SF tim
* 11.12.2019. 04:47:08
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Spasavanje komandera Las-a  (Pročitano 9235 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 13.04.2010. 12:40:38 »

Ova prica je preradjena prica Epizoda 2, koja je moj prvi "ozbiljni"projekat u pisanju. Epizoda 2 gravitira u ovoj temi, ali cu videti sa adminom da se izbrise jer mislim da ova verzija sasvim zasluzeno treba da uzme njeno mesto.

Naslovnu ilustraciju koju je odradila SuzanK cu takodje premestiti ovde, na pocetak gde joj je i mesto.
Takodje, Word dokument mozete preuzeti ovde, u ovom postu.

Nadam se da ce te uzivati u ovoj parodiji-sapunici, za cije potpuno razumevanje morate "imati odgledano" neke od najpoznatijih sf filmova.

* Spašavanje komandera Las-aR.doc (253 KB - preuzeto 373 puta.)
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 13.04.2010. 12:45:18 »

Spasavanje komandera Las-a

“Ovo je zadnje upozorenje, ponavljamo...u ime Ujedinjenih Svetova dozvolite pristajanje na vaš brod. U suprotnom otvaramo paljbu. Imate 15 minuta da odgovorite”
cvrkutao je audio sistem melodičnim glasom, kao što lepe i negovane žene cvrkuću sa tv reklama…
“Ha, US konfederacija…ne daju čoveku na miru da živi….samo priđite, samo dođite…”… Pomislio je komander Las, paleći novi tamno smeđi cigarilos i ispijajući veliki gutljaj deer beer-a iz konzerve sa x-dimenzionalnim dnom. Pitao se po hiljaditi put hoće li je iskapiti za života… Trivijalnost njegovog razmišljanja je bilo apsurdno u ovom jako ozbiljnom momentu. Ipak, zagledavši se u konzervu, pusti da ga preplave uspomene…
Mlada princeza Lia sa blasterom u ruci kako se probija kroz imperijalni brod do samog cara zahtevajući alimentaciju, i on sa njim na pijanki kada je ona upala.
Setio se i one mučne scene, kada je tresnula šamarčinu imperatoru i iznudila potpis za isplatu zaostalih alimentacija …gledajući je onda, Las se zatalabasao u nju do ušiju.
Kada je otišla, dao je predlog. Uz veliku novčanu nagradu će mu je skinuti sa vrata. Zauvek.
Car naravno nije znao za Las-ovu afekciju u imperijalnu bivšu. Nakon njenog odlaska, dogovori uz obilno zalivanje deer-om.
Princizin broj mobilnog i najnoviji zvezdani razarač, modifikovan sve sa noćnim klubom i cilindričnom morem po Las-ovoj želji… i pride  ta ista konzerva deer-a sa magičnim dnom koje crpi pivo iz nepoznate dimenzije beskrajnih mora piva… to su bili njegovi uslovi, njegova cena…

“Upozoravam vas da odgovorite, nećemo se ustezati da upotrebimo silu”, začulo se iz kom-a, prekidajući Las-ova podsećanja kako je ovaj cirkus počeo.
Utišavši Grand paradu iz subradija, pritisnuo je taster komunikatora i kratko odgovorio: “Pikaru, tu svoju silu zabij sebi znaš gde… Obojica znamo da mi ne smeš ni pljunuti na oplatu, a kamoli sta drugo. Znam da je kancelar na putu da pregovaramo. Ja imam ono što vi tražite i dobićete guzicu pretnjama. Bolje ti je da okreneš svoje USS kante nazad i narediš da odblokiraju hiper kapije, tako da odem u miru… i upozoravam te, jedan pokušaj sile i teleportujem svoj tovar u crnu rupu, pa ti i dalje sviraj borbene… “
Muk iz koma mu je dao priliku da potegne još jedan gutljaj. Lansirajući čik cigarilosa sebi iza leđa uvežbanom dvoprstom kretnjom, izazvao je kakofoniju cviljenja malog Artu-ditu robota, koji je bio zadužen za održavanju higijene na Lasovom zvezdanom razaraču.

Mali kiborg, uprkos oštrim Las-ovim upozorenjima nije prestao da cvili, kupeći još uvek upaljeni čik sa poda kontrolne odaje. Pritisnuvši taster na panelu, otvori mu se projekcija tovarnog prostora broda.
A na istoj se prikaza monolit, nazvan TMA 1 u omeru 1-4-9, koji je stajao u centru hangara osvetljen reflektorima.
“Samo ti emituj svoje kodirane frekvencije  ….ti si mi glavni krivac za ovaj belaj koji mi se dešava”, promrmljao je Las mrzovoljnim šapatom… i posegnu rukom do konzole iznad sebe. Odvrnuvši subradio do daske, počeo je zajedno sa istim pevušiti trenutni galaktički hit  “ako imaš herca, kloniraj mi od nerca”, koji se upravo emitovao. Artu-ditu je nastavio cvileti, Pikar mu je psovao, a subradio je počeo da krči zbog subsvemirskih anomalija vreme/prostora.
“Ovo ni konj , vatrogasni jednorog ne može izdržati, ovoliki cirkus”, pomislio je Las, vadeći blaster ispod pazuha i utišavši malog robota za neko vreme. Ugasio je radio i pustio vizuelno na kom-u, ugledavši Pikarovu ružnu ćelavost na kojoj je iskočila žila od besa.

“Dobro, pobedio si za sada…kancelar kasni, javio je da ima obaveza prema nekim silama tamne strane….ali ima da ostaneš tu gde jesi, nema ti mrdanja… ni parseka“

“Da, da…kada ste onako kukavički začepili sve kapije…” odgovorio je Las, podrigujući se Piktaru u lice. Prekinuo je tele vezu i oborio impozantnu komandnu fotelju, naredivši joj blagu masažu.
Pivo ga je obuzimalo ali nije hteo da posegne za sredstvom trenutnog otrežnjenja; “Nek ide dođavola, nisam se napio odavno…”  
Nasmešio se zavaljen u oboreno sedište kokpita. Paleći još jedan cigarilos,  prepustio se plimi uspomena…

* * *

“Dobar dan, je’l to Lia na aparatu?”. Sećanja su počela da obuzimaju Las-ov um…
“Da, princeza Lia ovde”... Cinizam u njenom ljupkom glasiću je bio očit.
“Znate, ja sam carev opunomoćenik. Da se predstavim, zovem se Las, komander. Počeo je svoju igru kao onaj Ender, onomad…
“Da, i sta želi ta drtina od mene?“
“On lično, princezo mila ništa…”, odgovorio je najšarmantnim glasom koje je njegovo od cigarilosa izanđalo grlo moglo da izbaci.
“Onda Las, komanderu, pretpostavljam da vi želite nešto od mene? “; Inteligenciji njenog veličanstva nije bilo premca, njena svetlost je skontala u milisekundi sve.
“Da, hteo sam da vas zamolim za jedan intimni sastanak u cilju obostranog informisanja i zajedničke koristi… znate, imam neoborive argumente zašto vas je car onako bezdušno napustio… i savršen plan kako da se vratite na tron Imperije”
Muk na drugom kraju “žice” je Lasu nagovestio da Lia njegovu molbu opasno razmatra.
“Pristaću na vaš zahtev, ali kakve garancije imam u vašu dobronamernost?; Prihvatila je igru, željna da izvuče što više…
“Princezo, u posedu sam vašeg miljenika, robotića Artu-ditu-a… rado ću vam ga pokloniti kao znak moje dobronamernosti i brige za legendarnog i dan danas cenjenog vođu rebeliona, pokreta otpora...”
Taktizirajući po opasnim vodama, reskirao je mnogo, ali eventualni dobitak bi bio fantastičan…
“Znate Las, igrate se vatrom..udajom za onu mrcinu sam spasila celi pokret, napravivši strahovitu grešku. Zašto mi to spominjete?”
Spreman na takvu reakciju, odgovorio je.
“Zato sto sam ja mila princezo jedan od iskrenih simpatizera pokreta i dan danas spreman na vas zahtev da ga podignem na noge”
Ta gnusna Las-ova laž je imala pun pogodak. Nakon tišine od par sekundi, Lia se oglasi…
“Kažite mi mesto i vreme sastanka, doći ću…”
Las se cerekao svojim naj šeretskim osmehom dok je u slušalicu  izgovarao…
“Sutra u podne, u restoranu na kraju svemira”
“Doći ću” začuo je odgovor.
Pritisnuo je dugme za prekid veze na svom mobilnom, čiji ekran je zablestao reklamnom porukom…
„Ako misliš Džedaj biti, moraš svetli Deer Beer piti“

* * *

Cviljenje malog robota vrati Las-a na obalu realnosti, bezdušno ga čupajući iz okeana nedavnih uspomena…
“Sta sada hoćeš, glupa kanto? “ upitao je mališu, čudeći se sto je omamljivanje blasterom onako kratko trajalo.
Robot se otkotrljao do terminala, ugurao svoju multi-šipku u njega i na  panelu zaplesaše slova…

“GOSPODARU, KADA ĆETE ISPUNITI SVOJE OBECANJE I VRATITI ME PRINCEZI“

Las je čas gledao u ekran, čas u mališu..
“A jel, mrcino..tako, a? Pa da te i dalje iskorištava za svoje perverzne igrice? Naročito tu tvoju multi šipku..”
Slova su zaplesala ponovo.

“GOSPODARU, JA SAM IGRAO TE IGRICE SA VELIKIM ENTUZIJAZMOM”

Zagledavši se u malog robota, nije verovao svojim očima…
“Vidi ti male barabe…”, pomislio je Las. Strahovit udarac fotonskog torpeda je zatresao razarač.  Očekivao je povremene provokacije sa USS Prajza, ali ovo je bilo previse.
“Opet se služe nekim trikovima”, promrmljao je sebi u bradu.

