SF tim
* 11.12.2019. 05:13:02
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 2 (33.3%)
Dobro - 2 (33.3%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 1 (16.7%)
Negledljivo - 1 (16.7%)
Ukupno glasova: 6

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Wolfman  (Pročitano 4202 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Pol: Žena
Van mreže

« poslato: 21.03.2010. 23:56:17 »

The Wolfman (2010)

Čovek - vuk ( nikako ne prevoditi kao "vukodlak" ) je rimejk istoimenog filma iz 1941. sa sjajnom glumačkom ekipom i napetom i mračnom pričom koju je režirao Džo Džonston.

U pitanju je triler sa elementima horora, koji na momente zadobija patos grčke tragedije. Posebnu draž filma čine glumci na čelu sa fantastičnim Benisijem delTorom, ništa manje dobrim Hopkinsom i povratkom Huga Vivinga u ulozi inspektora Skotland-Jarda.

Priča počinje morbidnim ubistvom engleskog plemića na usamljenom imanju u pustari. Vest o ovome dolazi do njegovog brata ( delToro ) koji se vraća u pustaru na porodično imanje gde žive njegov otac ( Hopkins ) i nesuđena nevesta njegovog brata ( Emili Blant ). Okolnosti pod kojima je njegov brat ubijen navode ga na mučnu potragu za razlogom i vinovnikom istog. Prilikom posete ciganskom kampu, biva napadnut i povređen od strane nepoznatog bića.

Preživevši napad, suočava se sa istinom da je postao polu-čovek polu-zver. Ovu teško prihvatljivu istinu mu saopštava otac, koji ga kasnije hvatajući u zamku predaje policiji na čelu sa inspektorom Jarda ( Viving ). Odveden u London i bačen u ludnicu,on biva podvrgnut tadašnjim metodama lečenja ( torturama ) koje mu delom pomažu da se seti mračnih i nerazjašnjenih delova sopstvenog detinjstva. " Veseli doktori " odluče da naprave prezentaciju svog novog slučaja prilikom koje on doživljava transformaciju i beži praveći usput krvavi masakr. Utočište mu kasnije pruža verenica njegovog pokojnog brata. On postepeno shvata užasnu istinu u vezi smrti njegove majke i brata i samog sebe, na kraju krajeva, pa odlučuje da se još jednom vrati na očevo imanje.

Tamo se finalna istina uobličava u to da je izvor čitave tragedije koja se dogodila bio u stvari njegov otac i tajna o njegovom zverskom alter-egu koju je sakrivao i gajio čitav život što dovodi do zaprepašćujućeg obrta i finala filma.

Film je pre svega obeležen savršeno dočaranom mračnom atmosferom Viktorijanske Engleske. Sjajna kamera, posebno u delovima koje prikazuje englesku pustaru, zajedno sa inovativnim specijalnim efektima i odličnom maskom i sugestivnom muzikom doprinosi ideji i radnji filma.

Suština priče je dilema oko prihvatanja ili odbacivanja zverske prirode, odnosno, tamne strane ljudske ličnosti ovde oličene kroz metaforu vuka koji se pretvara u čoveka ili čoveka koji postaje vuk.

http://www.imdb.com/title/tt0780653/
« Poslednja izmena: 09.05.2010. 22:37:39 od dan555 » Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 22.03.2010. 15:44:17 »

najvise mi se svidela sama scena tj London sama pustara i ta njihova porodicna kuca
naravno tu je i vrlo mracna atmosfera koja je prisutna i po danu a kamoli noci
sam covek vuk je isto odlicno odradjen i transformacija istog
glumci govore sve o tome kakva je gluma
zakljucak je da je odlican film i da mu nema mane ali zbog vec vidjenog odlican ali dok ovo pisem vec mislim da sam mogao da dam i ocenu vise
za ljude koji se plase nemojte da gledate u biskopu prilicno je strasan film
kraj je isto zanimljiv nije klise
sve u svemu apsolutna preporuka za obavezno pogledati
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 15.05.2011. 11:58:01 »

Kasnim sa komentarima.Ne stizem.Meni dobar film,ali nista vise od toga.Najjaca od svega je atmosfera filma uopste,od pocetka do kraja.I naravno glumacka postava.Ne trazim poruke u filmovima(sta je pisac hteo da kaze),bitno je da posle dva sata provedena uz film osetim da sam to vreme kvalitetno potrosio. Very Happy
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Axa
Nine of Time
kapetan

Ugled: +18/-0
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 17.08.2012. 20:22:30 »

Zbog očekivanja odgledala ga u bioskopu. Biću vrlo pristrasna u komentaru zato što mi je Hopkins omiljeni glumac. Dobra glumačka ekipa i zato mislim da je film mogao biti mnogo bolji. Koliko je "savršeno" dočarana atmosfera  utoliko je loše urađena kostimografija (mislim pre svega na njihov vučji oblik, kao navrat nanos nabacan mejk up pred neku osrednju pozorišnu predstavu Sad ). Priča ne iskače od većine sa tom tematikom. Moja ocena loše.
« Poslednja izmena: 18.08.2012. 04:31:33 od Axa » Sačuvana
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 22.08.2012. 21:17:01 »

Film je skupa i moderna replika klasika iz vremena Lugošija i Karlofa - s' tim  što je očigledan trud da odstupanje bude što manje, posebno u priči. kad dodaš još i Benisija, meni više nego dobro.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.