SF tim
* 05.12.2020. 15:40:10
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: [Rec] 2  (Pročitano 10379 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 25.02.2010. 23:22:46 »

[Rec] 2 (2009)

Nastavak meni sjajnog filma iz 2007.
Prica se nastavlja tacno tamo gde se zavrsio prvi Rec, znaci u zgradi koja je zatvorena za sve...kako za ljude koji su u njoj tako i za ove napolju.

Mesto radnje je Spanija, Barselona.
Posto se, jel, desilo nesto strasno u zgradi i prolilo se dosta krvi, spanski SWAT ulazi u zgradu (njih cetvorica) da bi skontali sta se zapravo zbilo.
Opremljeni su haj tek kamerama i drugom svakojakom opremom.
Pridruzuje im se i neki doktor za viruse i zarazne bolesti pa zajedno pocnu ispitivanje zgrade.
Naravno posle desetak minuta istrazivanja nalete na inficirane i prvi SWAT-ovac je momentalno zarazen...ali... zarazeni nisu kao sto su nekad bili Very Happy

Tu se desi nesto sto ja jos ne mogu da...kako da kazem...ne znam da li mi se svidja ili ne...ali znam da to NIKAKO nisam ocekivao...

E sad da ne bi bilo isto kao i u prvom delu, imamo cetri  kamere (od kojih je samo jedna glavna, da ne kazem server) a ostale se ukljucuju po potrebi, tako da ne zbunjuju u smislu cija je sad ovo kamera i tako...

Oni koji su gledali prvi deo znaju da se prica zavrsila nedoreceno... a u ovom su sve objasnili...mozda i previse.

Imam samo jednu zamerku a to se odnosi na glumu, jer za ovakav film gluma treba biti bas uverljiva, kao sto je bila u prvom delu.
Muzike nema uopste...i ne treba.
Atmosfera je dosta strasna i mracna a na momente imamo pravu shuter igricu iz prvog lica Mr. Green

Produkcijski je dosta skuplji od prvog (izvinjavam se ako ga mnogo puta poredim sa prvim ali to je neminovno posto je u stvari jedna prica, skoro bez prekida)

Za sve ljubitelje horora velika preporuka!

http://www.youtube.com/watch?v=wjZkNNfS1x0

http://www.imdb.com/title/tt1245112/
« Poslednja izmena: 09.05.2010. 22:13:49 od dan555 » Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 26.02.2010. 00:51:10 »

Ionako mi voda na usta ide kada si javio da je drugi deo dostupan, a sada umesti jedne, cetiri kamere?

Slazem se da je prvi deo nedorecen, secam se da je kraj bio onako...kako bi rekao...jako mracan, gubi se u tami, i gledaoc ostaje sa jako losim kontom na kraju filma.

Lepo sto nastavljaju to... odgledacu ga sutra...

I Fan-e... zaista i iskreno, lep prikaz.
Obuhvatio si sve sto treba.
I zainteresovao Smile

Hvala ti.. Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 26.02.2010. 11:42:16 »

cmizdravac Opis je dobar ali nije smešan  cmizdravac

Dobro je da znam da ni slučajno ne gvirnem - meni ovo liči na nešto što bi babu isprepadalo preko mere  nejasno
Sačuvana

Bog čuva budale !
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 26.02.2010. 18:12:11 »

Hvala tebi Sal...inace ti si glavni "krivac" za opis...
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 26.02.2010. 23:09:22 »

Elem, odgledao. Naravno, kao sto sam i mislio, uzivajuci.
Po mom misljenju su sasvim lepo zaokruzili nejasnoce prvog dela.

Evropski sharm i shmek su i ovde proisutni (np swat tim ne cine americki praznoglavi HURRA bilderi, nego sasvim normalni ljudi koji pokazuju i strah, paniku i dozu smotanosti.
Onda, oni tinejdzeri za razliku od americkih heroja cmizdre od straha toliko da im pljuvacka iz usta lije...
Mislim, normalne ljudske reakcije. (ljudske, a ne americke superherojske)

Mnogo mi se dopalo i poreklo infekcije...nisam to ocekivao, ali me prijatno iznenadilo.