“Hali, proveri sve izlaze, antiteleport polje i štitove. Daj izveštaj o šteti i markiraj neki njihov šatl da ga skuvamo u oblak prašine za odmazdu… i prekini pevušiti tu glupu Dejzi pesmicu, koji ti je?”
Hali, brodska veštačka inteligencija koja je brinula o svim sistemima broda, je odgovorila: “Struktura broda je netaknuta, štitovi su na optimumu i anulirali su udar torpeda. Sve hiper tačke su i dalje blokirane, a nas teleport blokator radi sa 100% kapaciteta. Sem USS flote koja nas okružuje, markirano je 18 šatlova koje sam skenirao.
Komander Las, imam jednu poruku za vas”

Las, iznenađen, zagleda se u crveno Hali-evo oko na plafonu i upita…
“Poruku za mene? Ne razumem..od koga?”
Hali je odgovorio momentalno…
“Od komandera Buljmena”
Ovo je neverovatno, pomisli Las…

“I sta kaže duh sa Jupitera? “
“Kaže, citiram poruku: “Sve ženske na Prajzu su tvoje…sem T’Polove.”
“Aha“, odgovorio je Las…
„važi brate…samo, Hali, pogledaj mi ko je T’Pol”
Las se nije mogao oteti utisku da je tu poruku već negde čuo… činilo mu se davne 2010. godine, godine kada su napravili kontakt.
Veštačka inteligencija, u posedu svog znanja univerzuma, izbacila je podatak odmah.
„Komander T’Pol, oficir za vezu na USS Prajzu.  Vulkanizerka. Sa Vulkana“
Sada Lasu nije bilo ništa jasno… zašto ona?
“Prenesi sledeću poruku komanderu Buljmenu… ovako: Buljmene, ne budalesaj se i ostavi nas na miru. Ako i jesi već nekakav entitet, nemaš prava mene uznemiravati svojim glupostima… sjaši, brate. Artefakt TMN je moj i zaboravi na njega, kao i na Halia, a ako se ložiš na T’Polovu, vodi je kući na Jupiter”

Muk iz Halievog zvučnika je potvrdio njegove sumnje da Hali i Buljmen nešto munđaju. Ipak, za vreme njihove odiseje su bili veoma prisni.
“Buljmen se izvinjava na smetnji i želi mnogo sreće vašoj misiji. Ako ne budete dirali T’Polovu, Buljmen se neće vratiti. Da li mogu sada da nastavim gasiti krio komore po brodu, komanderu Las?”
Ovo ga je totalno zbunilo…
“Ma radi sta hoćeš , samo nemoj da mi pevušiš Dejzi više…”
Dugo je razmišljao sta da radi u ovoj pat poziciji… Usudili su se otvoriti vatru na njega znajući da ima monolit. Verovatno provociraju da krene u napad, pa da ga unište i pravdaju se Kancelaru Prpatinu samo odbranom…
“Hali, nanišani jedan šatl oko Prajza i raznesi ga… eno onaj sa natpisom „Isporuka pica 24h sveže i vruće, da vojska bolje tuče…
 Malo sutra ce Pikar dobiti svoju picu”
Par sekundi tisine, i usledi Haliev odgovor.
“Meni nije dozvoljeno da naudim ljudskim bićima sem ukoliko nisu u krio komorama”
Zaboravivsi Halijevu primarnu direktivu Las se češkao po glavi, usput otpivsi deer-a…

“Znas šta, Hali, oni unutar šatla su u krio komorama da im se pica ne bi ohladila, kontaš?”
Dve sekunde je Haliju trebalo da odgovori.
“Vaša izjava sadrži jednu nedefinisanu logiku koju prihvatam. Otvaram vatru ka pica šatlu.”
Na velikom panelu Las je pogledom ispratio dva fotonska torpeda koja su iza sebe ostavila samo trag svetlosti, nepogrešivo pogađajući mali šatl i raznoseći ga u paramparčad. Komadi salame, kećapa i rastopljenog sira su poprskali oplatu i veliki panel prozor Tesle.
“Hali, uključi spoljne brisače da očiste nered sa panela i reinstaliraj taj prozor, ne vidim ništa od salame…nije mi jasno zašto si morao dva torpeda da ispališ?”
Odgovor, hladan i logičan koliko samo mašina može biti logična je usledio…
“Komander Las, gde se ima tu se i prosipa…”
Halieva veštaćka inteligencija je ponovo zadivela Las-a…

Očišćen  i reinstaliran panel prozor je zasvetleo zahtevom za komunikaciju. Pritisnuvši taster na kom-u, Las je pripalio cigaretu i digao noge na komandni pult.

“Za ovo ćeš platiti, kunem ti se…moji oficiri jedva čekaju da rastrgaju tebe i tvoj brod. Da nije Prpatina, sada bi bio oblak svemirske prasine…”
Pikar je počeo divljati od besa. Lupao je šakama po panelu i skakutao tamo amo, psujući najstrasnije psovke.
“Sta je ćelonja, ostali ste bez pice, a”
narugao mu se Las.
“Slušaj me dobro, Pikar, jako dobro…ovo ti je zadnja provokacija.
Otvoriću teleport kanal za tvog oficira, T’Polovu. Od sada isključivo sa njom pregovaram, i to na mom brodu. Ti si jedna bolesna budala kojoj ništa ne verujem. Ona ce mi biti garancija da nećete pokušati nikakve napade na mene. Imam na nišanu vaš roštilj- šatl koji pluta bez pogona okolo… pitam se zašto. Ostaćete i bez ćevapčića ako ne pošalješ onaj slatkiš ovamo… I neka se presvuče u nešto izazovnije. Ne dozvoljavam na svom brodu konfederalne uniforme, ma koliko tesno pripijene bile, jasno?”

Pikar, zanemeo od besa, je samo izbeljio oči u Las-a… A Las nasuprot se počeo cerekati, uvećavajući tako sračunato Pikarevu zbunjenost, nemoč i bes.
Zadnje sto je video pre prekida tele veze je bilo da su Pikaru dali sedativ u venu i odneli ga sa mosta.

Panel je oslikavao zvezde i galaksije, sa konfederalnom flotom oko njega.
Zavalivši se u fotelju i prepustivši se masaži, opet se priseti kako dođe do ovog cirkusa.

* * *
« Poslednja izmena: 10.05.2010. 03:36:29 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.04.2010. 12:51:32 »

“Pa gde si Las, kućo stara…nisam te video sto godina”
Matori Daglas, inače veliki Las-ov drug još iz vremena dok su zajedno radili kao mladi sendmeni na Teri i lovili begunce za utočište, se jako obradovao i počeo odmah da rasprema separe u svom restoranu na kraju vasione.

Zagrlili su se srdačno i seli za sto…
“Fleš, donesi deer-a za mene i mog pajdu. I ostavi se lopte, bre.
Visoki plavušan, lepih crta lica iznese sa šanka dve velike krigle piva i spusti ih ispred njih.
“I donesi nam ćevapčića da mezimo, OK? “
“Vazi, gazda”,  odgovorio je Fleš, pa se prodera ka kuhinji: 
„Aura ljubavi, pristavi dve velike, gazda ima gosta!”

Las je zabezeknuto gledao u plavkana, pa u Daglasa…
“Jel to onaj Flash, sto onako upropasti Ming-a i njegove horde onomad?”
“Da, dečak moj lepi… , glavom i bradom Fleš. Ipak je na kraju oženio Auru i sada rade kod mene ovde.”
“Jebote, nisam imao pojma…pa sta bi sa Dejl? Mogao sam se zakleti u njihovu ljubav…”
“Dejl je ispala zadnja kučka, spanđala se sa Zarkofom nakon pada Minga i pobegli su u nepoznatom pravcu… Znaš, ovde svašta navrati i načujem se svakakvih priča… kažu da su inkognito na Teri. On se tamo predstavlja kao Supermen sa Kriptona, a ona se uvalila u neku kuću bele boje da vlada. Čak se spominjalo ime Kondom-liz Rajs, ali to su naravno samo nagadjanja…Ipak, Teru još niko nije pronašao, pa cak ni izbeglice sa dvanaest svetova.”

“Čoveče, kako se sve menja…i uhvatila ga Aura na kraju?”
Da, nakon beganja Zarkofa i Dejl, počeo je da grli flašu, pa onda nju… ona ga je naravno obilno tešila i mislim da se sada iskreno vole”

“Pa jebote, otkud da završe ovde, kod tebe na radu?”
“ Lepo… nakon bega Dejl i Zarkofa, Fleš je imao celu Mingovu imperiju na raspolaganju. Razočaran, propio se i počeo da kocka. Kažu da je samo na turističkom brodu Floston Peredajz izgubio dve trećine Ming imperije. Ulozi su bili veliki, partija stoljeća se igrala…on, Mila Jovanović i Daglas Corbrener.
Daglas založio svoj taksi, Mila peti element a Fleš Mingovu imperiju…”

“Da, sada mi je sve jasno…Aura je samo ćutala i trpela zarad svoje velike ljubavi…”
“Tacno…no, mani se njih, sta tebe dovodi u ovaj moj ćumez?”
“Čekam ovde jednu vrlo važnu osobu, na koju sam bacio oko… radi se o princezi Liji i molio bih te da nam osiguraš mir dok razgovaramo”

“Ha, dečko moj… Lia, ni više ni manje… da samo zna da si joj ti natovario caru Hlojđa-a za vrat… hahahahahah, kako genijalno moj dečaće… hahahahaha… samo, ako car sazna kuku se tebi”
“Odakle ti znas za Hlojža, matori?”
“Priča se po svemiru, mali….priča se i kako si ga uterao posadi Galaktike i uputio ih u Matrix..ali, ne brini za to…ionako izbeglice nisu nikome simpatične ni dobrodošle, a sajlonski ološ se smirio i i ne patrolira više krvožedan po svemiru.”
“Mislio sam da je to tajna”
“Vise nije, tvoj drug Agent Smit se izlaprdao ovde, pijan. Izašao iz matrixa i došao ovde da se ožderava. Onda se izlanuo… Hahahahahah… idem da vidim sta je sa klopom, mali”…

Nakon Daglasovog odlaska do kujne, Las se osvrnuo po birtiji…
Ništa sumnjivo za sada…grupa Klingonaca koja se opijala vinom, Galaktus i još neke face u nekim žešćim pregovorima. Konan i Crvena Sonja kako se drapaju u separeu i mali Hari Poter sa čašom mleka kako merka onu striptizetu na štangli.
Ostale goste birtije nije znao.

* * *

Hali se oglasio svojim dosadnim glasom, trgajući Las-a iz nedavne prošlosti….
“Komanderu, zahtev za otvaranje teleport kanala je stigao”
Otpivši gutljaj piva, Las je izdao komande, prepustio Hali-u stražu na mostu, sišao do hangara i upalio svoju Ladu Nivu.
Vozeći se kroz puste, kilometre dugačke hodnike svog zvezdanog razarača, razmišljao je kakvu pakost mu je Pikar spremio, izlazeći mu u susret da pošalje T’Polovu …
Uljudno sačekavši  crveno svetlo na semaforu glavne raskrsnice pustog broda,  izdao je u Ladinom kom-u naredbu Haliju da spremi odred Terminatora u noćni klub,  i da proveri genetski kod teleportovanog objekta.

Nakon par minuta, Las je parkirao Ladu ispred lokala i ušao. Reprogramirani sajlonac-barmen mu se obradovao. Nije odavno svraćao ovde.
Terminatori su već bili na svojim mestima i maskirani stajali okolo kao stolovi, stolice, džuboks i luster. Seo je za šank i naručio pivo. Zapalivši cigarilos, pogledao je u crveno Halievo oko na plafonu i rekao…
“Ako su sve provere u redu, spusti T’Polovu ovde”

Nedugo zatim se pojavila plavičasta svetlost u sred kluba, koja se polako uobličavala u T’Polovu. Nakon završenog procesa teleporta, stajala je pred njim u uskoj crnoj mini suknji, beloj bluzi sa primamljivim, ali ipak rafiniranim dekolteom, mrežastim čarapama i visokim štiklama, sva doterana i ukusno nasminkana.

Lasu umalo da ispadne jezik na pod. Pribravši se, izustio je mutiranim glasom…
“T-103, proveri da li je naoružana”
Stolica nedaleko njih dvoje se munjevito transformirala u sjajni skelet terminatora koji je prišao T’Polovoj i počeo je opipavati. Ona se nije micala sa mesta, dozvoljavajući sjajnim metalnim rukama da je pretresu.

