SF tim
* 23.09.2019. 01:14:17
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3] 4   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Poslednje putovanje splavara  (Pročitano 17856 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 10.04.2010. 21:21:51 »

Ma ne trpam, nego postupam po bas tvojoj sugestiji, da prici dam smisla.
A drugo, formatiranje je cudo... naduva stranice sam tako... Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #31 poslato: 10.04.2010. 22:45:56 »

Treba da odvadiš iz Novog Sada, skratiš doživljaj iza zatvorenih vrata, zapitaš se da li ti treba toliko gostujućih likova. Drama sa devojkom treba da ima veću težinu. Ja bih par puta potegao da je obezglavim, pa se predomislim. Zombi su samo varijanta varijanti, bolje je kad su više pretnja. Treba podvlačiti analogiju sa Sarajevom, može da bude skoro halucinacija u kojoj Milan povremeno ne zna gde je zaista. Kao što je Vuk kod Tanjice bio dobra tiha pretnja, neznano iz mraka, dok se nije pokazao. Sa Bogom bih odigrao partiju golfa u život devojke. Pozvao bih Mitra da mu zapušava rupe... Ne znam koliko će sam doterati. Posle će opet biti da ja negde nisam uradio šta treba. I ona dvojica stalno žderu i piju tako da stičem utisak da nemaš prave replike. Imaš dobro postavljen odnos: jedan je bio na ratištu, drugi nije. Odbijanje da se poveruje, a kasnije, pri povratku želja da se sazna što više, jer je suočavanje sa zombijima preturilo nešto u glavi Nenada. Čuvaj se stereotipa, oni nisu olakšavajuća već otežavajuća okolnost. Čitalac naiđe na deja vu i odbije ga kao puko ponavljanje. Ima tu puno da se priča i ne može ovde.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #32 poslato: 10.04.2010. 22:51:42 »

Hmmm, lici mi na generalni remont price...
Priznajem da malo pa malo potenciram krkanje i drinkanje, ali to radim u svakoj prici, skoro... SmileSmile

I da, priznajem da ovu pricu nisam pisao sa onolikim entuzijazmom i voljom kao prethodne... tj, krenuo sam tako, ali mi se usput nesto pogubilo.
« Poslednja izmena: 10.04.2010. 22:53:45 od Sal » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 10.04.2010. 22:54:12 »

Bolje reći abartovanje. Mr. Green
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 10.04.2010. 22:59:09 »

A, šta kažeš za format? Čini mi se da si se tukao sa paragrafima oko dijaloga. Veži ono što neko kaže sa onim što učini dok govori. Tako ti neće štrčati identi na početku paragrafa. Dan je u pravu, radi se o abartovanju. Priča ne klima toliko da je za remont. Finese, brale, finese.
Sačuvana

valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 10.04.2010. 23:01:38 »

Samo priznajem sa dobrim predlozima, lepa ideja kockarnice.
Ko je jos pobedio kucu.
Ispade da dobijamo vise zanrovsku pricu.
I moj fiat je neka vrsta abarta, dopada mi se sa sve koznim volanom Very Happy Very Happy Very Happy

A cd je Sonijev abart  Cool
Sačuvana

S verom u Boga
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 10.04.2010. 23:02:17 »

Ne razumem sada skroz za format.
Kad otvaram navodnike, otvorim ih u novom redu.

I onda, kada zavrsim celu pricu, formatiram je po tvom uputstvu... onda bas bude pregledno, lepo i lako za citanje.

U svom zadnjem "talasu" peglanja price cu svakako gledati da postupim po tvojim sugestijama, koliko budem znao i umeo.
Sačuvana

Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 10.04.2010. 23:19:37 »

Vanax je u pravu, a mene je mrzelo da ti ispravljam svaki red. Navodnici se rade ovako:

"Pristavi nam dva Carnex pasulja, molim te.": reče Nenad, dok se mučio da parkira svoj trajekt što bliže molu.

Znači nema novog reda nego samo nastaviš.

http://sh.wikipedia.org/wiki/Navodnici
« Poslednja izmena: 10.04.2010. 23:25:34 od Tanjica » Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 10.04.2010. 23:25:02 »

He he, bice ovde vise prolivanja znoja nego na placu al podrzavam sve dok je iz ljubavi. Wink
Sačuvana

S verom u Boga
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #39 poslato: 10.04.2010. 23:26:58 »

Blah. jel to pravilo da se mora tako, ili je to samo ono "aj ako oces, ako ne, nikom nis..."

