SF tim
* 11.12.2019. 04:32:59
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Lose - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Laid to Rest  (Pročitano 3694 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 28.03.2010. 09:00:02 »

Laid to Rest (2009)

Hack & Slash festival sve u sesnaest. Ipak, sta je mnogo, mnogo je. Cak i za mene.

Nagledao sam se mnogo, mnogo horora u zivotu i nikad nisam bio ljubitelj slashera. Ima naravno i medju njima bisera, kao recimo onaj izvanredni francuski Martyrs, ali tu je taj segmenat horora, Hack & Slash uradjen sa nekom estetikom, da se tako izrazim, i prvenstveno sluzio da podrzi sjajnu pricu filma, kao sto je uostalom i sa drugog aspekta uradjeno u Wrong Turn serijalu, gde su slash scene imale zadatak da jos vise zamrzite one deformisane kanibale.

Ali u ovom filmu, Hack & Slash je izgleda sam sebi cilj.
Priznajem, film ima lepu pozadinsku pricu na koju cu nadoci, ali sve se to potiskuje u drugi plan zarad vitlanja nozinom i otkidanju glava.

Iskreno da vam kazem, meni su se mnoge scene u tom filmu ogadile.
Bio sam u iskusenju da pogledam u drugom pravcu i zatvorim oci, uprkos tome sto znam da je to sve maska, i sto sam se izverzirao u tim cirkusima. Mozda i previse.
Ali, sta je tu je. Da ipak nisam toliko "otisao u off" da ne mogu hororac pogledati, govori u prilog da sam lepo sinoc zaspao uz ovaj krvavi cirkus, i jutros nastavio zadnju trecinu filma da "finishiram".

...dobro vece Mr Sal, dodjite da popricamo malo...

I sad malo o samoj radnji filma, koja i nije toliko losa.
Elem, mlada i lepa zeMska (uvek mlado i lepo, nikad nesto normalno, starije) se budi u mrtvackom sanduku. Nit jadna zna gde, ni kako se zove, ni kolika joj je plata. Ne zna nista.
Jedva se iskobelja iz sanduka i skonta da je u mrtvacnici.
Lep i obecavajuci pocetak za horor film.
I onda se pojavljuje cikica koji je gleda kroz staklo, koji hoce da je otkljuca, ali, avaj, pojavljuje se baja sa metalnom maskom na licu i zakolje cikicu kao pevca. I to ona sve gleda.

Jedva se uhvati noge, i zaustavi na putu neko auto. Lik je vozi kuci, njegova skvo se kao pobrine za nju i onda shvate da mlada ima veliku ranu na svojoj lepoj tintari.
A onaj baja , nas ljubazni koljac, joj je za petama.

Tokom filma, vrtece se istih par lokacija koje i nisu tako lose odabane. Celi krvavi cirkus, od prve do zadnje minute ce vam drzati paznju i nece dati da dishete, a kamoli sta da pojedete uz to. Cak ni kokice ili chips. A o necemu crvenom da ne pricamo.

...dodajte mi shal, nesto mi promaja oko vrata...

Gluma glumaca je malo skakljivo ptanje, jer je ocito, bas ocito da su se ljudovi mnogo trudili da izvuku max iz sebe, ali zarad same radnje filma, gde se mnogo bega, bije i kolje, to nije moglo da "procveta".
Drugo sto su spomenuti, ajde recimo, od sredine pa do vrha drugorazredne glumacke plejade.

Baja, nas ljubazni koljac, je posebna prica. On je mnogo, mnogo suroviji i brutalniji od Majkl Majersa, Dzejson Vurhesta i Fredija Krigera zajedno. Mislim da spomenutu trojku, koji blistaju kao zvezde na horor nebu ne treba spominjati i predstavljati posebno.
Ipak, pred ovim ljubaznim koljacem sva trojica glavu da spuste od stida i sramote. Covek otvara nove pravce u hack & slashu, hororu i gadjenju zivota.
Mislim da su fanovi slashera dobili novu ikonu.

Rezija je mogla malo bolje, a i produkcija da odresi vise kesu. Da su spomenuti uslovi ispunjeni, sa velikim reduciranjem slash-a, dobili bi smo jedan jako dobar horor film sa napetom radnjom i sjajnom atmosferom.
Ni ovako atmosfere ne fali, i to prvenstveno zarad sjajno odabranoj i implementiranoj muzici u pank/rok maniru. Zvucnim efektima takodje komplimenti.

...hotlajn izvolite?....

Sve u svemu, preporuciti, sasvim sigurno. Ali odredjenoj ciljnoj grupi.

Ta grupa ce se prepoznati, i njoj naravno apsolutnu, apsolutnu preporuku za slash festival. A svi ostali, bezite od ovoga kao djavo od krsta ako mislite normalni ostati.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1228933/

Trejler (nemojte da vas navuce, ne prikazuje ni jednu HS scenu, ali zato sjajno prikazuje atmosferu filma)
http://www.youtube.com/watch?v=T6rtXAqfSa0
« Poslednja izmena: 09.05.2010. 22:17:14 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 28.03.2010. 10:28:18 »

pozdrav Hvala !!!
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 28.03.2010. 11:52:35 »

Ama, za sta?
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 28.03.2010. 11:59:18 »

Pa za informaciju ! Šta obavezno da preskočim  Wink

Neko ovde traži šta će da gleda a baba ... šta da ne gledaLaughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 28.03.2010. 12:01:40 »

Aaaaaa....  dobro. Smile
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.