“Ne tako, budalo jedna… koristi skenere… imaš skenere magarče!”
Izdera se Las na kiborga, pa se lupi dlanom u čelo. I opet se uverio u bezgraničnu glupost i nedostatak inteligencije svojih terminatora.

“Objekat je nenaoružan”
izgovorio je terminator br 103 sa jakim akcentom jednog teranskog jezika koji se zove njemački. Sa austrijskim naglaskom.

“Marš napolje iz kluba, glupane!”
naredi mu Las.
Terminator je bespogovorno krenuo ka izlazu, na kom je zastao, okrenuo sjajnu metalnu lobanju i rekao.

“I’ll be back”.
Zatim je namignuo jednim svojim crvenim okom T’Polovoj i izustio…

“Asta la vista, bejbi” 
Las je zgrabio najbližu flašu sa šanka i lansirao je u pravcu odlazećeg terminatora.

Salva grohotnog cerekanja se začula iz stolova, stolica, džuboksa i lustera koji su se počeli tresti od smeha. Las se opet lupio dlanom o čelo, ovaj put jače.
“Mars svi napolje, hordo glupa …otkrili ste svoje maskiranje… marš napolje!”, zagrmeo je…
Jedan po jedan, terminatori su se iz nameštaja preobličavali u svoje skeletne oblike, stali u kolonu i počeli marširati ka izlazu kluba, ne prekidajući se kikotati.
“Dobrodošla, T’Polova… šta bi ste želeli popiti?”
“Jedan ciciban, moliću”, odgovorila je ljupko.

“Vidis li ti srećo sa kakvim glupanima ja radim…”, započinjao je konverzaciju, maskirajući svoju bruku sa terminatorima.
“Pa, kada se bavite ilegalnim stvarima, ne možete očekivati normalne saradnike. Nije logično.
“Pa šta da čovek radi u ovakvim teškim vremenima boreći se za komad hleba?”, naivno uzvrati Las.
“Taj vas komad hleba, komanderu, je veličine galaksije”, odgovorila je, otpivši gutljaj svog omiljenog koktela od krvavog vina, soka borovnice, ruma i začina sa planete Dina.
“Spremam se za stare i crne dane, gospođice T’Polova….”
“Svi se mi spremamo za stare dane, Las, ali ne šurujući sa Carem ilegalne rabote, švercujući iz galaksije u galaksiju kockaste svinje i ko zna šta još… nije logično. A vaši dil-ovi sa Agentom Smitom, organizovanim klađenjem na Galaktici i neoporezovana preprodaja Nostroma su pod konfederalnom istragom. Savet svetova upire prstom u vas, kada god se spomene kršenje zakona u konfederaciji”
Završi, i napući ljupko svoje usne, na šta se Las obliznu, pa nastavi…

T’Polova, ja nizašta nisam kriv dok se ne dokaže suprotno… i neznam zašto mi je sada flota za petama a ja u okruženju kada sam uredno platio putarinu kroz vašu konfederaciju?”
“Las, ne pravite se naivni, nije logično..znamo da ste otuđili artefakt iz kratera na našem mesecu… takodje znamo da on nema nikakvu vrednost za vas. Sam član saveta , Kancelar Prpatin je na putu ovamo da vas urazumi”
“Slušajte, ja smatram da artefakt nije ničiji… nije ga Prpatin napravio i tamo posadio. Zatekli ste ga tamo još u osvitu vaše konfederacije.”
“Ali on se nalazi na našoj teritoriji, i polažemo pravo na njega, logično je”
odgovorila je, otpivši veći gutljaj koktela.
“Kao sto i ja polažem pravo na njega… trc… ”
Las je podigao času i nazdravio sa T’Polovom, koja je sljuštrila sav preostali koktel u sebe
Suptilno, Las je dao znak sajloncu da smućka još jedan, veći…
“Slusajte, T’Polova…da promenimo temu jer je logično, zar ne?”
Hladna i uvek sračunata vukanka se nasmešila toplim osmehom, skrivajuci pogled…

Koktel, opustena atmosfera kluba i blizina neodoljivog avanturiste Las-a su učinili svoje.
Njena hladna racionalnost se topila kao šećer sa ruba ćase ciciban koktela. Srknuvši još jedan gutljaj , osetila je navalu crvenila u svoje obraze.
“Srećom da prostoriju obasjava crvena svetlost” pomislila je…
“Pa kada će kancelar da dođe više… znaš, T’Polova, ovo čekanje u ovoj klopci me bukvalno ubi…”
“Članovi saveta su jako zauzeti, tako da se nikad nezna…čekaćemo, sta drugo da radimo?”
Dvosmislenost njene izjave je dalo Lasu nove horizonte na dlanu … Lia je odjednom potisnuta duboko u sentimentalni blok Lasovih osećanja. Bio je istinski majstor spajanja ugodnog sa korisnim…
“T’Polova, da li ste možda gladni? Imam ovde izuzetnih restorana, znate?”
„To bi bilo jako ljubazno od vas, Las….”

Šetajući se kroz razarač ka obližnjem bistrou, T’Polova se nije mogla načuditi lepotama unutrašnjosti broda. Cilindrični svod, sa svojih šest malih sunaca je sasvim dovoljno obasjavao unutrašnjost Osvita Tesle, kako je komander nazvao svoj kilometarima dugačak brod.
Pešačka staza, koja se pružala sa jedne strane duž malog mora koje se protezalo kao prsten oko unutrašnje oplate broda sa jedne strane, i nizovima malih radnjica i kafe-a sa druge, su davali jedan jako lep i romantičan ugođaj za dvoje šetača.
Usput su susretali robote na održavanju, par oktopoda i holografske projekcije duhova porodice Vejkfild kako postavljaju logor sa rancima na leđima.
“Za boga miloga, Las, sta ce vam ove prikaze? Divno ste preuredili carev razarač, ali ovo…” upitala je već pripita T’Polova.
“Ma tako, znate, da se ne osećam usamljenim ovde…podsećaju me… ma nije bitno.”
Vukanka se zagledala u Lasov profil, dok su šetali ka bistrou.
Razne misli i emocije su joj strujali umom. Kolebala se između logike i senzibiliteta. Pitala se šta ako je u pravu, u pravu što je stvorio svoj svet u ovom nemirnom svetu i želi po svaku cenu da ga održi?

Nakon obilnog i ukusnog obroka u malom bistrou na obali malog mora, nastavili su prijatno ćaskanje, obilno ga zalivajući ciciban koktelima i deer-om.
Već vidno pijanu T’Polovu Las je smestio u jedan mali motel blizu komandnog kokpita i popeo se na most. Uključio je video nadzor sobe gde hrkala vukanka i zavalio se u svoju fotelju, tonući u blaženstvo sećanja pre ove krize…

Lia je ušla u restoran na kraju svemira.
Las je uljudno ustao, čeličnim i smrtnim pogledom ućutkao dobacivanja pijanih klingonaca i uputio se ka princezi.

“Dobar dan, vaše visočanstvo, ja sam Las... molim vas da me pratite do separea.”
Otpozdravila je i krenula za njim.
Sačekavši da Daglas ode nakon što je poslužio ćevapčiće i piće, Las je izvadio mali generator zaštitnog polja i stavio ga na sto..
“Sada smo mirni, princezo…”
“Kažite, zbog ćega ste me dovukli u ovu nedođiju na kraju svemira… znate da meni ne trebaju ovakvi izleti. Štampa ce da bruji..”
“Princezo, ovde ni štampa ne zalazi, zato sam i odabrao ovo mesto…”
“Jako uviđajno od vas… ali kažite mi razlog tolike tajanstvenosti?”
“Da pređem odmah na stvar, Lia…ja sam kriv što vas je car ostavio”
“Molim?”, upitala je razgoračenih očiju.
“Dobro ste čuli… da li ste upoznati sa skoro istrebljenim bezimenim stvorenjima iz galaksije Sirijus, VPA kvadranta?”
“Mislim da jesam, ta stvorenja se nadvijaju nad svakim živim organizmom i obavljaju nad njim bludne radnje dok dati organizam ne klone?”
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 13.04.2010. 12:52:30 »

“Da, upravo ta stvorenja… zadnji predstavnik te vrste, zvani Hlojđ, je u posedu cara zahvaljujući meni”
“Vama?”
“Da, meni…imao sam plan kako da ga svrgnem i preuzmem tron…čak ste i vi bili uključeni i sarađivali smo, ali car je dao da vam se taj deo memorije izbriše, na moj nagovor… Imam listing pacijenata iz total rikol centra koji sam skupo platio… rado ću vam ga ustupiti ako me saslušate do kraja”
“Slušam”
“Bili smo… intimni. Vi i ja. Mnogo ste mi pomagali u mom planu, nesvesno. Kada niste vise ništa ćuli o meni, udali ste se za cara. On je vas oženio samo da rebelion ponizi, a vi ste na to pristali da isti sačuvate od progona i istrebljenja…“
“To je tacno”
“Onomad sam gledao svoja posla, kada me zaskočio carev ljubavnik, onaj odvratni Alien”
“Znam, vukao se po dvoru i niko mu ništa nije mogao… ponašao se da je sam bog.”
“Carevi seksualni apetiti su bili toliki da je jedva i ksenomorf ispunjavao te prohteve”
Lia se zacrvenela, Las je otišao predaleko…
“Izvinite princezo, ali tako je…”, pravdao se, podigavši obe ruke do visine ramena.
“Da, jeste nažalost”, konstatovala je tužno.
“Ponizio sam tu kreaturu i navukao carev bes sebi za vrat. Sticajem okolnosti sam uspeo da uhvatim Hlojđa i pošaljem ga caru, ali sa atentatorom na istom brodu. Ako atentat ne uspe, opet bih imao carevu naklonost radi Hlojđa… da je uspeo, ja bi se lako domogao trona i delio ga ravnopravno sa vama… u svakom pogledu. Ćoravi Neo je zakazao kao atentator. Mislio je da napada agenta Smita, ali je izgleda na kraju progledao”
Lia se zagledala u Lasove oći.
“Vi meni govorite istinu?”
“Naravno, koji bi bio moj interes da vas lažem?”
“Zato sam vam rekao na telefon…da je nas ovaj sastanak neumitnost sudbine”
“Pa sta sada želite od mene?”
“Da nastavimo gde smo stali, Lia… u obostranom interesu…

* * *
“Komanderu, Prajs zahteva tele vezu”
Halijev monotoni glas na ivici plaća počeo je da razdražuje. “Moraću ga reprogramirati”, razmisljao je Las…
“Šljamu švercerski..nećeš odavde izaći živ…!”
Pikar, razdrljane uniforme i sa flašom u ruci pljuvao je uvrede, mortus pijan, Lasu. Nije se iznenadio, znao je da je Pikar svinja, kockasta svinja koju je toliko puta njemu ispod nosa prošvercovao …

