SF tim
* 17.06.2019. 22:47:49
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Vampiri  (Pročitano 7350 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Ugled: +14/-3
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 05.04.2010. 17:36:45 »

Ideja mi je nenadano došla , pa je priča nastala za pola sata, pa evo da je stavim.
Nije nešto specijalno, ali možda zainteresuje koga.

Vampiri
(nisam uspeo smisliti originalniji naslov, slobodno predložite nešto)

Jutros su odveli vampira iz moje zgrade.
Prilično me je razočarao način na koji su to uradili. Nije bilo borbe, niti bilo kakvog otpora s njegove strane, a ja sam očekivao spektakl. Nisu nagrnule stotine pacova iz podruma, niti su okupirali stepenište i sprečili da iz zgrade odvedu vampira. Nisu se pojavili ni slepi miševi, a izostali su i krstovi i glogovi kolci. Specijalci su uleteli na brzinu , i za dva minuta izveli svezanog vampira. On mi je čak uputio smešak, dok sam posmatrao iza odškrinutih vrata. Nisam ugledao ni očnjake. Čak se ni ispred zgrade nisu okupili penzioneri, bilo je suviše rano za kupovinu mleka i novina.
Sve je bilo brzo gotovo.

Vampira sam pre hapšenja često sretao, i uvek bi me kulturno pozdravio, čak i popričao sa mnom. Vampiri su potekli od aristokratije, poznaju kulturu ponašanja i stanovanja.
Mračnu stranu sam otkrio tek predveče, slušajući vesti. Pogodile su me slike vampira iz prošlosti, izgledao je puno življe i rumenije u uniformi. Što se ne bi moglo reći za njegove žrtve, koje su bile jezivo iskasapljene. Stresao sam se pri pomisli da je vampir živeo u mojoj zgradi, vrata do vrata ! Verovatno ga je samo strah od hapšenja sprečavao da i meni pusti krv, kao ostalim svojim žrtvama.

Nije se na tome završilo. Hapšenja su učestala, i sve više vampira je punilo zatvore.
Po zanimanju sam novinar. Volim njuškati, i zabadati nos tamo gde mu nije mesto ( u tuđe stvari ). Skromno mislim da imam i šesto čulo za misterije, a posebno za one iza kojih se krije nešto mračno i opasno.
Slutio sam da se ovde radi o nečem većem, a ne o dolasku evropskih bankara sa vrećama novca, i iznenada probuđenoj savesti tužilaštva i policije.
Počeo sam da njuškam i istražujem. Trebali su meseci truda, da dođem do dokumenta koji sada držim u rukama.
A on predstavlja tajnu studiju najboljih balkanskih naučnika, koja je iz temelja poljuljala sve što sam znao o vampirskoj rasi.
Već prve stranice dokumenta, srušile su vekovima raširenu tezu o vampirima kao stvorenjima noći, ubicama iz tame. Većina njihovih napada zabeležena je u ranu zoru, neki i na sam izlazak sunca. Shvatio sam da su mnogi napadi izvedeni na datume ljudima važnih verskih praznika, što je jasno potiralo uvreženo verovanje o njihovom strahu od Boga i krsta. Shvatio sam da su vampiri vrlo lukavi, i da biraju svesno ono vreme napada , kada su ljudi opušteni i manje oprezni nego inače.
Takođe, shvatio sam da njihov gospodar nije Drakula, niti Satana.
Taj stvor ima mnogo imena, a na nekim drevnim jezicima zvali su ga Mars i Votan.
No, ono što me je najviše zaprepastilo, je bila njihova zapanjujuća sličnost sa ljudima, i mogućnost kamuflaže koja je nadmašivala kameleone, i sve poznate rase.
Po završetku pokolja, vampiri bi se vraćali među ljude, često tako dobro kamuflirani, da nije bilo nikakve šanse da ih prepoznate. Ljubili bi ljudske supruge ( koje nisu ništa znale o njihovoj pravoj prirodi ), milovali decu, ljubazno vas pozdravljali, zajedno s vama psovali političare i radovali se najnovijim uspesima sportista. Nekad bi vas u samoposluzi pustili preko reda. Možda bi vam čak i dete pričuvali, dok niste kući.
Što sam više čitao, panika u mom umu je rasla. Kakva đavolska rasa!

Dokument je pratio njihov uspon, od Vlada Drakule i srpskih vodeničarskih vampira, pa sve do savremenog doba.
Sadržio je i precizne grafikone rasta i uspona njihove vrste. U dvadesetom veku doživeli su neviđen uspon.
Gotovo su se ustostručili. Ušli su u sve segmente društva- od profesora i lekara, do direktora televizija i šefova država. Smejali su nam se sa naslovnih strana, otkrivajući svoje ogromne, zdrave očnjake.
Za dvadesetprvi vek predviđanja naučnika bila su vrlo sumorna. Po njima, vampiri će potpuno zavladati planetom!
U prošlosti su ih sputavala fizička ograničenja teritorije i prostora. Međutim , izumom aviona, satelita, mobilnih telefona, interneta, postao im je dostupan svaki kutak Planete. Od mračnih germanskih reka i šuma, balkanskih planina, pustinja Bliskog i Centralnog istoka, prašuma Ruande, pa sve do sirotinjskih predgrađa Meksika i Brazila, vampiri su nastupali kao u transu.
Shvatio sam da omča već visi nad vratom čovečanstva. Mi ili oni, nema kompromisa, ovo će biti rat do nečijeg istrebljenja.
Zaključak iz dokumenta, gotovo da je ubijao svaku nadu.

