SF tim
* 18.09.2019. 18:26:33
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Belo odelo  (Pročitano 5601 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Ugled: +14/-3
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 21.03.2010. 00:07:27 »

Boki je predosećao da jutarnja šetnja s Majka Divna neće izaći na dobro.
Bio je loše volje, bolela ga je glava, nervirale su ga prljave ulice i priprosti svet koji je buljio u njega.
Uvek je tako bilo, kad bi sanjao ona tri nesretnika. Sutradan bi mu se redovno dešavale ružne stvari. Pocepala bi mu  se čarapa na snimanju, slomio bi nokat, ili bi mu se razmazala šminka. A bilo je i gorih stvari, poput raznih mačo tipova koji bi se javljali u emisiju, da mu objasne šta ne zna o polnom identitetu. Slutio je da će danas biti i gorih stvari.
,, Boki, sunce, šta ti je ? Nešto si mi bled '' upita ga Majka Divna.
,, Ne osećam se dobro, boli me glava '' reče Boki.
U noćne more bi mu prvi dolazio Era. Mučio ga je  onim groznim stihovima, pevušeći mu na uvce ,, Ja sam Laza kamikaza.. a ti moja slatka maza ''. Ubrzo bi se priključio i Boro, u svojim omiljenim šarenim i prugastim majicama ( kakav grozan stajling, primeti Boki ) . Najgore je ipak dolazilo na kraju. Pojavljivao bi se neki tip u belom odelu, i Bokiju bi sve treštalo u glavi od kalašnjikova i petardi, a zakleo bi se da mu je u snove dolazila i pernata živina.
Kad bi pukle petarde, perje bi letelo na sve strane.
,, Majka Divna, da se vratimo ? Zaista se loše osećam '' upita Boki.
,, Ajde Boki ne zezaj. Izvukao si me u ranu zoru iz kuće, a sad hoćeš odmah nazad '' reče Divna.
Boki uzdahnu. Noćas se probudio sav u znoju, ustao je i otišao do frižidera, uzimajući mleko i čokoladne kuglice da se smiri. Ništa nije pomagalo. Odlučio je da otkaže sve obaveze za danas, i izađe na svež vazduh.
,, Da nam nisu stavljali neku drogu u Veliki Brat, Majka ? '' upita Boki.
,, Boki, šta ti je jutros ? Izbaci više te snove iz glave '' reče Divna.
,, Čujem neke glasove u glavi '' Boki naglo preblede.
Divna je ćutila. Kad su došli do ćoška Knez Mihajlove, rešila je da održi Bokiju lekciju o snovima i prenemaganju.
U tom momentu, začula je jedno paffffffffffff.
Bokija nije bilo na ulici. Jednostavno je ispario, iščezao.
Majka Divna vrisnu, i onesvesti se.