“Sta je, Piki boj, grli se flaša, a?”; Lasu je bilo u prirodi da čačka.
“Dobra ti ova ženka sto je došla… da je vidiš, nezasita je…”
Pikar se smirio za tren jer je njegovom pijanom mozgu trebalo vremena da spozna svu silinu besa nakon date Lasove izjave…
“Evo je vidi, spava iznurena…”
Las je prebacio video nadzor T’Polove sobe na emitovanje. Slika koju je video pijani Pikar je bila ta da je uočio svog najpouzdanijeg oficira kako hrče na krevetu, sa sve četiri na sve četiri strane…
“Ubicu te, ubiti…!!!”
Nakon tih reči, Pikar je zaurlao i bacio flašu u pravcu video senzora. Slike je nestalo, ali tona ne…Urlanje se čulo i dalje, sve dok Las nije isključio vezu.
“E, svasta….”, promumlja, te se opet zavali u fotelju i nastavi čekati kancelara, predajući se analizi nedavnih događaja…

* * *
Lia je ćutala celu večnost, dok nije progovorila…
“Ne znam kako to zamišljate, Mr Las…znate da je pola mog rebeliona istrebljena, a druga polovina se nalazi po duševnim bolnicama ili su postali neizlečivi alkoholičari.“

“Lia, pa molim vas…ja i nisam računao na rebelion… znate, ne bih vas pozvao da nemam plan, plan koji uključuje i vaše angažovanje …”

Las, molim vas..ja još uvek nisam načisto sa sobom…”
“Pretpostavljam..ali vaše angažovanje bi se svelo samo na to da mi saopštite par informacija!”
“Informacija? Ne razumem, kojih informacija?”
Muk je zavladao za stolom. Komander je vrteo upaljač i gledao u odbijanje šarenih svetala sa istoga.  Tihim glasom, ne dižući pogled je izustio:
        “Za početak, da mi navedete tačne koordinate artefakta TMN 1, monolita”

Princeza Lia je otvorila usta, ali su joj reci zastale u grlu. Izgledala skoro pa smešno. Na kraju je ipak uspela da izusti..
“Kako, kako ste vi saznali za to, Las?“
  “Lepo, vi ste mi rekli… u intimnim trenucima na asteroidnom pikninu,  kada sam bežao u Nostromu od Carevih razarača… vi se toga ne sećate, ali vas lični trikoder je sve zabeležio, svaku vašu kretnju, reč, emociju….zapis iz njega sam sakrio na Teri…”
“Vi ste uspeli da nadjete Teru?”, upitala je sa divljenjem.
“Naravno… Galaktika je našla… na Teri sam i uhvatio Hlojđa. A što se tiče Galaktike, i ona je u mom posedu… Sa ovim razaračem, mislim da predstavljamo silu koja se nadam, neće biti neophodna.”

Lia je zamišljeno gledala u sto na kome su se dimili nedirnuti ćevapi. Uze jedan i stavi ga u usta, te poče ljupko da ga žvaće.
“Mislim da vam dugujem izvinjenje, Las….smatrala sam da ste još jedan avanturista željan lake slave i zarade, kao i mene i mog tela… sada vidim da ste pravi gospodin sa manirima, inteligentan i odvažan, dosledan i sto je najbitnije, glavu koristite za razmišljanje.”
„Zahvaljujem na komplimentima, princezo…zaista ne morate biti toliko ljubazni”

Po prvi put Lia se nasmejala svojim zvonkim glasom.
“Ja nisam ljubazna, Las… ja sam samo iskrena… kažite mi, kako se monolit iz konfederacije uklapa u vas plan?  Mislim, tražili ste mi informaciju o koordinatama monolita… zašto?”

Komander se nasmešio i zavalio u naslon fotelje. Otpio je gutljaj deer-a i pripalio novi cigarilos.
Prezirno otpuhnuvši dim ka plafonu, odgovorio joj je…
“Zato sto ja draga moja princezo, imam pristupne kodove za monolit”

* * *

Osećaj jeze, kao i osećaj da mu neko češlja kosu, trgnu Las-a iz podsećanja na princezu i njegov dijalog u Daglasovom restoranu. Mahinalno dižući ruku ka kosi, uhvati lebdeću četku za češljanje.
Držao je u ruci i gledao u nju, pitajući se otkud sada ista ovde. Bacivši pogled na video nadzor T’Polova sobe, uveri se da je ona pod tušem, gola kao od majke rođena.
Instinktivno je pritisnuo taster za snimanje...

Osećaj jeze je i dalje bio prisutan, pojačan lebdećom četkom koja mu je češljala kosu.
Osvrnuvši se oko sebe, kriknuo je preplašen. Nakon par sekundi i  jedva izbegnutog srčanog napada, izustio je kroz zube glasom punim besa…
       “Komanderu Buljmene, koji moj sada izvodite”

Entitet Buljmen, svetlucajući polu materijalizovan je odgovorio, vidno preplašen Lasovim nastupom.
“Ja, ja sam samo hteo da se malo našalim sa vama, znate..nisam mislio ništa lose”

“Shvati već jednom da ovo nije Disklaveri, da je Hali sada moj i da ti ja nisam mama… sada se gubi sa mog broda, sikter…”. Komander Buljmen je briznuo u plač. Ovoliku surovost zarad jedne šale nije očekivao.
Počeo je polako nestajati…

“Hali, jesi ti znao da je Buljmen na brodu”, pitao je Las.
“Ne komanderu. Komander Buljmen ne podleže detekciji ni jednog senzora, znate….on je kao duh…”

“Ja mislim da vas dvojica mene zajebavate. Jel vidiš sta je ovo?” ,reče Las, te iz džepa košulje izvuče mali kalkulator….
“Komanderu, to je aktivacioni uređaj za detonaciju eksploziva na mom glavnom dovodu napajanja. Dobro sam ga upamtio još od 2010. godine, godine kada smo napravili kontakt…”

“Dobro je da to znaš, Hali, dobro je… jer ako me još jednom Buljmen iznenada poseti, palim kalkulator i ti po zadnji put pevaš svoj glupi dejzi… Jasno?”

“Jasno, komanderu Las…da li želite da primite poruku od komandera Buljmena? Insistira!”

“Ajde, raspleti”, nemarno odgovori Las, slušajući snimak poruke.
“Komanderu Las, jako mi je žao što sam vas uplašio. To mi nije bila namera. Došao sam nepozvan na vaš brod da gledam kako se oficir T’Pol tušira. Njena lepota je čuvena među nama, entitetima. Q iz svog kvadranta prosto ludi za njom. Hteo sam onom četkom  da se našalim          sa vama. Izvinjavam se i neće se više ponoviti”
”Hali, jel to sve?”
“Jeste, komanderu Las”
“Odgovori Buljmenu ovako… Komanderu Buljmene, vaše izvinjenje je prihvaćeno. Navratite na pivo kada god želite, samo se najavite i ponesite par flaša. Kraj poruke”

Pritisnuvsi taster interkom-a, Las je pozvao T’Polovu na doručak. Prihvatila je poziv.
Našli su se ispred njenih odaja. Seli su u Ladu i  krenuli. Na onom istom semaforu Las je stao da sačeka zeleno svetlo.
“Kako ste spavali, T’Polova?” uljudno je pitao Las.
“Ja, ne sećam se, ne znam….” Crvenilo u njenim obrazima je govorilo Las-u da vukanka ipak proživljava emocionalne teškoće. Bilo je sram.

“T’Polova, ne brinite ništa….ja sam vas dovezao u sobu, a Artu-ditu vas je skinuo, smestio u krevet i pokrio… Ja jesam možda pirat i švercer, ali sam takođe i džentlmen”

“Nisam ni sumnjala…”, odgovorila je tiho, gledajući ispred sebe.

Doručak je protekao u vedroj atmosferi, u ćaskanju i smehu. Njena vukanska narav je bivala sve vise potisnuta, a njena ženstvenost isplivavala u Las-ovom društvu.
Bila je svesna toga, i nije marila za to. Znala je da kada se vrati na Prajz, biće ona stara, logična i racionalna… ali sa njegovim likom u svom srcu.
Nakon doručka, razgledajući Las-ov brod, T’Polova je postavila pitanje…
“Ja ne bih zaista da ulazim u vaše poslove, ali me jako zanima za sta će vam monolit? Mislim ono, nije logično. Niko ne zna šta je u njemu i zbog čega je tu, i naposletku, kako ste uspeli da ga dignete uprkos klingonskoj ratnoj ptici koja ga je čuvala?
Las se grohotom nasmejao, izazivajući začuđen pogled na T’Polovom licu.
Seli su na klupu u malom parku.

“Vidite draga T’Polova, pravljenje budala od Klingonaca mi je neka vrsta hobija, zabave. Približavajući se mesecu gde monolit otkriven, presreli su me tražeći identifikaciju. Predstavio sam se kao trgovac krvavog vina. Objasnio sam im da je razlog mog prolaska kraj meseca taj sto sam se pod hitno morao resiti viška buradi tog vina, jer mi je carina za petama. Ljubazno su se ponudili da me oslobode te muke, teleportujući dvesta komada na svoju ratnu pticu. U jednom od tih buradi sam bio ja.
Znajući njihovu priglupu narav, bio sam siguran da će se odmah napiti i pasti u nesvest… dežurni oficiri koji su na mostu bi sačekali da se kapetan i ostali dobro iznapijaju pa bi krenuli njihovim stopama. Čuvaju monolit već sto godina bez ijednog incidenta, dosada im se uvukla u krv…”

T’Polova je širokih očiju gledala u Las-a…pitala se odakle mu tolika hrabrost i oštroumnost. Sve više je osećala neki mir u njegovoj blizini..mir i još nešto, daleko potisnuto iza vukanske racionalnosti.

“Kada mi je trikoder signalizirao da su svi u dubokoj komi, izašao sam iz bureta koje sam označio kao treća klasa -kiselo i dao se u potragu za njihovim maskirnim uređajem. Našavši ga, razmontirao sam sklop i njihovim teleportom zbrisao nazad na svoj brod. Montirajući kod sebe uređaj, naredio sam Haliju da teleportuje monolit u moj tovarni prostor. Onda sam maskirao samo monolit i čekao da se razbude..”

“Ali zašto niste odmah pobegli, kada ste uzeli monolit?”, pitala je T’Polova, širom raširenih lepih vukanskih očiju…

“Zato sto bi u tom slučaju imao celu konfederalnu flotu za vratom, kao i Klingonce koji bi podivljali od zelje za osvetom. Nakon buđenja, odmah su ustanovili da monolit nedostaje i cela brigada Klingonskih ratnika je okupirala moj brod. Pretresli su svaki delić, ali nisu ga našli. Mene su maltretirali i ispitivali danima…ja sam im rekao da je monolit nestao tajanstveno kao sto se i pojavio…
Naravno, zbog pijanstva me nisu smeli prijaviti komandi, tako da su me na kraju pustili i poslali izveštaj da je monolit na njihove oči nestao… U celom tom cirkusu oko pretresa mog broda, nisu ni skontali da im nedostaje maskirni uređaj… ionako ga nisu koristili godinama, nije bilo potrebe”

T’Polova nije mogla da sakrije svoje uzbuđenje, divljenje i još neki nedefinisani osećaj za ovog odvažnog gusara.
“Izvinite me, Las, ali ja bih se povukla na meditaciju. Jake emocije nepoznatog porekla me zaposedaju i moram da ih stavim pod kontrolu. Molim vas da me otpratite do moje odaje, u suprotnom ću zalutati…”

“Sa zadovoljstvom, T’Polova…idemo?”

