A&feature=fvst

Prelepa Io...

...hoce li me Sal vise nazvati, dala sam mu broj.....

Smile
« Poslednja izmena: 09.05.2010. 21:40:35 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 14.04.2010. 10:39:05 »

jbt sal samo reci mi kako si mogao da kvariš oči na ovim izuzetno lošim kopijama
ili si nasao neki dobar snimak?
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
'(__)' help him achieve world domination
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 14.04.2010. 17:15:52 »

I ja čekam bolji snimak, pa da pristavim na torenat, odavno nije bilo nešto o Starim Grcima.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 14.04.2010. 19:06:41 »

Već viđeno, to jest snimano ...  Rolling Eyes Otrcala se priča usled preterane upotrebe ...

Opet imamo: Isto to samo malo drugačije (bolji specijalni efekti, moderne zvezde, ...) Na zapadu ništa novo  Crying or Very sad

Kradljivac munje je bar malo ... mada je neke delove iz knjige preskočio  Evil or Very Mad događa se ""sada".
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 16.04.2010. 20:04:22 »

Da, zaboravio sam napomenuti da je film rimejk... ali islim da su ovakvi mitovi vecni, i da je samo do glumacke ekipe i produkcije kako ce ga "sastaviti".

Nema zasada boljeg snimka, al ja (kao i za masu filmova) ne mogu docekati dvdrip.
Ja sam naucio da se poklonjenom konju ne gleda u zube... Mr. Green

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 18.04.2010. 00:27:30 »

gledo sam ga u 3D, onako...
Ja vec odavno ne nalazim nikakvog zadovoljstva u holivudskim filmovima, sve poznati patterni, stereotipni likovi. Tako da moje komentare ne morate uzimati u obzir. Cim neki sporedni lik otvori dusu, prizna nesto iz proslosti, il ne daj boze sta ocekuje od busucnosti, odmah znas da ce poginuti. Io jeste lepa ali je samo jos jedna u klasicnoj ulozi besmrtnice blede koze i punih usana koja se zaljubljuje u heroja, ko Liv Tajler u lotr-u.
Nije da je los film, dobar je, non stop se nesto desava, nisam ni primetio da je proslo 2 sata kad se zavrsio. 3D efekat i nije nesto posebno izrazen, ni jednom nista nije krenulo u publiku, a tolika cudovista u filmu.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 28.08.2010. 13:36:31 »

Kad sam bio klinac trovao sam se originalom tako da sa te strane ne može da mi se sviđa ova nabudževina. Sa druge strane film je odličan audiovizuelno. U stvari samo memoriz na stari me deli od toga da ga ocenim sa izvanredno...  Smile
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 28.08.2010. 13:45:31 »

Odgledala sam ga i uopšte mi se ne sviđa. Kao i Nara i ja sam jako volela staru verziju koja možda nije imala ovako dobre specijalne efekte, ali je imala dušu. Smorio me je više ovaj glavni glumac koji se u poslednje vreme pojavljuje u svim filmovima. I naravno, užasno me nervira što tamo neko scenarističko škrabalo uzme grčki mit i prepravi ga onako kako se njemu sviđa.  gadljivko
Mislim da čak ne zaslužuje ni dobro.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 29.08.2010. 13:45:07 »

Odgledao sam film i mislim da je dobar filmic za utrositi visak vremena a da se posle ne kajete.
Radnja glatko tece, a uopste mi ne smeta sto krivac za ovaj film prikazao mit kako ga on zamislja. To sto je zamislio meni se primilo.
Mit, ipak nije cinjenica. Tudja masta je razigrala moju mastu, a ja je vidim slicno ovom.
Sačuvana
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 29.08.2010. 16:09:24 »

Odavno me neki film nije razocarao kao ovo  Embarassed

Ako ostavimo efekte po strani,  film je jedna mesavina nabacanih kojestarija.
Persej-ribar je u dusi nindza. Ne mora da vezba, dovoljno je da besno pogleda (sto i jeste napredak jer ceo film izgleda kao dete koja se olaksalo u pelene) i vec se bori sa ratnikom veteranom

Gorgona je jedina meduza, zivi u Hadu  Kontam da  je tamo toplije
Crni Pegaz (valjda je ovaj politicki korektniji)
Djinovi   Shocked
Dva Turka medju posadom (uzgred ni posade ne bi trebalo biti)

Sova je kojestarija koju bacaju nazad u dzak   grrr grrr grrr

Suska se da ce biti i nastavka..  Rolling Eyes
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 29.08.2010. 19:48:43 »

Suska se da ce biti i nastavka..  Rolling Eyes

Zar nemaju nimalo duše? Još će nas mučiti...  grrr grrr grrr
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 01.09.2010. 03:59:07 »

Titani se opet bore

"Borba titana" dobiće nastavak snimljen u trodimenzionalnoj tehnologiji.

Francuz Luj Leterije, koji je režirao ovogodišnji rimejk, odustao je od snimanja drugog dela filma "Borba titana". (   )

Iza kamere zameniće ga Džonatan Libsman iz Južne Afrike, poznat po filmovima "Teksaški masakr motornom testerom: Početak" i "Soba za ubijanje".

Drugi deo mitske priče biće snimljen u 3D tehnologiji, a scenario će napisati Dejvid Lesli Džonson ("Siroče").

Studio "Vorner" saopštio je da je rimejk u bioskopima zaradio više od 500 miliona dolara.

Glavne uloge u rimejku tumačili su Sem Vortington, Lijam Nison i Ralf Fajns. Od svih njih, samo je Vortington za sada potvrdio učešće u drugom delu.

(MONDO)
 grrr
Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 01.09.2010. 09:27:27 »

Ah taj holivud, mislim, samo efekti što više glupe publike, recept za novih 500 miliona $.
Mada mislim da je ovaj film za nijansu bolji od raznoraznih prinčeva iz Irana...
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 01.09.2010. 12:02:02 »

Uostalom, sad najavljuju da će gomilu filmova raditi u 3D ...  Rolling Eyes grrr   ... pa što njega da preskoče ?  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 03.09.2010. 22:40:33 »

Ovom filmu su ubili dušu, potpuno je prazan. Ni glumci mu ne trebaju, mogli su lutke da koriste. Ni od mitova ništa nije ostalo.
Ovo se može gledati ne samo isključenog mozga nego i zatvorenih očiju.
Po meni Loše.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 26 upita.