Boki nikada nije doživeo takvu sreću. Prestao je da razmišlja o tome kako je uopšte dospeo u taj ogromni otvoreni studio, koji je prosto lebdeo između zvezda, nije ga interesovao ni voditelj koji se predstavio kao Sapop ( Boki bi ga definisao kao kombinaciju hobotnice i čoveka ), niti ostali posetioci u studiju koji svakako nisu bili ljudska bića, niti kako mu njihovi uređaji prevode na srpski i makedonski.. Ništa od toga nije bilo važno.
Važna je bila samo publika- pet triliona svemirskih gledalaca, od insektolikih do humanoidnih bića, koji su skandirali u ekstazi njegovo ime.. Da ga sad vide oni narodnjaci, pozeleneli bi od zavisti ! Nikad takvu popularnost neće doživeti!
Sapopovi pipci opet oživeše.
,, Videli ste dakle, i čuli, poštovana publiko, veliku zemaljsku zvezdu , iz veličanstvenog šoua Velikog Brata, Bokija !
Ali, ima još sjajnih gostiju ! Ostanite na svojim mestima ! Stiže najpopularniji pevač Galaksije za prošli mesec ! ''
Boki sa zanimanjem načuli uši, da vidi ko mu to oduzima vreme sa trilionskom publikom.
Gotovo da se srušio sa stolice od šoka. Jasno je čuo stihove ,, Ja sam Laza kamikaza..  ''
,, Gospodin Erraaaaaaaaaaa ! '' vrištao je Sapop.
,, De si Boki, legendo '' odma će Era, čim je ušao u studio.
Boki nije mogao da veruje. Par minuta je trpio tu noćnu moru zvanu Era, a onda je eksplodirao.
,, Telefon  ! '' vrištao je Boki na voditelja. ,, Hoću neki telefon, smesta ! ''
,, Boki je nešto nervozan ! '' nasmeja se Sapop. ,, Dobro, Boki, idite iza pulta, tamo gore, reći ću tehničarima da omoguće poziv vašeg mobilnog.. samo brzo Boki, stiže još jedan važan gost. Brzo , brzo Boki ! ''
Boki nije gubio ni časa. Znao je ko mu može pomoći, i odmah je okrenuo broj.
,, Majka Divna ! '' reče ,, Nećete verovati šta mi se dogodilo ! Zvuči ludo, znam, ali nalazim se u..
,, Boki ! '' vrisnu od oduševljenja Divna ,, Kako sam se prepala, kad si iščezao ! Završila sam u hitnoj, jedva su me povratili. Sve znam , upravo te gledamo na televiziji, ONI su se prikazali Zemlji ! Nemaš pojma šta se ovde dešava.
Upravo gledam vesti. Sustižu jedna drugu. Srbija i Makedonija su primljene u EU, ekspresno , ! Kako i ne bi, kad čitava Galaksija obožava tebe i Eru ! Komšije se čupaju za kose od muke, donose deklaracije o prisajedinjenju Srbiji, vade papire o porodičnim stablima i traže pretka Srbina ! Ameri i Rusi se otimaju oko nas, nude nam pola Sibira i Aljasku.. Kina nudi konfederaciju. Turska nam nudi državnu zajednicu, s tim da prvih dvadeset godina Sultan bude Srbin. Brazil..''
,, Majka Divna, mogu li ja nešto da kažem ? '' Boki oseti kako ga preplavljuje bes.
,, Brazil '' nastavi Divna ,, nam nudi celu Amazoniju, samo da uzmemo njihove muzičare pod svoje, da im pomažu naši tekstopisci, producenti.. a i šta će im one šumetine, kad ćemo sad svi u Galaktičku Uniju. A Australija nam.. ''
,, Ama, umukni više ženo, i saslušaj me ! '' zaurla Boki.
Tajac s druge strane.
,, Majka Divna '' poče Boki ,, Jeste li svesni da pet triliona galaktičkih ljudi.. pardon , bića, sluša Lazu Kamikazu ?
Jeste li svesni kakve pozicije osvaja ta propast od muzike ? ''
,, Pa, jeste da pesma nije nešto '' složi se Divna ,, Ali šta možemo, kad se njima sviđa ? A nemoj biti cepidlaka, Boki. Era nam je otvorio mnoga vrata. Već su me zvali u Opra šou. Jela će dobiti emisiju na MTV ''
Boki je grozničavo razmišljao. Sapop je već mahao pipcima, nervozan, zahtevajući da završi razgovor. Kako da joj priđe ? Mora joj naći slabu tačku..
,, Boki ? Boki, jesi tu ? '' čuo je Divnin glas.
Tad se seti, i udari po čelu. Pa naravno, glupane ! Kako je bilo jednostavno.
,, Majka Divna '' poče Boki umiljatim glasom ,, Zar ne mislite.. da Jelina pesma mnogo više zaslužuje da bude hit Galaksije ? Kako je to lepa muzika, tekst, scenski nastup.. Ljudi je svuda pevuše. Deca su počela da nose one rogove za Halowen, umesto bundeva.. ''
Sada muk sa druge strane. A, uhvatio sam te tico, pomisli Boki.
Posle dosta vremena, čuo je Divnin glas.
,, NARAVNO da je Jelina pesma mnogo bolja '' reče Divna ,, Ali, šta možemo ? Ono je već otišlo u etar ''.
,, Ovako ćemo Majka Divna '' reče Boki. ,, Ja ću spomenuti Jelinu pesmu u emisiji, a kad je jednom puste.. Za Eru ćemo naći leka. Potraži novinare.. znaš koje.. da mu izađe neka slika da je uhvaćen bez gaće, što bi reko onaj vaš Šojić.. ili da ima maloletnu ljubavnicu.. da je pesmu pokrao iz Turske ili Azerbejdžana.. naće se već nešto ! ''
,, Boki, ti si srce ''.
,, Znam, Majka. Moram sad da idem, zovu me ''.
,, O, je li konačno Boki završio ? '' Sapop je prosto vrištao,, Na mesto, Boki ! Stiže jako, jako važan gost ! ''
,, Imam za vas jedan novi hit sa Zemlje '' poče Boki ,, Nadmašiće onu.. onu Kamikazu.. zove se .. ''
,, Kasnije, Boki ! '' Sapop ga grubo prekide ,, Nama je već stigao najnoviji hit sa Zemlje ! Obara sve rekorde slušanosti ! Brže i od Kamikaze Laze ! Poslušajte publiko ! Poslušajte tu plimu kreativnosti, taj pesnički zanos, tu eksploziju talenta i emocija ! ''
Boki opet načuli uši.
,, Ljubice, Ljubice, praviš mi zazubice.. grudi.. haubice ''
Ajme, majko mila, šta je ovo ? - Boki je bio užasnut.
,, Ovo je Balkan '' za trenutak pokvari se uređaj za prevođenje, i Boki ču nešto poput  ,,Grdobno je Brdo ''..
,, Come on, Come on.. Balkan.. Beograd.. Ljubice.. zazubice.. haubice.. ''
Ne, ovo ne može biti- Boki je bio užasnut- Nemoguće da se to sviđa galaktičkoj publici.
,, A sada stiže novi gost ! '' Sapop je prosto urlao ,, Muzika, produkcija, on je srce i duša ove sjajne pesme ! ''
,, Pozdravite Gospodina ... Beggggguuuuuuuuuu ! ''
Na binu je stupio čovek u belom odelu, iz Bokijevih noćnih mora, praćen klicanjem galaktičke mase.
,, Seljak '' pomisli prezrivo Boki. ,, Ko još nosi belo odelo ? '' Opazio je da je čovek primetio njegov podsmešljivi pogled.
Sada su se streljali pogledima.
,, Ružne li trebe '' govorio je Begin pogled.
,, Seljačino '' uzvraćao je Bokijev pogled.
,, Tu smo svi sada ! '' urlao je Sapop. ,, Trojica najvećih šoumena sa Zemlje  ! Zašto smo ih doveli tu draga publiko ? Pa vi, naravno znate ! Oni su, vašim glasovima, izabrani da uđu u Homerovu kapsulu  ! Tri meseca u zatvorenom prostoru, plutajući između zvezda ! Dozvoljen je svaki oblik psihičkog i mentalnog maltretiranja ! Naravno, bez fizičke sile.. Pobednik osvaja sve.. Planetu po svom izboru, najlepšu vilenjakinju ili vilenjaka ( zavisno već od sklonosti pobednika ) , specijalno uzgojene u rezervatima Sjedinjenih Istrebljivačkih Država, i naravno, titulu najvećeg umetnika Galaksije ! ''
Oduševljeno klicanje mase.
,, Gospodin Era i Bega su već dali svoj pristanak '' mleo je Sapop ,, Siguran sam da će i Gospodin Boki  to sad učiniti ''
,, Nema šanse '' ladno izjavi Boki ,, Ni za šta u svemiru ne bi s ovom dvojicom proveo tri meseca ''.
,, Boki je nešto rekao ? '' Sapopovo lice je pokazivalo bes. ,, Nismo čuli.. uređaj za prevođenje se pokvario.. samo trenutak, Boki, pođi sa mnom iza pulta.. samo trenutak, odmah se vraćamo.. draga publiko, ostanite na svojim mestima.. ''

,, Slušaj me, Zemljanine '' Sapopova lažna ljubaznost brzo se istopila ,, Lično mi se gadi vaša muzika. Gora je čak i od vogonske poezije. Privatno, predlago sam je Upravniku Galaktičkog Gulaga, da je koristi umesto sprava za mučenje. Zašto se onom krdu napolju dopada, ne znam i ne zanima me. Ali im se dopada. Ono što traže, to ću im i dati. Ima da ideš u Homerovu kapsulu. Imam problem sa gledanošću. Pristiže me Aleks Tijan, alijas Stomačna Jegulja. Njegov šou podvodnog seksa je ekstra popularan. Izdao je i autobiografiju, bestseler ,, 101 način da se ušlihtate svakoj vlasti '' . S kapsulom je uvek išlo dobro, a osećam da će s vama trojicom biti mega popularno.
Ne smeš da mi upropastiš ovu priliku ''.
,, Baš me briga za tvoju gledanost '' reče Boki ,, Neću, i tačka '' .
Rešio je da nervira Sapopa. Počeo je da pevuši : ,, Bojiš se, bojiš se, nemaš m... ''
,, Tako znači ? '' reče Sapop ,, Dobro, majstore. Nećeš- nećeš. Neću te silom terati. Ali treba da znaš, ja ću sad pred pet triliona i šest milijardi stanovnika Galaksije, da saopštim da ti nećeš da udovoljiš želji publike. Bojim se da će ti karijera nakon toga biti zapečaćena..''

Nekoliko trenutaka kasnije, Boki je kroz stisnute zube dao svoj pristanak, na opšte oduševljenje mase.
Video je da se Era smeši, ali nije ga on brinuo. Gledao je u Begu. Nije mu trebala nikakva magija da pročita njegove misli. Njegove oči i lice su ih jasno pokazivale.
,, Misliš da je moja muzika smeće, a ? Ne sviđa ti se moj stajling ? Rugaš se mom belom odelu ? Dobro.. dugo je tri meseca.. Malo ćemo se poigrati, uz zvuke tvoje omiljene pesme... Kalašnjikov, bum- bum-bum.. ''
Boki se užasno osećao, dok su ih vodili u Homerovu kapsulu.. Kad bi mu samo ponovo dozvolili da zove Majka Divnu, nešto bi smislili da ga izvuku.. ali ne daju, Sapop ga više ne ispušta iz vida..

Nije se bojao Ere. On je čovek seljak, a seljaci su jednostavni i dobri ljudi. Lako se naljute, ali lako i oproste.
Popije se pivo, zapeva se, zagrle te, i sve oprošteno. Plašio se tih u belim odelima, što umeju napraviti veliku lovu, i nositi izveštačene osmehe. Ti ne zaboravljaju, niti praštaju lako.
Kad ti se najviše osmehuju, tad ih se čuvaj. A Bega je sad imao kez od uva do uva.
Kada su ušli u kapsulu, Sapop dade znak tehničarima, i muzika preplavi unutrašnjost kapsule.
Bokija obuze užas. Sustigla ga je muzika iz njegovih najgorih noćnih mora.
Kalašnjikov, bum-bum-bum.

Sačuvana

Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah.. bit ću spreman da zaboravim..
Flash-Azra
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 21.03.2010. 00:18:01 »

Imam par primedbi. Ne za samu radnju price, ili ideje , pocetka i kraja... niposto to. To je licno tvoje i apsolutno nepodlozno kritici.

Nego o samoj realizaciji iste. Negde si zaista mogao da dodas malo vise "sminke", objasnjenja... nesto... ne znam kako da se izrazim... ovako... malo vise dushe...

Ako mi dozvolis, ja bi to da skinem u word, pa da ti na mail posaljem prepravljenu pricu. Prepravljenu u smislu kako bi se meni vise svidela.

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 21.03.2010. 00:29:59 »

Ma samo pošalji, ja zaboravih napisati, svakako sam otvoren za sve predloge od lektorskih, do sadržinskih.
U zadnje vreme su me toliko kritikovali zbog objašnjavanja i prepričavanja, da sam počeo gotovo nesvesno da
,, kratim '' priče..
Sačuvana

Flash-Azra
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 21.03.2010. 01:49:34 »

He he, Jesu li izašli iz kapsule živi?
Sačuvana

Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 21.03.2010. 09:44:03 »

Živi i zdravi, neko manje, neko više..  Smile U stvarnom životu sigurno bi Bega pobedio..
Sačuvana

Flash-Azra
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 21.03.2010. 23:37:23 »

smeh smeh smeh Baš me je nasmejalo. Možda treba malo više opisa i izbaci Vogone (ili ih drugačije nazovi) odmah sam pomislila na Adamsa, a ne želiš da tvoji čitaoci misle o njemu dok čitaju tvoju priču, to je nefer konkurencija.
Mislim da si Vanaxu dokazao suprotno za onu njegovu izjavu.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 22.03.2010. 10:31:29 »

Sad saljem malo nasminkaniju verziju, pa ti napisi kako ti se cini. Mozda i ne budes video odmah razlike, al ima ih. Strukturu price nisam dirao, samo sam dodavao pokoju rec, dve tamo gde mislim da je trebalo. Negde sam oduzimao, a negde dodavao i cele recenice.

Saljem.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 22.03.2010. 11:27:22 »

Hvala Tanjice.  Smile U pravu si za Vogone, nisam mogao odoliti da to ne stavim, ali bolje da se izbaci.
Sal : Video sam izmene, i tačno si uradio ono što je trebalo. Nisi dirao ideju ili strukturu priče, već si dodavao ili
oduzimao poneku reč, rečenicu, tako da zvuči ljepše, ,, dublje '' , dobro si ispravio ono što ja na prvi pogled nisam video, da neke rečenice treba drukčije uraditi i da se onda bolje uklapaju u priču. Slažem se sa većinom izmena, ali pročitaću još jednom detaljno tvoj mejl večeras.
To mi je baš i trebalo, pošto većinu priča pišem više puta, prepravljam, menjam, ova mi je nekako došla u ,, cugu ''
što se kaže, u jednom naletu, pa sam hteo da je odmah podelim s vama. Naravno, svestan sam da ima rupa i rogobatnih rečenica, ali zato i jeste forum da jedni drugima pomažemo, i ukažemo šta i kako može bolje..
Sale, hvala što si se potrudio za priču i izmene. 
Sačuvana

Flash-Azra
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 22.03.2010. 11:33:41 »

Nema bre na cemu...
Kad sam je citao ovde, odmah sam pred ocima imao sta bi trebalo gde "uglaviti"...

Drago mi je da su ti se izmene svidele.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 24 upita.