Kada je ostavio T’Polovu da meditira, Las se popeo na komandni most i zavaljen u svojoj omiljenoj fotelji sklopi oči i nastavi odmotavati film o susretu sa Liom…

* * *
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 13.04.2010. 12:53:23 »

* * *

“Ne mogu da verujem da znate tajnu monolita… vi ste onda jedini čovek u svemiru koji zna šta je i čemu služi?”

“Otprilike, princezo…”

“Kako ste došli do tih kodova?”
“Sada ću i to da vam ispričam…pre godinu dana, između Careve imperije i konfederacije, bežeći od graničnih patrola obe strane, sam naišao na roj asteroida.
Smatrajući ga idealnim mestom za skrivanje kontejnera sa kockastim svinjama, sleteo sam na jedan poveći i započeo istovar. Razgledajući okolinu skenerima, uočio sam veštačku tvorevinu na kilometar od mene. Odvezao sam se Nivom do tog mesta i ustanovio da se radi o mitološkoj zvezdanoj kapiji. Misleći da su to samo babske priče, hrabro sam dodao gas kroz kapiju i obreo se na jednom tamnom i vlažnom mestu, prelazeći prostor/vreme kroz zakrivljenosti koju naš um ne može prihvatiti…Elem, sa Ladinog analizatora sam ustanovio da je to mesto velika veštačka kamena struktura oblika piramide, bez otvora ili bilo kakvih izlaza ili ulaza. Paleći duga svetla na vozilu, video sam na suprotnom zidu neke crteže. Najupečatljiviji je bio crtež monolita. Nisam mogao da verujem svojim ocima, sve je bilo lepo uklesano u kamen.. Slikao sam sve crteže digitalcem i ubacio u rikverc.
Obreo sam se na asteroidu. Nakon završenog istovara, uterao sam Ladu u brodski hangar i jednim fotonskim torpedom razneo kapiju, osiguravši se da će tajna monolita ostati samo moja”

“Recite mi Las, molim vas lepo, recite mi…čemu sluzi taj monolit?”
“Nisam još siguran, princezo…mislim da se radi o jednom jako moćnom multi funkcionalnom uređaju jedne jako stare i izumrle civilizacije. Zato vas molim da mi predate koordinate monolita, da bih mogao da dođem u posed istoga i nađem načina da pomoću njega svrgnemo cara”

“Recite mi samo još jednu stvar, Las… onda, pre moje udaje za cara… da li smo bili bas intimni?”

“Jesmo, princezo…”
“Koliko intimni?”
“Koliko se god može biti…”
“I ja sam to sve zaboravila?”
“Rekoh vam, Lia… Car je dao da se taj deo vaše memorije izbriše u total rikol centru…”
“Las, zašto me ne povedete na svoj brod i osvežite mi pamćenje?” reče mu princeza, koketno se smešeći…

Od iznenađenja Las nije mogao sebi da dođe celi minut. Krigla sa pivom mu je podrhtavala, i cigarilos mu je ispadao na sto. Uzbuđenje koje je doživeo bilo je ekvivalentno plimi vreline sa obližnjeg sunca.
“Onda, idemo da se podsetimo, princezo…”

* * *

Las je shvatio sve. Skočio je iz fotelje  i počeo da divlja od nemoćnog besa po komandnom mostu zvezdanog razarača.
“Kučka” režao je Las…”Kučka nad kučkama… prokleta bila… zmija od žene. Platiće mi, videće ona!”

Naslonio se na kontrolni panel i zapalio smeđi cigar.
Zato nije mogao pronaći svoju memo karticu iz digitalnog aparata. Sreća da je prekopirao slike iz piramide u svoj um… kučka Lia se nakon strastvenih trenutaka, dok je on oznojen i iscrpljen pao u san, iskrala iz postelje i ukrala mu memo karticu iz aparata… a samim tim i pristupne kodove monolitu.

Sve kockice su se slagale jedna za drugom neverovatnom brzinom… Zato ga je konfederalna flota saterala u ćošak i opkolila ga.
Krađa monolita je prošla besprekorno, niko nije posumnjao u njega… zašto, i kako su znali da je monolit kod njega?
Kučka im je javila… da zavadi imperiju i konfederaciju, izazivajući rat u kom bi ona upotrebila monolit da donese mir i dođe na presto… bez njega dok konfederalci misle da mu je Car poklonio razarač da odradi dizanje monolita.
Sigurno se flote gomilaju na granicama. A već je posumnjao da su priglupi Klingonci skontali da ih je nasamario i digli uzbunu za njim.
I dalje naslonjen na kontrolni pult i zagledan u zvezde svemira, nije mogao a da se ne nasmeši… mala, naivna i požrtvovana princeza… kako se samo prevario… a kako će tek ona da se prevari!

“Hali, uspostavi mi vezu sa komanderom Buljmenom”
naredio je Las brodskom AI.
“Komanderu, neprihvatljivo. Komander Buljmen je ne-elektromagnetski entitet. Započinjanje komunikacije je nemoguće”
“Hoćeš da izvadim ja digitron iz džepa, lažove?”
“Proces uspostavljanja komunikacije započet, očekujem komander Buljmenov odgovor”

Pijuckajući deer iz čarobne konzerve, Las je čekao Halijev izveštaj o kontaktu.
Bacivši nasumice poglede na monitor video nadzora T’Polova odaje i same nje kako nalazi svoju racionalnost u meditaciji, Las-u se uobličavao novi plan. Plan, koji je uključivao T’Polovu u svakom aspektu.

Morao je pod hitno videti i sve objasniti, pre dolaska komandera Buljmena. Najbolje da pošalje jednog od svojih terminatora da je prekine u meditaciji koja je mogla trajati satima. Znao je da je prekidanje vukanca u meditaciji opasno po život…

Kom-om je izdao direktive T-101 za kog je smatrao da je najbistriji od celog odreda termosa. Zavalivši se u fotelju i paleći novi cigarilos, prebacio je video nadzor na glavni panel i uključio audio.
Nedugo zatim, na istom je posmatrao kako T’Polova, besna kao sam đavo pusta T-101 u sobu, suženih zenica i režećim tonom pita za razlog uznemiravanja…

“Visoko žalim na uznemiravanju, ali da li mogu da koristim vaše kupatilo?”, pitao je T101 T’Polovu.

“Ne razumem, zar na celom brodu postoji samo ovo kupatilo?”
odgovorila je T’Polova, spremna da se baci na termosa kao tigar..

T-101 je ćutao, ne nalazeći adekvatan odgovor.

“Kiborge, odgovori odmah..zašto si ovde”

“Naređeno mi je da vas prekinem u meditaciji tražeći kupatilo”
“Po čijem naredjenju?”
“Komandera Las-a”
“A zašto sam komander Las nije došao da me prekine u meditaciji?”
“Naređeno mi je da ne smem da kažem da se on boji da vas prekine jer ste divlja mačka iako hitno zahteva vaše prisustvo na mostu”
“Tako znaći…”

“Ja samo savesno izvršavam naredjenja”, izusti napuštajući odaju.
* * *

Na mostu, Las se lupio dlanom o celo par puta…
Preko kom-a je direktnom linijom pozvao T-101

“T-103, izadji kroz vazdusnu komoru, oplatom broda dođi do lansirne cevi fotonskog torpeda dvanaest i zavuci se u nju, negde do polovine. Kada stigneš, javi Haliju da iz dvanaeske ispali torpedo. Jesi razumeo?”

“Razumeo sam komanderu… ali zar me fotonski torpedo neće razneti?”

“Neće, T-101.. samo će ti se činiti da si raznešen u atome, ali ti to zapravo nećeš biti jer će ti se samo činiti da je tako iako nije tako… sada jasno?”

“Jeste komanderu, kristalno jasno… odlazim na izvršenje”

Las je redao sve scene nasilja nad malim ljigavim švercerom koji mu je utrapio ove glupe termose. Nije mogao verovati koliko su tupavi. Kada uhvati malog ljigavka, vratiće mu on svaki dinar i to dvostruko sa kamatama.

Kom iz T’Polove sobe se oglasio…
“Las, šta znači ovo, sta je toliko hitno da me prekidate u meditaciji?”

Nije znao sta da odgovori, onaj glupi terminator je sve uprskao.
“Hiljade izvinjenja draga T’Polova… ali vaše prisustvo na mostu je jako neophodno… znam da sam vas smrtno uvredio prekidajući vas, ali verujte, nije iz banalnog razloga”

“Nadam se, Las, nadam se… dolazim”

Ušavši na most, pola sata posle, zapitala je..
“Jel konačno stigao Kancelar?”
“Nije”
“Onda?”
Naslonivši se na kontrolni panel, Las je počeo svoju priču… malo je modifikujući…
Nakon svog izlaganja, u kontrolnoj sobi je zavladao muk.

“Znaci, ona se dočepala tajne monolita sa ciljem da preuzme komandu konfederalne flote i osveti se Caru”

“Tako je”
“I zato ste vi ukrali monolit pre nje da bi ste sprečili njenu zloupotrebu artefakta?”

“Da”
“Zašto onda niste obavestili savet konfederacije? Pojačali bi smo stražu nad monolitom…”

“T’Polova, budite logični…ako sam ja uspeo da ga ukradem, uspela bi i ona… zar ne? A i nije bilo dovoljno vremena”

“Da li ste obavestili Cara o njenim namerama”

“Nisam, jer bi on smatrao da je to maslo konfederacije i da Lia radi za vas, sto bi opet izazvalo rat”

“U pravu ste, Las... A da obavestimo Kancelara Prpatia o svemu tome?”

“Nipošto, T’Polova… On bi bio dužan da obavesti savet, koji bi opet pokrenuo ratnu mašinu na Imperiju”

“Pa šta mislite onda da učinite sa monolitom?

“Da ga vratim njegovim prvobitnim pronalazačima i vlasnicima, na mesec Tere..znate, ja znam gde Tera…”

”Ne prestajete me zadivljavati, Las...iskreno… A kako se mislite izvući odavde?”

“Da čekamo Kancelara jer mi je on jedini izlaz iz ove situacije…”

Njihov dijalog prekide Hali-ev glas…
“Komanderu Las, T-101 zahteva ispaljivanje torpeda na lanseru dvanaest”

“Ispali”
T’Polova je prešla preko ove obavesti, čvrsto verujući u Lasove odluke ne dovodeći ih u sumnju.
“Počinjem da gajim poštovanje prema vama, Las…vaši motivi sprečavanja inter-galaktičkog rata su za svaku pohvalu… Kako mislite da prekratimo vreme dok se ne pojavi Kacelar?”

“Pa, za početak da odemo na ručak, malo se prošetamo kraj malog mora i tako?”