Autori su, po ugledu na priručnik o borbi protiv zombija, proveli ozbiljno istraživanje, čiji je cilj bio da izrade priručnik o identifikaciji vampira, koji bi omogućio njhovo rano otkrivanje, i uspešniju borbu protiv njih.
Projekat je doživeo fijasko. Nisu otkrili ni jedan pouzdan metod, da se vampiri precizno identifikuju i otkriju u ljudskoj zajednici.
Osuđeni smo da delimo Planetu s njima. Nas je sve manje, kopnimo ; njih je sve više, snaga im raste.
Mi smo sve pasivniji, oni su sve agresivniji.

Po prispeću dokumenta u moje ruke, počele su se dešavati čudne stvari. Izvor koji mi je nabavio dokument, nestao je bez traga. Naučnici koji su radili na njegovoj izradi, ginuli su jedan za drugim- bizarne saobraćajke, samoubistva zbog strasti i ljubavi, iznenadni srčani udari, smrtonosni ugrizi nepoznatih životinja..
Nisam ni sumnjao šta se iza brda valja, i znao sam da će pre ili kasnije, doći i po mene. Srećom, savremena tehnologija ipak ima i dobre strane. Postoji internet, i putem njega, mnogo čitalaca, uključujući i vas, otkriće opasnost koja preti svetu. Snimite dokument, i pošaljite na što više adresa.
Ja sam uradio što je do mene. Upozorio sam na opasnost koja preti, dalje je sve do vas.
Ne mogu više da pišem. Čujem tiho, zloslutno kucanje na vratima.
« Poslednja izmena: 05.04.2010. 18:11:52 od dan555 » Sačuvana

Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah.. bit ću spreman da zaboravim..
Flash-Azra
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 05.04.2010. 19:23:35 »

Hahahaha...

Precizno ciljano, krako i efikasno. Lepo sroceno.

Cini mi se da i meni neko kucka na vrata.... SmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 05.04.2010. 22:18:08 »

Super je...  podrska
Sačuvana

Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 05.04.2010. 22:36:48 »

Baš mi se sviđa  bravo
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 05.04.2010. 22:38:05 »

bas je sablasno...
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 06.04.2010. 09:44:10 »

E, hvala ljudi  Smile.
Ova priča mi je bila specifična, sa većinom imam problem razrade, a ovu sam seo i napisao u cugu.
Zapravo mi je najveći problem bio naslov. Znam da su vampiri debelo izraubovani, ali nisam uspeo naći
ništa prikladnije što bi označilo priču.. razmišljao sam o naslovu ,, Oni dolaze'', ,, Nova rasa'' ili tako nešto,
ali nije mi izgledalo kako treba. Drago mi je da vam se priča dopada.
« Poslednja izmena: 06.04.2010. 14:15:01 od Eriops » Sačuvana

Flash-Azra
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 06.04.2010. 17:24:41 »

A sta mislis o naslovu "Tiho i zloslutno kucanje" ???

Mislim, to mi onako proslo kroz tintaru... Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 76
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 06.04.2010. 17:51:14 »

A da napiše ono što nam je opisao?
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 06.04.2010. 18:41:20 »

Ovo poslednje uz najbolju volju, ne razumem.  Confused
Sačuvana

Flash-Azra
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 06.04.2010. 18:45:01 »

Mozda je mislio da od toga napravis pricu, duzu pricu ili kratki roman... Laughing
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 06.04.2010. 19:20:39 »

Šta misliš o naslovu "Cirkularac"? (fazon cirkularne pošte koja kruži mejlovima)
Sačuvana

vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 76
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 06.04.2010. 19:30:57 »

Mislio je da je vreme da se prestane sa prepričavanjem. Ja tako napravim koncept, ako ne mogu da zapamtim, pa onda počnem da pišem. Zanimljiva je ideja da bolja komunikacija rasejava i vampire. Samo, čini mi se da je tako i Vampir Drakula stigao u Englesku.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 06.04.2010. 19:39:46 »

Šta kažeš Sale na ovaj naslov : Vampir zvoni ( kuca ) samo jednom ?  Smile
Moguće da je mogla biti duža, razrađenija itd. Ali s obzirom kako je nastala, hteo sam da je ostavim
baš takvu, bez likova i dijaloga, ovakvu kakva je sad.
Što se tiče komunikacije, mislim da je jasno.. ,, vampiri'' raznih fela se uz pomoć tehnologije mnogo brže i lakše povezuju.. Drakuli je trebalo dugačko putovanje brodom do Engleske, a danas si za par sati avionom u Londonu..
Sačuvana

Flash-Azra
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 06.04.2010. 19:53:30 »

Vampir kuca samo jednom  mi se vise svidja. Zvonjava mi se ne uklapa u vampir okruzenje...  Laughing
Sačuvana

Drndara
Registrovani

kopilot

Ugled: +5/-0
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 07.04.2010. 08:52:34 »

Moje skromno mišljenje je da je početna ideja dobra, ali mi zaista liči na novinski izveštaj ili kratko stručno objašnjenje.
Slažem se sa Vanaxom, treba je još razraditi i napraviti priču od ovoga.
Verujem da može biti mnogo bolja  Laughing
Sačuvana

Šta je gore to je gore, sve ostalo je dole.
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 24 upita.