SF tim
* 19.08.2019. 11:03:50
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Secret of Kells  (Pročitano 3465 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« poslato: 27.03.2010. 21:02:48 »

Tajna Kellsa (The Secret of Kells) (2009)

je divno crtano ostvarenje. Ma to je ustvari animacija, ali odrađena sa toliko ljubavi i umeća da je zaista kao rukom crtano. Pogotovo što veliča talenat i ljubav prema slikarstvu. Ovaj crtani je definitivno namenjen umetnicima i onima koji razumeju neverovatnu potrebu umetnika da se izraze na onaj način koji je njima najbliži.

Radnja je smeštena u srednjevekovnoj Irskoj, u malom utvrđenom manastiru gde živi dečak Brendan. Zidovi se dižu svuda oko manastira jer Vikinzi napadaju celi civilizovani svet, a ono što za ove ljude predstavlja osnovu civilizacije jeste knjiga. I to ne bilo kakva knjiga već ona oslikana najlepšim i najčudesnijim minijaturama.

Mladi Brendan je veliki, ali nepriznati talenat i on će se svim silama truditi da nauči da slika jer mora da završi magičnu Knjigu Kelsa koju stari slikar minijatura (oni se zovu Iluminatori) ne može. Naravno uz put će upadati u razne nevolje, ali i to je način da se nešto nauči.

Crtani je divan! Treba ga pogledati samo zbog neverovatnog vizuelnog doživljaja. Cela priča je nekako u drugom planu u odnosu na to divno slikanje minijatura koje predstavljaju samo početna slova na stranici.

Preporuka. Obavezno za Suzan  Laughing

Link na IMDB http://www.imdb.com/title/tt0485601/

I trejler http://www.youtube.com/watch?v=FW8y7BIt6G8&feature=related

« Poslednja izmena: 09.05.2010. 22:05:08 od dan555 » Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 27.03.2010. 21:13:52 »

Ooo, odgledala sam ja njega odavno... I mLogo mi se sviđa. Ilustarcija je predivna. Priča je malo prazna ali ovaj film ionako nije pravljen zbog priče. Zaboravila si da pomeneš muziku koja je podjednako živopisna kao i njegov vizuelni doživljaj. Sva se naježim na pesmicu koju peva Ešling da bi mačka pretvorila u duha.
Nisam uspela da nađem prevod za ovaj filmić. Imam samo engleski titl.
Sačuvana

Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 27.03.2010. 21:41:17 »

Da u pravu si muzika je stvarno neverovatna. Jesam zaboravila jer me je toliko očarao vizuelno.
Našla sam loš prevod na engleskom.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
sivka
Eta Carina
admiral

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 29.03.2010. 20:02:33 »

Ignorisala sam prevod i izuživala se do mile volje...
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 23 upita.