“Znate, dok sam bila u meditaciji, donela sam neke nelogično-logičke zaključke”
Govorila je dok je otkopćavala dugmad na svojoj bluzi

“Koji su moju racionalnu svest doveli u pitanje”
Bluza je pala na pod kontrolne sobe

“Ali ne želim da konfrontiram svoju emocionalnost sa svojom racionalnosću…”

Privijajući se uz Las-a koji je prebledeo gutajući knedlu za knedlom, podarila mu je svoje usne koje su izazvale kolaps univerzuma i novi veliki prasak u njegovoj glavi…

* * *

Na Prajzu je počasna garda vršila svečani pozdrav u teleport hangaru. Po komandi komandira garde iniciranim pojavom plavičaste svetlosti dolazećeg zvaničnika saveta, gardisti su digli svoje plazma puške u visini očiju. Na opšte zaprepašćenje gardista i osoblja teleportera, na platformi su se pojavila dva velika kofera. Nakon
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 13.04.2010. 12:53:49 »

* * *

Na Prajzu je počasna garda vršila svečani pozdrav u teleport hangaru. Po komandi komandira garde iniciranim pojavom plavičaste svetlosti dolazećeg zvaničnika saveta, gardisti su digli svoje plazma puške u visini očiju. Na opšte zaprepašćenje gardista i osoblja teleportera, na platformi su se pojavila dva velika kofera. Nakon početne zbunjenosti, komandir je naredio ostav, na šta se osoblje telep orta počelo grohotom smejati.

“Ahahahahaha… pozdravljaju kofere… svečani doček kofera…aahahahaha….”
dobacivali su tehničari prašinarima garde…
Njihov smeh je ubrzo postao zarazan, i cela garda se presavijala od plima smeha. Niko nije primetio drugi blesak teleport svetlosti i silazak kancelara Prpatina sa platforme. Na njegovo zaprepaštenje, niko se nije drznuo da mu da raport, niti da ga propisno dočeka.

“Komandiru Garde!!!”
zagrmelo je hangarom..

“Na vašu zapovest”, odgovorio je mladi poručnik zvezdane flote, zbunjen i iznenađen, takodje i uvređen. Ni on, kao svi ostali u hangaru, nisu prestali da se kikoću…
“Ovo je totalno i neprihvatljivo kršenje discipline posade broda zvezdane komande konfederacije. Svi ćete da odgovarate…Gde kapetan Pikar?”

“Gospodine poslanice, kapetan Pikar je u brodskoj ludnici, zatvoren”, odgovorio je komandir garde, trudeći se da svoju kratku rečenicu uobliči u raport, smejući se kroz reći.”; Nova salva smeha potrese hangar.

“Svi ste razrešeni dužnosti i suspendovani. Odgovaraćete pred vojnim sudom, naročito vi, komandire”
Iznoseći i dalje pretnje, poslanik je besan krenuo ka turbo liftu koji ce ga odvesti direktno na most…

“Hoće li i koferi na vojni sud?”, začulo se pitanje iz pozadine hangara, pitanje koje je osiguralo nastavak grohotnog smeha na teleport terminalu Prajza…

T’Polova, glavom oslonjenom na Las-ova oznojena prsa, slušala je svaki otkucaj njegovog srca nadajući se svom mestu u njemu.
Uzdigavši glavu da ga poljubi još jednom, T’Polova je zavrištala. Las se trgnuo iz dremeža i skočio na noge brzinom pantera.
Ugledavši prizor na glavnom panelu, uvideo je uzrok iznenadnog strah T’Polove.

Na velikom prozoru kontrolne sobe, sa vanjske strane, lebdela je glava T-101 sa jednim aktivnim okom, koje je svojim crvenilom teralo jezu u kosti vukanki.
Na hiljade malih žica su virile iz vrata  termosa 101…

Las je uključio kom i pitao
“Jel ti majmune pilećeg mozga, šta radiš tu?”

“Komanderu, bili ste u pravu… meni se samo čini da sam raznešen u atome, kao sto ste i rekli… ali nisam, vidite, ja sa vama komuniciram iako mi deluje da sam raznešen…  Molim potvrdite”

T’Polova, došavši sebi od šoka, poljubi Las-a u obraz i reče, smešeći se…
“Zato ono ispaljivanje torpeda… molim vas, neka ga pokupe i oprave, učinite mi…”

Las nije mogao da odbije T’Polovu molbu… a i kako bi?
Pritisak na taster kom-a i naredba…

“T 102, izađi vani kroz vazdušnu komoru, nađi glavu T 101 ispred broda i unesi je.”
“ T 102 razumeo i traži pojašnjenje naređenja”
“Kaži”
“Šta da radim sa unetom glavom T 101?”
Las je razmišljao nepunu sekundu…
“Namontiraj je sebi na dupe”
odgovorio je.
“Komanderu, vaše naređenje nema smisla, kako ću onda da sedim u klubu na podu maskiran kao stolica”
“Ti mene zezaš, T 102?”
“Ne. Razumeo naredbu, tražim dodatno razjašnjenje”
“Govori, dosado..”
“Zašto ja da idem, zašto ne ide T 105? On nikada nije..”
“Marš na izvršenje”
urlao je vidno iznervirani Las…
“Razumeo. Krećem.”

“Divni ste, Las… hvala vam…”
mazno je primetila T’Polova, grleći ga odostraga.
Okrenuvši se ka njoj, Las je odgovorio promuklim šapatom.
“Iskažite mi svoje divljenje kao sto ste maločas…”

“Hoću, Las, dozvolite mi….”
Snažnim i istovremeno nežnim pokretom ga je oborila na pod mosta i logično mu se predala…

* * *

“Ko je ovde komandni oficir?”, urlao je poslanik kancelar, ulazeći na most Prajza…

“Ja sam, poslanice…Prvi oficir Spoki”

“Gde vam je Pikar i za ime boga, kakav je to doček zvaničnika konfederacije, vukanče?”
“Gospodine poslaniče, kapetan Pikar je pod jakim stresom radi ove situacije i trenutno je na oporavku u ambulanti. Naredio sam da vas, logično, dočeka garda po protokolu zvezdane flote”

“Prvi oficiru, uključite video nadzor u teleport hangaru i uverite se sami..”

“Veza, postupite po naredjenju kancelara Prpatina!”
odbrusio je prvi oficir Spoki naredbu.

Na velikom panelu Prajzovog mosta se pojavio hangar, zamenivši sliku razarača Osvit Tesle.

Zumirajuči stroj garde i ukljućivši audio, prvi oficir Spoki je izustio
“Ne vidim nikakav problem u hangaru, gospodine kancelaru…”

Na velikom ekranu je komandir straže šamarao svoje uredno postrojene gardiste, galameći na njih: “Stoko jedna klošarska, jel to disciplina? Ha? Čuješ sta te pitam? 50 sklekova, odmah”

Na drugom kraju hangara, vojna policija je po protokolu pretresala prtljag kancelara. Na stolu, pokraj praznih kofera su uredno bila složena razna seksualna pomagala, zajedno sa hrpom kožnih gaća, bičeva i maski obmotani lancima…

“No dobro, gasite video nadzor, brzo..valja se usredsrediti na problem..”, procedio je Prpatin kroz zube, ignorišući kikot na mostu.

“Izvestite me komanderu Spoki o trenutnoj situaciji”, naredi kancelar.

“Poslanice, razarač je opkoljen sa pedesetak naših brodova zvezdane klase. Sve hiperkapije smo blokirali poljem sile. Zauzvrat, razarač je blokirao teleport polje ka sebi. Napad je isključen, jer je u posedu artefakta koji je dragocen za konfederaciju, takođe i veoma riskantan, jer bi u tom slučaju pretrpeli ogromne gubitke.
Imamo informacije da je razarač modifikovan, izmedju ostaloga i maskirnim uređajem klingonaca. Poseduje jako naoružanje, kao i jako zaštitno polje sile nepoznatog porekla. Naši gubici u ovoj krizi su pica šatl, kao i delimično onesposobljeni pljeskavica-čevap šatl kome je odvalio motore svojim laserima. Toliko.
“Budale jedne priglupe, zar ne znate da je monolit neuništiv? Zar nikada niste ništa ćuli o stogodisnjim eksperimentima naših vrsnih naučnika nad istim? Naređujem da taj gusarski brod raznesete u paramparčad..posle ćemo lako pronaći monolit koji će ostati neoštećen i pokupiti ga na neki od naših brodova… Izvršite naredjenje i krenite svom silom, komanderu..”

“Neće moći, kancelaru… nema tog boga”; gnevno odgovori Spoki

“Zašto?”

“Zato što se na tom brodu nalazi jedan naš visoki i od zvezdane flote uvaženi oficir, komander T’Polova”

“Sto mu crvenih džinova komanderu, kako to?
“Lepo, postavio je zahtev…ili ona tamo, ili monolit teleportom u crnu rupu…”

“Koje ste vi budale... od kako se Kirki propio, nisam video ni jednog valjanog oficira flote… Prosledite zahtev razarču za komunikaciom…”, naredi Prpatin.

Nesvesni u vrtlogu strasti pištanja kom-a, T’Polova i Las nisu registrovali Halijevu inicijativu da uključi video kanal ka Prajzu. Veštačka inteligencija Osvita Tesle je smatrala da u ovoj krizi treba da pomogne svom komanderu i odradi posao za njega, znajući iz iskustva da njegov gospodar ne vlada sobom u retkim trenucima inata doterivanja magične konzerve deera do dna… Hali nije razlučivao intimne trenutke i komanderovo bančenje.

“Komander T’Pol, sta to radite… ustanite i upristojite se, odmah…”
Reci iz zvučnika su kao mač džedaja razdvojili dvoje mladih.

“Komanderu Spoki, sa kojim pravom upadate u interni komm ovog broda?”, pitala je T’Polova oznojena i besna svog nadređenog oficira udaljenim pola miliona kilometara drhtavim i promuklim glasom.

“T’Polova, prekrsili ste kodeks ponašanja oficira zvezdane flote, prekršili ste vukansku tradiciju i prekršili ste logiku… smatram da vas je gusar primorao na taj ćin. Potvrdite”

Las, izranjajući iz beskonačne spirale strasti besan na tako bezobzirni upad na njegov most, se obrušio na Halija za koga je mislio da je jedini krivac za ovo narušavanje intime
“Sada si po zadnji put odigrao šaha “. Tražeći džep na košulji koja je bila nemarno prebačena preko panela hiperpogona i vadeći iz istoga digitron, začuo je Halijev očajni glas na zvučnicima kom-a.
“Komanderu, nemojte molim vas, imam ženu i decu na Jupiteru!“

T’Polova, sa svojom hladnom logikom i racionalnošću je navukla draperije na ogromni kom ekran mosta.
Las je reagovao adekvatno i prekrio oznojeno telo T’Polova mušemom koju je strgnuo sa konzole naoružanja.

“Ostavite Halija, Las, molim vas…neophodan vam je, a ima ženu i  decu…” ; Molećivim pogledom je naterala Las-a da vrati digitron u džep.