Mislim, ko bi sada ispravljao ravno osam prica i na stotine stranica, jer sam svaku odradio na isti fol... blah.. Sad
Sačuvana

Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #40 poslato: 10.04.2010. 23:30:07 »

To je ono što se uči u osnovnoj školi kao način na koji se radi upravni govor. I tako će ti ispraviti svaki lektor, sem ukoliko ne koristiš crtice umesto navodnika, ali nema tu neke velike razlike. Pogledaj, uostalom, po knjigama kako je urađeno.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #41 poslato: 10.04.2010. 23:36:17 »

E pa mene svabo to nije ucio.. SmileSmile

Ipak, mogao bih u Wordu propustiti sa Replace opcijom svaki navodnik da prepravi u crticu (donji, pocetni navodnik) a gornji (zavrsni) da prepravi u prazno mesto...

Juhhuu...resenje!!!!

SmileSmile

Sačuvana

vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #42 poslato: 11.04.2010. 08:30:12 »

Ni ja nisam siguran kako tačno ide. Otprilike ovako:

"...vrata.(... ili ; ili ?)" reče Milan...;  "...vrata." Milan uze veslo i opali ga po tintari.
"...vrata", reče Milan i nastavi, "..." (samo zapeta ide iza zagrade)

Jednostavno, treba izbrisati space kod rečenica koje sadrže upravni govor i narativni tekst. To i nije loše jer se tako i osnovni tekst pročitava i dodatno "polira". Kod rečenica ...Milan reče: "...vrata." idu te dve tačke (Smile. Ima negde u Pravopisu, pogledaću. Inače, i crtice su legitimne, ali neki izdavači vole po svome.

Eh, Dane, možda je ovo trebalo na onom topiku "izgubljenom u prevodu". Šta ćeš kad smo neuredni, a "mama" čisti za nama.
Sačuvana

PanzerPedjys
Registrovani

član posade

Ugled: +5/-2
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #43 poslato: 13.04.2010. 03:01:13 »

igra
Jedino me ovakav Bog, kao što si ga nacrtao, može zainteresovati da poradim na svojoj produhovljenosti! Do duše, nešto ga olako onaj od dole preveslao za informaciju... Bio zauzet golfom?
Lepo, pogotovo deo pred dolazak u NS, langzam splavari su cool! Ja bi njih još ljudskije podvukao.
Mene vazda iritira horor kao takav, i to što se uvek zaražava ugrizom a ne vazduhom ili dodirom, ali šta sad, sastavni je deo ove priče.
Po meni je sasvim dovoljno insistiranja na tome da je jedan od glavnih likova preturio rat u Bosni, da ima spreman stomak za krv, a drugi ne.
Pomenuti film Dogma mi je lični favorit, slažem se da za one koji su ga odgledali, ima tu i poneka paralela.
Kao i uvek, imam problem sa više nego pristojnom količinom dijaloga, ali to sam opet samo ja...

Pročitao celu skoro pa u cugu, sa monitora, bez problema. Vuče priča. Skroz filmski.

Samo bih još dodao, Dan i Noć (Viola) uglavnom ne miriše ili ima skoro neprimetan miris, osim standardne starinske Ljubičice i Viola Cornuta (sitnog cveta, počesto puzava). Ako su pomenute u priči ipak bile odate sorte, još je interesantnije, imaju u svom mirisu hemikaliju koja blokira receptore u nosu za bilo koji drugi miris osim njihovog, i to na par sati! Tako barem kažu knjige, eksperimentisao nisam...
Imaš mahanje!   pozdrav
« Poslednja izmena: 13.04.2010. 03:14:45 od PanzerPedjys » Sačuvana

Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez - "When you have to shoot, shoot, don't talk"
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #44 poslato: 13.04.2010. 12:32:49 »

Hmm, a ja lepo na forumu pitao, dok sam pisao, koje cvece ima najjaci miris...

Sačuvana

Stranice: 1 2 [3] 4   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.03 sekundi sa 24 upita.