A kraj sa onm obrtom...fantasticno.

Ostavise prostora i za treci deo, koji jedva cekam, ali bojim se da nece mogne bidne na istoj lokaciji... SmileSmile
A kad sam vec kod lokacija...scena kao i u prvom delu, super izabrana. Ta starija zgrada sa svjim velikim hodnicima i stanovima je kao stvorena za ovakve horor cirkuse.   

Odlican film, za sve ljubitelje horora pod "obavezno".. Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 26.02.2010. 23:27:26 »

Pa ako bude treci deo, ja ga nekako vidim kao film apokalipse...
« Poslednja izmena: 27.02.2010. 10:34:27 od fane017 » Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 26.02.2010. 23:42:10 »

ja bi nekako naj voleo da ga "vrate"u tu zgradu... mislim, oba dela imaju svojstvenu atmosferu, bas zbog lokacije...
Sačuvana

valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 52
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 28.02.2010. 00:17:18 »

Fane vredelo je Salovo insistiranje, lep prikaz al sad pitanje za Vas dvojicu. Dal poskidaste varijantu sa lepljenim engleskim prevodom. Kad slozim sa ovim nasim kao da sam u 3D bioskopu bez cvikera.
Sačuvana

S verom u Boga
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 28.02.2010. 01:03:01 »

Ne...

Ovo je dobra verzija i za nju imas srpski titl...
Rec.2.2009.SPANiSH.DVDRiP.XViD.XPERT
Sačuvana
englis
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 17.03.2010. 19:04:22 »

Film jos nisam pogledao... Mnogo ga meracim a i dosta ocekujem od njega. Citajuci vase komentare verujem  da sam bar sa te strane miran a film cu pogledati veceras.
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 18.03.2010. 01:47:22 »

nadamo se tvom komentaru istoga... Smile
Sačuvana

englis
pripravnik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 21.03.2010. 18:20:42 »

Odgledao sam film i mogu reci da je jako dobar. Malo sam se razocarao na pocetku kad sam video da sama prica oko zaraze nece krenuti u smeru koji sam ocekivao, a iskreno sam se nadao da ce biti nesto kao nasa Variola (i nas najbolji horror ikad) iz sedamdeset i neke, ne radnja, nego onaj istinski strah od takvih bolesti i posledica pogotovu sto je variola ostavila traga kod nas. Rec 2 je krenuo u drugu stranu, takodje zanimljivu, mozda previse eksploatisanu u kinematografiji   ali dobro upakovanu u film, tako da sam prihvatio i tu varijantu i sve se dobro uklopilo. Sto rece Sal za one tinejdzere, u potpunosti se slazem s njim, ja sam kod te scene (ono za bale) poceo da se smejem ko lud ali ne zbog toga sto mi je bilo smesno nego od odusevljenja sto su to tako uradili i sto je to tako mocno ispalo. Meni ekstra momenat u gomili drugih, bez obzira sto ce mnogima takve sitnice promaci. Malo mi onaj doca vestak sto se glume tice, ali film je stvarno super. Najavili su i trojku, ja sam i sa ova dva zadovoljan, pa kakav god da bude,cak sam i sa prvim bio toliko odusevljen  da mi ni ova dvojka nije trebala u tom smislu iako se kec zavrsio  kako se zavrsio. Toliko od mene...
« Poslednja izmena: 21.03.2010. 18:23:22 od englis » Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 22.03.2010. 01:15:12 »

A kada trojka treba da se pojavi?
Sačuvana

englis
pripravnik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 22.03.2010. 16:45:09 »

Ne verujem da ce skoro, ali mislim da se radi na tome, negde sam cuo ali nemoj me drzati za ozbiljno.
« Poslednja izmena: 22.03.2010. 16:49:51 od englis » Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 22.03.2010. 18:47:25 »

Za sad nista...ova dvojica reditelja nece da reziraju nastavak, pa ce verovatno da uzme neko "treci" to da radi...

Steta, mislim da taj "neko" nece moci da nastavi pricu kao sto je to u ovom delu, ali jedva cekam Mr. Green
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.029 sekundi sa 26 upita.