SF tim
* 24.10.2019. 01:42:25
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (50%)
Lose - 1 (50%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Day of the Triffids (2009)  (Pročitano 5854 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 03.03.2010. 15:35:58 »

The Day of the Triffids (2009)

Pa sad vi gajite razne fikuse, kaktuse, fila one dendrone, banane i slicne ljudozdere...

Elem, mislim da su redom svi sci fi fanovi culi za ovaj pa skoro kultni film iz 1962. godine, a i mini seriju iz 1981.
I kada smo vec kod serija, onih mini, moram odmah da naglasim da se i ovo delo vodi tako, pod mini seriju.
Ipak, ja ga smatram filmom jer ono sto je iz dva dela, a uz to vezano radnjom, a i pojavilo se u paketu, ne moze po mom misljenu biti mini serija.
Ko misli suprotno, neka digne  dva prsta... vidim, niko ne dize, sto znaci da se svi slazete
 sa mom.
Lepo.

I sada malo radnje, za one koji nisu gledali prethodne verzije filma, a i za on koji jesu jer radnja odstupa od one iz 1962.

... jes to ti, Mr Sal? Sta se bre skrivas tamo?....

Ljudovi gaje trifide, velike biljke mesozderke, u kontrolisanim uslovima jer crpe naftu iz njih.
Eto, posejete trifida u rezervoar vaseg vozila i zaboravite sipati gorivo, ikad vise. Ako usput zgazite psa, macku, kokos ili nilskog konja, lesinu bacite trifidu u rezervoar da se najede. Ne zaboravite na cackalicu.

I ljudovi ko ljudovi, cackaju li cackaju po genima tih zlocestih biljaka.
A biljke imaju preku narav, koju ispoljavaju tako sto vas prvo oshinu nekakvim bicem po ocima, pa vas onda polagano popapaju.

I sve bi to sa naftom i uzgojem bilo divno i krasno da se ne desi nekakva meteoroloska drama i ludilo. Celi svet bulji u to, u nesto na nebu koje najlici na auroru borealis, samo mnogo mnogo lepsu.

Naravno, svi oslepe. Sta cu im ja kada niisu gledali film.
Ipak, nas junak, doktor koji radi na bioinzinjeringu trifida, dobije njihov bic po ocima i zavrsava u bolnici. Naravno, sa zavojima preko ociju.
I tako "bajpasuje" coravost usled blentavog buljenja u sareno nebo.
Naravno, sticajem raznih okolnosti i drugi ljudi ce ostati postedjeni prizora cirkusa na nebu, tako da se ti organizuju i kao prave nekakav red u opstem haosu.

Trifidi se oslobadjaju, jer ih niko vise ne nadgleda... gladni su i sto bi rekao malezijac "pissed off" na ljudove...

...trci brze, pojesce oni iz sfima sve cevape...

I uvek se nadje neka mutivoda koja ce da iskoristi anarhiju i ustolici svoje carstvo...
A nas juak jurca po londonu da zaustavi posast trifida, jerbo je on human, pravedan i tako.
Naravno, tu je i dzurna plavusa lepotica koja ce se zatalabasti u njega toliko (a i on u nju) da je to milina jedna.

Intenzivna milina koja izaziva potok suza niz ledja.

Glumci osrednji sa tendencijom ka losem, rezija kolko toliko dobra a atmosfera filma, sam ritam radnje super.
Ne da vam da trepnete, nema gluposti i skretanja sa "kursa" i tako.

Muzika, onako... nekom ce se svideti melodramatini toncici u istoj, nekom ne.
Sreca, pa su imali meru sa tim.

...ko ste vi, sta ste vi i kolika vam je plata?...

Preporuka.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1332653/

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=7FtGLdBtwzI
« Poslednja izmena: 09.05.2010. 23:08:59 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 03.03.2010. 17:01:38 »

Glumci osrednji sa tendencijom ka losem, rezija kolko toliko dobra a atmosfera filma, sam ritam radnje super.
Ne da vam da trepnete, nema gluposti i skretanja sa "kursa" i tako.

Ne bi trebalo Vanesu Redgrejv zvati osrednjom, nikako. Možda se tu nije potrudila, ali žena je zaista odlična glumica.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 03.03.2010. 17:09:19 »

U ovom delu me nije odusevila.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 03.03.2010. 20:46:07 »

"I tako "bajpasuje" ćoravost usled blentavog buljenja u šareno nebo."  smeh bravo smeh cvece

Dakle, ovo si mogao samo ti napisati  svaka cast podrska
Sačuvana

Bog čuva budale !
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 03.03.2010. 20:55:57 »

Evo postavih za skidanje, pa da pogledam to delo, usmereno protiv alternativnih izvora energije.  Cool
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 10.03.2010. 00:39:34 »

Očajno! lose
Ne vredi gledanja ni pet minuta, a kamoli tri sata. Ništa u ovom filmu nije dobro. grrr
Vanesa Redgrejev ima epizodicu i sasvim je ok. Glavni glumac je podnošljiv, ali ostali su bljak.

Od mene ocena Loše.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 10.03.2010. 12:06:38 »

Ja nisam stekao takav "dark" utisak o filmu, ali se slazem da u filmu bas nista ne "blista". Ipak, ja sam ga odgledao sa interesom. Zviznuh na dobro.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 26 upita.