SF tim
* 25.08.2019. 09:41:10
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Tref  (Pročitano 11733 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Drndara
Registrovani

kopilot

Ugled: +5/-0
Starost: 49
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 07.04.2010. 12:08:42 »

OndaK je sve u najlepšem redu.
Izvinjavam se još jednom što sam digao uzbunu (to mi je u opisu radnog mesta). Embarassed

Pobrisaću poruke koje se odnose na ovu zabunu oko novih članova iz svih tema.

Dobro došli vi nama. pozdrav

Fala vi, fala. Ma nema potrebe da išta brišeš, sve je to deo odrastanja. Što se tiče uzbune, pa ok... potpuno razumem, nije greda  tako je

Tanjice: hvala na čitanju, zato i jesam tu, da, između ostalog, čujem šta valja a šta ne valja, pa da se opravljam.

Sivka: i sama znaš kako je to kod nas na selu, čim vidiš poderanu ogradu ti oma kroz nju, ni ne gledaš di su vrata!  Oops
Sačuvana

Šta je gore to je gore, sve ostalo je dole.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 07.04.2010. 15:29:14 »

Duboki naklon i izvinjenje al nikom ni reci. Mislili smo da se sprema invazija i unistavanje sajta.
Jos kad smo videli da su oba avatara ratoborna a mi toljage u ruke pa da branimo cuku.

pozdrav Sve brojnijoj ekipi iz NS-a

Uskoro kad se okupimo bice za dva fudbalska tima Laughing
Sačuvana

S verom u Boga
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 07.04.2010. 16:03:31 »

U redu, nećem brišem. pozdrav
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Drndara
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 07.04.2010. 22:17:29 »

Duboki naklon i izvinjenje al nikom ni reci. Mislili smo da se sprema invazija i unistavanje sajta.
Jos kad smo videli da su oba avatara ratoborna a mi toljage u ruke pa da branimo cuku.

pozdrav Sve brojnijoj ekipi iz NS-a

Uskoro kad se okupimo bice za dva fudbalska tima Laughing

Eeeeeee, izgled nekad vara. A, u stvari, meki ki pamuk svetac
Sačuvana

vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 76
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 08.04.2010. 08:31:23 »

Pročitao sam. Jedva. Ovaj tekst ne vidim kao priču, jer nisam dokučio značenje. Sve mogu da protumačim kao nesuvislu ispovest pacijenta u duševnoj bolnici. Nekonzistentnost u iskazu to potvrđuje. Šteta je trošiti očiglednu pismenost na nepripremljenost osnovne priče.

Jednu sličnu priču sam gledao davno u italijanskom filmu "Vedo nudo" (Vidim golo). To je bio omnibus od više nezavisnih priča i jedna od njih je govorila o seljaku kome sude za sodomiju sa kokoškom. Bilo bi zanimljivo da ispričam celu priču, ali se sve svodi na jedno letnje popodne, seljak oznojen i umoran odmara u senci drveta uz svoj obrok i čašu vina. Tada dođe kokoš i tako se bestidno ponašala... Priča se okončava izjavom ped sudom: "Gospodine sudijo, pa i ja imam dušu!" E, sad, to je priča o usamljenosti seljaka u selu gde nema slobodnih devojaka, sve su otišle u grad, a neko mora da obrađuje zemlju, da bude deo te zemlje i - i on ima dušu.

Ja ne vidim nikakvu sličnost sa rukopisom PanzirPedjysa, odmah se prepoznaje žena (ne ume da se uvuče u kožu muškarca) i savetovao bih da se u projekte, gde pisac glavnog junaka stavlja u suprotan pol, Drndara upusti tek kad potpuno savlada svoj. To je težak izazov, svojevremeno su mi rekli da ću sa karakterizacijom izaći na kraj tek kad budem uspeo da progovorim kroz ženski lik i bilo je zaista teško i postepeno.

Čini mi se da raspoznajem bračni par pod avatarima, da sam čak i čitao nešto Drndarino, i dok je Panzir izuzetno tečan (sad ću polako da pročitam i njegove priče), Drndara kao da okleva da nam ispriča celu priču. Ponoviću: uvod, zaplet, rasplet. Priča mora da ima scenu i svoje junake (to je uvod). Ciljana priča se unese kao izazov među likove i počne da se kotrlja preko prepreka (prepreke mora da postoje, jer inače nema zapleta). Na kraju, svetlo na kraju puta, uvek nas iznenađuje belina, ali zaključujemo da je baš tako trebalo da bude (inače smo promašili priču ili ona nas).

Šteta je što nema radoznalosti, pa nam topik o pisanju vegetira. Dobro jelo ipak mora da bude skuvano i sa dobrim začinima.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
Drndara
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 08.04.2010. 09:35:34 »

Vanax, zahvaljujem do neba!  svaka cast
To je ono što meni treba, da me neko opauči baš onako.  udri Nadam se samo da me neće baš jako boleti, al spremna sam na sve  waaa Nije baš sve jedno kad znaš da će svi videti kritike, al' osmelih se pa kako bude. Zvaću Sivku posle da mi vida rane.
Dakle, sve je tačno, oklevam, stiskam se, gubim, hoću, želim... blokada i na kraju ne znam di sam. Očito je da imam problem sa prepričavanjem i koječime i da mi treba  help. Ovu priču i jesam nekako zamislila kao ispovest nekog, da li ludaka ili tako nekog.
Jedan od problema koji vidim u sebi je kao da u pisanju hoću da budem mnogo finija nego što to u prirodi jesam, nikako da se opustim, pojma nemam. I tako postajem dosadna i bezidejna.
Tačno je i ono za bračni par.
Ljudi!!! Ovaj čovek sve zna!!!!!!! Pa to je opasno!

Sačuvana

Manfred
kadet

Ugled: +2/-3
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 13.05.2010. 15:31:42 »

Ovo ko u zatvoru, kad si nov prvo te dobro namlate, pa ćemo posle da vidimo šta i kako.  macevi

Gle, nisam jedini koji se oseća ovako.
Sačuvana
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 13.05.2010. 16:01:43 »

Pitanje je dal si procitao celu pricu i njen tok. Ovi ljudi su prihvatili ovu sredinu sa svim njenim manama i uvek su dobrodosli.

Nemas potrebe da se osecas ko nekad Drndara vec ucini i Ti mali pomak.
Sačuvana

S verom u Boga
Manfred
kadet

Ugled: +2/-3
Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 13.05.2010. 16:06:04 »

Misliš da postam kao vi?
Ne dopuštate unikatnost i posebnost, nego svi moraju koračati u stroju.
Sačuvana
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 13.05.2010. 16:21:45 »

Aj da zavrsimo i ovde. Slatko si me nasejao, tvoj poklon meni, zahvaljujem i pitam.
Ko je to dokazao tvoju unikatnos i posebnost. Svako za sebe misli da je tako al ako pocnemo mahati crvenom maramicom onda to nije lepo.
Kad upoznas mnogo ljudi shvatis da je mala razlika izmedju njihove originalnosti.
Ljudi koji su rodjeni geniji ima u celoj istoriji tek nekoliko.
A Ti nama nisi dao ni jedan dokaz jer smo tvoje primedbe vec procitali il o njima mislimo isto al delo koje je jos u pripremi nismo hteli da lesinarimo.

I ovde.
                                                                            Zbogom i sa srecom
Sačuvana

S verom u Boga
Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 23 upita.