Hermann Hupen

(1/2) > >>

plotz:
H.H je belgiski autor stripa koji iste obnavljuje više od 40g. Jedan od mojih naravno omiljenih crtača. Radio je sa prijateljem- "GREG",rođen je  17 jula 1938 g. Prvi svoj strip u Evropi posle povratka iz Kanade objavljuje 1966 godine u Francuskoj,beše to "Bernar Prins".      

1969 objavljuje,nama preko Stripoteke vrlo dobro poznati istorijski strip "JUGURTA" i takođe nam znani kubojac "KOMANČA"takođe Stripoteka.
Zatim posle niza uspešnih tabli 1977 kreće ono oko čega se ovde okupljamo,a to su fantastični albumi postapokaliptičnog Sf žanra"JEREMIAH"ili ti po naški DŽEREMAJA!!!
Kod nas je obajvljivan ponajviše u Stripoteci ali se sve pokrenulo u stvari u neponivljivom"STRIP ARTu"
Glavni junak stripa je naravno lik po kome je sve to i dobilo ime Džeremaja,koji se
zatiče u sledećem okruženju:zemlja bez imena u bliskoj budućnosti posle globalnog rata sa previše razaranja u sred još goreg među rasnog rata,i kome postoje dve velike frakcije i bezbroj sektaških.
1. Bela frakcija WASPili ti Beli Anglo-Saksonski Protestanti
2.Crna frakcija BP(orginalnog li imena) Crna Snaga
U takvom okruženju on upoznaje  Kurdija Maloja, postaju prijatelji i avanturu nastavljaju zajedno.
Gore potpisani autor priloga moli čitaloce da ga ne shvate ozbiljno i oproste mu na mlakom pokušaju predlaganja teme uz neveštu izvedbu iste!!  TKO LETI VRIJEDI
p.s dopuniću  imenima albuma kojih ima 28 i zadnji je izašao 2008

sivka:
Dete, tek si stigao u grad i imaš prvu obožavateljku.

STRIP, ljudi, strip!!!

PS:Dan, nemoj odmah da brišeš ovo moje oftopičenje, ali morala sam da vrisnem od sreće:evo meni stripoljupca!!!!

plotz:
Pa sad ne znam baš dal` su đeca jemala pril`ke da čitaju Strip Art, ali  8) Staraću se gospođo ministre

valiant68:
A ja se bas pitao kome da ponudim Strp Art-ove, koje sam poskidao na netu. Uz program za citanje, lako covek pomisli da drzi strip u rukama, jos ako uz citanje i nesto prezalogaji, eto decije navike. Sivka cim te ugledam pruzam cd.  :cao:

plotz:
Ohohoho pa znači ima ih,na discu predpostavljam?1 :-D

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana