SF tim
* 02.12.2020. 04:11:13
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Lose - 2 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Survival of the Dead  (Pročitano 5015 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 21.03.2010. 17:28:24 »

Survival of the Dead (2009)

Apsolutno razocarenje. Ja sam iznenadjen, i uvredjen ovim postupkom Georga Romera, babe svih zombija.

Sa velikim entuzijazmom i voljom sam seo, tj legao da odgledam polednju Romerovu zombi sagu, i dobih hladan tus po tintari.
Ne kontam koji mu je djavo trebalo da implementira humor i komiku u ovaj ...ovaj...ajd da kazem, mada teskom mukom, film.

Daskovi komedije koji s vremena na vreme proveju filmom stoje istome kao piletu sisa.
Onda, mnogo je preterao sa hack & slashom. Dodushe, svaki zombi film bi trebao imati povecu dozu slash-a, mada i nije pravilo.
Ali ovde ga je George bas unakazio... mislite da se te scene ne mogu unakaziti, jer su same nakazne? Gresite. Moze.

Evo kako.
Kad zombi ujede nekoga, recimo za lice, otkine mu pola istoga.
Ili, zombi ujede konja, i jednim ujedom mu otkine pola koze sa ledja.
Zatim par zombija napadnu zrtvu i ladno joj iscupaju nogu ili ruku iz ramena. Mislim, koliko snaga za to treba...

...Sal, nemoj da mi pljujes babu Romera... nemoj da ti dodjemo u NS...

A ovo je biser, slusajte dobro...
Neko prinese zombiju utoku na uvo i opali.
Zombi bukvalno ostane bez tintare, sem dela koze sa kosom koji ostane sekund, dva visiti u vazduhu, pa onda padne na vrat i kichmu.
Mislim...kao u crtanim filmovima. I to bi kao trebalo gledaocu biti smesno. Mozda bi se neki debeloguzi amer krelac ROFL-ovati po podu od smeha svojim krestavim urlicima, ali mene bi morali bogme dobro poskakiljati da se makar  onako bledo nasmesim, kao Mona Liza.

Ajde malo i radnje, koja je isto tako bezveze, pa da zavrsim ovaj prikaz razocarenja.

Elem, infekcija je vec u punom jeku i tako to.
Na jednom ostrvu, grupa mestana, predvodjena nekim matorim ircem (nisam skoro nis razumeo sta labrnja sa onim teskim irskim akcentom, a prevoa ni za leka...) istrebljuje zombije i pravi sebi mesto za zivot.

Druga grupa, takodje predvodjena nekim matorim irskim naprdjivacem ima drugi kont. Zatvaraju zombije u torove i stale, nadajuci se pronalaskom leka, jer mnogi od njih imaju rodbinu medju hodajucim lesevima.

Nikako da se dogovore, jer obojica irskih prdonja su u zavadi mnogo dugo vremena...
I onda ovi zombiljupci proteraju sa ostrva genocidno nastrojenu grupu koja bi da ubija vec mrtve...

Sad, treca grupa ljudi, organizovani sa opasnim utokama i vojnim puskama nema pojma o tom otoku, sve dok ne uhvate tv emisiju sa istoga.
Tamo u americi su toliko glupavi, da svako malo ostrvo ima tv stanicu. Znaci, na sto stanovnika, jedna tv stanica. A svaki amer mora da slusa dve radiostanice istovremeno, ako zele da im sve budu "pokrivene".

Koji Georgov biser... lakrdija. Sa ostrvske tv stanice, u sred zombi infekcije, oni na mobilnom telefonu uhvate govor matorog irskog prdonje koji poziva sve prezivele na ostrvo.

Oni naravno dodju, a pred ostrvom ih ceka proterana grupa koja sa njima hoce da povrati ostrvo.
Koja glupost, koje njesra od price. Glavna furka filma nije prezivljavanje medju zombijima, nego sukob dvoje matorih drhtina.

Ja nikad nisam pogledao gori zombi film. Majstor me razocarao sve u sesnaest.
Spomenuti debeloguzi americki krelci na IMDb-u pisu da je ovaj film bolji od njegovog Diary of the Dead, onog sto je sniman u "vestice iz blera fazonu"

Ili su coravi kao covecija ribica, ili su tupavi koliko su debeli. Dnevnici mrtvih su za ovaj film vrh vrhova, desetak oskara i Aliens u odnosu na Attack of the Killer Tomatoes!

...Sal, dolazimo po tebe u NS... poslao nas babo Romero da te naucimo pameti....da ne laprdas proti njega vise...

Ma, sta se i ja raspisah oko ovog dreka od filma.

Znaci, bezite od ovog dela kao djavo od krsta. Bezite koliko vas noge nose. Bezite na kraj sveta ako treba, samo ga nemojte gledati. Niposto.

Evo link ka debeloguzanima koji lupetaju gluposti na IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1134854/

A link ka tubi nedam. Sta ce vam.

George, ushi cu ti izvuci i ruku slomiti radi ovoga sto mi napravi. Samo da znas.
« Poslednja izmena: 09.05.2010. 21:36:48 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 21.03.2010. 18:15:45 »

Eh, Romero...
Da nije postao zombi? Ili se utripovao da je zombi?
A mozda misli da su mu fanovi postali intelegentni kao njegovi zombijevci pa necemo moci razlikovati dobro-lose!

Ili je ovo remek delo a mi nismo ukapirali zato sto nismo nasli prevod? Bice da je to, posto vidim da Romero jos nesto krcka za naredni period... Evil or Very Mad

Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 28.11.2011. 22:33:34 »

Kao da sam skupio drugare iz kraja, uzeo kameru, Bole(nije zavrsio osnovnu) napisao scenario i eto ti ga film.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.025 sekundi sa 26 upita.