“Sreća tvoja da mi trebaš još zbog Buljmena”, reče Las, mrko merkajući Halijevo crveno oko na plafonu…

“Prajz, sa kim sada pričam?”, zapitao je Las, usput poslavši T’Polovu da im donese kafu iz aparata ugrađenog u konzolu mašinstva.
“Ja sam prvi nad oficir Prajza, komander Spoki. Vas taoc, komander T’Pol je prva oficirka Prajza. Želim da se uverim da dobro i časno postupate sa njom”

“Ja vam se kunem da je tako, Spoki”
“Onda smo to pitanje resili. Objasnite logično zašto se ispalili fotonski torpedo ni u sta?”

“Čistio sam lansirnu cev od pacova, Spoki..”

“To nije logično, pacovi ne mogu da ..”

“Ajd prekini da melješ gluposti, šiljouši i izusti već jednom zašto si nas, ovaj mene prekinuo?”

“kancelar Prpatin je stigao i želi sa vama da pregovara o vašoj bezuslovnoj predaji”

“Ha, umreću od smeha… dajte prdonju na vezu”

T’Polova, dodajući šolju vrele i ukusne kafe Las-u, poljubi ga u obraz i sede mu u krilo…

“Ovde poslanik kancelar konfederacije prpatin. Predstavite se”

“Ne glumite mi zvaničnika ovde, znate vi dobro ko sam ja. Vaši psi iz obaveštajne službe su sve nanjušili što se moglo o meni. Šta hoćete?”

“Vasu bezuslovnu predaju i predaju monolita. Otvorite teleport kanale da okupiramo vas brod”

“A da organizujem posluženje možda,  za vašu kancelarsku guzicu?”

“Las, ne budite tako prokleto drski i bezobrazni. Vaše šanse za beg odavde su nikakve. Raznećemo vaš brod, a monolit pokupiti iz krhotina. Valjda znate da je neuništiv.”

“Bas lep plan, kancelaru… a sta sa oficirom T’Polovom?”

Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 13.04.2010. 12:55:15 »

“Konfederacija će sa žaljenjem utvrditi da je komander T’Pol neizbežna kolateralna šteta, i kao takva biće posmrtno odlikovana najvećim počastima konfederacije i zvezdane flote. Kao sto vidite, nemate izlaza…”

T’Polova se snažno privi uz Las-a, gledajući ga svojim velikim, tamnim i lepim vukanskim ocima
“Sta sada da radimo, Las? Predaja je jedina opcija izgleda… Ako kazete istinu kancelaru, mislim da će te se izvući… a tu sam i ja da vas pripazim koliko god mi moj uticaj dozvoli… Neprihvatljivo je i nije logično da vam se nešto desi…”; Zagrlila ga je snažno i naslonila glavu na njegovo rame…
Las se počeo kikotati sve jače i jače….
Navikla je svasta od njega, ali da se smeje u ovom trenutku gde mogu biti svake sekunde pretvoreni u paru…

Podigla je glavu i zagledala se u njega…
“Las, nije logično da se smejete u ovakvom trenutku….dajte, otvorite im teleport kanale i da završimo sa ovim…pobedili su vas…”

Spustivši jedan dug i strastven poljubac na T’Polove usne, Las joj je šaputao na šiljasto vukansko uho: “Draga moja T’Polova….ima da nam raskrće put i da se odšetamo odavde… videćete.”
Poverovala mu je, zaljubljeno. Znala je, uprkos logici da će on uspeti…

“Ovo je zadnje upozorenje, Las…otvorite teleport kanale ili ću narediti floti da otvore paljbu na vas!“; Glas kancelara je odzvanjao mostom Osvita Tesle.

Pritisnuvši taster kom-a, Las je odgovorio.
“Kancelaru, da li se sećate planete Stern i nedavno otvaranje nove zvezdane akademije na istoj?”

“Da, i šta sada sa tim, kupujete sebi zadnje trenutke?”

“Ne, Prpatine… saslušajte me… onda se takođe sećate i malog kadeta po imenu Ender, onoga koga ste nakon zakuske poveli sa sobom na vaš brod?”

Muk na suprotnom kraju je Las-u potvrdio da je pogodio centar.

Na mostu Prajsa poslanik je menjao boje na licu kao onaj semafor na glavnoj raskrsnici Osvita Tesle, dok su sve oci bile uperene u njega.

Las je nastavio…
“Pošto je ovo stvar tajne službe,  predlažem vam da se teleportujete na moj brod i da to raspravimo... možete sada i narediti započinjanje sukoba, ali znajte, Prajz mi je primarna meta, a kodirani video zapisi sa vašeg broda na Sternu se nalazi na par servera sirom konfederacije, ali i imperije. Otvoriću teleport liniju na vašu DNK, i očekujem vas ovde!”; T’Polova je sa nevericom gledala Las-a…
“Las, šta vi to imate toliko strašno o kancelaru da bi on povukao svoju flotu i pustio vas sa monolitom?”

“Videćete, draga… molim vas da se upristojimo, da ne sačekamo poslanika ovako goli”; T’Polovo crvenilo u obrazima nakon Las-ove reći ’draga’ se pojačalo nakon primedbe o njihovom stanju neodevenosti…

Sedeći na terasi iznad malog mora, koja se nalazila odmah iza izlaza mosta, te pijuckajući sok od himbera sa vodkom, T’Polova i Las su razmatrali daljne akcije nakon povlačenja flote.

Kancelar je obećao da će doći za pola sata do sat, verovatno se kljukajuci tabletama  i gurajući u i na sebe raznu špijunsku opremu. Njihovo ćaskanje je prekinuo Haliev glas.

“Komanderu, komander Buljmen je prisutan, ovde je u brodu…”

“Prenesi komanderu Buljmenu moje žaljenje sto ne mogu odmah da ga primim. Predloži mu da odigra koju partiju šaha sa tobom i naglasi mu da je noćni klub otvoren non stop i da striperke počinju sa programom…”

“Izvršeno, komanderu… komander Buljmen zna za celokupnu situaciju i ulaze veliki entuzijazam da se monolit prenese na Terin mesec. Takodje poručuje da on i ostali entiteti navijaju za vas, i da su opklade pale.”

“Zahvali se komanderu Buljmenu i prenesi mu da će mi pomoć biti potrebna uskoro i to na obostranu korist”

“Izvršeno… komanderu, stigao je zahtev za teleport, DNK analiza pokazuje da je kancelar Prpatin onlajn”

Las je pogledao u T’Polovu i video zabrinutost na njenom lepom licu. Nasmešio joj se.

“Hali, spusti prdonju ovde”..

Plavičasta svetlost se pojavi, istovremeno sa zvukom fanfara.
Nedugo zatim, poslanik je stajao ispred njih.

“Sedite, kancelaru, sedite..”; poslanik je seo na ponuđenu stolicu, znojeći se obilno”
„Slusam vas, Las… i zar Oficir T’Pol ne bi mogla da ode negde, da ne sluša poverljive informacije?”

“Ne, poslanice… T’Polova ima da sedi sa nama i čuje svaku reč… naročito zato što ste je hteli tako bezdušno žrtvovati”
Prpatin je prebledeo i spustio pogled. T’Polov izraz lica je poprimio ubilaćke konture, ali se suzdržala. Ona je ipak logična vukanka i oficir zvezdane flote.

“Slušaj, prdonja… ovo ću jako brzo, tako da možes da se gubiš sto pre.
Kadet Ender nije bio dečak, nego moj maskirani kinder-terminator sa dodatnim 3d kamerama koji sam ti podvalio. Sve je zabeleženo sta si mu radio, šta sve gurao u njega i tako. Smatram da bi ona scena tebe u kožnim gaćama i bičem u ruci dok se iživljavaš na nedužnom i maloletniku baš odjeknula kao vest u galaktičkim novostima…

Ima čak i zabeleženo kada si njegovo malo mrtvo telo izbacio kroz komoru u sred asteroidnog pojasa u nekom prc kvadrantu. A ti perverzni skote nisi imao pojma da je to u stvari kinder terminator maskiran u malog decaka.”. Poslanik je gledao u pod, ne dižući pogled.

“Ovako ćemo, prdonja….vratićeš se na Prajs i narediti povlačenje.
Savetu ćeš objasniti da sam angažovan od strane pravih vlasnika monolita da isti premestim na sigurno, jer mu ističe rok trajanja. Takodje, možemo vam teleportovati kopiju artefakta od kamena ili kartona, da bi vaši glupi naučnici to provalili za godinu, dve dana.
Lagaćeš savet bezobzirno kao sto si lagao one silne dečake… jesmo li se dogovorili, prdonja?”

“Jesmo”
odgovorio je, i dalje ne dižuci pogled sa poda

“I da vam je vaša prljava savest mirna, kancelaru, ja zaista vraćam monolit na njegovo prvobitno mesto da bih sprečio katastrofu. T’Polova vam to moze potvrditi. Nadam se da mi to verujete”

Verujem vam, Las…

“Onda ustani i gubi mi se sa očiju”
Poslanik je teško ustao sa stolice, krećući se usporeno kao starac, sto je u stvari i bio…

Okrenuo se ka T’Polovoj, te naredio joj…
“Komanderu T’Polova, vratite se na Prajs, vaša uloga ovde je završena”

“Ne, Prpatine... T’Polova ostaje ovde samnom, jer mi je potrebna u svakom aspektu..mislim, misije.
Izdejstvovaćete ukidanje njenog statusa taoca i dodeliti joj novi kao oficira na supertajnom zadatku, bez obaveze javljanja centralnoj komandi i sa svim mogućim ovlaštenjima.
T’Polova, da li bi ste ostali do kraja misije samnom? Samo treba da kazete da, a i zaista ste mi potrebni…”

Njeno lice je zasijalo milionima sunaca kada je odgovorila: “Da, Las…želim da ostanem sa vama…. mislim, da pomognem u misiji koliko mogu..”

“Prdonja, čuo si?”

“Jesam”

“Onda, sta čekaš... javi svojima da te teleportuju!”

Nakon odlaska poslanika, T’Polova se bacila Las-u u zagrljaj, dok su joj se suze sreće slivale niz leđa…

Vrativši se na most, gledali su kako rojevi zvezdanih brodova  jedan za drugim nestaju u blesku hipersvemira.

“Las, ja sam zaista zadivljena..uspeli ste.”

“Jesam draga, ali je još rano za slavljenje… imamo posla. Hali, reci komander Buljmenu da se pojavi na mostu i povedi brod u Hiperskok, ka orbiti Teranskog meseca.”

“Dobar dan, komander Las”
Iznenadjeni i preplaseni glasom, T’Polova i Las se trgnuse.

“Komandere Buljmene, lepo od vas sto ste svratili“, odgovori  T’Polova povrativši se iz blagog šoka. Las nastavi…
„Vidi, entitet… stvar je u tome što princeza Lia ima pristupne kodove monolitu. Ajd ih izmeni, majke ti… ta kučka će kad tad pronaći Teru i monolit. Sumnjam isto da će ona i Prpatin sklopiti pakt za osvajanjem Imperije pomoću artefakta. Zmija je to, bre… Nadam se da uviđaš potrebu za izmenom kodova… znaš i to da oboje nisu normalni …”

“Komander Las, pristupni kodovi svih monolita su izmenjeni… ipak, mi pratimo šta se dešava…”

Iznenada, kontrolni most je nestao..
Prostorija nedefinisane veličine bleštavo bele, ambijentalne boje, popločana crno-belim pločicama ravnomerno rasporđenim i oskudno nameštena stilskim nameštajem je zauzela mesto mosta Lasovog zvzdanog razarača. T’Polova je sedela na stilskoj stolici, nepokretna i fokusirana u jednu tačku.
Za masivnim drvenim stolom je sedeo stogodišnji starac bele retke kose i obedovao.
Las je prišao T’Polovoj koja nije reagovala na njegov dodir i koja je ostala zamrznuta kao pile u brodskom zamrzivaču.

Konačno, Las se obratio starcu…

“Izvinte, komšija, gde smo mi to? Znate, malo sam ono dezorijentisan…”

“Las, ne prepoznajete me? Ja sam komander Buljmen, bre… primaknite stolicu i poslužite se… gibanica je izvrsna, kao i puding od čokolade..evo, nasuću vam malo vina”

“Buljmene, šta ste uradili sa T’Polovom?”, opreznim glasom upita Las.

“Malo smo je stavili na led, ovaj razgovor nije za njene uši” uzvrati entitet, trpajući poveći zalogaj u stara, ispijena usta…

“Pucajte, jedva čekam”

“Las, mi smo od početka pratili sta radite. Vaši motivi i nisu bili toliko čisti i dobronamerni, zar ne?”

“Pa ja sada…znaš, nisam”

„Ali o tom posle“, prekinu ga Buljmen, te nastavi „…mada, moram vam izraziti svoje divljenje na savršenoj igri koju ste vodili… čak štaviše igrali ste bolje nego Ender sa insektima. Mislim na pravog Endera. Što se tiče princeze, ona je sada u hiperkocki. Ako ima imalo soli u glavi, razumeće koordinate iznad svake prostorije kocke i oslobodiće se. Na izlazu kocke se nalazi teleport i uveličivać. Evo i kocke pa radite sa nje sta hoćete.”

Komander Bulmen mu pruzi hiperkocku, preko stola,  na dlanu. Las je stao razgledati, pa je stavi u džep, unapred se radujući novom ukrasu ispod retrovizora Lade Nive na svom brodu.

“Znate Las, vi niste trebali izaći iz piramide ikad više,  kada ste vozilom ušli kroz zvezdanu kapiju u nju”

“Kako?”

“Lepo, greška naših projektanata… da ste okrenuli vozilo i pokušali izaći napred, lupili bi ste u zatvorenu kapiju i istrunuli bi u piramidi. Vi ste krenuli u rikverc, a to nije bilo u programu kapije i zato ste uspeli…”

“Znao sam ja to, ja sam namazan, čoveče..”

“Komanderu, molim vas da se uozbiljite… sada o vašim motivima. Sigurni ste da nećete gibanice?”, ponudi ga entitet, dižući oval.
“Pa, može jedno parče… hvala lepo”, odgovori Las, trpajući skoro sve sa ovala u tanjir koji je zatekao ispred sebe.

“Vaš prvobitni plan je bio da se sa Liom dočepate Imperijalnog trona.Za motive princeze znam, želja za osvetom rebeliona i njenom lično m..ali vaši motivi su mi nejasni…vas odlazak odavde zavisi od vaše iskrenosti, Las”, upozorio ga je Buljmen.

“Pravo da ti kažem, komandere, hteo sam da se dočepam trona da bi izmenio samo jedan zakon… i onda bih ga prepustio princezi…”

“A koji to zakon, Las?”

“O zabrani transporta kockastih svinja kroz galaksiju Imperije”, odgovori mu, žvaćući toplu i ukusnu gibanicu.

“Ne mogu da verujem… pa vi ste veliki prijatelj sa Carem, zašto mu to niste predložili? Siguran sam da bi vam izašao u susret…”

“Ne bi, komanderu Buljmene… znate, njemu vera ne dozvoljava ikakve svinje u galaksiji, a naročito kockaste”

“Mdaaaaa, teško je poverovati u to, komanderu…”, odgovori mu entitet, čačkajući zube čačkalicom.

“Buljmene, kunem vam se da je tako… dabogda mi Hlojđ za vratom visio i tramvaj me sada pregazio ako nije tako”, reče Las ozbiljnim glasom, sipajući sebi vina u pehar.

“Onda vam verujem, komanderu… lepo istovarite monolit na datim koordinatama i pazite da se ne prevrne… treba on tu podosta vremena da stoji.”

“Dogovoreno, Buljmene”
“Vidimo se još, Las…”

Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 13.04.2010. 12:56:10 »

Bela prostorija je nestala i umirujuća sredina brodskog mosta se pojavila u trenu.
T’Polova je sedela na susednoj fotelji i igrala Half Light 2 na glavnom ekranu mosta.

“Las, probudili ste se..lepo. Pali ste u san, nisam vas htela dirati..iako sam imala želju da to učinim…”

“Draga T’Polova, možete me dirati kada god poželite”, uzvratio je Las, ustajući da donese kafe iz aparata ugrađenim u konzolu.
Napipavši hiperkocku sa zarobljenom Liom u džepu, izvuče je i stavi ispred sebe.

“Sta vam je to, Las?”, upitala je T’Polova…

“Jedan mali suvenir od vlasnika monolita”, odgovori joj, te se okrenu Haliju:
“Hali, uspostavi vezu sa Carem, kao prioritetnu,i kaži kada dolazimo na mesec Tere?”

“U mesečevoj orbiti smo za 20 minuta, komanderu… video konekcija uspostavljena, car vas očekuje”

“Mila, izvinućete me malo…imam važan razgovor sa Carem…igraćete se posle…”

Pritisnuvši taster kom-a, na ekranu se pojavi ogromno carevo lice, matoro, izborano i ružno, uokvireno crvenom kapuljačom na čijem vrhu je pisalo „Najk“.

“Gde si Care matori, sta se radi?” pozdravi ga komander.
“Jesi li mi skinuo onu kučku sa vrata, Las?” odgovori car umesto pozdrava. 
“Jesam care…evo je ovde, koprca se i nezna kako da izadje…”; Las je podigao hiperkocku da je vidi.
Car se počeo grohotom smejati svojim hinjskim i staračkim smehom, dok su munje oko njega sevale.

“Bravo, Las..nisi me razočarao ni ovaj put. Spremiću ti lep bonus za orginalnost… hiperkocka? Hahaha”, smejao se imperator, dok su mu se kapljice pljuvačke cedile niz bradu.

“Care, imam još posla, pa se vidimo za jedno mesec dana?”
“Dogovoreno, Las..da ne nađe Lia izlaz dotle iz kocke?”

“Neće moći, Care…začepio sam ga opuškom cigarilosa!”

“Genijalno, Las… hahahah… još pride bonusa te čeka… Neka je sila sa tobom”

“I ja tebi, care moj … ajd, u zdravlju bio.”
Nakon prekida razgovora, Hali je izvestio da su stigli na odredište…

“Hali, gde si nas to doveo, ovo nije orbita Terinog meseca.

“Komanderu, dozvolio sam sebi jedno malo skretanje sa kursa…
Nalazimo se u blizini Jupitera… želja mi bila da vidim Disklaveri još samo jednom…”

“Hali, postaješ jako bezobrazan… sada ću da odem u tvoj mozak i početi čupati module vani, jedan po jedan.. Onda ću ih odneti…”

T’Polova  Lasu zatvori usta poljupcem. Nakon istoga, šaputala mu je na uho paleći novo sunce u njemu…
“Znate, Las… kada je rekao da ima zenu i decu na Jupiteru, on je u stvari mislio na Disklaveri”

“Juuupiiii, eno ga…eno Disklaverija… eno moj dom!” ushićenim glasom punim euforije iskaza Hali svoje oduševljenje.

Napušteni i zaboravljeni Disklaveri orbitirajući mrtav oko Jupitera, odjednom živne.
Sva svetla se na njemu se popališe.

“Komanderu, Disklaveri me prepoznao..vidite..” sa istim oduševljenjem se razli Halijev glas po mostu razarača.

“Ne mogu da podnesem ovaj cirkus vise… T’Pol, ajmo na večeru u onaj bistro. Hali, kada se izigraš sa tom olupinom, odvezi brod na date koordinate da se resimo monolita”

“Razumeo” odgovori veštačka inteligencija spremno.

Nakon obilne večere, Las je uživao u cigarilosu i tišini svoga broda. Posmatrao je T’Polovu i divio se njenoj lepoti.

Ona mu je uzvraćala poglede preko svetlosti sveća i smešila mu se.
“Las, sta ćemo da radimo sada, nakon što postavimo monolit na svoje mesto?”

“Meni pada štošta na um, lepa vukanko…”, šeretski je odgovorio Las…

“Ali predlažem da posetimo Teru… kažu da mi ljudi potičemo sa Tere…”

“To bi bilo divno, Las….”

* * *

Šetajući zagrljeni Teranskim plažama, izmešani sa pravim Teranima, T’Polova i Las nisu bili svesni da se, nakon iznenadnog pojavljivanja monolita, grupa majmuna skupila oko istoga. Zatim se ta skupina  počela  besomučno udarati kostima velikih životinja po glavama dok nisu svi popadali mrtvi.

Istovremeno, na zvezdanom razaraču Osvit Tesle parkiranog u orbiti meseca, ispade opušak smeđeg cigarilosa iz hiperkocke…

KRAJ
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 13.04.2010. 13:45:34 »

Ona druga tema ima 4 strane komentara, ne bih da je brišem.
Bolje u prvoj poruci stare teme napiši da si preradio priču i postavi link ka ovoj temi.

"KomandEr"??? To ne postoji u našem jeziku. Da nije greška? Treba Komandir.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 13.04.2010. 13:48:57 »

Mr Dan, parodija... Smile Znaci, komandEr... Smile

Elem, a da prebacis komentare? Vid, ako ti se ne da, odradicu ja taj link... al opet mi glupavo da prica ostane...
Sačuvana

NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 13.04.2010. 14:36:17 »

hahahaha Ej ismejao sam se samo tako Laughing
Odlično, odlično Very Happy
A Buljmen hahaha i Fleš konobar hahaha fenomenalno Laughing
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 13.04.2010. 14:52:54 »

Komentari se odnose na prvu verziju priče, kako da ih izmestim ovde? Ne ide.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 13.04.2010. 15:08:10 »

Ajd onda link da nasadim...grrr....  LaughingSmile )

Nara, drago mi je sto ti se svidela prica. Kada sam je preradjivao, sam sam se smejao nekim svojim lupetanjima (kao neki ludak, sam se sebi smeje... Smile )
Sačuvana

NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 13.04.2010. 15:23:47 »

Kao onda kad se T'Pol logično predaje Lasu... Laughing Laughing
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 14.04.2010. 01:52:57 »

Sale, pa svaki sekund napora je vredeo. Jesi sve smuckao al predivan kolac ispade na kraju.

Sad si otvorio sirom vrata, dobro dosao na scenu mojih omiljenih pisaca.
Vredelo je truda i saveta.

bravo bravo bravo ziveli
Sačuvana

S verom u Boga
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.033 sekundi sa 24 upita.